PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hangi marka yay

casanova9098
10-07-2013, 04:31
arkadaşlar 1,6 2006 model stylance araca sahibim sizce bu araca hangi marka ve kaç cm lik yay olmalıdır? yay takıp konfordan vaz geçilirmi ?

ismail
10-07-2013, 07:30
arkadaşların geneli eibach 5 cm yay kullanıyorlar
yalnız benim tahmin ettiğim senin istediğin görüntüyü alabilmen için jant larınıda değiştirmen lazım
benim tavsiyem 2006 - 2007 17" sport up veya 2006 - 2008 17" fr jantı takmandır
18" bu araç için zorlayıcı olur diye düşünüyorum
tabiki zevk ve karar senin
herşey gönlünce olsun

FRK_6190
10-07-2013, 08:01
arkadaşların geneli eibach 5 cm yay kullanıyorlar
yalnız benim tahmin ettiğim senin istediğin görüntüyü alabilmen için jant larınıda değiştirmen lazım
benim tavsiyem 2006 - 2007 17" sport up veya 2006 - 2008 17" fr jantı takmandır
18" bu araç için zorlayıcı olur diye düşünüyorum
tabiki zevk ve karar senin
herşey gönlünce olsun
İsmail abi bnde yay takmayı düşünüyorum eski siyah aracımda 5 lik vardı çok vuruodu altına bu araca kaç lık takıyım sence

ismail
10-07-2013, 08:09
İsmail abi bnde yay takmayı düşünüyorum eski siyah aracımda 5 lik vardı çok vuruodu altına bu araca kaç lık takıyım sence

eğer 5 cm lik yay çok vuruyor ise altını 3,5 cm lik yay tak istersen
çağrı platinne arkadaşta var ama biraz fazla istiyor sanırım
http://www.seatclubturkey.com/satiyorum/39365-satilik-bir-aylik-eibach-3-5-dizel-yayi.html
bir görüş istersen 200 - 220 civarına verirse alabilirsin

Leonturco
10-07-2013, 08:17
Benim araçta önde 3,5 , arkada 5 cm voglant yay var. Öne 3,5 takmamın sebebi ağırlıktan dolayı o da 5 cm civarında düşürüyor. Yaydan önce 18" janta dönmüştüm. Konfor kaybı kesinlikle oluyor ama bunu minimize etmek için taktığın yay markası ve lastik önemli oluyor. Üzerindeki yaylar ile Petlas Pt711 18" lastik kullanıyorum. Neredeyse orijinali kadar rahat kullanıyorum.

FRK_6190
10-07-2013, 08:33
http://www.seatclubturkey.com/satiyorum/39365-satilik-bir-aylik-eibach-3-5-dizel-yayi.html

siyah aracı sattıgım arkadaşa orjinalleri vericem o da bana o yayları vericek siyah aracımın orjinal yayları duruyodu yani o 5 cm lik olanları takasdamı kullansam yoksa onumu taksam siyah kadar yine düşer mi aracım acaba

ismail
10-07-2013, 08:53
siyah aracı sattıgım arkadaşa orjinalleri vericem o da bana o yayları vericek siyah aracımın orjinal yayları duruyodu yani o 5 cm lik olanları takasdamı kullansam yoksa onumu taksam siyah kadar yine düşer mi aracım acaba

siyah aracın stylance ise o kadar düşmeye bilir
çünkü sport up ile stylance ın amortisörleri ve helezonları farklı
olmadı değiştirir bir bakarsın biraz kullanırsın
olmadı orijinal sport up helezonları geri takarsın

FRK_6190
10-07-2013, 08:54
siyah aracın stylance ise o kadar düşmeye bilir
çünkü sport up ile stylance ın amortisörleri ve helezonları farklı
olmadı değiştirir bir bakarsın biraz kullanırsın
olmadı orijinal sport up helezonları geri takarsın

siyah aracım style abi sportup daha az düşecektir inş tşkler abi

hipokrat
10-07-2013, 09:32

gazlamayacağım diyorsan 5cm tak eğer yollar bozuk altını vururum diyorsan 3.5 cm tak. zaten yay takmak aklından geçiyorsa hiç konforu düşünme:)

özertugrul
10-07-2013, 09:44

Farukcum e haliyle biraz daha sakin kullancaksın,kaldırımlarda gezmiceksin,köstebek yuvalarına dikkat edeceksin :) yoksa siyah aracının yüksekliği gayet güzeldi yani :)

casanova9098 Ben şuan 225*45*17 ye 5 cm Eibach kullanıyorum çamurluk lastik arası ortalama 1,5 parmak girer sanırım ve ön arkadan 0,5 cm yüksek kaldı..Konfor konusuna gelince eski halinden çok farklı olmadı belki yüzde 20 konfor kaybı oldu,okadar da olacak :)

FRK_6190
10-07-2013, 09:51
Farukcum e haliyle biraz daha sakin kullancaksın,kaldırımlarda gezmiceksin,köstebek yuvalarına dikkat edeceksin :) yoksa siyah aracının yüksekliği gayet güzeldi yani :)

casanova9098 Ben şuan 225*45*17 ye 5 cm Eibach kullanıyorum çamurluk lastik arası ortalama 1,5 parmak girer sanırım ve ön arkadan 0,5 cm yüksek kaldı..Konfor konusuna gelince eski halinden çok farklı olmadı belki yüzde 20 konfor kaybı oldu,okadar da olacak :)

ben en iyisi biraz daha düşüniyim ama 5 takmıcam babamda kullanıyo bazen aracı sıkıntı çekiyorum:D

ismail
10-07-2013, 09:58
sport up ta konfor çok fark etmez
çünkü sport up ın amortisör ve yayları daha sıkı

özertugrul
10-07-2013, 10:00
ben en iyisi biraz daha düşüniyim ama 5 takmıcam babamda kullanıyo bazen aracı sıkıntı çekiyorum:D

Baba dedin mi 10 kere düşüncen hocam :)
Ama 5 den aşşagısı seni kesmez :)

FRK_6190
10-07-2013, 10:11
Baba dedin mi 10 kere düşüncen hocam :)
Ama 5 den aşşagısı seni kesmez :)

valla öyle beni kesmez de hayatı yüksek araç sürmekle geçmiş bi adam direksiyona geçince iş biraz düşündürüyo

yusuf yılmaz
10-07-2013, 11:37
2.5 cm kw derim
konfor artı süspansiyon selameti için

Emre
10-07-2013, 11:46
yay diyince herkezin klavyesinde bir hareket oluyor :)

platinne
11-07-2013, 02:03

Bendeki yaylar 1,6 benzinli için uygun değil abi. Faruk'un işini görmeyecektir.

İsmail Abim iyi niyetinden zerre şüphem yok. Ama gel kendini benim yerime koy. Kısıtlı paramla 380 lira verdiğim, sadece 1 ay kullandığım yaylar için 330 lira istemişim ama başka birisi 200 lira ver buna ancak demiş. Sence hoş olur mu? Jantlar için de ilk yazdığım fiyata Cihan ile birlikte aynı şeyi yaptınız. Diğer konuda da yazmıştım; fiyatın doğrusunu eğrisini konuşmuyorum.

Çok amiyane bir tabir ama beğenmeyen küçük kızını vermesin abi. Cep telefonu değil ki bu sim kart taktık çıkarttık ikinci el oldu. On yıllarca sorunsuz kullanılabilen bir aksesuar için doğru düzgün yol bile yapmamışken neden verdiğimin yarı parasını isteyim ki? Sıfırını çok isteyen benim istemediğim 50 lirayı verir fatura tarihine satın aldığı günü yazdırır.

Niyetim benden on yaş büyük birine kabalık ya da saygısızlık yapmak değildir. Malumun mimik namına bir şey yok bu yazdıklarımızda. Ama rica ediyorum abi, lütfen...

casanova9098
11-07-2013, 02:10
şuanda 1,6 5 kollu orjınal jantlar takılı stylance modei bu arada , jantları 18 vossen düşünyorum ? 5cm yay ile nasıl olur direk takılır mı vyea biyerleri açmamız mı gerekir ve en önemlisi konfor nasıl olur ??

platinne
11-07-2013, 02:27
şuanda 1,6 5 kollu orjınal jantlar takılı stylance modei bu arada , jantları 18 vossen düşünyorum ? 5cm yay ile nasıl olur direk takılır mı vyea biyerleri açmamız mı gerekir ve en önemlisi konfor nasıl olur ??

çok yakışır o jantlar. yay kombinasyonu ile daha da güzel gözükür. direkt takılır ama, tam bilmemekle birlikte, tümseklerde çamurluk vidasına çarptığını söylüyorlar. o vidayı sökünce sorun kalmıyormuş. konfor için OguZ yardımcı olabilir bence. :) mikrofon sende konuş hacı :D

OguZ
11-07-2013, 02:36
platinne sağolasın kardeşim :)

Öncelilkle 225-40-18 jantlar ile 5 cm yay araca direk takılabiliyor sürtme vs yapmıyor ama bunda jantın ET değerinin önemi büyük. Konfora gelirsek ben Eibach 5 cm kullanıyorum öyle hani deyim yerindeyse at arabası gibi asla olmaz araba aklınızda böyle birşey varsa.. Tabiki sertleşiyor ama bu bana göre tatlı bir sertlik benim hoşuma gidiyor ve aracın içinde ne beni nede yolcuyu rahatsız etmiyor. 40 yanak ve 5 cm yay 'ın yolda gidişi virajlara girişi şerit değiştirirkenki kararlılığı varsın konfor olmasın dedirtiyor.. Bence rahatsız etmez..

OguZ
11-07-2013, 02:38
Ama şöylede birşey var yandan çamurluk aralarına baktığınızda araba hani alçak durmuyormuş gibi geliyor.. Ancak arka koltuğa iki kişi oturdumu genel olarak tüm tümseklerde altını sürterek geçmekten başka çarem kalmıyor... Çarpraz felan kurtarıyoruz leonun altı V gibi geliyor bana ortası daha alçak aracın bana göre.

casanova9098
11-07-2013, 04:58
ARKADAŞLAR İLGİLERİNİZ İÇİN GERÇEKTENDE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ÇOK YARAR SAĞLIYOR şimdi 5cm eibach yay ve 18 lik vossen mi diyorsunuz bu arada benim aklımda ki aracımda kırmızı mat siyah yapıp cantları tek bir kolu kırmızı yapmayı planlıyorum sişzce nasıl olur ?

bu arada dip not avatar veya resim eklemeyi nasıl yapabiliriz ?

ismail
11-07-2013, 16:25
Bendeki yaylar 1,6 benzinli için uygun değil abi. Faruk'un işini görmeyecektir.

İsmail Abim iyi niyetinden zerre şüphem yok. Ama gel kendini benim yerime koy. Kısıtlı paramla 380 lira verdiğim, sadece 1 ay kullandığım yaylar için 330 lira istemişim ama başka birisi 200 lira ver buna ancak demiş. Sence hoş olur mu? Jantlar için de ilk yazdığım fiyata Cihan ile birlikte aynı şeyi yaptınız. Diğer konuda da yazmıştım; fiyatın doğrusunu eğrisini konuşmuyorum.

Çok amiyane bir tabir ama beğenmeyen küçük kızını vermesin abi. Cep telefonu değil ki bu sim kart taktık çıkarttık ikinci el oldu. On yıllarca sorunsuz kullanılabilen bir aksesuar için doğru düzgün yol bile yapmamışken neden verdiğimin yarı parasını isteyim ki? Sıfırını çok isteyen benim istemediğim 50 lirayı verir fatura tarihine satın aldığı günü yazdırır.

Niyetim benden on yaş büyük birine kabalık ya da saygısızlık yapmak değildir. Malumun mimik namına bir şey yok bu yazdıklarımızda. Ama rica ediyorum abi, lütfen...

ben kendimi senin yerine kaç kez koydum biliyormusun çağrıcım
kaç kez ürün alıp satmışlığım var benim
1993 ten bu yana motosiklet, motosiklet parçası
1993 ten bu yana bilgisayar ve bilgisayar parçası
2006 dan bu yana kendi arabalarım ve parçaları
2006 dan önce eşe, dosta, akrabaya aldığım sattığım arabalardan bahsetmeyeyim bile
sen satıcısın karşı taraf alıcı
sana teklifini yapar satıp satmamak senin kararın
diğer konuda da yazdığım gibi her ürünün bir ederi vardır fazla istersen o ürün satılmaz az istersen insanlar kuşku ile bakar acaba bir sonrunumu var diye
telefondan örnek vermişsin
telefon a sadece sim kart takıp çıkartmak ile ikinci el oluyorsa gerisine birşey yazmama gerek yok
cihan jantlarını aldı boyattı temiz temiz biniyor
bende kardeşime fr jantı (sadece jant 800 tl + 1000 tl ye satlığa koyduğu jant lastikteki lastikleri taktık 0 tl + sökme, balans, takma 50 tl) aldım 3 aylık araçtan
tekrar yazayım benim veya başkalarının ne yazdığı önemli değil
ürünü satan sensin ürün bedelini beğenirsen satarsın beğenmezsen satmazsın
ha gönül isterki kimse aldığı üründen 1 kuruş zara etmesin 380 tl yemi aldın 380 tl ye geri sat
ama malesef piyasa böyle değil
oğuz abin .::ultrAslan::. yaylarını sattı kaça sattı
ismini hatırlamadığım bir arkadaş daha yaylarını sattı seçgin almıştı onu hatırlıyorum kaça aldı
tabiki sen onların sattığı fiyata illa sat demiyorum
ben tüm iyiniyetim ile senin yay sattığını senin de faruk unda işinin görülmesini istediğimden faruk un görüşmeniz gerektiğini düşündüm
tekrar edeyim ürünü satan sensin ürün bedelini beğenirsen satarsın beğenmezsen satmazsın
hepsi bu kadar
Allah gönlüne göre versin

platinne
11-07-2013, 22:32
ben kendimi senin yerine kaç kez koydum biliyormusun çağrıcım
kaç kez ürün alıp satmışlığım var benim
1993 ten bu yana motosiklet, motosiklet parçası
1993 ten bu yana bilgisayar ve bilgisayar parçası
2006 dan bu yana kendi arabalarım ve parçaları
2006 dan önce eşe, dosta, akrabaya aldığım sattığım arabalardan bahsetmeyeyim bile
sen satıcısın karşı taraf alıcı
sana teklifini yapar satıp satmamak senin kararın
diğer konuda da yazdığım gibi her ürünün bir ederi vardır fazla istersen o ürün satılmaz az istersen insanlar kuşku ile bakar acaba bir sonrunumu var diye
telefondan örnek vermişsin
telefon a sadece sim kart takıp çıkartmak ile ikinci el oluyorsa gerisine birşey yazmama gerek yok
cihan jantlarını aldı boyattı temiz temiz biniyor
bende kardeşime fr jantı (sadece jant 800 tl + 1000 tl ye satlığa koyduğu jant lastikteki lastikleri taktık 0 tl + sökme, balans, takma 50 tl) aldım 3 aylık araçtan
tekrar yazayım benim veya başkalarının ne yazdığı önemli değil
ürünü satan sensin ürün bedelini beğenirsen satarsın beğenmezsen satmazsın
ha gönül isterki kimse aldığı üründen 1 kuruş zara etmesin 380 tl yemi aldın 380 tl ye geri sat
ama malesef piyasa böyle değil
oğuz abin .::ultrAslan::. yaylarını sattı kaça sattı
ismini hatırlamadığım bir arkadaş daha yaylarını sattı seçgin almıştı onu hatırlıyorum kaça aldı
tabiki sen onların sattığı fiyata illa sat demiyorum
ben tüm iyiniyetim ile senin yay sattığını senin de faruk unda işinin görülmesini istediğimden faruk un görüşmeniz gerektiğini düşündüm
tekrar edeyim ürünü satan sensin ürün bedelini beğenirsen satarsın beğenmezsen satmazsın
hepsi bu kadar
Allah gönlüne göre versin

Güzel abim iyi niyetinden şüphem yok diye bu yüzden yazdım zaten. Ben de ilk defa bir şeyleri alıp satmıyorum ama öğrenci halimle kenara kıyıya bir şeyler ayırıp alışveriş yapınca da olabildiğince zarar etmemeye çalışıyorum. Herkesin parası çok kıymetli. Kolayına kazanılmıyor. Ama bizim elimize biraz daha az geçince verdiğimiz meblağlar daha bir kıymetleniyor. Oğuz abim şimdi diyecek ki, ben bisiklete biniyordum, çok konuşma :) Hepiniz ayrı ayrı çok değerlisiniz benim için. O yüzden kıracak, üzecek şekilde yazdıysam özür dilerim. Mimik ekleyemiyoruz bu namussuza, yazdığım gibi.. Fiyatı da adam yazdığım paraya satarken belki benim gibi daralabilecek, 10-20 lira bile olsa kar kardır diyebilecek olanlar olur diye öyle yazdım. Sıfır sayılabilecek bir şeye 50 lira daha az para versin, işini görsün diye. Yoksa gerçekten ucuza kovalayanlar için bu fiyatın pahalı geleceğini ben de biliyorum. :) Faruk'un arabasına uysa zaten oturur konuşuruz ama çok yukarıda kalır bu yaylarla. Dizel yayı olduğu için düşmez doğru düzgün. Daha sert malumun.

Abim yine söylüyorum ki seni kırdıysam özür dilerim. Gönlüm söylediğin gibi rakamlara satılmasını istemiyor. O yüzden dik çıkmış olabilirim. 10 yaş büyüksün benden. Kusur işlediysek affola.

TUNAHAN_LEON
12-07-2013, 00:25
Yay önemli bir konu eger 400-450 tl malıyete katlanırsan 3,5 eibach derim

ismail
12-07-2013, 01:53
Güzel abim iyi niyetinden şüphem yok diye bu yüzden yazdım zaten. Ben de ilk defa bir şeyleri alıp satmıyorum ama öğrenci halimle kenara kıyıya bir şeyler ayırıp alışveriş yapınca da olabildiğince zarar etmemeye çalışıyorum. Herkesin parası çok kıymetli. Kolayına kazanılmıyor. Ama bizim elimize biraz daha az geçince verdiğimiz meblağlar daha bir kıymetleniyor. Oğuz abim şimdi diyecek ki, ben bisiklete biniyordum, çok konuşma :) Hepiniz ayrı ayrı çok değerlisiniz benim için. O yüzden kıracak, üzecek şekilde yazdıysam özür dilerim. Mimik ekleyemiyoruz bu namussuza, yazdığım gibi.. Fiyatı da adam yazdığım paraya satarken belki benim gibi daralabilecek, 10-20 lira bile olsa kar kardır diyebilecek olanlar olur diye öyle yazdım. Sıfır sayılabilecek bir şeye 50 lira daha az para versin, işini görsün diye. Yoksa gerçekten ucuza kovalayanlar için bu fiyatın pahalı geleceğini ben de biliyorum. :) Faruk'un arabasına uysa zaten oturur konuşuruz ama çok yukarıda kalır bu yaylarla. Dizel yayı olduğu için düşmez doğru düzgün. Daha sert malumun.

Abim yine söylüyorum ki seni kırdıysam özür dilerim. Gönlüm söylediğin gibi rakamlara satılmasını istemiyor. O yüzden dik çıkmış olabilirim. 10 yaş büyüksün benden. Kusur işlediysek affola.

estağfurullah kardeşim özür dileyecek kusur olacak bir durum yok
devir hesap devri tabiki ama karşındaki de aynı düşüncede olacağını unutmamak lazım
her ürün satan satabileceği en yüksek fiyata satmak ister
her ürün alan alabileceği en düşük fiyata almak ister
bunları sen ürünlerini satmak istediğin için yazıyorum
ama tekrar yazayım Allah gönlüne göre versin
inşallah en az zarar ile ürünlerini elden çıkartırsın
Rabbim bol müşteri versin

snlince
18-08-2013, 16:53
18" jant kullanıyorsan eibach 5'lik yay öneririm. Ben kendim ibiza copa da kullandım ve orijinal süspansiyonundan daha iyi olduğunu hissettim. Yay alıcaksan hiç acıma eibach al derim.

CAR LEON
18-08-2013, 16:57
eibach 5 cm yay çok güzel durur..

34LeoN61
18-08-2013, 19:57
eibach 5 cm yay takarsak süspansiyonunda değişmesi gerekmez mi? zararı yok mu? 3,5 cm yaya aracı düşürür mü? bir aksesuarcıya sorduğumda 3,5 takıcaksan hiç takma daha iyi dedi? araç düşmeyeceğini ifade etti. doğrumudur? (çok mu soru sordum)