PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alarm ! Alarm !

SEATDAY
02-10-2013, 08:47
Merhaba...

Aracın alarmı son günlerde canımı çok sıkmaya başladı.Bazen yanından gürültülü bi araç geçtiğinde ötüyor.Bizim arabaların alarmıda malum ;çok gürültülü ve iğrenç bi sesi var.

neyse buna katlanabiliyordum fakat;

son zamanlarda bazen hiç bir şey yokken ötüyor.haftada bir iki kez diyelim(mesela dün gece 1:20 de bütün mahalleyi ayağa kaldırdı,çok mahçup oldum:doh:)
Bu alarmın çalışma sistemi hakkında bilgiye ihtiyacım var.

Birde VagCom dan falan ayarı yapılabiliyor mu?

leonArdo_06
02-10-2013, 09:42
normal alarmların hassaslık ayarı oluyor fakat orijinal alarmlar da var mı bilmiyorum bi göstermek lazım

teke
02-10-2013, 09:54
Toledonun alarmı sese duyarlı değil ki? Aracınıza sonradan alarm mı takıldı acaba? Toledo alarmda kesik kesik korna çalıyor, orjinali bu diye biliyorum.

ismail
02-10-2013, 10:01
aracın alarm ı çaldığında kornalar mı çalıyor yoksa başka bir ses mi var
eğer kornalar çalmıyor ise o araca ekstra alarm demektir ki o zaman hassasiyet ayarını yapman lazım

SEATDAY
02-10-2013, 11:28
orjinal alarm olduğunu düşünüyorum. kesik kesik korna sesi(baya iğrenç) düt düt düt...

hah buldum ilk alarm Volkswagen MKIV Stock Alarm Horn Upgrade - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=w0WYZzGzGuE)

ismail
02-10-2013, 11:35
orjinal alarm olduğunu düşünüyorum. kesik kesik korna sesi(baya iğrenç) düt düt düt...

hah buldum ilk alarm

http://youtu.be/w0WYZzGzGuE

korna çalıyorsa orijinal alarm dırda bizimki lerde de var o kadar hassas değil
acaba içeride sinek, kelebek falan mı var
çünkü daha çok içerideki hareketlere duyarlı
başına gelen arkadaşlar vardır
içeride uçuşan bir sinek, kelebek tarzı şeylerden alarm çok devreye girdiğini okumuştum

Alp_
02-10-2013, 11:41
Bizim ibizanın alarmını sanırım iptal etmişlerdi, belli ki önceki sahibi illallah etmiş; araç evin önünde otoparkta dururken durduk yere dörtlüler yanmaya başlardı, ne saçmalıyor bu araç derdim, kapıları açar kapatırdım kumandadan susardı, gece gece sinyaller yanıp söner, görürsem söndürürdüm, görmediğim zamanlarda kimbilir kaç defa yandı söndü,, :D

mrbbeninsan
04-10-2013, 16:00
Arkadaslar tecrübe y le konusuyorum:) arabanin motor kaputunu havayla iyice kurcala
Çünkü muhtemelen iceride bir fare var.
Insallah büyük olanjndan degil küçük olanindandir:)

canopus
04-10-2013, 16:17
seninki iyiymiş ben gösterge panelinin altında yuva yapmısını gördüm, resmen toki konutları gibiydi

kemal050
13-11-2013, 23:02
selamlar.bahsettiğin orjinal alarm,araç içerisindeki hareket sensörleri devreye girmeden kesinlikle çalmaz.arkadaşların dediği gibi sinekten çaldığı oluyor,yada sallanan bişey varsa aksesuar gibi bişey aracı salladığındada çalabiliyor.