PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Airride vs Coilover

*Administrator*
14-01-2014, 13:26
https://www.youtube.com/watch?v=_uppK8z0lDg#t=285

https://www.youtube.com/watch?v=_uppK8z0lDg#t=285

düşünen arkadaşlar için güzel bir test

ismail
14-01-2014, 14:29
paylaşım için teşekkürler kardeşim
benim anladığım kadarı ile
hafif olan golf te air daha iyi sonuçlar vermiş
ağır olan subaru brz ve ford mustang te tur zamanı dışında coilovers daha iyi sonuçlar vermiş
yani bizim araçlar için air süspansiyondan daha iyi verim alabiliriz
aynen senin araçta (CPR 67) olduğu gibi

TURHAL
14-01-2014, 14:34
karapale sence hangisi kardeş...

*Administrator*
14-01-2014, 14:38
paylaşım için teşekkürler kardeşim
benim anladığım kadarı ile
hafif olan golf te air daha iyi sonuçlar vermiş
ağır olan subaru brz ve ford mustang te tur zamanı dışında coilovers daha iyi sonuçlar vermiş
yani bizim araçlar için air süspansiyondan daha iyi verim alabiliriz
aynen senin araçta (CPR 67) olduğu gibi

hepsinde air daha iyi ağır olanlarda fark dahada belli sonuçlarda winner yazısına dikkat :)

karapale
14-01-2014, 15:28
karapale sence hangisi kardeş...

Air herzaman favorim 😃😃😘

Sent from my iPhone using Tapatalk

ismail
14-01-2014, 16:10
hepsinde air daha iyi ağır olanlarda fark dahada belli sonuçlarda winner yazısına dikkat :)

evet
analiz ederek tekrar seyrettim de
slalom ve tur zamanı konusunda air daha iyi böylece genel olarak 1 numara oluyor
sadece daire dönüşünce coil öne geçiyor
oda önemli değil slalom ve tur zamanı daha öncelikli
trafikte daire çizip durmuyoruz sonuçta
aslında yapılabilse hidropinomatik veya 1990 lı yıllarda formula 1 de kullanılan electronik kontrol ünitesine bağlı amortisör sistemi olacak
amortisörden gelen verilere göre amortisöre yön verecek
virajlara gidiğinde bile aracın geometresi bozulmayıp düz yoldaymış gibi gidiyorlarmış
250 km/s civarı hızlarda viraj döndüyorlarmış
tabi o zamanda artık fiyatı ne seviye olur bilinmez

kabanf
14-01-2014, 16:28
Air lift ile coilover arasında ne kadar fiyat farkı var ?

*Administrator*
14-01-2014, 16:41
Air lift ile coilover arasında ne kadar fiyat farkı var ?

alacağın markaya bağlı olarak %25 ila %100 arası değişebilir

MeTuRuZ
14-01-2014, 17:48
air ride iyi güzelde çok para ya herkes ister ama yaptırmak çok zor. tuğrul abi gibi değiliz ki kendimiz yapalım

Ryan Cooper
20-01-2015, 09:50
1. si memlekette kimse daha iyi tur zamanı için air yaptırmıyor, Tuğrul abi hariç :P Onlar için öenmli olan McDonalds otoparkında Aracının önünü indirip kıçını kaldırmak.
2. air ile coil arasında tur zmanlarındaki fark cadde kullanıcıları için yok denecek kadar az.
3. Bu maddem türkiye için önem teşkil ediyor. Coiloverda risk çok az, çünkü hazır bir ikiti alıyorsun altından üstünden iki tane burçla aracına takıyorsun. Uygun coili alıp bi kaç kere amortisör sökmüş bi ustada uygulama yaptırırsanız %95 (belki daha fazla) sorun yaşamazssınız. Ama air denen olay çok daha komplike ve içinde dönen goygoyları anlama şansınız yok. Çok daha custom bir şey. Bizim Türk kafası ustalar kesiyor biçiyor montaj yapıyor ve pisayada nam salmış çok büyük firmalarda bile ciddi sorunlar çıkıyor.

Bizim gibi cadde kullanıcıları için, coil hala bir adım önde benim için. Ama bu her gördüğüm airli araca içli içli bakmıyorum anlamına gelmiyor =)

Emre
20-01-2015, 14:00
Ryan Cooper senesinde Hort olmuş :)
heleki senin jantları almaya gittiğimizde jantı unutup air'e hayran kalmıştık :)

neehot
29-06-2016, 10:15
arkadaşlar burada iki sistemi 3 araç üzerinde ayrı ayrı, özel pistte 3 parkurda profesyonel sürücü ile test ediyorlar.

https://www.youtube.com/watch?v=7dQgT5g84ag

ismail
29-06-2016, 10:19
neehot kardeşim paylaşım için teşekkürler
daha önce konu açıldığından konuları birleştirdim

neehot
29-06-2016, 10:22
bu sayfaya aktaran kişiye teşekkürlerimi sunarım. :) açıklamasız taşındığına göre buradan @*Cupra_R* (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=699) a selam olsun :)
neyse sonuç olarak air her testte kazansada coil bizim gibi kullanıcılar için yeterli. ismail abi senmişsin açıklamaya yetişememişim :) aceleci davrandıysam :)

Aliosmanizm
01-07-2016, 15:10
Düşüğündüğüm konulardan birisi.. coil her zaman iyi olduğunun kanaatindeyim..