PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kendim ettim kendim buldum!!!!

gazanfer_ro
05-03-2013, 18:29
arkadaşlar bildiğiniz üzere geçenlerde namiştayn amortisörde yayları bastırmıştım ve 1 ay falan bu şekilde kullandım bi sıkıntı yoktu sadece ailecek binemiyorduk yaylar spor yay olmadığı için esniyodu ve çok sürtme oluyordu neyse tekrar gittim 3 cm kaldırttım ne olduysa ondan sonra oldu eve dönerken direksiyon bi tuhaflaştı kendikendime dedimki rot ayarından olabilir öteki gün gittim rotçuya ayar yaptırdım ama rotla bi alakası yok dediler bilgisayara bağlattım arkadaşın orada direksiyon kalibrasyonu yapılması lazım yazıyor dedi tamam dedik wv servisine gittim adamlar kalibrasyon ayarını yaptı ama sıkıntı gitmedi dedilerki araç kalsın bi bakalım, akşama telefon geldi telefonu açmadan dua ettim inşallah düzelmiştir diye ama ustanın direksiyon kutusu bozulmuş lafıyla başımdan aşağı kaynar sular döküldü ...eğer serviste değişirsem 3000 tl civarı... ama çıkma parça arıyorum yada tamir edecek bi yer arıyorum, herkes bu konuda usta değil iyi bir yer varsa yardımcı olursanız sevinirim...bozulmasının sebebi yayları kaldıran arkadaşın anahtar kontakta kapalı durumdayken dıreksıyonu zorlamış olması olabilir dediler, ne diyim kendim kaşındım...kimseye suç bulmuyorum arabanın orjınalliğiyle oynamamam lazımdı söylediler ama dinlemedik...forumdan diğer arkadaşlarda yaptırdı bu işlemi ama bana patladı olay...

Leventy1903
05-03-2013, 18:31
Geçmiş olsun

*Administrator*
05-03-2013, 18:32
Geçmiş olsun Gazanfer :( üzüldüm çok vallahi, böyle amatör insanlara iş yaptırmanın elbet bir yerden acısı çıkacaktı ama kötü olmuş bu kadarıda :S

Emre
05-03-2013, 18:34
geçmiş olsun ya bende çok merak ediyodum bu bastırma olayını güzel gözüküyor ucuz ama, beklemek istedim iyikide yaptırmadık ozaman. çıkmacılardan bakın belki bulunur.

gazanfer_ro
05-03-2013, 18:37
Geçmiş olsun
teşekkürler

Geçmiş olsun Gazanfer :( üzüldüm çok vallahi, böyle amatör insanlara iş yaptırmanın elbet bir yerden acısı çıkacaktı ama kötü olmuş bu kadarıda :S
sizi dinlemedik böyle oldu:( malesef artık yapacak bi şey yok bundan sonraki arkadaşlara ders olur

geçmiş olsun ya bende çok merak ediyodum bu bastırma olayını güzel gözüküyor ucuz ama, beklemek istedim iyikide yaptırmadık ozaman. çıkmacılardan bakın belki bulunur.
aman kardeşim boş ver sakın...

patrıot
05-03-2013, 18:38
Geçmiş olsun.....
Ucuz etin yahnisi misali işte.....İstersen bır işlem yaptırdıgın yere gıt konus ne cevap verecekler?
Sonucta arıza işlem yapıldıktan sonra oluyor.....

gazanfer_ro
05-03-2013, 18:42
Geçmiş olsun.....
Ucuz etin yahnisi misali işte.....İstersen bır işlem yaptırdıgın yere gıt konus ne cevap verecekler?
Sonucta arıza işlem yapıldıktan sonra oluyor.....
gittim ama sonuçta orda benden başka arkadaşlarda yaptırdı onlara neden olmadı belkide bozulmaya yakındı o işlemlerde tetikledi arkadaşlar iyi niyetli insanlar o konuda bi sıkıntı yok ..ama tuğrulun dediği gibi amatör olabilirler işin inceliğini bilmeden yapmış olabilirler...

skymz
05-03-2013, 18:44
Geçmiş olsun Gazanfer,umarım kolayca atlatabilirsin bu durumu..

patrıot
05-03-2013, 18:49
gittim ama sonuçta orda benden başka arkadaşlarda yaptırdı onlara neden olmadı belkide bozulmaya yakındı o işlemlerde tetikledi arkadaşlar iyi niyetli insanlar o konuda bi sıkıntı yok ..ama tuğrulun dediği gibi amatör olabilirler işin inceliğini bilmeden yapmış olabilirler...

Ben bozulmaya yakın oldugunu düşünmüyorum.Arada bır ya yanlış vardır.
Ben aracımda 17-18-19" jant lastık kullandım.
Bunları 5 cm yay-sarı konı amortısor vs kombıne ettim.En son coıller var ve daha dıreksıyon kutusu orjınal.....

gazanfer_ro
05-03-2013, 19:00
Ben bozulmaya yakın oldugunu düşünmüyorum.Arada bır ya yanlış vardır.
Ben aracımda 17-18-19" jant lastık kullandım.
Bunları 5 cm yay-sarı konı amortısor vs kombıne ettim.En son coıller var ve daha dıreksıyon kutusu orjınal.....

şu an moralim öyle bozukki oraya gitsem kesin kavga ederim...

addenemiz
05-03-2013, 19:03
öncelikle geçmiş olsun abi. Kavga edecek bi durum yok git derdini anlat sonuçta onların hatası hakkını ara.

Büyük Amiral
05-03-2013, 19:04
Gazanfer abi cok gecmis olsun. Cok uzuldum vallahi keske yay taksaydin. Demek ki kaldirma olayindaki elemanlardan dolayi sikinti yasandi. Uzucu bir durum. En masrafsiz sekilde halledersin umarim. Tekrar buyuk gecmis olsun.

habildinar
05-03-2013, 19:10
Çok geçmiş olsun, umarım fazla başınız ağrımadan halledersiniz....

eco
05-03-2013, 19:14
çok geçmiş olsun:(

Vekz
05-03-2013, 19:18
abi çok gecmıs olsun bılıyosun bende yaptırdım aracı valla korktum acıkcası ama aklıma su gelıyor abı yay degısımı hepımız yapıyorz onlerın yaylarını degıstırırken kım olursa olsun amörtisörü bızım araclarda cıkarmak gerekıyor yanı amörtisörü sökerken herkes saga sola cekıyor dıreksıyonu oynatıyor oynatmıyorum dıyen usta veya bır yer yoktur abi ama su da takıldı aklıma kontaktaydı bızımde anahtarlar abı yayları degısen arkadaslarda kontakkta anaktarı tutuyorlarkı sonucta arac dıreksıyon kıtlememesı lazım amörtisörleri cıkartırken sokerken yanı valla anlayamadım valla abı cok gecmıs olsun abı

gazanfer_ro
05-03-2013, 19:22
abi çok gecmıs olsun bılıyosun bende yaptırdım aracı valla korktum acıkcası ama aklıma su gelıyor abı yay degısımı hepımız yapıyorz onlerın yaylarını degıstırırken kım olursa olsun amörtisörü bızım araclarda cıkarmak gerekıyor yanı amörtisörü sökerken herkes saga sola cekıyor dıreksıyonu oynatıyor oynatmıyorum dıyen usta veya bır yer yoktur abi ama su da takıldı aklıma kontaktaydı bızımde anahtarlar abı yayları degısen arkadaslarda kontakkta anaktarı tutuyorlarkı sonucta arac dıreksıyon kıtlememesı lazım amörtisörleri cıkartırken sokerken yanı valla anlayamadım valla abı cok gecmıs olsun abı
düşürünce böyle bi durum yoktu direksiyon daha iyidi sanki ama kaldırınca oldu bu olay kısmet işte önüne geçilmiyor neyse sağlam bi direksiyon tamircisi bulmam lazım,yada yurt dışından getirttirecem bakalım nasıl olcak ...

atay78
05-03-2013, 19:24
cok gecmıs olsun dostum masaraf gercekten cok buyukmus cansıkıcı bır durum ama bosver sıkma canını

Vekz
05-03-2013, 19:26
düşürünce böyle bi durum yoktu direksiyon daha iyidi sanki ama kaldırınca oldu bu olay kısmet işte önüne geçilmiyor neyse sağlam bi direksiyon tamircisi bulmam lazım,yada yurt dışından getirttirecem bakalım nasıl olcak ...
abi çıkmacılara bakmanı tavsıye edıyorum tekrardan gecmıs olsun abı

doguayaz
05-03-2013, 19:28
Çok geçmiş olsun ya üzüldüm. -3 -5 le neyse de orjinal yaylarla yapılacak iş değil bu çok lüzumsuz hareketler. Hayırlısı olsun inşallah çok tuzlu olmaz.

Şafak!
05-03-2013, 19:30
Abi çok geçmiş olsun.:( Orjinal yayların preslenme işlemi sürtmeyi arttırıyor. Bir kaç ustaya daha göstersen. Bu kadar kolay arıza vermesi şaşırttı beni. Şu anda direksiyon kullanılmıcak durumdamı sıkıntı ney yani ? Böyle kullanmaya devam etsen ne gibi zararlar olurmuş. Gösterdiğin usta bişiler dedimi.

dralex
05-03-2013, 19:31
Geçmiş olsun) ozel servise gitmek şart) aracın yuruyen ve motor kısmıyla fazla oynamamak gerek) maalesef bu tarz sonuçlar doğurabilir:( sadece orjinal aksessuar fabrikanın ongordugu olçude yapılırsa daha saglıklı olur)

Leonturco
05-03-2013, 19:37
Geçmiş olsun. İnşallah ucuza mal edip atlatırsın.

gazanfer_ro
05-03-2013, 19:39
Abi çok geçmiş olsun.:( Orjinal yayların preslenme işlemi sürtmeyi arttırıyor. Bir kaç ustaya daha göstersen. Bu kadar kolay arıza vermesi şaşırttı beni. Şu anda direksiyon kullanılmıcak durumdamı sıkıntı ney yani ? Böyle kullanmaya devam etsen ne gibi zararlar olurmuş. Gösterdiğin usta bişiler dedimi.
yön açı sensörü yanıt vermiyormuş...nasıl bi iş anlamadım tamirciside bulunmuyor kardeşim alacam bi şahin binecem bundan sonra...

dralex
05-03-2013, 19:39
Direksiyon kutusunu tamir eden yerler var) 600-700 liraya maloluyor

gazanfer_ro
05-03-2013, 19:41
Geçmiş olsun. İnşallah ucuza mal edip atlatırsın.
valla murat abi o kadar karşı çıktın dinlemedik seni sonuç ortada...sakal bırakman lazım:)

nail
05-03-2013, 19:42
geçmiş olsun gazanfer abi

gazanfer_ro
05-03-2013, 21:09
geçmiş olsun gazanfer abi
teşekkürler...

Şafak!
05-03-2013, 21:18
Abi şu linki incele. Bir telefon aç. Bize yakın bahçelievlerde bi şubesi varmış sanırım. İnş bişiler çıkar.
http://www.hidrolikdireksiyon.com/search/label/hidrolik%20direksiyon%20Wolksvagen

jhan71
05-03-2013, 21:19
Gazanfer geçmiş olsun, üzüldüm valahi, ucuza halledersin umarım

gazanfer_ro
05-03-2013, 21:23
Abi şu linki incele. Bir telefon aç. Bize yakın bahçelievlerde bi şubesi varmış sanırım. İnş bişiler çıkar.
http://www.hidrolikdireksiyon.com/search/label/hidrolik%20direksiyon%20Wolksvagen
yakınmış yarın bir gidim bakim ne diyolar biraz öncede taksici bi abim var yenibosnada bir yer soyledi artı direksiyon diye yarın bi araştırma yapacaz artık sağol...

Gazanfer geçmiş olsun, üzüldüm valahi, ucuza halledersin umarım

inşallah bakalım yarın haber veririm durumdan..

Şafak!
05-03-2013, 21:24
Birde başka bi Forumdan alıntı yapıcam. Bi arkadaş şöyle bi bilgi paylaşmış. Bunun doğruluk oranı nedir ? İşe yararmı bilen varmı ?

Dışarıdan müdahale ile yazılımdaki sensör bilgisi şaşmış ise, beyin arıza konumuna geçer ve valfleri açan kapayan yazılım düzgün çalışamaz.

Nasıl çözebiliriz?

Hemen bunu deneyelim, çünkü denemesi kolay, bir zararı yok ve düzeltme ihtimali var. Direksiyonu tam düz pozisyona getirin ve aracın kontağını kapatın ve varsa aküden direkt güç alan tüm aletleri kapatın. Akünüzün eksi kutup başını sökün, 1-2 dakika sonra tekrar bağlayın. Aracı çalıştırın. Çalıştırdığınızda birçok ikaz lambası yanacaktır, merak etmeyin normal. Yananların arasında direksiyon ikaz lambası da olacak. Araç ile 3-4 km yol yapın ve bu esnada direksiyonu tam sağ (bir 360 dönün mesela) ve tam sol yapın. Yanan ikaz lambalarının hepsi sönecek. Bu işlem tork sensörü ayarlarının beyin tarafından yeniden yapılmasını sağlayacak. Fiziksel bir arıza yoksa sorunu düzeltme ihtimali var. Yani direksiyon ikaz lambası da sönebilir.

Not:alıntıdır.

sweetcrazy
05-03-2013, 21:43
gecmiş olsun umarım ustasını bulup ucuza halledebilirsin..

gazanfer_ro
05-03-2013, 21:46
Birde başka bi Forumdan alıntı yapıcam. Bi arkadaş şöyle bi bilgi paylaşmış. Bunun doğruluk oranı nedir ? İşe yararmı bilen varmı ?

Dışarıdan müdahale ile yazılımdaki sensör bilgisi şaşmış ise, beyin arıza konumuna geçer ve valfleri açan kapayan yazılım düzgün çalışamaz.

Nasıl çözebiliriz?
gittiğim usta ilk bunu denedi zaten yemedi malesef,sonra kalibrasyon etti oda olmadı bayağı bi zor işlemler normal bi usta yapamazdı diye düşünüyorum...ama olmadı direksiyon kutusunun içindeki açı sensöründen yanıt gelmiyormuş ...senin direksiyondaki arızada buna benziyormu direksiyon sertleşip yumuşuyormu?

Hemen bunu deneyelim, çünkü denemesi kolay, bir zararı yok ve düzeltme ihtimali var. Direksiyonu tam düz pozisyona getirin ve aracın kontağını kapatın ve varsa aküden direkt güç alan tüm aletleri kapatın. Akünüzün eksi kutup başını sökün, 1-2 dakika sonra tekrar bağlayın. Aracı çalıştırın. Çalıştırdığınızda birçok ikaz lambası yanacaktır, merak etmeyin normal. Yananların arasında direksiyon ikaz lambası da olacak. Araç ile 3-4 km yol yapın ve bu esnada direksiyonu tam sağ (bir 360 dönün mesela) ve tam sol yapın. Yanan ikaz lambalarının hepsi sönecek. Bu işlem tork sensörü ayarlarının beyin tarafından yeniden yapılmasını sağlayacak. Fiziksel bir arıza yoksa sorunu düzeltme ihtimali var. Yani direksiyon ikaz lambası da sönebilir.

Not:alıntıdır.[/QUOTE]

Şafak!
05-03-2013, 21:47

Not:alıntıdır.[/QUOTE]

Valla arıyordum denk geldi. İstersen biraz daha bekleyelim abi. Murat abi bu konu hakkında bilgi sahibidir. Kutupları sökünce Teyp kod mod istemesin sonra. İnş iş yapar. İş yaparsa yüzüne gözüne tükür zaten o ustaların.

gazanfer_ro
05-03-2013, 21:47
benim araçta herhangi bir ikaz lambasıda yanmıyor işin kötüsü bilgisayardada çıkmıyor...

Şafak!
05-03-2013, 21:48
benim araçta herhangi bir ikaz lambasıda yanmıyor işin kötüsü bilgisayardada çıkmıyor...

Eee abi o zaman tam olarak senin hissettiğin rahatsız olduğun sıkıntı ney ?

gazanfer_ro
05-03-2013, 21:49
Valla arıyordum denk geldi. İstersen biraz daha bekleyelim abi. Murat abi bu konu hakkında bilgi sahibidir. Kutupları sökünce Teyp kod mod istemesin sonra. İnş iş yapar. İş yaparsa yüzüne gözüne tükür zaten o ustaların.[/QUOTE]

benim araçta söktüler kod falan istemedi herangi bir sıkıntı olmadı herşey normal çalışıyor...

Şafak!
05-03-2013, 21:50
Valla arıyordum denk geldi. İstersen biraz daha bekleyelim abi. Murat abi bu konu hakkında bilgi sahibidir. Kutupları sökünce Teyp kod mod istemesin sonra. İnş iş yapar. İş yaparsa yüzüne gözüne tükür zaten o ustaların.

benim araçta söktüler kod falan istemedi herangi bir sıkıntı olmadı herşey normal çalışıyor...

Denemekte fayda var abi o zaman. Alıntılar karıştı bu arada.

gazanfer_ro
05-03-2013, 21:51
Eee abi o zaman tam olarak senin hissettiğin rahatsız olduğun sıkıntı ney ?
şöyle anlatim ben direksiyonu sola çevirecem direksiyon kasıyor bırakmıyor kendini biraz zorluyorum bu sefer hafifliyor diğer tarafada aynı şekilde direksiyon açı sensörü bırakmıyor rahat dönsün ...

Şafak!
05-03-2013, 21:52
şöyle anlatim ben direksiyonu sola çevirecem direksiyon kasıyor bırakmıyor kendini biraz zorluyorum bu sefer hafifliyor diğer tarafada aynı şekilde direksiyon açı sensörü bırakmıyor rahat dönsün ...

o zaman sensör halen devrede çalışıyor. Sanki bi adaptasyon sorunu var gibi. Abi biz ne desek boş şimdi. Sen dene bakalım. Olmazsa direksiyonculara kaldık artık.

efekann611
05-03-2013, 21:55
Geçmiş olsun Gazanfer abi..

my_kirli
05-03-2013, 21:57
Geçmiş olsun. Benimde yayları takarken rot çubuklarını zorladılar. Bende kızdım değiştirtim. Bazen bir işi adam gibi yapmıyorlar ceremesini biz çekiyoruz.

gazanfer_ro
05-03-2013, 22:02
Geçmiş olsun Gazanfer abi..
sağol kardeşim...

Geçmiş olsun. Benimde yayları takarken rot çubuklarını zorladılar. Bende kızdım değiştirtim. Bazen bir işi adam gibi yapmıyorlar ceremesini biz çekiyoruz.
aynen kardeşim hevesimiz kursağımızda kalıyor malesef maddi ve manevi...bu konuda bu işlere girecek arkadaşlara ders olsun daha dikkatli davranırlar umarım...

akgenç
05-03-2013, 22:08
Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın...

my_kirli
05-03-2013, 22:10
Gazanfer bende aynen senin gibiyim 3,5 taktırdım iyiki 5 taktırmamışım. Bizim arabalara binen çok oluyor aile olunca en azından arkaya birşeyler atsan direkt çöküyor. Geçen arkada 3 kişi önde 2 kişi avm çıkarken benimki yüksek durmasına rağmen araba tümsekten geçerken sürtme sesi geldi içim gitti. Yay güzel ama çok düşük yayla bize göre değil.

Taktıracaklar tümseklerde geçemeyecek veya yolcu, eşya doldurmayacaklarsa tercih etsinler.

LEWİS_16
05-03-2013, 22:18
çok geçmiş olsun abi umarım bir an önce ucuz yollu kapatırsın arızayı....

Leonturco
05-03-2013, 22:19
valla murat abi o kadar karşı çıktın dinlemedik seni sonuç ortada...sakal bırakman lazım:)

Sakalım var da milletin bu tür sorun yaşaması beni üzüyor. Nedense gaza fazla gelen bir milletiz. Ağabeyimde 1997 model Polo Classic vardı. O araca sadece taşıyıcı bir makina olarak bakar. Direksiyon kutusu arıza yapmıştı. Kutu dendiğine bakmayın uzuuuuunca bir şeydir. :) İki defa tamir edildi ama yine bozuldu. Bir gün acil hastaney kaldırıldı. Ameliyat oldu. Ameliyatdan sonra başkası evine bıraktı. Sonra beni aradı. Murat benim araç hastanenin önünde duruyor. Gidip alırmısın, senden başka kimse kullanamaz dedi. Ben de uzun zamandır kullanmıyordum. Arada bir takıldığından kastıra kastıra kullandım. Virajda az kalsın bir yerden aşağı uçuyordum.

Uzun lafın kısası tamirini tavsiye etmem ama kutuyu dağıtıp içindeki parçaları değiştirirlerse daha iyi olur.

LEWİS_16
05-03-2013, 22:52
gazanfer abi fiyatı uygun bir direksiyon kutuusu buldum bak bakalım?http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-golf-5-jetta-audi-a3-seat-leon-direksiyon-kutusu-98437898/detayhttp://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-seat-leon-dreksiyon-kutusu-2006-model-arizali-114015076/detay

osm1907
05-03-2013, 23:31
buyuk gecmiş olsun yayı bastırmayla ne alakası var tam cozemedim tahminimce akabine gerceklesmiş gecmiş olsun ancak orjinal yayları basarsanız hoplayıp zıplayıp surtucek elbette konfora gore tasarlanmıs bir yay sonucta spor yay alıp da soguk pres yapmıs olsaydınız zıplamadan sikayet olmazdı bu kadar zannımca

teke
05-03-2013, 23:38
Abi biz konyada direksyon kutusunu tamir ettirdik çıkabilecek max. masraf 220tl demişlerdi o şekilde yaptırdık.
http://www.seatclubturkey.com/threads/35655-Direksyon-A%C5%9F%C4%B1r%C4%B1-Ses-Yapmaya-Ba%C5%9Flad%C4%B1-Yard%C4%B1m?highlight=
Bu şekilde bir tamirhane atölye filan bulabilirseniz halledebilirler, çok geçmiş olsun.

EmreO
05-03-2013, 23:41
Gazanfer Abi çook geçmiş olsun, yapabileceğimiz bir şey varsa herzaman burdayız.

Laz
06-03-2013, 00:07
Çok gecmis olsun insallah uygun bi fiyata hallettirebilirsiniz

patrıot
06-03-2013, 00:14

Nasıl çözebiliriz?

Gaz kelebeği adaptasyonu aynı yol ile yapılabiliyor.Büyük ihtimal beyin resetleniyor yada fabrika ayarlarına dönüyor.

d_darko
06-03-2013, 00:26
Eğer beyin resetleme yapacaksanız akü kutup başlarını (hem +, hem -) söküp birbirine belli bir süre temas ettirmeniz lazım. Böylece beyinde kayıtlı veriler sıfırlanır. Muhtemelen ecu'daki haritalar da sıfırlanacak ama aracı kullandıkça onlar da oluşur zamanla. Teyp de şifre ister, bilginize...

blade038
06-03-2013, 00:40
abi buyuk geçmiş olsun sıkma canını daha once direk kendi kendine buzulan arkadaşlarda oldu. bi şekilde bulunup hallediliyor.

Şafak!
06-03-2013, 00:40
Gaz kelebeği adaptasyonu aynı yol ile yapılabiliyor.Büyük ihtimal beyin resetleniyor yada fabrika ayarlarına dönüyor.

Nasıl yani abi. Resetleyince kendi kendine gaz kelebegini adaptasyon yapıyormu ? Millet harıl harıl adaptasyon yaptırıcak yer arıyordu bunun çözümü bumuydu? Eğer buysa ara ara 3 5 6 ayda bir yapmak lazım :D

Bizage
06-03-2013, 01:56
geçmiş olsun gazanfer enteresan gelişen bi arıza olmuş maalesef..

erdoganmahmut
06-03-2013, 08:28
çok geçmiş olsun

cagdas
06-03-2013, 08:56
o zaman sensör halen devrede çalışıyor. Sanki bi adaptasyon sorunu var gibi. Abi biz ne desek boş şimdi. Sen dene bakalım. Olmazsa direksiyonculara kaldık artık.

Geçmiş olsun fazlada zorlamamak gerekir umarım herşey gönlünüzde olur

yusufaltintepe
06-03-2013, 09:19
Oncelikle gecmis olsun

Bende pres yay kullaniyorum 4-5 aydir cok sukur bir problem yasamadim onceki aracimdada pres yay kullandim ve ondada bir problem olmadi bence sizdeki pres yay ile alaki degil montajdan yana bir sey olabilir yada parca in miadi dolmus olabilir iscilik batasi olabilir ama nama malesef derdinizi anlatamazsiniz esnafliklari 5 para etmez ben ank sporda yaptirmisti 4cm basildi problemsiz kullaniyorum he problem olmayacak degil tabi garantisi yok sans isi ama 2 aracta kullandim ve sıkinti yasamadim

patrıot
06-03-2013, 09:56
Nasıl yani abi. Resetleyince kendi kendine gaz kelebegini adaptasyon yapıyormu ? Millet harıl harıl adaptasyon yaptırıcak yer arıyordu bunun çözümü bumuydu? Eğer buysa ara ara 3 5 6 ayda bir yapmak lazım :D

Evet bu şekiilde oluyor.Bazen sırkette akü kutup basını sokuyorum cıkısta tekrar takıyorum ve bıraz yol yapınca olay tamamdır.
Bunu her usta soylemez.
Gaz kelebegı adaptasyonu bızım ustalar ıcın vw nın armaganıdır para kazandırıyor.

gazanfer_ro
06-03-2013, 12:13
askadaşlar bilginize istanbulda bu açı sensörünü tamir edebilecek bi yer yok bakmadığım aramadığım yer kalmadı asya tarafı dahil.öğleden sonra yetkili servise gideçem bakim onlar ne diyecek.

maskex88
06-03-2013, 12:54
g.olsun aga

highkaan
06-03-2013, 13:12
çok geçmiş olsun

Leonturco
06-03-2013, 13:16
askadaşlar bilginize istanbulda bu açı sensörünü tamir edebilecek bi yer yok bakmadığım aramadığım yer kalmadı asya tarafı dahil.öğleden sonra yetkili servise gideçem bakim onlar ne diyecek.

Gazanfer biliyorsun Bursa otomotiv şehridir. Aşağıda ilgili olabilecek iki yerin linkini veriyorum. Bir görüş istersen.

http://www.hidrolikdireksiyontamir.com/

http://www.bursaotosektoru.com/tr/kemlak_detail.asp?id=3089

Sinan
06-03-2013, 13:52
geçmiş olsun :/

Serdagir
06-03-2013, 15:03
Kardeşim bende çok geçmiş olsun demek istiyorum. Hiç yoktan yere böyle sorunların çıkması gerçekten çok sinir bozucudur bilirim. Ama herşeyde de bir hayır var, belki bu arıza daha sonra hiç olmadık yerde seni daha zor durumda bırakabilirdi. Nasıl olsa bir şekilde çözülür. Bu arada bende aracımın yere yakınlığından şikayetçiyim, birazcık 3 -4 cm. kadar yükseltmeyi düşünüyordum ama zannedersem tümseklerden kaçmak tek çözüm...

gazanfer_ro
06-03-2013, 21:31
arkadaşlar biraz önce direksiyoncudan geldim aracın sensörünü değiştirdim maliyeti 500 tl oldu yaptığım yer topkapı teknik oto sanayi hidrotek direksiyoncu http://direksiyoncum.com/ .....yalnız bana bu konuda yardım eden arkadaşa çok teşekkür ediyorum kendisi seat yetkili servisinde çalışıyor o yüzden isim veremiycem allah razı olsun demekle yetiniyorum...adamlar gerçekten bu işin piri herkese tavsiye ederim adam leb demeden leblebiyi anlayan tarzdan bi usta gitmediğim yer kalmamıştı kimse anlayamadı ama adam iki tur kullandı aracı anladı olayı...bana destek olan sct ailesine teşekkürü bir borç bilirim...inşallah kimsenin başına gelmez böyle bir olay...

cagdas
06-03-2013, 21:35
Forumuzun güzelliği işte bu agaa birbirimiz için buradayız çok sevindim senin adına

blade038
06-03-2013, 22:30
geçmiş olsun abi, hayırlı olsun

gazanfer_ro
06-03-2013, 22:34
geçmiş olsun abi, hayırlı olsun

sağol süleyman halloldu sonunda...çok oldu görüşmeyeli bi organizasyon yapında buluşalım ...

blade038
06-03-2013, 22:39
sağol süleyman halloldu sonunda...çok oldu görüşmeyeli bi organizasyon yapında buluşalım ...

yakın bi zamanda avrupa yakası olarak bi org düşünüyorum bakalım ne zmn olur

Şafak!
07-03-2013, 20:39
Çok geçmiş olsun abi. Çok şükür halletmişsin. O sanayi çok büyük. Bir çok şey vardır ama ille öğrenip gitmek lazım. Çok sevindim halletiğine.

gazanfer_ro
07-03-2013, 20:44
Çok geçmiş olsun abi. Çok şükür halletmişsin. O sanayi çok büyük. Bir çok şey vardır ama ille öğrenip gitmek lazım. Çok sevindim halletiğine.

seninkide arızalı heralde bi baktır istersen arıza büyümeden...çünkü sonrası çok pahalı:)

Şafak!
07-03-2013, 20:47
seninkide arızalı heralde bi baktır istersen arıza büyümeden...çünkü sonrası çok pahalı:)

Bendeki sorun öyle değil abi ya. Rot kollarından bendeki. Kaldırımdan felan inerken tık tık yapıyor. Ses direksiyondan değilde ön takımdan geliyor. Hafifte boşluk var. Bir ağırlık yada sertlik yok bende. Hatta tam tersi baya yumuşak. Sendekide rot kollarındandır diye umut ediyordum ama değilmiş :(

safakk
07-03-2013, 21:05
abi çok geçmiş olsun keşke yaptırmasaydın, olan olmuş artık en az masrafla kurtarırsın umarım.

gazanfer_ro
07-03-2013, 21:13
Sakalım var da milletin bu tür sorun yaşaması beni üzüyor. Nedense gaza fazla gelen bir milletiz. Ağabeyimde 1997 model Polo Classic vardı. O araca sadece taşıyıcı bir makina olarak bakar. Direksiyon kutusu arıza yapmıştı. Kutu dendiğine bakmayın uzuuuuunca bir şeydir. :) İki defa tamir edildi ama yine bozuldu. Bir gün acil hastaney kaldırıldı. Ameliyat oldu. Ameliyatdan sonra başkası evine bıraktı. Sonra beni aradı. Murat benim araç hastanenin önünde duruyor. Gidip alırmısın, senden başka kimse kullanamaz dedi. Ben de uzun zamandır kullanmıyordum. Arada bir takıldığından kastıra kastıra kullandım. Virajda az kalsın bir yerden aşağı uçuyordum.

Uzun lafın kısası tamirini tavsiye etmem ama kutuyu dağıtıp içindeki parçaları değiştirirlerse daha iyi olur.

abi adamda çıkma sensör vardı onu taktı sıfır değildi ama işlem görmemiş,benim anlamadığım seat yetkili servis neden bunu yapmıyor,bu olayın akabınde romanyada benim kayınçoyu aradım parçayı sordurttum getirsin değişelim demişler:)))türkiyede olduğumu bilmeden 230 euroya orda yapılıyoda burda niye yapılmıyor anlamadım...servisteki arkadaş bizim burda komple değişim oluyor dedi yurt dışında sadece sensörüde değiştiriyorlar dedi,ne tuhaf bi ülkede yaşıyoruz anlamadım gitti...

MeTuRuZ
07-03-2013, 23:24
düzeldiğine sevindim abi inşallah sorun çıkarmaz bida