PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gösterge Selamlama/Welcome Vag Com

KenBlock
03-04-2013, 18:50

ByRaker
03-04-2013, 21:16
Burada bir yerlerde yanlış hatırlamıyorsam zararlı diye duymuştum ama değildir herhalde

ismail
03-04-2013, 21:25
aslında bu gösterge selamlamaktan çok
göstergeleri check etmektir
suzuki gsr600 ve gsf600 bandit s motosikletlerimde vardı
gsr600 kontağı açtığımda analog olan devir saati sonuna kadar gidiyor digital olan km saati 199 a kadar sayıyordu
gsf600 bandit s te kontağı açtığımda km saati ve devir saati ikiside analog tu ikiside sonuna kadar gidiyor sonra tekrar sıfır a iniyordu
elektronik olan göstergelerde (halatlı, telli olmayan) yapması yararlı lazım gelen birşey diye düşünüyorum

Hakan_34
03-04-2013, 21:26
aslında bu gösterge selamlamaktan çok
göstergeleri check etmektir
suzuki gsr600 ve gsf600 bandit s motosikletlerimde vardı
gsr600 kontağı açtığımda analog olan devir saati sonuna kadar gidiyor digital olan km saati 199 a kadar sayıyordu
gsf600 bandit s te kontağı açtığımda km saati ve devir saati ikiside analog tu ikiside sonuna kadar gidiyor sonra tekrar sıfır a iniyordu
elektronik olan göstergelerde (halatlı, telli olmayan) yapması yararlı lazım gelen birşey diye düşünüyorum

Gsf 600 Bandit S bendede var abi hala dediğin gibi check olayı çok hoş :D

ismail
03-04-2013, 21:33
Gsf 600 Bandit S bendede var abi hala dediğin gibi check olayı çok hoş :D

bir ara absl li diye gsf 650 s lere niyetlendim kısmet değilmiş olmadı
suzuki kral makinedir
her yönü ile kullanıcıya hitap eden kullanıcı dostu bir makinedir
kazasız belasız binmeyi nasip etsin allah
bir incele
sende bir kullanıcı aç istersen
http://www.bikepics.com/members/ikaragozlu/

OmerKartal
03-04-2013, 22:07
bu bizim araçlarda staging mode olarak görünüyor. demekki yeni nesillerde isim değiştirilmiş.

firozat
04-04-2013, 00:07
Hasan burdadamı :D
Konu zaten vag-com bölümünde var. 2012 model Leonlarda açılmıyor deniliyordu ama İndicator_celebration kısmından yapılabiliyor, yaptım olmuştuda :) Aynı olay Golflerde olabiliyorken Jettada yapamadım, olmadı.

KenBlock
04-04-2013, 00:17
Hasan burdadamı :D
Konu zaten vag-com bölümünde var. 2012 model Leonlarda açılmıyor deniliyordu ama İndicator_celebration kısmından yapılabiliyor, yaptım olmuştuda :) Aynı olay Golflerde olabiliyorken Jettada yapamadım, olmadı.

:D buradan devam

c.K.
04-04-2013, 01:20
bu olayı kayadibindeki ümit usta benim aracada yapmak istedi fakat 2011 ve altına oluyormuş yapamadık

firozat
04-04-2013, 02:14
bu olayı kayadibindeki ümit usta benim aracada yapmak istedi fakat 2011 ve altına oluyormuş yapamadık

Bence usta yapamamış :) 2012 modellerin altındakilerde farklı yerden oluyor. Bizimkilerde yukarda bahsedilen yoldan oluyor. Kısaca Leonların hepsinde yapılabiliyor sanırım..
2012 copa plus aracımızda ben yaptım.

burak1p
14-08-2013, 21:51
Bnm aracım 2007 staylance uygulanir mı kodlama konusunda çok iyi bir ustam var sadece olur deyip şöyle yapılacak denilmesi yeterlidir

Şafak!
14-08-2013, 22:07
Bence usta yapamamış :) 2012 modellerin altındakilerde farklı yerden oluyor. Bizimkilerde yukarda bahsedilen yoldan oluyor. Kısaca Leonların hepsinde yapılabiliyor sanırım..
2012 copa plus aracımızda ben yaptım.

Makyajsız kasalara olmuyor diye konuşmuştuk bizde daha önceki konularda. Hatta ender elektronik felan çok uğraşmıştı. Bu konu Forumda welcome mod diye defalarca açıldı. Birisinde detaylıca tartışmıştık ama hatrlayamadım hangisinde. Eğer ki bizim makyajsızlarada açılıyorsa çok iyi olur varmı makyajsıza açabilen ? OmerKartal duy sesimizi :)

firozat
15-08-2013, 03:11
Hepsinde derkEn makyajsizlari kastetmemistim :) benim actigim araclarin hepsi makyajliydi model yillari farkli olarak. Makyajsizlarda deneme firsatim olmadi maalesef

OmerKartal
15-08-2013, 08:13
Makyajsız kasalara olmuyor diye konuşmuştuk bizde daha önceki konularda. Hatta ender elektronik felan çok uğraşmıştı. Bu konu Forumda welcome mod diye defalarca açıldı. Birisinde detaylıca tartışmıştık ama hatrlayamadım hangisinde. Eğer ki bizim makyajsızlarada açılıyorsa çok iyi olur varmı makyajsıza açabilen ? OmerKartal duy sesimizi :)

kanka makyajsızda acılmıyor malesef :(

individual
15-08-2013, 10:05
OmerKartal
Ömer ibizlar'da açılmıyor dimi bu özellik ?

mtatgin
31-08-2013, 02:08
Bugün 45000 km bakımı için İzmir Vosmer de selamlama özelliğini yaptırdım aslına bakarsanız selamlamadan çok kalibre ediyo diye biliyorum bu olayı buyrun videosu

Seat Leon Gösterge Selamlama - YouTube (http://youtu.be/x4JcyQhZ4Lg)

mtatgin
31-08-2013, 15:22
Bakım yapılırken izmir vosmer de yaptırdım çokta şık oldu selamlamadan daha çok kalibre olarak düşünüyırum buda videosu
@imCaramelKitten Slow Motion by @InfMega - YouTube (http://youtu.be/d0oJ50Lv_Sk)

ismail
02-09-2013, 10:09
Bugün 45000 km bakımı için İzmir Vosmer de selamlama özelliğini yaptırdım aslına bakarsanız selamlamadan çok kalibre ediyo diye biliyorum bu olayı buyrun videosu

http://youtu.be/x4JcyQhZ4Lg

güzel olmuş hoş bir durum
kullandığım motosikletlerimde vardı
sanırım sadece makyajlı kasalarda oluyor bu özellik

mehmetunal
02-09-2013, 11:46
güzel olmuş hoş bir durum
kullandığım motosikletlerimde vardı
sanırım sadece makyajlı kasalarda oluyor bu özellik

Motorda gerçekten hoş oluyor. Zamanında arabaya yaptırmadım ama şimdi motorda var keyifli :)

Ali Haydar
24-03-2016, 00:01
Bende 2015 1.2 TSİ Ref İbiza var bunu yapabilir miyim ?

pandakapanda
28-03-2016, 23:54
yapabilirsiniz tabii ki, gizli özelliğini açtırmanız yeterli

Berat
29-03-2016, 00:17
Bende 2015 1.2 TSİ Ref İbiza var bunu yapabilir miyim ?

evet 2015 ibiza destekler

oguzhansunay
29-03-2016, 02:11
evet 2015 ibiza destekler

Ben servise 3 kere sorduğum halde her bakmalarında olmadığını desteklemediğini söylediler eğer kodları bulursam kendilerinin açacaklarını söylediler bilen veya Ordu da yapabilen var mı ?

yalmaner
29-03-2016, 08:54
Belki isteğim saçma gelecektir ama bu gösterge selamlama sırasında ses eklenme ihtimali varmı ? Mesela selamlarken teyipden "seat " diyebilir yada "Hoşgeldin" "Gazla gidelim" gibi açıkcası hoş olabilceğini düşünüyorum. teyibide gerek yok bir bakıma küçük bir modül ve ona bağlı küçük bir hoparlör ilede çözülebilir.

oguzhansunay
29-03-2016, 12:09
Belki isteğim saçma gelecektir ama bu gösterge selamlama sırasında ses eklenme ihtimali varmı ? Mesela selamlarken teyipden "seat " diyebilir yada "Hoşgeldin" "Gazla gidelim" gibi açıkcası hoş olabilceğini düşünüyorum. teyibide gerek yok bir bakıma küçük bir modül ve ona bağlı küçük bir hoparlör ilede çözülebilir.

Araçta öyle bir özellik olduğunu düşünmüyorum ve böyle bir aparat yok bildiğim fakat yapılamayacak bir şey degil hatta yapıp piyasaya bile sürülebilir gerekli olanlar
1.gelistirme karti olarak tabir edilen bir kart örneğin ardiuno , edison vb.
2. Ses çıkısı almak ve depolama icin aparatlar
3.programlama

Bunları bulmak cok zor değir maliyeti 100 tl yi geçmez sıkıntı programı yazacak kişiyi bulmak sonrası kolay programa cihaza elektrik gidince sesi bir kere çalmasını kodlayacak ve cihazı aracın elektrik aksamına bağlayacaksınız

ismail
05-04-2019, 13:49
İsmail merhaba 2016 Fr ım var bazen kadran selamlama yapmıyor.Forumda aradım bulamadım.Benim yapabileceğim bi sıfırlama vb.bişey varmıdır?

Venus Z20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mrb halil kardeşim
vagcom ile açılıp kapanan bir özellik
bir şekilde iletişim sorunu olup çalışmaya bilir
bazen araçlar bu taz özellikleri çalıştıramayabiliyor
iptal edip tekrar aktir ettirmen gerekebilir
örnek vermek gerekirse karındaşımın 2012 leon copa plus 1.6 tdi aracı vardı
kumandadan kapıları açtığında 4 kapının bir den açılması gerekirken tek kapı açılırdı
konfor kilit sistemini kapatıp tekrar aktif ettiğinde düzelirdi
bu şekilde bir işlem yapılması gerekebilir