PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima ve lpg uyumu

by_carisma33
19-10-2013, 00:31
Merhaba arkadaşlar,
2004 Model Cordoba signo araba alarak aranıza katıldım. Bazı sorularım olacaktı yardımcı olursanız sevinirim.
1- Dijital klima var, sağ ve sol hava kanallarından iyi hava geliyor ancak ortadaki iki kanaldan çok az hava geliyor. Sebebi ne olabilir?
2- Atiker sıralı LPG taktırmak istiyorum. Uyum sorunu olur mu?
3-Kırmızı ışıkta bazen kalkış yaparken araba stop ediyor. Sanırım boğaz kelebeği temizlenmesi gerekiyormuş. Ya serviste yaptır yada arada bir yapıyorsa hiç ayarıyla oynatma başka yerde dediler. Servis 100-150 TL gibi bir fiyat söyledi. O kadar fiyat normal mi? Ne tavsiye edersiniz.
4- Orijinal teyp takılı. Goldmaster Fm transmiter aldım fakat anten arkada olduğu için sanırım çok cızırtılı çekiyor. Arabanın antenini iptal etsem sanırım sadece benim cihazın frekansını çeker. Anteni sökemedim. Anten kablosu nereden çıkıyor.

Bu konularda yardımcı olabilirseniz. Şimdiden teşekkürler.

by_carisma33
22-10-2013, 19:25
Hiç cevap yok :(

ertuğrul
22-10-2013, 19:55
Merhaba arkadaşlar,
2004 Model Cordoba signo araba alarak aranıza katıldım. Bazı sorularım olacaktı yardımcı olursanız sevinirim.
1- Dijital klima var, sağ ve sol hava kanallarından iyi hava geliyor ancak ortadaki iki kanaldan çok az hava geliyor. Sebebi ne olabilir?
3-Kırmızı ışıkta bazen kalkış yaparken araba stop ediyor. Sanırım boğaz kelebeği temizlenmesi gerekiyormuş. Ya serviste yaptır yada arada bir yapıyorsa hiç ayarıyla oynatma başka yerde dediler. Servis 100-150 TL gibi bir fiyat söyledi. O kadar fiyat normal mi? Ne tavsiye edersiniz.
4- Orijinal teyp takılı. Goldmaster Fm transmiter aldım fakat anten arkada olduğu için sanırım çok cızırtılı çekiyor. Arabanın antenini iptal etsem sanırım sadece benim cihazın frekansını çeker. Anteni sökemedim. Anten kablosu nereden çıkıyor.

Abi öncelikle hoşgeldin. İlk soru hakkında pek bi fikrim yok. Lpg uyum sağlar tabiki ama eğer bütçe uygunsa brc öneririm. Ben boğaz kelebeğini triger değiştirirken temizlettim ekstradan para vermedim tam fiyatını bilmiyorum ama temizletince sorunun düzelir. Son olarak bende goldmaster kullanıyorum anten arkada ama gayet net çekiyor hiç cızırtı yok. Doğru frekansı ayarlamayı dene ;)

by_carisma33
24-10-2013, 23:21
Abi öncelikle hoşgeldin. İlk soru hakkında pek bi fikrim yok. Lpg uyum sağlar tabiki ama eğer bütçe uygunsa brc öneririm. Ben boğaz kelebeğini triger değiştirirken temizlettim ekstradan para vermedim tam fiyatını bilmiyorum ama temizletince sorunun düzelir. Son olarak bende goldmaster kullanıyorum anten arkada ama gayet net çekiyor hiç cızırtı yok. Doğru frekansı ayarlamayı dene ;)

Cevaplar için teşekkür ederim.
Hala gidip boğaz kelebeğini temizletemedim :) Sanayide yaptıracağım gözümü kapatıp.
Klimacıya sordum memlekette adam konsolu söküp bakmamız gerekir bunun içinde küçük motorlar var sanırım çalışmıyor dedi.
Pek anlamıyor gibime geldi zaten akşam gitmiştim sonra yapalım ozaman dedim ektim :) Ama polen filitresini temzileyiver dedim.
Filitrenin içinden çıkanlara inanamazsınız güvercin kanatının tügleri felan vardı :) Önceki sahibi filitreleri yeni değiştirdim demişti ama sanırım polen filitresini değiştirmemiş.
Ortadan gene az hava geliyor ama sağdaki soldakiler çok daha güçlü geliyor şimdi.
Anten olayını hala çözemedim. Tek tek frekansları dediyorum . Ayarladığım frekans az sonra bozuluyor. Yani baska yayın giriyor. Olmadı gitti. Şu ses kablosu takılı kasteler var 5-10 tl ye ondan alacam sanırım.

ertuğrul
24-10-2013, 23:28
Cevaplar için teşekkür ederim.
Hala gidip boğaz kelebeğini temizletemedim :) Sanayide yaptıracağım gözümü kapatıp.
Klimacıya sordum memlekette adam konsolu söküp bakmamız gerekir bunun içinde küçük motorlar var sanırım çalışmıyor dedi.
Pek anlamıyor gibime geldi zaten akşam gitmiştim sonra yapalım ozaman dedim ektim :) Ama polen filitresini temzileyiver dedim.
Filitrenin içinden çıkanlara inanamazsınız güvercin kanatının tügleri felan vardı :) Önceki sahibi filitreleri yeni değiştirdim demişti ama sanırım polen filitresini değiştirmemiş.
Ortadan gene az hava geliyor ama sağdaki soldakiler çok daha güçlü geliyor şimdi.
Anten olayını hala çözemedim. Tek tek frekansları dediyorum . Ayarladığım frekans az sonra bozuluyor. Yani baska yayın giriyor. Olmadı gitti. Şu ses kablosu takılı kasteler var 5-10 tl ye ondan alacam sanırım.

abi teypte RDS yazan tuşa bastıysan kanal atlama olayını yapıyor kanal bilgisi bulamazsa. AM/FM yazan tuşa falan bas bir iki kere karıştır oraları biraz düzelir başıma geldi :)

halil01
25-10-2013, 10:27
Merhaba arkadaşlar,

Abi hoşgeldin arabanız hayırlı olsun signo güzel seçim kazasız belasız günlerde kullanın. Sorularınıza gelince orta kanaldaki hava ayıracı tam kapanıp açılmıyor olabilir klimayı açtığında cama üfleyen yer çalışıyormu bi bak istersen. Tüpe gelince seat vw grubu olduğu için BRC daha iyidir uyumludur sorunsuz binersin. Boğaz kelebeği temizlemeye gelince çok basit bir işlem balata temizleme spreyi ile gaz kelebeğine motor 3000 3500 devirdeyken gaz kelebeği üzerine sıkılıyor 100 150 lira çok fazla dışarda bir tamircide 20 30 liraya halledebilirsiniz. Teyp konusuna gelince orjinal teypten yana kullanın seçiminizi çnkü farklı teyipte ışıktaki renk farkı çok hoş durmuyor arabada :) başka sorunuz olursa elimden geldiğince yardımcı olurum ben ve diğer arkadaşlarda tabi :)

by_carisma33
27-10-2013, 19:17
Abi hoşgeldin arabanız hayırlı olsun signo güzel seçim kazasız belasız günlerde kullanın. Sorularınıza gelince orta kanaldaki hava ayıracı tam kapanıp açılmıyor olabilir klimayı açtığında cama üfleyen yer çalışıyormu bi bak istersen. Tüpe gelince seat vw grubu olduğu için BRC daha iyidir uyumludur sorunsuz binersin. Boğaz kelebeği temizlemeye gelince çok basit bir işlem balata temizleme spreyi ile gaz kelebeğine motor 3000 3500 devirdeyken gaz kelebeği üzerine sıkılıyor 100 150 lira çok fazla dışarda bir tamircide 20 30 liraya halledebilirsiniz. Teyp konusuna gelince orjinal teypten yana kullanın seçiminizi çnkü farklı teyipte ışıktaki renk farkı çok hoş durmuyor arabada :) başka sorunuz olursa elimden geldiğince yardımcı olurum ben ve diğer arkadaşlarda tabi :)

Arkadaşlar mesajlar için teşekkürler.

Gaz kelebeğini tanıdık bir tamirciye temizlettim direkt söküp tinere mi ne ısladı.Fırçayla temizleyip, sonra balata spreyi sıktı. Dıştan ışıl ışıldı ama iç kısmı resmen zivt olmuştu. Arabanın stop etmesi kesildi gibi. Kalkışlarda az gaz verince stop ediyordu. Bu arada kutupbaşını çıkarmadıkları için arıza lambası yandı gidip başka bir yerde arıza lambasını söndürttü pc baglayıp.

Klima cam tarafına iyi üflüyor. Sağ ve soldaki deliklerden de iyi geliyor ancak ortadaki iki delikten gelmiyor. Sağ ve soldaki delikleri kapatınca ortadan digerleri kadar kuvvetli olmasa da geliyor. Çok iyi anlayan ustalar değildi sökmeyelim dediler sanırım ortada motor var bunun onlar çalışmıyor dedi. Uzun iş felan dediler. Zaten niyetimde yoktu söktürmeye. Ama eleman sağolsun klima gürültülü çalışıyordu torpidonun içinden bir yer söktü(polen filitresinin oldugu yer değil orası altta) hava hortumu tuttu bütün kanallardan toz püskürdü yaprak felan çıktı sonra taktı orayı ve klimanın sesi kalmadı. Ordaki pervaneye toz yaprak yapışıp ses yapıyormuş. Şimdi sessiz çalışıyor.

Boğaz kelebeği ve bu iş için 40 TL verdim.

Tüp için de BRC güzel ama bana çok pahalı gelecek. Sanırım Atiker taktıracağım. Ama ruhsata işleme vs yaptıramam gerekiyor. Bu nedenle bir iki ay bekleyeceğim. Hem muayene yaklaşsın hem maddi olarak kendimi biraz toparlayım.

Radyo işi de olmuyor. 2 tane frekans buldum net ceken çarşıya yaklaştıkça bozuluyor. Baska radyo karışıyor. RDS ile alakalı değil. En iyi kaset alacağım. Bide mp3 player takarım :) 15-20 TL hallolur.

Herkese kazasız günler dilerim. İlginiz için teşekkürler.

dpü-nalçacı
12-12-2013, 09:28
Oncelikle hayirli olsun bende yeni 1.4 signo 2003 model aldim aracda atiker sirali simit tup takili ve oldukça memnunum hic bir sikinti yok.

rıdvan_41
12-12-2013, 09:41
Hoşgeldin aracaın hayırlı olsun müzik dinlemen için bu cihazı almanı tavsiye edeim tabi daha ucuza makul fiyatlarda var aratırırsan 25 ile 50 tl arası iyi birşey alırsın buğaz kelebeğindeki sıkıntıyı bilirim benide cok uğraştırdı sanayide arkadaşa temizlettim şuanda iyi durumda
Fm Transmitter (Aktarım) Cihazları, Transmitter, Piranha, Minton, Goldmaster, Visionic, Keenion, AutoCet (http://www.hepsiburada.com/liste/fm-transmitter-aktarim-cihazlari/department.aspx?categoryId=258076&wt_gl=cpc.elk.oto.aksesuar&gclid=CIWthquaqrsCFUZY3godHyQAGQ)

by_carisma33
13-12-2013, 23:53
Arkadaşlar cevaplar için teşekkürler Radyo için Visionic CD Calar Kaset Adaptörü aldım uzun yolda bunu kullanacağım. Tak çıkar uzun iş oluyor Şehir içi radyo dinliyorum :) LPG de atiker OBD li taktırdım. 2-3 hafta oldu şimdilik memnum sorun yok. Pzartesi ruhsata işletecem. 900 TL ye taktılar. 25 TL sızdırmazlığı da alıvermiş usta. Pazartesi Tuv da ek1 formu felan doldurulacakmış muayeneye girp trafikten ruhsat yenileteceğim inşallah sıkıntı çıkmaz. Toplam masrafı paylaşıırm. LPG zammı gelmeden ilk denemede 75 TL gazla 265 km yaptı. Yani benzinde 430 krş LPG de 275 krş düştü. Şimdi zam geldi ne kadar tutacak bilmiyorum. Herkeze kazasız belasız günler dilerim.

alpcan723
28-05-2014, 12:45
Merhabalar, Hayırlı olsun...