PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : playstatıon hakkinda yardim....

gazanfer_ro
21-12-2012, 09:20
arkadaşlar 7 yaşındaki oğluma playstatıon3 alacağım ama hangisini almam lazım chip takılanları varmış bunların orjinal olmayan oyunlarıda oynatıyormuş,bilgi sahibi olanlar yazarsa sevinirim...teknosada veya media mark gibi yerlerde bulunurmu yoksa doğubanka falanmı gidim?

EMRE ERASLAN
21-12-2012, 09:48
gazanfer abi 7 yasındakı bı cocuk ıcın bence ps3 fazla erken kullanımıda zor olur bence daha basıte ınmelısın baslangıc olarak ps2 bile fazla gelebılır ama fıyat olarak uyguna alabılıorsın, illa ps3 alacaksan pahalı alet chıp takılanları onermem garantı dısı kalır yazık olur 160gb baslar ps3 tahmını 600tl cıvarıdır daha uygunada bulabılırsın teknosa bimex gıbı tekno marketlerde rahatlıkla bulabılırsın, ps2 100tl ıle 200tl arasında bulabılırsın oyunlarıda uygun fıyatlı

gazanfer_ro
21-12-2012, 09:52
gazanfer abi 7 yasındakı bı cocuk ıcın bence ps3 fazla erken kullanımıda zor olur bence daha basıte ınmelısın baslangıc olarak ps2 bile fazla gelebılır ama fıyat olarak uyguna alabılıorsın, illa ps3 alacaksan pahalı alet chıp takılanları onermem garantı dısı kalır yazık olur 160gb baslar ps3 tahmını 600tl cıvarıdır daha uygunada bulabılırsın teknosa bimex gıbı tekno marketlerde rahatlıkla bulabılırsın, ps2 100tl ıle 200tl arasında bulabılırsın oyunlarıda uygun fıyatlı

kardeşim zaman çabuk geçiyor 10 yaşına gelince tutturur 3 al dıye bıde o zaman parçalanmıyalım:) benim anlamadığım bazı yerlerde yazıyor sadece orjınal oyun oynatır dıye ,orjınal oyunlarda acayıp pahalı,mesela alttaki linkteki konsola chıp takılırmı?
http://www.hepsiburada.com/liste/sony-playstation-3-320-gb-slim-konsol/productDetails.aspx?productId=oyunsonytek320&categoryId=1200413&navq=categoryid%3d1200413%26fh_view_size%3d12%26fh _sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c-ranking_cocktail_bestseller%26fh_secondid%3doyunso nytek320%26fh_lister_pos%3d0%26fh_location%3d%252f %252fcatalog01%252ftr_TR%252fcategories%253c%257bc atalog01_2147483602%257d%252fcategories%253c%257bc atalog01_2147483602_33000019%257d%252fcategories%2 53c%257bcatalog01_2147483602_33000019_1200413%257d %26fh_eds%3d%25c3%259f%26fh_refview%3dlister#Yorum lar

(((CUPRA-R)))
21-12-2012, 09:55
bence teknolojiye ayak uydursun şimdiden ps3 gibi cihazları kullansın. 5 yaşındaki çocuklar beni yenecek şekilde oynayabiliyorlar. ama ps3 değilde çok daha kullanımı kolay ve avrupa en çok satılan oyun konsolu X-BOX almanı öneririm. Grafikleri ve özellikler ps3 den daha yüksek ve daha kaliteli. Joystikleri çok daha kullanışlı, parmaklarınız yarım saat oynayınca acımıyor. her hangi bir alış veriş merkezine gittiğinizde karşılaştırın.

EMRE ERASLAN
21-12-2012, 09:56
abi ps3e chıp takılmıyor ıcındekı hafızaya oyun atıyorlar oda garantıyı bozuyor yanı anlıycagın orjınal oyun cdsı dısında cd calıstırmıyor ps3

(((CUPRA-R)))
21-12-2012, 10:03
abi ps3e chıp takılmıyor ıcındekı hafızaya oyun atıyorlar oda garantıyı bozuyor yanı anlıycagın orjınal oyun cdsı dısında cd calıstırmıyor ps3

emre bey siz teknoloji olarak sanırım biraz geride kaldınız, önceleri cihazın garantisini bozmadan usb gibi bir cihaz veriyorlardı onu takın istediğiniz oyunu oynuyordunuz bence hala o mantıklı. şu anda chıp te takılabiliyor. çok samimi arkadaşım takdırdı. devamlı oynuyoruz.

gazanfer_ro
21-12-2012, 10:07
emre bey siz teknoloji olarak sanırım biraz geride kaldınız, önceleri cihazın garantisini bozmadan usb gibi bir cihaz veriyorlardı onu takın istediğiniz oyunu oynuyordunuz bence hala o mantıklı. şu anda chıp te takılabiliyor. çok samimi arkadaşım takdırdı. devamlı oynuyoruz.

o zaman 320 gb yetermi oyunlar için mesela pes 2013 kaç gb?

EMRE ERASLAN
21-12-2012, 10:07

savas abi :) olabılır orası ıstanbul herseye bı cozum uretıyorlar bende hastasıyım ps3un fakat burda halen chıp olayı yok dedıdıgınız gıbı usb tarzı bısey uyguladıklarını bılıyorum fakat ben kullanmadım yaptırmadım orjınalden devam edıyorum bu gıbı uygulamalar var ıse tabıkı gazanfer abi arastırsın yaptırsın gercekten oyunlar cok pahalı uygun bı cozum olabılır

(((CUPRA-R)))
21-12-2012, 10:14
o zaman 320 gb yetermi oyunlar için mesela pes 2013 kaç gb?

bahsettiğim cihaz bildiğimiz usb gibi birşey değil onu takınca yüklenen oyunlar oynanabiliyor. onun için kaç gb olduğu önemli değil. 320 gb cihazda 20 tane oyun vardı bizde. kadıköyde yazıcıoğlu diye bir iş hanı var. garantili olarak istediğiniz kadar oyunla veriyorlar, sizin oturduğunuz yerde de benzer yerler vardır. ama hatırlatıyorum x-box alın bence.

Şafak!
21-12-2012, 10:18
Abi tahtakale civarını bi dolaş boş zamanında. Ptt var orda onun oralarda bu işi yapan bir sürü dükkan bulursun. İstanbulda çoğu ps satan dükkanlar tamire tahtakaledeki servislere götürüyor. Oralardan garantili vs. daha ucuza alabilirsin. Hemde chip mhip vs. olaylarını anında ordan yaptırırsın. Almasan bile boş bi zamanda git gez. Arabayla gitmene bile gerek yok oralarda otopark sıkıntı oluyor.

Tr_Cengo
21-12-2012, 10:22
Usb ile cihazı kırarsanız cihazı internete baglayamazsınız , update edemezsiniz ,online ve orjinal oyun oynamazsınız. Oyunlar ilk cıktıgında 100 ila 200 tl arası degişiyor fiyatı. 6 ay sonra fiyatlar baya düşüyor. Şu anda piyasada 20 tl ye bile sıfır oyunlar mevcut. Bide bu oyunları satan yerlerin cogu 10 tl gibi bi farkla degişim yapıyor. ( tabi oyunun talebine göre fiyat artabiliyo) Ben PS3 tavsiye ederim.

gazanfer_ro
21-12-2012, 10:28
Abi tahtakale civarını bi dolaş boş zamanında. Ptt var orda onun oralarda bu işi yapan bir sürü dükkan bulursun. İstanbulda çoğu ps satan dükkanlar tamire tahtakaledeki servislere götürüyor. Oralardan garantili vs. daha ucuza alabilirsin. Hemde chip mhip vs. olaylarını anında ordan yaptırırsın. Almasan bile boş bi zamanda git gez. Arabayla gitmene bile gerek yok oralarda otopark sıkıntı oluyor.

aynen yarın gidip bakacam kafam iyigene karıştı:)

Usb ile cihazı kırarsanız cihazı internete baglayamazsınız , update edemezsiniz ,online ve orjinal oyun oynamazsınız. Oyunlar ilk cıktıgında 100 ila 200 tl arası degişiyor fiyatı. 6 ay sonra fiyatlar baya düşüyor. Şu anda piyasada 20 tl ye bile sıfır oyunlar mevcut. Bide bu oyunları satan yerlerin cogu 10 tl gibi bi farkla degişim yapıyor. ( tabi oyunun talebine göre fiyat artabiliyo) Ben PS3 tavsiye ederim.

10-20 tl yse eğer razıyım en fazla 3-4 oyun alırım ona 5-6 ay yeter...

srhtdmn
21-12-2012, 11:39
10-20 TL'ye olan oyunlar tat vermez. İyi oyunlar 100 TL den başlar, en çok tutanlar 150+ gibi fiyatlara satılabiliyor. Bence 250-320-500 GB alın yazılımlı bir şekilde kırılmış olanını, içine de 15-20 adet oyun attırın, güzel güzel oynarsınız siz de oğlunuzda.

EMRE ERASLAN
21-12-2012, 11:46
10-20 TL'ye olan oyunlar tat vermez. İyi oyunlar 100 TL den başlar, en çok tutanlar 150+ gibi fiyatlara satılabiliyor. Bence 250-320-500 GB alın yazılımlı bir şekilde kırılmış olanını, içine de 15-20 adet oyun attırın, güzel güzel oynarsınız siz de oğlunuzda.

arkadaslar ucuz oyunlar tat vermez dıyosunuz fakat gazanfer abi 7 yasındakı cocugu ıcın oynaycak bahsettıgınız 150-200tl cıvarındakı oyunların cogu +12 yas uzerı

gazanfer_ro
21-12-2012, 11:50
arkadaslar ucuz oyunlar tat vermez dıyosunuz fakat gazanfer abi 7 yasındakı cocugu ıcın oynaycak bahsettıgınız 150-200tl cıvarındakı oyunların cogu +12 yas uzerı

arada bende oynarım tabiki::P:P:P

swotr
21-12-2012, 11:53
mesajların hepsini okumadım, ama ps3 ün asıl zevki online oyunlarda (Call of Duty vs) çıkıyor, tabi 7 yşaındaki çocuk için önemli bir kriter değil, sanırım chiplenmiş vs cihazlar da online oyunlar oynanamıyor ama avantajı 100 lerce TL bir oyuna vermek zorunda kalmıyorsun.. yeni cıkan oyunlar 200tl yi bulabiliyor..bazı internet sitelerinde yarı fiyatına alınabiliyor ... XBox hala öyle midir bilmiyorum ama blueray desteği yoktu, ps3 ü blueray filmleri izlemek içinde kullanabiliyorsunuz (hatta bir ara ps3 cnet'e göre en iyi blueray player lar arasındaydı), oyunlar blueray formatında çok daha fazla veri içerebiliyor.. bazı oyunlar 1080p çözünürlüğe sahip.. PS3 ün kapasitesi çok önemli değil bende 40gb lık var :) bu yüklenecek oyunlar ve güncellemeler de kullanılıyor, oyunlar genelde disc üzerinden calısıyor ve harddiske az bir miktarda yükleme yapılıyor, çok sayıda oyunu aynı anda oynamayı düşünülmüyorsa, ya da medyalar yüklenilmeyecekse kriter değil ..

gazanfer_ro
21-12-2012, 12:03
mesajların hepsini okumadım, ama ps3 ün asıl zevki online oyunlarda (Call of Duty vs) çıkıyor, tabi 7 yşaındaki çocuk için önemli bir kriter değil, sanırım chiplenmiş vs cihazlar da online oyunlar oynanamıyor ama avantajı 100 lerce TL bir oyuna vermek zorunda kalmıyorsun.. yeni cıkan oyunlar 200tl yi bulabiliyor..bazı internet sitelerinde yarı fiyatına alınabiliyor ... XBox hala öyle midir bilmiyorum ama blueray desteği yoktu, ps3 ü blueray filmleri izlemek içinde kullanabiliyorsunuz (hatta bir ara ps3 cnet'e göre en iyi blueray player lar arasındaydı), oyunlar blueray formatında çok daha fazla veri içerebiliyor.. bazı oyunlar 1080p çözünürlüğe sahip.. PS3 ün kapasitesi çok önemli değil bende 40gb lık var :) bu yüklenecek oyunlar ve güncellemeler de kullanılıyor, oyunlar genelde disc üzerinden calısıyor ve harddiske az bir miktarda yükleme yapılıyor, çok sayıda oyunu aynı anda oynamayı düşünülmüyorsa, ya da medyalar yüklenilmeyecekse kriter değil ..

baksanıza 50 tl den aşşağı orjınal oyun yok mecbur kırdılılmış alacaz heralde ben onlıne falan oynamam bızım ufaklık oynasın yeter ben yarın doğubanka bi uğrim şafağın dediği yere bakim mağazalarla fıyatlarda pek fark yoksa teknosadan alırım 600 e 320 gb slim bide kol verıyorlar dışarda kırdırılır heralde...
http://video-oyun.gittigidiyor.com/video-oyunlari/sony-playstation-3-oyunlari?gclid=COWz15aeq7QCFUmN3godtRwAVw&keyword=+ps3%20+oyunlar%C4%B1&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

erdoganmahmut
21-12-2012, 12:18
bende de PS3 bulunmakta. aldıktan sonra jail break yaptırmadım, arkadaşlarımın çoğu bu işlemi yaptırdı ve sıkıntı oluşmadı. Ben oyunların fiyatları düşünce alıyorum ya da takas yapıyorum. geçen gün GT5 aldım 60 TL'ye. Ayrıca 320 GB yeter de artar bile. en iyi oyun bilen en fazla 2 GB yer kaplıyor zaten. ayrıca X BOX kullanma fırsatım da oldu. özellikle kinetic modellerdeki oyunlar çok eğlenceli. her ikisi de çok iyi bence. PS3'ün artısı blueray olması.

DESTROYER
21-12-2012, 13:36
Bende PS3 kullanıyorum öncelikle şu garanti dışı kalır kelimesini bir unutun. Neden böyle dediğime gelince, PS3 lerde chip takma olayı yok eskiden arkadaşların dediği gibi usb den takılan cihazlar ile kullanılıyordu şimdi ise PS3 ün işletim sistemine kurulan yazılım ile çözülüyor mevzu ve bu yazılımı istediğiniz zaman orjinaline çevirebiliyorsunuz. O yüzden garantiyle ilgili bir sıkıntı olmaz arıza yaptığında orjinale çevirip verirsiniz servise.

Yazılımlı PS3 artıları nelerdir, oyunlara para vermezsiniz internetten indirip harici disk ile bile oyunu ps3 de oynayabilirsiniz. Fifa 13 çıktığında oynayamayacaksam 6 ay sonra oynasam ne yazar :)

Yazılımlı PS3 eksileri nelerdir, PSN denen bir sistem var internet üzerinden sahip olduğunuz oyunları online oynayabiliyorsunuz. Yazılımlı ps3 de aslında buda mümkündü ama Sony sürekli yazılım güncellemesi çıkardığı için sizin korsan yazılımınız devre dışı kalıyor güncellemeden sonra. O yüzden yazılımlı PS3 'ü internete bağlamamanız gerekmektedir. İnternet üzerinden oyun zevkli olacaktır ama bu zevk biraz pahalı bir zevk.

Yurt dışında 30 dolara satılan oyunu ben Türkiyede 200 dolara almak istemiyorum diyorsanız yazılım yüklettirin. Ayrıca PS3 gerçekten sağlam bir cihaz yere düşürmediğiniz sürece kolay kolay birşey olmaz. Kolları bozulabilir bunu 7 yaşındaki bir çocuk kullanacağı için söylüyorum yoksa yetişkin bir insan bu kollarıda kolay kolay bozamaz.

320 Gb modeli var bende kullanıyorum ve gerçekten yeterli bir kapasite. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Şafak!
21-12-2012, 14:02
baksanıza 50 tl den aşşağı orjınal oyun yok mecbur kırdılılmış alacaz heralde ben onlıne falan oynamam bızım ufaklık oynasın yeter ben yarın doğubanka bi uğrim şafağın dediği yere bakim mağazalarla fıyatlarda pek fark yoksa teknosadan alırım 600 e 320 gb slim bide kol verıyorlar dışarda kırdırılır heralde...
http://video-oyun.gittigidiyor.com/video-oyunlari/sony-playstation-3-oyunlari?gclid=COWz15aeq7QCFUmN3godtRwAVw&keyword=+ps3%20+oyunlar%C4%B1&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

abi sen oraya git. chip olayini alirken belese getirirsin. pazarlik yap ama. tutturabildigine satiyolar. baktin fiyat kirmiyo. ordan esantiiyon kol iste. oyun iste. ne koparabilirsen yani.

MeTuRuZ
21-12-2012, 14:10
korsan oyun önermem.görüntü kalitesi düşük oluyor, ps3 garantiden çıkıyor, oyunlara yeni ekleme yapıldığında güncelleyemezsiniz, online olarak oynayamazsınız vs vs...teknosa da belli günlerde turuncu indirim oluyo ozaman 560 tl falan satılıyo.bence yılbaşını bekleyin ozaman çok daha büyük indirim oluyo geçen sene yılbaşında 360 tl ye ps3 satıldı...

MeTuRuZ
21-12-2012, 14:39
http://www.hepsiburada.com/liste/sony-playstation-3-320-gb-slim-konsol/productDetails.aspx?productId=oyunsonytek320&categoryId=1200413

DESTROYER
21-12-2012, 15:56
Korsan oyun kalitesi düşüktür demişsiniz ama ben orjinal oyunda oynadım internetten indirdiğim oyunlarıda oynuyorum ama kalite düşme söz konusu değil. Ayrıca garantidende çıkmaz cihaz bir önceki mesajda da açıklamasını yaptım. Tek sorun sizinde dediğiniz gibi PSN de online oyun oynayamazsınız.

LEWİS_16
21-12-2012, 16:03
emre bey siz teknoloji olarak sanırım biraz geride kaldınız, önceleri cihazın garantisini bozmadan usb gibi bir cihaz veriyorlardı onu takın istediğiniz oyunu oynuyordunuz bence hala o mantıklı. şu anda chıp te takılabiliyor. çok samimi arkadaşım takdırdı. devamlı oynuyoruz.aynı uygulamadan benim pes 3 tede var usb takılıp 10 liryaa oyun yükletiyorum yaklaşık 2 senedir böyle kullanıyorum hiç bir sıkıntı yok...

gazanfer_ro
25-12-2012, 16:44
arkadaşlar x-box aldım yoğun tavsıye uzerıne gerçektende özellikleri bence ps 3 ten ıyı,doğubanktan aldım sıfır kırdırılmış bır vazıyette dayımın oğlunun tavsıyesı uzerıne tanıdğı bı dukkana gıttım normalde kırdırılmışlarına garantı yok ama arkadaş bana 1 yıl kendı garantısını verdı,fıyatı 2 kol artı hdm kablo kulaklık +10 oyun yuklenmış şekılde 825 tl,yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim bu oyun işi çok garip bi şeymiş makıne para etmıyor oyunlar çok para bunun için kırdırılmış almak mecburıyetınde kaldım...

djserdardj
25-12-2012, 18:06
arkadaşlar 7 yaşındaki oğluma playstatıon3 alacağım ama hangisini almam lazım chip takılanları varmış bunların orjinal olmayan oyunlarıda oynatıyormuş,bilgi sahibi olanlar yazarsa sevinirim...teknosada veya media mark gibi yerlerde bulunurmu yoksa doğubanka falanmı gidim?

PS3 3,55 VERS. 4,30 CFW FULL bu versiyonunu alın diğer versiyonlara oyun yuklenmez her oyun icin 100 + para vermek zorunda kalırsınız link vereyim

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-oyun-konsol-konsol-garantili-ps3-3,55-vers-4,30-cfw-full-oyun-yilbasi-kampanyasi-108960583/detay/

SMuRF
01-01-2016, 21:34
Playstation 4 oyun açılırken donma yaşayan var mı? Ana menude dolaşırken sıkıntı yok ancak herhangi bir oyuna girdiğinde oyunun giriş kısmında donma oluyor. Tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler

cenk84
01-01-2016, 21:50
korsan oyun önermem.görüntü kalitesi düşük oluyor, ps3 garantiden çıkıyor, oyunlara yeni ekleme yapıldığında güncelleyemezsiniz, online olarak oynayamazsınız vs vs...teknosa da belli günlerde turuncu indirim oluyo ozaman 560 tl falan satılıyo.bence yılbaşını bekleyin ozaman çok daha büyük indirim oluyo geçen sene yılbaşında 360 tl ye ps3 satıldı...

goruntu kalıtesı konusunda yanlısınız var diğer soledıklerınıze katılıyorum

cenk84
01-01-2016, 21:51
Playstation 4 oyun açılırken donma yaşayan var mı? Ana menude dolaşırken sıkıntı yok ancak herhangi bir oyuna girdiğinde oyunun giriş kısmında donma oluyor. Tecrübesi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler

ben aktif kullanıcıyım herhangı bır problem yasamadım . blue ray de mı yapıyor ? bırde hard dısce oyun ındırıp denermısın store dan

cenk84
01-01-2016, 21:54
arkadaşlar x-box aldım yoğun tavsıye uzerıne gerçektende özellikleri bence ps 3 ten ıyı,doğubanktan aldım sıfır kırdırılmış bır vazıyette dayımın oğlunun tavsıyesı uzerıne tanıdğı bı dukkana gıttım normalde kırdırılmışlarına garantı yok ama arkadaş bana 1 yıl kendı garantısını verdı,fıyatı 2 kol artı hdm kablo kulaklık +10 oyun yuklenmış şekılde 825 tl,yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim bu oyun işi çok garip bi şeymiş makıne para etmıyor oyunlar çok para bunun için kırdırılmış almak mecburıyetınde kaldım...

bence mantıklı olanı yapmıssınız . eğer biraz asınalıgınız varsa pc ye forumlardan nasıl oyun yuklenecegını arastırın ıstedıgınız oyunu yuklersınız torrentten ındırıp. ınternete baglamayın cıhazınızı mıcrosoftun cıhazı oldugu ıcın kıtlersınız cıhazı gule gule kullansın ufaklık

SMuRF
01-01-2016, 22:20
ben aktif kullanıcıyım herhangı bır problem yasamadım . blue ray de mı yapıyor ? bırde hard dısce oyun ındırıp denermısın store dan
Storeden indirilmis oyunlar var onlardada yapiyor cd oyunundada yapiyor. Tam acilirken donuyo acilmiyo. Cihazi kapatip acmak zorunda kaliyoruz

cenk84
01-01-2016, 22:39
Storeden indirilmis oyunlar var onlardada yapiyor cd oyunundada yapiyor. Tam acilirken donuyo acilmiyo. Cihazi kapatip acmak zorunda kaliyoruz

versiyon guncellemesı olabılır ? birde ılk cıkan serılerde ısınma problemı var ama ılk acılıstıa sıkıntı varmıs cıhazı resetleyın yada garantı varsa servıse gösterin

BuRaK39
01-01-2016, 23:45
x box j tag lımı dashlunch lımı hagi tür kırdırma işlemi uygulandı. eger j tag li ise super ama dushlunch lı ise yeni oyunlar çıktıkca dashboard yani versyon güncellemesi gerekecek