PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 yıl veya 15.000 Bakımı Hakkında

Sayfa : [1] 2

MuTu
16-01-2014, 15:59
Arkadaşlar;

Bir kaç gün önce kontağı açtığımda "20 gün veya 9.500 km sonra servise git" diye bir uyarı mesajı çıktı. Aracım henüz 5.600 km de. İlk bakımda nelerin değiştiği ve tutarları hakkında bilgisi olan var mı? 20 gün sonra değilde 15.000 km de gitsem olmaz mı :D Bakım hakkında ne gibi tavziyelerde bulunursunuz (yağı kendim alsam mesela daha uygun olur mu).

bado
16-01-2014, 16:28
Arkadaşlar;

Bir kaç gün önce kontağı açtığımda "20 gün veya 9.500 km sonra servise git" diye bir uyarı mesajı çıktı. Aracım henüz 5.600 km de. İlk bakımda nelerin değiştiği ve tutarları hakkında bilgisi olan var mı? 20 gün sonra değilde 15.000 km de gitsem olmaz mı :D Bakım hakkında ne gibi tavziyelerde bulunursunuz (yağı kendim alsam mesela daha uygun olur mu).

Hocam aracın garantide büyük ihtimalle heralde ? Aracını belirtilen aralıklarda servise götürmessen garantisini yakarsın. Bu yüzden gerek yok hiç bence

ERC
16-01-2014, 16:34
Arkadaşlar;

Olmuyor servise gitmeniz gerekiyor benimde ayni durum

emirkayra
16-01-2014, 16:35
nasıl yani ya daha 5000 küsürde servise mi gidilir bakım için.

Emre
16-01-2014, 16:37
ilk bakım 1 sene yada 15bin km servise gitmeniz gerekiyor yağ, hava, polen filtre ler değişiyor 385 400 tl tutarı var.

mudy
16-01-2014, 16:41
Arkadaşlar;

bir yanlışlık olmasın siz aracı bir sene öncemi aldınız? mk3 lerin çıkışı ocak değildi sanki?

gemlik FR
16-01-2014, 16:42
Arkadaşlar;

hangisi önce olursa yani 15 bin veya 1 yıl atıyorum 6 ayda 15 bin km yaparsanızda gitmeniz gerekicek .. ben aralık ta 370 tl ye yaptırdım şu an bursa doğuşta 440 tl diyorlar yağ ve filtreler değişiyor .. benim ortalamam da düştü yakıt açısından bilginize ..!

cihanair
16-01-2014, 16:48
Sevgili arkadaşlar araca plaka takıldığı anda yani tescil olduğu anda garanti başlar

1 yıl yada 15,000 km sonra bakım zorunludur araba isterse 10 km'de olsun bu böyle

İlk bakımda yağ yağ filtresi hava filtresi polen filtresi ve cam suyu değişir

Cumartesi günü abimin hanımının golfü bakıma götürecem araba 5000 km'de :)

gkirtay
16-01-2014, 16:49
hangisi önce olursa yani 15 bin veya 1 yıl atıyorum 6 ayda 15 bin km yaparsanızda gitmeniz gerekicek .. ben aralık ta 370 tl ye yaptırdım şu an bursa doğuşta 440 tl diyorlar yağ ve filtreler değişiyor .. benim ortalamam da düştü yakıt açısından bilginize ..!

istanbul alturda 350 ty ye yaptırdım hava filtresi değişmedi benimki KN olduğu için filtre değişirse 380 TL. Benimde yakıtta düşüş var ve bakımdan birkaç gün sonra paşaoğlu yazılım yaptırdım onunlada alakalı olabilir.

augur
16-01-2014, 17:01
Ben ağustos ta aldım aracı.aralıkta bakıma soktum.yağı 5 litre olarak 100 tl ye mobil 1 esp aldım, 150 de servise verdim.toplam 250 ye patladı dizel 15 bin bakımı :)

iPhone 'den Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

Fuzun
16-01-2014, 17:07
Bende temmuz'da aldım arabayı 11.000 KM oldu motorun sesi falan arttı 500ml civarında yağ eksiltmiş ben castrol edge ile tamamladım.Ama yağ eskiyince motorun sesi falan gerçekten artıyor.Bir iki aya giderim galiba servise

leonfan66
16-01-2014, 17:18
hava filtiresi Hollandada 60.000 KMde, Turkiyede 15.000 KM olabilir hertaraf toz toprak :D

karaprens
16-01-2014, 18:55
Geçen ay dogusta yaptırdım 384 tl

ismail
16-01-2014, 21:10
Arkadaşlar;

musa MuTu kardeşim
en 20 gün sonra bakıma götürmen lazım aracı
periyodik bakım diye geçen bakım her yıl veya 15 bin km olarak geçer
ha hangisini önce dolduruyorsan o zaman aracını bakıma götürmelisin
yağı kendin alma işine gelince eğer servis ile aran iyi ise servis personeline nazın geçiyor ise tabiki yağını kendin alıp götürebilirsin
öyle bir imkanın olur ise kesinlikle mobil 1 esp formula 5W-30 yağ kullanmanı tavsiye ederim
ilk bakımda değişecekler
yağ, polen ve hava filtresinin yanın da motor yağını da değiştiriyorlar
eğer şikayetlerin var ise onlara da bakıyorlar
ayrıca yine servisle olan diyaloğuna göre yedek parçada %8 e kadar işçilikte %10 a kadar indirim alabiliyorsun
eğer yağı servisten kullanırlarsa en pahalı tutan ürün o oluyor
dışarıda kdv dahil 20 - 22 tl ye aracağın yağı servis 34 - 36 tl artı kdv den veriyor
yaklaşık 4,5 lt konulan yağ 160 tl civarı tutuyor
diğer filtreler ve işçilik ile beraber 360 - 420 arası bir fatura çıkartıyorlar
Allah kesene bereket versin

rıdvan_41
16-01-2014, 21:17
@ikaragozlu (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=2617) Abi bende pazartesi bakıma götüreceğim arabayı yağ hava polen birde motor yağı değişecek bujilerde değişecek 220 tl dedi kullanacakları yağ castrol dediğin yağı önerdim en iyisi bu dediler sence 220 tl iyimi..

ismail
16-01-2014, 22:48
@ikaragozlu (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=2617) Abi bende pazartesi bakıma götüreceğim arabayı yağ hava polen birde motor yağı değişecek bujilerde değişecek 220 tl dedi kullanacakları yağ castrol dediğin yağı önerdim en iyisi bu dediler sence 220 tl iyimi..

bujilerde değişecek o fiyata yağ da dahil bedava
ama castrol ün hangi yağını kullanacaklar
magnatec 10W-40 yarı sentetik yağ mı onu öğrenmek lazım
araçta lpg var ise lpg bujisi ince elektrotlu buji kullanmanı tavsiye ederim
bse kodlu 8V motorlar için olanı aklımda ama 16V araçlar için olanını bilmiyorum
bir sor eğer olursa bosch FR6KI332S

rıdvan_41
16-01-2014, 23:12
bujilerde değişecek o fiyata yağ da dahil bedava
ama castrol ün hangi yağını kullanacaklar
magnatec 10W-40 yarı sentetik yağ mı onu öğrenmek lazım
araçta lpg var ise lpg bujisi ince elektrotlu buji kullanmanı tavsiye ederim
bse kodlu 8V motorlar için olanı aklımda ama 16V araçlar için olanını bilmiyorum
bir sor eğer olursa bosch FR6KI332S

Pazartesi öğrenirim abi hangi yağı kullanıyorlar Bujilere gelince nasıl buji takacaklar onu bile bilmiyorum bujileride değişecek dendi fiyat verildi pazartesi bırakırım dedım işlemler bitince neler olduğu hakkında detaylı bilgileri buraya paylaşırım..

MuTu
17-01-2014, 08:48
musa MuTu kardeşim
en 20 gün sonra bakıma götürmen lazım aracı
periyodik bakım diye geçen bakım her yıl veya 15 bin km olarak geçer
ha hangisini önce dolduruyorsan o zaman aracını bakıma götürmelisin
yağı kendin alma işine gelince eğer servis ile aran iyi ise servis personeline nazın geçiyor ise tabiki yağını kendin alıp götürebilirsin
öyle bir imkanın olur ise kesinlikle mobil 1 esp formula 5W-30 yağ kullanmanı tavsiye ederim
ilk bakımda değişecekler
yağ, polen ve hava filtresinin yanın da motor yağını da değiştiriyorlar
eğer şikayetlerin var ise onlara da bakıyorlar
ayrıca yine servisle olan diyaloğuna göre yedek parçada %8 e kadar işçilikte %10 a kadar indirim alabiliyorsun
eğer yağı servisten kullanırlarsa en pahalı tutan ürün o oluyor
dışarıda kdv dahil 20 - 22 tl ye aracağın yağı servis 34 - 36 tl artı kdv den veriyor
yaklaşık 4,5 lt konulan yağ 160 tl civarı tutuyor
diğer filtreler ve işçilik ile beraber 360 - 420 arası bir fatura çıkartıyorlar
Allah kesene bereket versin

Hepinize verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ediyorum. Anlaşıldı kaçarı yok 14 gün sonra bakıma gidilecek. Serviste tanıdık var onunla görüşür yağımı kendim alır giderim. Söylediğin gibi %10 luk bir de indirim alırsam tamamdır, en uygun şekilde halletmiş olurum. Bakımdan sonra fiyatla ilgili bilgilendirme yaparım.

alkan-i
17-01-2014, 21:24
Arkadaşlar bugün 15000km bakımını Seat Aygüv ' de yaptırdım. 2014 zamları ile beraber 420tl civarı fiyat vermişlerdi tam olarak 409.91tl ödedim. Maalesef yedek parçalara ve işçiliğe de zam gelmiş.

maydin02
17-01-2014, 21:36
benim araçta 12 000 km de önümüzdeki günlerde bakıma götüreceğim. buradan anladığım kadarıyla yap alıp götürmek daha karlı. peki hangi yağı önerirsiniz. dizel ile benzinli motor için faklı yağlar mı kullanılır?

aracım. 2013 mk3 tdi dsg style.

augur
18-01-2014, 01:00
benim araçta 12 000 km de önümüzdeki günlerde bakıma götüreceğim. buradan anladığım kadarıyla yap alıp götürmek daha karlı. peki hangi yağı önerirsiniz. dizel ile benzinli motor için faklı yağlar mı kullanılır?

aracım. 2013 mk3 tdi dsg style.

Mobil 1 esp alın kafanız rahat olsun

iPhone 'den Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1) aracılığı ile gönderildi

warwold
18-01-2014, 01:42
Arkadaşlar;

Aracın faturası kesildikten sonra; 1 yıl 15000 km olayı başlıyor, bende de aynı uyarı verdi, servisi aradım daha 1 yılın dolmasına 3 ay var dedim, uyarıya göre neden 19 gün sonra servise gitmem gerektiğini sordum, daha aracım 7500 km de, servis yetkilisi; aracın fabrika çıkış tarihini baz aldığını, satış anına kadar bayide geçen süre 2-3 olduğunu ve süreyi aracın satış tarihinden itibaren hesaplamam gerektiğini söyledi. olay bu !

kısacası; benim araç 01-2013 ayda fabrikadan çıkmış, bende aracı 04.2013 de aldım. servise gitmem için 04.2014 tarihini veya 15000 km nin dolmasını bekliycem. arabanın ilk bakım uyarısını dikkate alma şimdilik, 2. bakımda uyarsın.

ERC
18-01-2014, 01:50
İlla sure gelir gelmez yaptrmak zorunda degilsini 1 ay sonrada yaptirabilirsiniz benim aracinki geldi hala goturmedim yag olayina gelincede yagini kendim goturebilirim ama garanti isleminde sikinti cikabilir dediler oyuzden bu konuyu iyice netlestirip ondan sonra o sekilde yapilabilir

ismail
18-01-2014, 03:50
İlla sure gelir gelmez yaptrmak zorunda degilsini 1 ay sonrada yaptirabilirsiniz benim aracinki geldi hala goturmedim yag olayina gelincede yagini kendim goturebilirim ama garanti isleminde sikinti cikabilir dediler oyuzden bu konuyu iyice netlestirip ondan sonra o sekilde yapilabilir
ERC kardeşim madem yağı kendin götürdüğnde garanti işlemlerinde sıkıntı çıkabilir o zaman neen 1 ay sonra götürüyorsun aracını bakıma
sıkıtı çıkartacaklarsa onun içinde çıkartmazlar mı
sonuçta senin aracının ne zaman trafiğe çıktırğını biliyorlar
o yüzden bence riske atmamanı tavsiye ederim
ha ben her şekilde uğraşırım diyorsan o zaman kral yağ mobil 1 esp formula 5W-30 yağınıda alırsan iyi olur
eğer ne şekilde olursa olsun sorun çıkartırlarsa uğraşır canlarını okursun
zaten aslında serviste bile yaptırmak zorunda değilsin
bosch car service lerdeki broşürlerde "2005/4 motorlu araçlar tebliği' ne göre" üretici garantinizi kaybetmeden! şeklinde bir ibare var
resimde sağ üst tarafta yazıyor
bu bir anlaşma demek bence aracını nereye götürürsen götür eğerki bir sorun olduğunda bilir kişi kimde hatayı bulur ise o ceremesini çeker

http://j1311.hizliresim.com/1h/4/u6zk2.jpg

ERC
18-01-2014, 04:03
ERC kardeşim madem yağı kendin götürdüğnde garanti işlemlerinde sıkıntı çıkabilir o zaman neen 1 ay sonra götürüyorsun aracını bakıma
sıkıtı çıkartacaklarsa onun içinde çıkartmazlar mı
sonuçta senin aracının ne zaman trafiğe çıktırğını biliyorlar
o yüzden bence riske atmamanı tavsiye ederim
ha ben her şekilde uğraşırım diyorsan o zaman kral yağ mobil 1 esp formula 5W-30 yağınıda alırsan iyi olur
eğer ne şekilde olursa olsun sorun çıkartırlarsa uğraşır canlarını okursun
zaten aslında serviste bile yaptırmak zorunda değilsin
bosch car service lerdeki broşürlerde "2005/4 motorlu araçlar tebliği' ne göre" üretici garantinizi kaybetmeden! şeklinde bir ibare var
resimde sağ üst tarafta yazıyor
bu bir anlaşma demek bence aracını nereye götürürsen götür eğerki bir sorun olduğunda bilir kişi kimde hatayı bulur ise o ceremesini çeker

Zamanlamada insiyatif taniniyor garabti kousunda.olay can okuma meselesi degil kendi yagimi alir giderim koy bunu derim koyarlar ama bunun sonrasi 2008 leonuma triger setini garantiden degistirttim garantisi bittigi halde cunk hep yetkili servise gitmistim.simdi burda bi yagini al git mantigidir gidiyor eyvallah iyi cok guzel fakat bunun motorda garantilik bi pozisyon oldugunda bi sikinti dogururmu net bi cevap yok.can okumaksa okunur ama atlanilan bi nokta var tuketici zimbirtisi bilirkisisi bunlar 3 4 aylik sure icersinde gelisiyor yani can okurken kendi caninada okuyosun aslinda oyuzden bunun net yasayan ve bilgisi olan varsa sevinirim sorun yasandimi yasanmadimi

ismail
18-01-2014, 04:16
Zamanlamada insiyatif taniniyor garabti kousunda.olay can okuma meselesi degil kendi yagimi alir giderim koy bunu derim koyarlar ama bunun sonrasi 2008 leonuma triger setini garantiden degistirttim garantisi bittigi halde cunk hep yetkili servise gitmistim.simdi burda bi yagini al git mantigidir gidiyor eyvallah iyi cok guzel fakat bunun motorda garantilik bi pozisyon oldugunda bi sikinti dogururmu net bi cevap yok.can okumaksa okunur ama atlanilan bi nokta var tuketici zimbirtisi bilirkisisi bunlar 3 4 aylik sure icersinde gelisiyor yani can okurken kendi caninada okuyosun aslinda oyuzden bunun net yasayan ve bilgisi olan varsa sevinirim sorun yasandimi yasanmadimi

zamana inisiyatif tanıyanlar
motor yağına da inisiyatif tanıyabilirler bence
mesela bizim ilk turbo dizel aracımız 2005 - 2006 yılında kullandığımız 2004 model seat cordoba idi
ilk bakımı yapıldığında pompa meme vw spesifikasyonu olan 505.01 normunda yağ kullanılmamış üstelik serviste
biz servise gittik motor yağını sorduk işte bu yağı kullanıyoruz dediler
yağ pompa meme spesifikasyonunu sağlamıyor dedik servis müdürü olurmu öyle şey biz yıllardır bu yağı kullanıyoruz seat bize bu yağı gönderiyor vs vs
bizde bu yağ ile bakım yaptırmayacağımızı söyledik ve ayrıldık
sonra seat a bir mail yazdık o zaman katalunya otoda idi
bir hafta sonra gittik vw bayisinden vw 505.01 normundaki yağdan 5 lt aldık servise gittik
servis dizel araçlara bakım yapmıyoruz dedi
nedeni yağ bekliyorlarmış
bizde kendi yağımızı getirdiğimizi söyledik
hemen cevap şu aracınız garanti dışı kalır dediler
biz bakımı yaptırdık iş emrinin her iki nüshasınada castrol slx vw 505.01 diye not düştük
neden castrol diye sorabilirsin çünkü o tarihte mobil de 505.01 norm unda yağ yok idi
sonra bizim turbo dan ıslık sesi gelmeye başladı
garanti prosedürü yok biz karşılayamayız dediler
bizde daha önce kullandığınız yağ vw normunu karşılamıyordu bu turbo ondan bozulmuş olabilir dedik
onlar bize sizin kullandığınız yakıttan dediler bizde gelin inceleyin dedik
gelmediler incelemediler turbonun değişimine karar verdiler fakat işçiliği biz ödeyecekmişiz
biz işçiliğide kabul etmedik bastırdık
sonra hiçbir ücret ödemeden turbo muz değiştir
yani yaptıpın şeyin farkında isen hakkını ararsan bir şekilde sonucuna ulaşırsın demek istiyorum
sen zamanında servise git
servisin kullandığından daha iyi bir yağ kullan
bir sorun olursa ki inşallah olmaz kimsenin başına gelmesini istemem
o zaman hata yapan ayıklasın princin taşını

GymEatSleep
18-01-2014, 13:09
benim aracmda 13.500 e geldi servis uyarısı çıktı 1500 km sonra servise diye.

makman
20-10-2014, 20:52
Bugun aracimi 15000 bakima soktum. dogus etimesgut ankarada. 475 tl bakim ucreti tuttu. ayrica 140 liraya kalifer ve motor bakimi yaptirdim.
Aracin 70F5 kodu ile daha once soylenen aksiyonu yapildi. iki kapi diregine izalasyon koymuslar. Benim aracimda kapi sesi sorunu yoktu ama genede daha sonrasi olamamasasi icin bir cozum olabilir
ust tavan aydinlatmasindaki lambada kisa devre vardi ara ara yanip sonuyordu. bu sorun kroniklesmis ve cok sikayet oldugu icin garantiden degisecekmis. Almanyada gelecegi icin 1 ay sure verdiler.
bir kac sefer korna 2-3 saniye korna takilmasi vardi ama serviste takilmayinca bir sey yapilmadi
4 lu flasor bir kac kez takilmisti ama yine serviste bu sorun yasanmayinca ona birsey yapilmadi.
Onun disinda yazilim ile ilgili bir kac istekte bulunmustum.
Ibre gostergelerini welcome modu istemistim ama onun aracta olmadigi o yuzden yapilamadigini soylediler.
OPC rica ettim onuda yapamadilar.
Viraj donus sis lambasi acilmasini rica ettim. yapamadik dediler ama eve gelirken fark ettim bu opsiyon acilmis. bir tam tur civari cevirince direksiyonu o taraftaki sis yanmaya basladi.

ayamanoglu
21-11-2014, 10:38
Arkadaşlar merhaba,

Aralık ayında 1.2 TSI aracımı 15 bin bakıma götüreceğim. Km 11 bin civarı olacak. Ben aracımı etimesguttaki Aydoğanlara götürmeyi düşünüyorum... Ancak aracımı Doğuş Ankara'dan aldım. 3 sorum olacak:

1- Doğuş Otodan aracı almış olmama rağmen Aydoğanlara götürmemde bir sakınca var mı?
2- Rakam ne kadar tutar, seatconnect vs. aracılığıyla indirim alabiliyor muyuz?
3- 15 bin bakımda yapılması gereken ve beni uyaracağınız şeyler var mı?

Teşekkür ediyorum...

hgdyaop
21-11-2014, 13:28
Arkadaşlar merhaba,

Aralık ayında 1.2 TSI aracımı 15 bin bakıma götüreceğim. Km 11 bin civarı olacak. Ben aracımı etimesguttaki Aydoğanlara götürmeyi düşünüyorum... Ancak aracımı Doğuş Ankara'dan aldım. 3 sorum olacak:

1- Doğuş Otodan aracı almış olmama rağmen Aydoğanlara götürmemde bir sakınca var mı?
2- Rakam ne kadar tutar, seatconnect vs. aracılığıyla indirim alabiliyor muyuz?
3- 15 bin bakımda yapılması gereken ve beni uyaracağınız şeyler var mı?

Teşekkür ediyorum...
Aracı aldığınız yerden başka bi yerde servise bakıma götürmenizde sıkıntı olmaz..aracı kayseri'den aldım..ızmir'de yapıldı. 1.yıl bakımım..yalnız servisten servise değişiyor fiyatlar..filtreler ve yağ değişimi olacak..yaklaşık 450-500 civarındadır..ama randevu almak için aradığınızda fiyatı da sorarsanız söylerler..

svkt
06-04-2015, 17:15
arkadaşlar 15bin bakımının araç 15bine gelmeden mi yapılması gerekiyor?
16bin e kadar garanti bozulmuyor diye duymuştum, doğru mudur?

musti_58
07-04-2015, 10:19
arkadaşlar 15bin bakımının araç 15bine gelmeden mi yapılması gerekiyor?
16bin e kadar garanti bozulmuyor diye duymuştum, doğru mudur?

her bakımda 1.000 km ye kadar tolerans tanıyorlar servis randevusu filan için

onkal
07-04-2015, 11:33
İlk bakım 15.000 km'de mi?
Bazı markalarda 1.000 km'de gidilip ayar ve kontrol yapıldığını duymuştum bizde öyle bir şey yok mu?

fmdural
07-04-2015, 12:11
İlk bakım 15.000 km'de mi?
Bazı markalarda 1.000 km'de gidilip ayar ve kontrol yapıldığını duymuştum bizde öyle bir şey yok mu?

yok bizde ben sormuştum doğuş otoya

onkal
07-04-2015, 13:00
yok bizde ben sormuştum doğuş otoya

Teşekkür ederim hocam.

Burakr
08-04-2015, 09:36
Aracın üretim tarihinden itibaren 1 yıl geçtiğinden dolayı veriyor. Aslında teslimat yaparken, aracın teslimat tarihini programları gerekiyor. Maalesef checklist leri olmadığı için es geçiyorlar. Servise götürüp sıfırlatabilirsin...

cemoandcemo
02-09-2015, 17:22
Arkadaslar ilk bakim istanbulda en ucuz ayguvden 450 avekten 500 lira fiyat aldim. Kimse Ayguvu onermiyor ben de hangisinde yaptirayim diye kararsizim. Siz ne dersiniz ?

MX4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Umit-G
02-09-2015, 17:44
Arkadaslar ilk bakim istanbulda en ucuz ayguvden 450 avekten 500 lira fiyat aldim. Kimse Ayguvu onermiyor ben de hangisinde yaptirayim diye kararsizim. Siz ne dersiniz ?

Ekstra bir işlem olmayacaksa yani standart bakım prosedürü ise en ucuz fşyat veren servise yaptırabilirsiniz. Servisin kalitesi sorun yaşadığınızda ortaya çıkar , standart bakımlarda sıkıntı olmaz

cemoandcemo
02-09-2015, 17:56
Ekstra bir işlem olmayacaksa yani standart bakım prosedürü ise en ucuz fşyat veren servise yaptırabilirsiniz. Servisin kalitesi sorun yaşadığınızda ortaya çıkar , standart bakımlarda sıkıntı olmaz
Ben de oyle dusunuyorum aslinda ama ben araci avekten aldim. Sorun oldugu zaman da sagolsunlar yardimci oluyorlar. Bakimlari da orda yaptirirsam ileride faydasi olur mu diye dusunuyorum

efetuğrul
17-12-2015, 13:44
kardeşim o ibrelerin sona vurma özelliği gizli özellik diye biliyordum ben hepsinde olmuyor muy muş?

Chrispaul
17-12-2015, 15:03
Serviste hangi yağı koyuyorlar araca ?

ismail
17-12-2015, 16:22
Serviste hangi yağı koyuyorlar araca ?

bildiğim kadarı ile istanbul daki 1 servis harici neredeyse tamamı castrol kullanmakta

Chrispaul
17-12-2015, 16:38
ismail peki abi sende dahil çoğu arkadaş mobil 1 esp tavsiye ediyorsunuz onlar neden bu yağı tercih ediyor.

ismail
17-12-2015, 16:42
ismail peki abi sende dahil çoğu arkadaş mobil 1 esp tavsiye ediyorsunuz onlar neden bu yağı tercih ediyor.

mesela adana kavi mobil dağıtıcısı olduğundan mobil yağ kullanıyor
castrol Türkiye doğuş otoya bağlı bir kuruluş ise yada sıkı bir anlaşma yaptılar ise castrol kullandırıyor olabilirler
mesela benim aracımda yağ olarak repsol yazıyor
zira repsol ispanyol bir marka
ayrıca bildiğim kadarı ile porsche mobil kullanmakta
gerçi hangi firma hangi yağı kullanırsa kullansın
benim şahsen kullanma sebebim parlama noktasının yüksek olması
uygun fiyatlı olup rahat bulunabilirliği

Chrispaul
17-12-2015, 16:50
ismail peki abi bu durumda bizim araçlar daha doğrusu doğuştan alınan araçlarda castrol var ben şimdi alıp mobil eklersem bu araçda herhangi bir probleme yol açarmı

ismail
17-12-2015, 16:53
ismail peki abi bu durumda bizim araçlar daha doğrusu doğuştan alınan araçlarda castrol var ben şimdi alıp mobil eklersem bu araçda herhangi bir probleme yol açarmı

yağı tamamen değiştirdiğinde bir problem açmaz
ekleme yapmaya kalksan kimse tavsiye etmez
çünkü içindeki kimyasallar farklıdır

Chrispaul
17-12-2015, 16:56
ismail tamamdır abi teşekkür ederim bilgiler için

erdim11
02-01-2016, 23:01
Arkadaslar merhaba hepinize mutlu seneler hersey gönlünüzce olur ins. Benim bir sorunum var yardimci olursaniz sevinirim. dogusun servisleri malum hergun birsey duyuyorum ki iyi servis dedikleri bile karter korumayı takmayı unutabiliyorlar (vw avek) Kafam cok karıştı. Florya mez daha onceki vw marka aracimin bakımlarıni orada yaptirmistim memnundum ve seatın bakımlarınida yapıyorlarmıs soylediklerine gore. Servis konusunda onerilerinizi bekliyorum kim iyi bilmiyorum ama farklı farklı servisler yerine her bakimda ayni servise gitmek bana daha mantıklı geliyor.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gültekinstyle
02-01-2016, 23:20
sana tavsiye edebileceğim tek yetkili servis anadolu yakasında erya dır

Vatan78
02-01-2016, 23:39
Kocaeli keleşler on numara

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ArtukluBeyi
03-01-2016, 01:22
Kocaeli Keleşler... İlgi alaka güzel..

Sent from my iPhone using Tapatalk

erdim11
03-01-2016, 02:41
Istanbul avrupa yakasinda hic yok yani😢

ersnbzkrt
03-01-2016, 09:02
Daha öncede buna benzer bir konu açıldı ancak fikir birliği oluşmuyor. Kiminin berbat dediği yere, bir başkası çok mükemmel diye yorum yapabiliyor.

ibragim71
03-01-2016, 09:53
Ben bütün bakımlarımı doguş maslakta yaptırdım belki yogunluktan bir kaç gün sonraya gün verebiliyorlar bazen fakat ciddiyet ve düzen olarak çok servisten daha iyi gördüm tavsiye edebilirim bir sıkıntı yaşamadım

kizmazfr
03-01-2016, 21:38
kocaeli kelesler cok kotu arabaya bakim mi yapiolar baska bisey mi belli deil hayatta oraya gitmem

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Calibre81
04-01-2016, 15:01
arkadaşlar güncel 15.000 Km servis fiyatlarını paylaşır mısınız? Yakın zamanda yaptıran var mı? Çorlu - Çalışkan fiyatları bilen varsa tercihimdir.

bacardirom
04-01-2016, 15:54
yetkili serviste 22 sinde yaptırcam güncel fiyat bende istiyorum arkadaşlar.

Calibre81
05-01-2016, 17:32
Konuyla ilgili güncelleme yapabilir misiniz arkadaşlar?
ismail Bey lütfen yardım.

m.sinanp
05-01-2016, 17:42
Toledo 1,4 tsi dsg kasım 26 da yaptırdım buji değişimi dahil 30000 bakim 610 tl

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

oaktepe
05-01-2016, 18:17
540 tl aralık/2014 albayrak

ismail
05-01-2016, 21:08
Konuyla ilgili güncelleme yapabilir misiniz arkadaşlar?
ismail Bey lütfen yardım.

kardeşimin 2014 12. ay trafiğe çıkmış polo comf. 1.4 tdi dsg aracı var
aralık ayının 3. haftası ilk bakıma bıraktı 13 bin km de indirimli 522 tl tutmuş

Umit-G
05-01-2016, 21:12
Arayıp fiyat almak lazım , standart bir değer yok sanırım.

Calibre81
06-01-2016, 08:06
teşekkür ederim ismail m.sinanp Umit-G , arayıp fiyat almak lazım o zaman ama yaklaşık olarak anladım fiyat aralığını.

thif
08-01-2016, 00:42
500 tl/erya

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Padallino
12-01-2016, 14:57
arkadaşlar bugün fiyat aldım 3 yerden seat leon 1.2 tsı düz vites 15000. km bakımı 515-525 tl dediler.

seyyah_sga
12-01-2016, 15:16
Hocam garantinin devamı için yıllık veya km geldiğinde bakımları geçirmemeniz gerekiyor.
Fiyat olarak ben 60k bakımını 510 TL ye yaptırdım. sizin bakım da bu civarlarda olur 100 TL oynar aşağı yukarı.

keskin03
13-01-2016, 01:55
Padallino Ben Kasım ayı civarında yaptırdım 500Tl'ye bitmişti. Doğuş Ot'nun Etimesgut şubewsinde. Fİyat arralığı o civarda. seyyah_sga Abi ciddi uyguna gelmiş senin. Mazot filtresi dahil mi fiyata??

ummoasos
13-01-2016, 07:45
Güncel durumda; ayın 18 inde 15.000 bakımı için bırakacağım aracı. 520 TL fiyat verdiler, indirim vs istemedim henüz, Doğuş Oto Etimesgut...

seyyah_sga
13-01-2016, 08:33
Padallino Ben Kasım ayı civarında yaptırdım 500Tl'ye bitmişti. Doğuş Ot'nun Etimesgut şubewsinde. Fİyat arralığı o civarda. seyyah_sga Abi ciddi uyguna gelmiş senin. Mazot filtresi dahil mi fiyata??

Dahil kardeşim ama çok özürdileyerek bir rakam hatası düzeltiyorum 610'a yaptırdım diyecektim :sct-028:

kalitex22
16-01-2016, 02:50
arkadaşlar 3 gün önce 15000 bakımına girdim.fiyat aldım bir kaç yerden 500ile 520 arasında değişiyor.en son aradığım yer 360tl verdi.bayana 3 kere sordum emınmısınız dıye.evet 360 lıra dedi.
gittim yaptırdım.aracı almaya gittim.veznede ödeme yaparken 518 lira dediler.dedim ben sabah konustum randevu alırken bana verılen fiyat 360 lira dedim. arakadaş yanlışlık yapmış felan dediler.bende dedim benim sorunum değil.ben o kAdar yol geldim.bana bu fiyatı verdiniz bende tercih ettim dedim.temsilci aradı bikaç yeri ses kayıtlarına baktılar sanırım. sonra kabul ettiler.15000 bakımı yaptırdım 365tl ye...

Vatan78
16-01-2016, 04:00
:D abi helal olsun harbi iyi denk gelmiş. 24 aralık 2015 tarihinde izmit keleşlerde 2014 seat ibiza 1.4 reference 15.000 bakımı 460 tl yapıldı 25 tl de elfren ayarı ile 485

Vanery
16-01-2016, 05:47
arkadaşlar 3 gün önce 15000 bakımına girdim.fiyat aldım bir kaç yerden 500ile 520 arasında değişiyor.en son aradığım yer 360tl verdi.bayana 3 kere sordum emınmısınız dıye.evet 360 lıra dedi.
gittim yaptırdım.aracı almaya gittim.veznede ödeme yaparken 518 lira dediler.dedim ben sabah konustum randevu alırken bana verılen fiyat 360 lira dedim. arakadaş yanlışlık yapmış felan dediler.bende dedim benim sorunum değil.ben o kAdar yol geldim.bana bu fiyatı verdiniz bende tercih ettim dedim.temsilci aradı bikaç yeri ses kayıtlarına baktılar sanırım. sonra kabul ettiler.15000 bakımı yaptırdım 365tl ye...

Fiyata bak. [emoji4] o çalışan da ne içmiş acaba 365tl'ye bakım mı olur [emoji4] neyse hayırlı olsun [emoji4]

nickneyime
18-02-2016, 09:56
Bugün arabamı Denizli Batı servisine bıraktım. Telefonda biraz pahalı bir fiyat vermişlerdi. Osman bey sağolsun yardımcı oldu. 480 TL civarında bakım maliyetin olur dedi. öğle arası almaya gideceğim. yağ falan götürmekle uğraşmadım. birde cd çalarım çalışmıyordu onu gösterdim. İşçilik fiyatlarına zam gelmiş. ama bana yansıtmayacaklar gibi. tabi daha hesap ödemedik, öğle arası belli olacak cezamız :)

ismail
18-02-2016, 12:21
Bugün arabamı Denizli Batı servisine bıraktım. Telefonda biraz pahalı bir fiyat vermişlerdi. Osman bey sağolsun yardımcı oldu. 480 TL civarında bakım maliyetin olur dedi. öğle arası almaya gideceğim. yağ falan götürmekle uğraşmadım. birde cd çalarım çalışmıyordu onu gösterdim. İşçilik fiyatlarına zam gelmiş. ama bana yansıtmayacaklar gibi. tabi daha hesap ödemedik, öğle arası belli olacak cezamız :)

hayırlı olsun
daha nice bakılar aracını sorunsuzca kullanırsın inşallah

nickneyime
18-02-2016, 13:49
ismail amin abicim.

Bu sitenin bugün şöyle bir faydasını gördüm. ilk randevu almak istediğimde telefondaki bayan, işçilik ücretlerine zam geldiğini 600 TL civarında hesap çıkabileceğini söyledi.

ben osman beye bu siteden bahsettim. bakım ücretlerini herkesin paylaştığını söyledim. çok sağolsun 484 TL oldu benim bakım ücretim. zaten istediğim rakamda bu civardaydı :)

cd çalarımdaki arıza tamir edilemedi. garantiden yenisi gelecek değişecek. bilgilerinize. arabam 17 şubat 2015 trafiğe çıkış ilk yıl bakımı yapıldı 15.211 km yol yapmışız.

tmac61
18-02-2016, 22:17
http://i.hizliresim.com/926Drk.jpg (http://hizliresim.com/926Drk)

vlkblc
19-02-2016, 00:19
Banada telefonda 518 tl olduğunu söylemişlerdi 1 yıl bakımını, geçen ay yaptırdım 453 TL kadar indindiler

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

siah
19-02-2016, 01:01
http://i.hizliresim.com/926Drk.jpg (http://hizliresim.com/926Drk)
Hadi masraflar yariya dustu dicem ama ben her halukarda yagi 1 yilda degisirim benzin bnm icin yag motor icin arabamiza bi kiyagimiz olsun ;-)

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

tmac61
19-02-2016, 06:36
Hadi masraflar yariya dustu dicem ama ben her halukarda yagi 1 yilda degisirim benzin bnm icin yag motor icin arabamiza bi kiyagimiz olsun ;-)

Kesinlikle.

Ben de öyle düşünüyorum (dsg yok)

Yıllık sadece yağ ve filtreyi özel serviste değiştirip, hava ve poleni de kendim değiştiririm. 600tl lerden bahsediliyor yazık günah.

Yakamoz123
09-03-2016, 20:12
Arkadaşlar bi sorum olacak 30 bin bakımında buji değişmek zorunda mı ? kime sorsam 60-70 bin km de değiştirirdik diyor herkes..hatta sıkıntı yoksa oynatma diyorlar fikrinizi almak istedim..

cihan bgdyc
09-03-2016, 20:47
Arkadaşlar bi sorum olacak 30 bin bakımında buji değişmek zorunda mı ? kime sorsam 60-70 bin km de değiştirirdik diyor herkes..hatta sıkıntı yoksa oynatma diyorlar fikrinizi almak istedim..

Hocam aslında buji"nin öyle sabit bir km si yoktur.Usta söküp bakar iyi durumda ise devam et der.Yetkili servisin belirli bir bakım prosedürü bulunur ve bu prosedüre göre 30.000 km de bir değişim ön görür.Aslında çok ta gerek yok bence 30.000 km en azından 50.000 km götürür ama yinede 30.000 km de bir değiştirmekte fayda var hem yakıt hemde aracın çekişi açısından.Zaten çokta pahalı değil 4 buji olsun olsun yetkilide 150 lira olsun.

Dip not:Ana bayi prosedürün de 30.000 km değişim olduğu için değişim yapılmadığı koşulda aracınızı servisin garanti kapsamından çıkarma yetkisi var.

DrFr
09-03-2016, 20:54
benim araçta km 15100 oldu.. hala bakıma götüremedim..bu bir sıkıntı yaratır mı serviste..
@İsmail abi ben Kırıkhanda yasıyorum..servis için antep e mi adana ya mı gideyim..

Yakamoz123
09-03-2016, 21:32
Tesekkürler.Mevlüt bey.

ismail
09-03-2016, 23:42
benim araçta km 15100 oldu.. hala bakıma götüremedim..bu bir sıkıntı yaratır mı serviste..
@İsmail abi ben Kırıkhanda yasıyorum..servis için antep e mi adana ya mı gideyim..

kardeşim mesaj kutumu boşaltamıyorum
etiketlemeyi de yanlış yapınca görmemişim
kullanıcı adımın tamamı küçük harflerle
kardeşim birkaç yüz km den sorun olmaz fakat doğuşun servisleri garantiyi iptal etmek için bahane arıyorlar
gerçi aracın dsg değil dizel değil
Allah ın izni ile sorun çıkartacak bir durumu yok
fakat yine de randevu alıp servise gitmeni tavsiye ederim
adana kavi de olur gaziantep şahintaş ta olur
hangisini tercih edersen
yalnız şöyle bir tiyo verebilirim adana servisi mobil dağıtıcısı olduğundan mobil 1 esp formula yağ kullanmakta
o yüzden adana servisini tercih edebilirsin
adana kavi de muhittin ustayı bulup selamımı söylersen bir nebze belki işine yarar

DrFr
10-03-2016, 11:23
teşekkürler ismail abi..önümüzdeki hafta adanaya götüreyim o zaman..

ismail
10-03-2016, 13:25

tabiki değiştirmesen de olur da değiştirmekte fayda var

teşekkürler ismail abi..önümüzdeki hafta adanaya götüreyim o zaman..

rica ederim kardeşim

DrFr
16-03-2016, 20:44
kardeşim mesaj kutumu boşaltamıyorum
etiketlemeyi de yanlış yapınca görmemişim
kullanıcı adımın tamamı küçük harflerle
kardeşim birkaç yüz km den sorun olmaz fakat doğuşun servisleri garantiyi iptal etmek için bahane arıyorlar
gerçi aracın dsg değil dizel değil
Allah ın izni ile sorun çıkartacak bir durumu yok
fakat yine de randevu alıp servise gitmeni tavsiye ederim
adana kavi de olur gaziantep şahintaş ta olur
hangisini tercih edersen
yalnız şöyle bir tiyo verebilirim adana servisi mobil dağıtıcısı olduğundan mobil 1 esp formula yağ kullanmakta
o yüzden adana servisini tercih edebilirsin
adana kavi de muhittin ustayı bulup selamımı söylersen bir nebze belki işine yarar
ismail abi bakımı adana kavide yaptırdım..muhittin usta ile de görüştüm.. onunda çok selamı var :)

ismail
16-03-2016, 23:24
ismail abi bakımı adana kavide yaptırdım..muhittin usta ile de görüştüm.. onunda çok selamı var :)

kardeşim hayırlı olsun
nice bakımlara aracını sorunsuzca kullanırsın inşallah
ve alleyküm selam
getiren sağolsun
faydası olmuştur umarım

Polaroid
17-03-2016, 19:35
Arkadaşlar bakımda koydukları yağ hakkında bilgisi olan var mı?

Yağ uyarısı verdi araç 1 hafta kadar önce, ben de castrol magnatec 10w-40 eklemesi yaptım 1 litre.
Bugünlerde de 1 senelik bakımı geliyormuş, hatırlatma verdi. Bakımda yağ tamamen değişecek sanırım ama doğru yağı mı ekledim diye merak ettim.

Daha önce de başka bir başlıkta paylaşmıştım arabayı ilk aldığım günden itibaren rölantide şu ses var. Fazla ilgilenemedim; iş güç askerlik derken. Bunla da ilgilenirler mi acaba?

https://www.youtube.com/watch?v=7KvBYGCvXz0

ismail
17-03-2016, 22:20
Polaroid kardeşim aracına yanlış yağ kullanmışsın
castrol edge 5w-30 veya mobil 1 esp formula 5w-30 yağ kullanman gerekirdi
neyse bakım zamanı gelmiş
duyduğum ve hatırladığım kadarı ile kayadibi bakımlarda mobil 1 esp formula 5w-30 kullanıyormuş
piyasadaki neredeyse en yüksek parlama noktası sıcaklık derecesine sahip bir yağ
tavsiye ettiğim kullanmasını sağladığım kimseden olumsuz bir geri bildirim almadım

Polaroid
23-03-2016, 15:05
ismail abi bugün aracı oraya götürdüm dediğin gibi mobil 1 yağ kullanıyorlar.
bilgilendirme için teşekkürler.

534 lira tuttu bakım.

ismail
23-03-2016, 16:22
ismail abi bugün aracı oraya götürdüm dediğin gibi mobil 1 yağ kullanıyorlar.
bilgilendirme için teşekkürler.

534 lira tuttu bakım.

rica ederim kardeşim
senin adına memnun oldum
aracını sorunsuzca kullanmanı dilerim

berkaysurel
23-03-2016, 22:14
Bende 15000 bakımını ankarada konya yolundaki doğuş otoda yatırdım 535 lira tuttu. Aracım 4. viteste ivmelenirken 1500 ile 200 devir arasında titreme yapıyordu garantiden şanzıman yenisiyle değiştirildi, dörtlü düğmesi değişti, iç ledler komple değişti, ön kapıların içine ses yalıtımı yapıldı ve diğer klasik bakımları yapıldı.

Chrispaul
23-03-2016, 22:36
Bende 15000 bakımını ankarada konya yolundaki doğuş otoda yatırdım 535 lira tuttu. Aracım 4. viteste ivmelenirken 1500 ile 200 devir arasında titreme yapıyordu garantiden şanzıman yenisiyle değiştirildi, dörtlü düğmesi değişti, iç ledler komple değişti, ön kapıların içine ses yalıtımı yapıldı ve diğer klasik bakımları yapıldı.

dostum bu yalıtım vs diğer işlemler için ekstra para alındımı alındıysa ne kadar bir ücret

berkaysurel
23-03-2016, 22:54
dostum bu yalıtım vs diğer işlemler için ekstra para alındımı alındıysa ne kadar bir ücret
Ekstra bir ücret alınmadı standart bakım ücreti dışında. Ben bakıma bırakırken şikayetlerimi söyledim garantiden yapmışlar hepsini. Müziği orta seviyede bile açtığımda kapı içlerinden trim sesi gibi bi ses geliyodu basslar vurduğunda kapılardaki gözlerde bişey olmamasına rağmen. Servisteki ustaya dinlettim halletmişler. Dörtlülerdeki takılma kronikmiş sanıyorum onu zaten değistiririz diyolardı. İç taraftaki ledlerde hareket halindeyken pırpır ediyodu onuda o yüzden değiştirdiler.

griffin87
09-04-2016, 17:09
Arkadaşlar Merhaba;

Aracım 2015 model İbiza 1.4 Style paket.
Önümüzdeki aylarda bakım zamanı gelecek.
Fiyatlar ne aralıkta, yakın zaman da yaptıran var mı?

Teşekkürler.

FForJoker
25-04-2016, 10:39
Arkadaşlar merhaba,

Aracım şuan yaklaşık 14.700 km.'de. 15.000 bakım için Doğuş Oto Kartal'dan 21 Mayıs gününe randevu alabildim. Aradaki yaklaşık 1 aylık sürede 15.000 km.'yi biraz da olsa geçeceğimi düşünüyorum. Bu durumda garanti tarafında herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?
ismail Abi özellikle desteğini rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler. . .

ismail
25-04-2016, 10:50
Arkadaşlar merhaba,

Aracım şuan yaklaşık 14.700 km.'de. 15.000 bakım için Doğuş Oto Kartal'dan 21 Mayıs gününe randevu alabildim. Aradaki yaklaşık 1 aylık sürede 15.000 km.'yi biraz da olsa geçeceğimi düşünüyorum. Bu durumda garanti tarafında herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?
ismail Abi özellikle desteğini rica ediyorum.

Şimdiden teşekkürler. . .

yaşayacağını sanmıyorum

coldburn
25-04-2016, 10:58
Klasik Dogus :) Ben de bu yüzden bıraktım Dogus'u.

tekin64
24-05-2016, 16:18
27 mayıs cuma günü ilk bakıma gireceğim aracım dizel 14500 km de Afyon Demoto Seat servisten aldım randevuyu fiyat 575 tl dediler sizce normalmi? Yakında yaptiran arkadaşlar kaç liraya ye hallettiler bu işi☺

Surreal
18-10-2016, 19:57
S.a arkadaşlar aracımı aldığımda 12bin km de idi şimdi 15 bine yaklaştı bakımını yaptıracam adanada ikamet ediyorum bakımın fiyatı ve nerede yaptırıldığı konusunda bilgi sahibi olan adanalı gardaşlarım veya abilerim varsa önerilerini dinleyebilirim şimdiden sağolun

seyhan.ozturk1
18-10-2016, 20:07
S.a arkadaşlar aracımı aldığımda 12bin km de idi şimdi 15 bine yaklaştı bakımını yaptıracam adanada ikamet ediyorum bakımın fiyatı ve nerede yaptırıldığı konusunda bilgi sahibi olan adanalı gardaşlarım veya abilerim varsa önerilerini dinleyebilirim şimdiden sağolun
Ben izmitte 550 tlye randevu aldm. Yat bu civarda olur heralde oralarda da.

D6502 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Surreal
18-10-2016, 20:11
Ben izmitte 550 tlye randevu aldm. Yat bu civarda olur heralde oralarda da.

750-800 den başlıyor dedilerdi bende dedım baya fıyat cıkar heralde inş bu civarlardadır çok sağolasın abi :)

BuRaK39
18-10-2016, 20:16
750-800 den başlıyor dedilerdi bende dedım baya fıyat cıkar heralde inş bu civarlardadır çok sağolasın abi :)

Daha dün yaptırdım doğuş otoda 540 tl

Surreal
18-10-2016, 20:17
Daha dün yaptırdım doğuş otoda 540 tl

muhtemelen 600u geçmez o zaman teşekkürler

bratt_pitt
20-10-2016, 22:56

Ben 12 binde aracımı dün 15 bin bakımına götürdüm ve 500 tl ye yaptırdım Eskısehir asilde saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Safakakpinar
22-10-2016, 21:22
Doğuş Çankaya 605 tl tuttu.. Yalnız anlamadığım bir ücretlendirme vardı 20 liralık mesai bitimine denk geldiğim için soramadım.

ohan83
23-10-2016, 08:51
Ben 12 binde aracımı dün 15 bin bakımına götürdüm ve 500 tl ye yaptırdım Eskısehir asilde saygılar

Benimde yaklasti bakim kasim sonu girerim heralde. Filtreler ve yag haricinde bisey yaptilarmi?. Yagi ne marka model koydular? Yagi kendim goturmeyi dusunuyorumda.

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bratt_pitt
23-10-2016, 10:24
Benimde yaklasti bakim kasim sonu girerim heralde. Filtreler ve yag haricinde bisey yaptilarmi?. Yagi ne marka model koydular? Yagi kendim goturmeyi dusunuyorumda.

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161023/1fdc8710f3df6de11d2a2e974c4d4974.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20161023/2f0cc72fc389909fb8386c16768bafd5.jpg

Heineken
26-10-2016, 11:33
Az önce randevu aldım 15.000 bakımı için Çalışkan Oto - Çorlu servisinden. Fiyat olarak 580 lira dediler. Yağını tuzunu hiçbir şey sormadım ama cam suyuna da ücret talep ediyorlarsa koydurtmam :) Bu arada bir de sol ön kapıdan gelen trim sesinden bahsettim ve ekstra bakım oluyor falan dedi karşımdaki kişi ama fiyatla ilgili bir değişim oluyor mu onu sormadım, o da söylemedi zaten. Müziği yüksek sesle dinlediğimden kaynaklı bazı şarkılarda titreme yapıyor kapının iç kısmı.

Randevuyu 4 Kasım Cuma gününe verebildiler anca. Araç şu an 14.475 kilometrede ve olası 15.000 km+ için 1000 ila 1500 km aşılması sıkıntı yaratmıyor garanti konusuyla ilgili diye teyit de aldım.

Bilgilerinize sizin de.

seyhan.ozturk1
26-10-2016, 12:26
Az önce randevu aldım 15.000 bakımı için Çalışkan Oto - Çorlu servisinden. Fiyat olarak 580 lira dediler. Yağını tuzunu hiçbir şey sormadım ama cam suyuna da ücret talep ediyorlarsa koydurtmam :) Bu arada bir de sol ön kapıdan gelen trim sesinden bahsettim ve ekstra bakım oluyor falan dedi karşımdaki kişi ama fiyatla ilgili bir değişim oluyor mu onu sormadım, o da söylemedi zaten. Müziği yüksek sesle dinlediğimden kaynaklı bazı şarkılarda titreme yapıyor kapının iç kısmı.

Randevuyu 4 Kasım Cuma gününe verebildiler anca. Araç şu an 14.475 kilometrede ve olası 15.000 km+ için 1000 ila 1500 km aşılması sıkıntı yaratmıyor garanti konusuyla ilgili diye teyit de aldım.

Bilgilerinize sizin de.
Hocam benim sol ön kapıdanda bazen müzik dinlerken zangırdama oluyor. Bnde ilk bakıma sokacağım aracı. Acaba bu işlem için extra ücret talep ederler mi?

Heineken
26-10-2016, 14:04
Hocam benim sol ön kapıdanda bazen müzik dinlerken zangırdama oluyor. Bnde ilk bakıma sokacağım aracı. Acaba bu işlem için extra ücret talep ederler mi?

Forumda bir yerde ücret almadıklarını okumuştum sanki ama şöyle bir durum var, normalde 2 saate bitecek olan işlem biraz daha uzuyor bu sesler sebebiyle. Dolayısıyla işçilik üzerinde oynama yapabilirler. 5 Kasım günü daha detaylı bilgi paylaşırım.

excoupe
26-10-2016, 16:32
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161023/1fdc8710f3df6de11d2a2e974c4d4974.jpghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20161023/2f0cc72fc389909fb8386c16768bafd5.jpg

ya şimdi hakaret edeceğim olmucak. nasıl bir mantıktır bu arkadaş ... dün 5 ltlik cam suyunu 8 tl ye aldım, adamlar 1 lt sine 7,8 + kdv almışlar... ve eminim arkadaşa haber vermeden yapılmış bir şeydir bu olay.

bratt_pitt
26-10-2016, 16:58
ya şimdi hakaret edeceğim olmucak. nasıl bir mantıktır bu arkadaş ... dün 5 ltlik cam suyunu 8 tl ye aldım, adamlar 1 lt sine 7,8 + kdv almışlar... ve eminim arkadaşa haber vermeden yapılmış bir şeydir bu olay.

Aynen ama ben uğraşmak istemediğim için birşey demedın çünkü vaktim YÖK (:

seyhan.ozturk1
26-10-2016, 20:34
Forumda bir yerde ücret almadıklarını okumuştum sanki ama şöyle bir durum var, normalde 2 saate bitecek olan işlem biraz daha uzuyor bu sesler sebebiyle. Dolayısıyla işçilik üzerinde oynama yapabilirler. 5 Kasım günü daha detaylı bilgi paylaşırım.
Eyvallah. Sonuçları paylaşırsanız sevinirim.

meliksah
15-11-2016, 16:00
benim de 15000 bakımına 1400km kaldı. cam suyuna bu kadar fiyat kazıklamak resmen müşteriyi, en başından soylenebilir mi bunu talep etmedigimiz?

Ben de 11000 km'deyken yağ ve motor suyu eksik uyarısı cıktı, eklettim, yine bi değişiklik yapmak gerekir mi?

Aracımı Erenkoy Er-Ya 'dan aldım ama hakkında pek iyi şeyler duymadım nereye gitmemi tavsiye edersiniz?

Ayrıca cam tavan ve kapılardan gelen trim sesleri beni çıldırtıyor, 15000 bakımına gidince bu problemi de aradan çıkarmak istiyorum. aynı sorunu yaşayan ve çözüme ulaştıranınız var mı?

jr1907
15-11-2016, 16:19
benim de 15000 bakımına 1400km kaldı. cam suyuna bu kadar fiyat kazıklamak resmen müşteriyi, en başından soylenebilir mi bunu talep etmedigimiz?

Ben de 11000 km'deyken yağ ve motor suyu eksik uyarısı cıktı, eklettim, yine bi değişiklik yapmak gerekir mi?

Aracımı Erenkoy Er-Ya 'dan aldım ama hakkında pek iyi şeyler duymadım nereye gitmemi tavsiye edersiniz?

Ayrıca cam tavan ve kapılardan gelen trim sesleri beni çıldırtıyor, 15000 bakımına gidince bu problemi de aradan çıkarmak istiyorum. aynı sorunu yaşayan ve çözüme ulaştıranınız var mı?

Cam suyu istemediğinizi söyleyebilirsiniz.

Tsi motorlar için ısrarla "yağ yakması normal" diyorlar, ben katılmıyorum (Sürekli yüksek devir kullanılmıyorsa)

Yağı zaten yeni koyacaklar, smotor suyu miktarını da kontrol etmelerini söyleyin bakarlar...

Ben Er-ya'ya 2 kere gittim. Servis anlamında bir sıkıntı yaşamadım, ama yıkadıkları arabamın şoför bölünümü çamur içinde ve temizlik poşetlerini çıkartmadan teslim ettikleri için giydirmeli bir şikayette bulunmuştum.

Diğer sesler için şikayetinizi iletin, en azından yağlama vs. yaparlar.

Bu arada hala devam ediyorsa Zubizu'da %10 indirim kampanyası vardı, en kötü 50 TL eder, araştırın derim...

meliksah
15-11-2016, 16:28
Cam suyu istemediğinizi söyleyebilirsiniz.

Tsi motorlar için ısrarla "yağ yakması normal" diyorlar, ben katılmıyorum (Sürekli yüksek devir kullanılmıyorsa)

Yağı zaten yeni koyacaklar, smotor suyu miktarını da kontrol etmelerini söyleyin bakarlar...

Ben Er-ya'ya 2 kere gittim. Servis anlamında bir sıkıntı yaşamadım, ama yıkadıkları arabamın şoför bölünümü çamur içinde ve temizlik poşetlerini çıkartmadan teslim ettikleri için giydirmeli bir şikayette bulunmuştum.

Diğer sesler için şikayetinizi iletin, en azından yağlama vs. yaparlar.

Bu arada hala devam ediyorsa Zubizu'da %10 indirim kampanyası vardı, en kötü 50 TL eder, araştırın derim...

zubizu kampanyası anladıgım kadarıyla 2 yaş üsü araçlar için benimki daha genç.

Tsi motorun yağ yakması bana da saçma geldi hiç kimseden duymadım böyle bir şey ama oldu, yağ eklettim. yine de komple yağ değişimi gerekli mi diyorsunuz?

Ne kadara malolmuştu size erya 15.000 bakımı?

oceanis
15-11-2016, 16:40
zubizu kampanyası anladıgım kadarıyla 2 yaş üsü araçlar için benimki daha genç.

Tsi motorun yağ yakması bana da saçma geldi hiç kimseden duymadım böyle bir şey ama oldu, yağ eklettim. yine de komple yağ değişimi gerekli mi diyorsunuz?

Ne kadara malolmuştu size erya 15.000 bakımı?

Geçen sene Aralık ayında Erya'da 15.000 bakımını yaptırdım. Bakıma girene kadar yaklaşık 1,5 lt yağ eksiltmişti ama her defasında Erya'da ücretsiz olarak eksik yağı tamamladıkları gibi uzun yola çıkacağım için yanımda bulunsun diye de yaklaşık 1/2lt yağ vermişlerdi. Ben genel anlamda verdikleri hizmetten memnun kalmıştım ve 450-475TL arasında bir rakam ödedim diye aklımda kaldı. 3 Aralık tarihinde 2.yıl bakımına gideceğim ve öncesinde konuşup olur aldığım için motor yağını yanımda götürüp koyduracağım.

adige85
06-12-2016, 12:42
Ocak'ta ilk bakıma gidicem arkadaşlar yağımızı kendimiz götürüp(Mobil-1 ESP 5W-30) gidebilir miyiz?Yetkili servis Anadolu veya Avrupa farketmez bilgisi olan var mı ?

ismail
06-12-2016, 20:13
Ocak'ta ilk bakıma gidicem arkadaşlar yağımızı kendimiz götürüp(Mobil-1 ESP 5W-30) gidebilir miyiz?Yetkili servis Anadolu veya Avrupa farketmez bilgisi olan var mı ?

kardeşim aracın manuel olduğundan pek kafana takma
bilindik / güvenilir bir yerden yağını alıp gidebilirsin
iş emrine müşteri yağı kendi getirmiştir yazacaklardır
kullandığın yağın marka model bilgisini yazıp karşılıklı paraflaşırsınız

adige85
06-12-2016, 22:43
kardeşim aracın manuel olduğundan pek kafana takma
bilindik / güvenilir bir yerden yağını alıp gidebilirsin
iş emrine müşteri yağı kendi getirmiştir yazacaklardır
kullandığın yağın marka model bilgisini yazıp karşılıklı paraflaşırsınız

Basta Dogus olmak uzere bir cok servis yagi goturunce kabul etmiyor diye biliyorum hocam yanlis miyim?...
LT' si 45-50 liradan yag koymak varken musterinin en kaliteli 4LT yagi 100 liraya aldigi yagi koymak istemiyorlar daha acigi :)

ismail
07-12-2016, 07:44
Basta Dogus olmak uzere bir cok servis yagi goturunce kabul etmiyor diye biliyorum hocam yanlis miyim?...
LT' si 45-50 liradan yag koymak varken musterinin en kaliteli 4LT yagi 100 liraya aldigi yagi koymak istemiyorlar daha acigi :)

aslında öyle bir lüksleri yok ta bizler konu uzamasın sorun yaşamayalım diye kabulleniyoruz
yoksa yıllık bakımları serviste yaptırmak zorunda bile değiliz
zira bununla ilgili bir tebligat var diye biliyorum

CKaragozler
08-12-2016, 18:25
Ben İstanbul Avrupa yakası basın ekspress kenarındaki altur da yaptırdım. 15bin bakımımı 550 TL dediler iskonto vs yaptılar 507 TLye 3 taksit şeklinde yaptırdım. Hizmet iyi denilebilir düzeydeydi fakat alternatif ulaşım açısından kötüydü. İkame araç istedim ellerinde olmadığını söylediler sonrasında taksi çağırın bari dedim ücreti kendi tarafımdan ödenmek üzere onu bile yapmadılar. Yağmurlu bir gündü 10 dk islandıktan sonra yoldan bir taksi denk getirdim. Ancak aceleniz yoksa her saat başı servisleri mevcut benim acelem olması nedeniyle bekleme durumum olmadı. Ayrıca bu şikayetimi dile getirdim beni aradıklarında ve 30 bin bakımı için hediye çeki gibi birşey hediye ettiler. Sonuç olarak tercih edilebilir.

adige85
09-12-2016, 09:48
aslında öyle bir lüksleri yok ta bizler konu uzamasın sorun yaşamayalım diye kabulleniyoruz
yoksa yıllık bakımları serviste yaptırmak zorunda bile değiliz
zira bununla ilgili bir tebligat var diye biliyorum

Mez ilk bakım için 590 Lira fiyat çekti iskonto yokmuş yağ olarak da Mobil-1 Esp kullanıyorlar...

burak_ts52
19-12-2016, 14:49
Arkadaşlar doğuş oto maslakta aracımın ilk bakımını yaptıracağım. Yağımı kendim getirecegimi söyledim mobil1 esp 5-30 alacağım fakat nereden almalıyım? Bu yağların sahteleri olabiliyormuş piyasada. Hepsiburada'dan hepsiburada satıcılı ürün alsam sıkıntı olur mu ?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

AlkanExclusive
19-12-2016, 15:30
Arkadaşlar doğuş oto maslakta aracımın ilk bakımını yaptıracağım. Yağımı kendim getirecegimi söyledim mobil1 esp 5-30 alacağım fakat nereden almalıyım? Bu yağların sahteleri olabiliyormuş piyasada. Hepsiburada'dan hepsiburada satıcılı ürün alsam sıkıntı olur mu ?

Yağında mı sahtesi varmış artık insaf ya!!

burak_ts52
19-12-2016, 15:35
Bende buradan öğrendim. Malesef varmış

ismail
19-12-2016, 15:45

hepsiburada, kolayoto, özen ticaret

burak_ts52
19-12-2016, 15:50
hepsiburada, kolayoto, özen ticaret
Teşekkür ederim ismail abi

ertewas
19-12-2016, 16:06

Piyasada sahtesi olmayan ürün mü kaldı, tabiki yağın da var. Yakında seatın da çakması çıkarsa şaşmamak lazım... :Sct 001:

adige85
23-12-2016, 12:56

Yağı kendim getircem dediğinizde kabul ettiler ve yağ hariç bakım fiyatı aldınız mı hocam?

burak_ts52
23-12-2016, 13:35
Yağı kendim getircem dediğinizde kabul ettiler ve yağ hariç bakım fiyatı aldınız mı hocam?
Biraz kem küm ettiler fakat kabul ettiler. Fiyat olarak toplam 550 tl demişlerdi yağ 230 liraymış o fiyattan düşülecek.

gencfbli35
23-12-2016, 19:48
Ben de geçen hafta bakıma götürdüm arabayı. Bakımdan sonra başlangıçtan itibaren olan tüketim eskiye oranla çok yüksek değerlerden başlıyor ve normal değerlere çabuk düşmüyor. Bu zamanla düzelir mi? Servise gitmeyi gerektirecek bir durum mu?

Hisarlı
23-12-2016, 20:10
Ben de geçen hafta bakıma götürdüm arabayı. Bakımdan sonra başlangıçtan itibaren olan tüketim eskiye oranla çok yüksek değerlerden başlıyor ve normal değerlere çabuk düşmüyor. Bu zamanla düzelir mi? Servise gitmeyi gerektirecek bir durum mu?

Yeni konulan yağın viskozitesi yüksek olduğundan bloktaki sürtünme kaybından kaynaklı ilk 500 ila 1000 km ye kadar 100 km.de 0,5 litre fazla yakar bu durum olağandır normale döner kış şartlarını da unutmayalım tabi ki çiğ gaz atımı daha fazla maalesef.

gencfbli35
23-12-2016, 20:12
Hisarlı Teşekkür ederim abi,bilgi için.

meliksah
25-12-2016, 18:26
arkadaşlar benim de araç 15000 oldu, Erya otomotivden almıştım aracımı bakımı da orada yaptırmayı düşünüyorum, ne kadara malolur yaklaşık? Tavsiyeleriniz nelerdir?

bu sitede çeşitli yağlar var 0w30 5w30 gibi. hangisini almalıyım? aracım 11000 deyken yağ eksiltmişti 5w30 eklemiştim.

http://kolayoto.com/mobil-1-yaglari

yağı kendim götürmemin avantaj ve dezavantajları nelerdir?

harmey
25-12-2016, 18:29
510 tl ye yaptirdim eskisehir de

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

meliksah
25-12-2016, 18:40
510 tl ye yaptirdim eskisehir de

neleri içeriyor 510 tl?

harmey
25-12-2016, 18:41
neleri içeriyor 510 tl?
Standart yillik bakim ilk ridaj bakimi

Registered
25-12-2016, 19:45
yağı kendi goturen arkadaslar, herservis bunu kabul ediyormu zorluk cıkartıyorlarmı? Ayrıca yorumlarda yaga 230 lira alıyor demişler. 550-230 320 Tl mi ödüyor kendi yagını goturenler?

OnrDrl
25-12-2016, 20:29
yağı kendi goturen arkadaslar, herservis bunu kabul ediyormu zorluk cıkartıyorlarmı? Ayrıca yorumlarda yaga 230 lira alıyor demişler. 550-230 320 Tl mi ödüyor kendi yagını goturenler?

Ben İzmit Keleşlere sormuştum, yağı kendin getirirsen alıyorlar ama senin getirdiğini sisteme not ediyorlar. İlerleyen zamanda yağla ilgili birşey çıkarsa ona bağlıyorlar, garanti dışı kalma durumu oluyor. Bana söylenen bu şekilde.

adige85
30-12-2016, 09:58
Ben İzmit Keleşlere sormuştum, yağı kendin getirirsen alıyorlar ama senin getirdiğini sisteme not ediyorlar. İlerleyen zamanda yağla ilgili birşey çıkarsa ona bağlıyorlar, garanti dışı kalma durumu oluyor. Bana söylenen bu şekilde.

Doğuş grubunun kıllıkları bunlar , Garanti dışı kalır diye söyleniyor ama bence bırakamazlar çünkü bu şu anlama gelir SEAT servisleri bir tek Castrol kullanır Castrol harici yağ koyarsan motora garanti vermem demeleri lazım o zaman.Fakat Mobil-1 kullanan Yetkili servisler de mevcut(Florya Mez 590 TL , Kayadibi 575 TL fiyat verdi 15 Bin bakımına ve Mobil-1 kullanıyorlar) sonuçta bizim aldığımız yağ da aslında servisin kullandığı yağ olmuş oluyor...
İşin hukuki boyutunda bence haksız çıkarlar...Güvenilir bir alışveriş sitesinden veya Mobil bayisinden faturalı yağımı alıp gitmişim daha ne yapayım noterden de mi tasdik ettireyim :)

meliksah
02-01-2017, 23:42
Bugün ben de kayadibi erya ve kartal doğuşla konustum ve kendi yağımı getirmek istedigimi soyledim. erya ve kayadibi kabul etmedi, kartal dogus kabul etti fakat yağ ile alakalı sorun olursa garanti dışı kalacagını soyledi. Çok saçma bir yaptırım oldugunu soyleyince, yağ analizi yapılır falan filan geveledi. sizce ne yapmalıyım? ismail abi

ismail
03-01-2017, 00:28
Bugün ben de kayadibi erya ve kartal doğuşla konustum ve kendi yağımı getirmek istedigimi soyledim. erya ve kayadibi kabul etmedi, kartal dogus kabul etti fakat yağ ile alakalı sorun olursa garanti dışı kalacagını soyledi. Çok saçma bir yaptırım oldugunu soyleyince, yağ analizi yapılır falan filan geveledi. sizce ne yapmalıyım? ismail abi

http://www.seatclubturkey.com/leon-mk3-5f-2013-gunumuz-/49980-mk3-leon-fr-yag-eksiltme-7.html#post1622621

http://www.seatclubturkey.com/leon-mk3-5f-2013-gunumuz-/49980-mk3-leon-fr-yag-eksiltme-7.html#post1622685

http://www.seatclubturkey.com/leon-mk3-5f-2013-gunumuz-/49980-mk3-leon-fr-yag-eksiltme-7.html#post1622763
en son mesaj en önemli mesaj
umarım yanlış anlamamışsındır
zira aynı şeyleri yazmaya gerek yok diye düşünüyorum

malikraca
03-01-2017, 11:04
Merhaba,
Ankara'da aracımın 2. bakımını 767,49 Tl ye yaptırdım. 1 hafta öncede babamın passatını bakıma soktuk 670 Tl .Araçların ikiside 1.6 dizel otomatik.
Önceki aracım megane 3 dizel edc 90.000 km bakımını 180 Tl ye sanayideki ustama yaptırmıştım. yetkili servis fiyatları insan gibi değil.Yazım şu sıralar aracına bakım yatıracak arkadaşlar için faydalı olur umarım.

Gringo
03-01-2017, 22:07
Araç otomatik değilse yetkili servis takıntısına girmeyin arkadaşlar. Alın orjinal yedek parçaları ustasınıza taktırın. Göz göre göre kazık yemenin anlamı yok. Bugün 50 TL bile kolay kazanılmıyor.
Yeterki parça orjinal, ustanız işi bilen biri olsun.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

siverekli_cumali
08-01-2017, 01:46
Arkadaslar Merhaba bakım konusunda kafama takılan birsey var pisikolojikmi bilmiyorum ama bakim sonrası aracimin gaz tepkimeleri eskisi gibi değil eskisi gibi araç akmiyor birde bağırıyor kullanılan yağda total marka durum normalmi acaba

huseyinkurt
08-01-2017, 02:11
Merhaba,
Ankara'da aracımın 2. bakımını 767,49 Tl ye yaptırdım. 1 hafta öncede babamın passatını bakıma soktuk 670 Tl .Araçların ikiside 1.6 dizel otomatik.
Önceki aracım megane 3 dizel edc 90.000 km bakımını 180 Tl ye sanayideki ustama yaptırmıştım. yetkili servis fiyatları insan gibi değil.Yazım şu sıralar aracına bakım yatıracak arkadaşlar için faydalı olur umarım.
Bu 2. Bakımın içinde neler dahil acaba. Fiyat baya yüksekmiş.

malikraca
09-01-2017, 08:23
Bu 2. Bakımın içinde neler dahil acaba. Fiyat baya yüksekmiş.

ilk bakımdan farklı olarak mazot filitresi değişti.

RECOFR
11-01-2017, 07:00
Merhaba,

Dün maslak doğuş oto ve avek'i aradım. arabam 11,000 km de ama 15,000 bakımına sokmak istediğimi belirttim (senesi dolmamasına rağmen). Doğuş oto 600,00 tl avek ise 610,00 tl fiyat çıakrttı. Bende teşekkür ederim telefonu kapattım :Sct 001: Yani arkadaşlarında dediği gibi parayı yolda bularak kazanmıyoruz ve az çok yağ , yağ filtresi, hava ve polen filtresinin maliyetinin ne olacağını biliyoruz. Bu yüzden sanayide güvendiğim ustama yarı fiyatını bile bulmadan bu hafta yaptıracağım..

ismail
11-01-2017, 09:19
Dün maslak doğuş oto ve avek'i aradım. arabam 11,000 km de ama 15,000 bakımına sokmak istediğimi belirttim (senesi dolmamasına rağmen). Doğuş oto 600,00 tl avek ise 610,00 tl fiyat çıakrttı. Bende teşekkür ederim telefonu kapattım :Sct 001: Yani arkadaşlarında dediği gibi parayı yolda bularak kazanmıyoruz ve az çok yağ , yağ filtresi, hava ve polen filtresinin maliyetinin ne olacağını biliyoruz. Bu yüzden sanayide güvendiğim ustama yarı fiyatını bile bulmadan bu hafta yaptıracağım..

kardeşim aracın dsg
iyi niyet garantinin devam etmesi için aracını servis harici dokundurtmamanı tavsiye ederim

RECOFR
11-01-2017, 18:06
Yok usta aracım manuel. yanlışlıkla dsg olarak kaldı imzam

Serdars006
12-01-2017, 22:06
Arkadaşlar aracım 1.6 tdi dsg leon 15000 bakımı için Ankara Doğuş ta kaça patlar? bilgisi olan varmi

malikraca
13-01-2017, 17:17
Arkadaşlar aracım 1.6 tdi dsg leon 15000 bakımı için Ankara Doğuş ta kaça patlar? bilgisi olan varmi
merhaba,

650 -700 TL Civarı tutar. umarım randevu almışsındır.1 1,5 aya randevu veriyorlar.

huseyinkurt
14-01-2017, 21:00
Dün aradım Kayadibini. 15bin bakımı için 600tl fiyat verdiler. Salı gününe randevu aldım.

34istanbul29
22-01-2017, 20:45
Merhaba,
2016 Model 1.4 Tsi Leon FR 125 HP aracımın trafiğe çıkış tarihi 28.Mart.2016
Şu an aracım 7.800 Km ' de .
15.000 km yada yıllık bakım olarak adlandırılan bakım için Maslak Doğuş'tan şimdi randevu almayı düşünüyorum Mart ayına.
Yıllık bakım altında yapılacak bakımda tahminen beklentim ;
- Motor Yağı Değişimi
- Yağ Filtresi Değişimi
- Hava Filtresi Değişimi
- Polen Filtresi Değişimi
- Gerekirse Balata Değişimi
- Genel Kontrol ( ıvır zıvır fatura şişirme)

Ne kadar mal olur ?
Yeni yaptıranlar var mı ? Varsa ne kadar verdiler :)

Herkese iyi akşamlar.

ApolloBlue
22-01-2017, 21:11
34istanbul29 550 TL hocam ilk bakim izmirde Vosmerde

bilgetuna
22-01-2017, 21:48
Kardeşim daha erken değilmi?

34istanbul29
22-01-2017, 22:07
Yılı doluyo ama Bilge abi ya 15.000 e gelince yada senesi dolunca :)

34istanbul29
22-01-2017, 22:07
Eyvallah Tugay Abi :)
Az değilmiş yine :)

dereJ
22-01-2017, 22:13
temmuzda doğuş maslakta vw cc yi 650 tlye yaptırttık

CNR
22-01-2017, 22:17
Leon 1.4 TSI'ların her serviste ilk bakımı 550 TL civarında oluyor. +/- 20 TL oynar.

Az km'li araç görünce moralim bozuluyor :d Çok mu geziyorum ya acaba.

excoupe
23-01-2017, 08:41
yeni 15000 bakmına girdim klasik bakım yapıldı (cam suyu eklemeyin dedim) 600,01 tl tuttu ank doğuş

Gratz
23-02-2017, 09:17
Etimesgutta yaptırdım bende ilk bakım, cam suyu dahil 582 TL.

SeFfAh
23-02-2017, 10:20
İlk bakım 650 tl : ) ödedim biliyorum

mustafaibiza3325
28-02-2017, 15:01
15000 km bakım fiyatı 680 tl dediler , fiyat abartı geldi bana normal mi bu rakam

excoupe
28-02-2017, 15:03
bana fazla geldi. ocak ayında benim aracın 15k bakımı 600tl tutmuştu. mustafaibiza3325

eneseat
28-02-2017, 15:03
terbiyesiz bunlar ya 4 LT YAĞ ALSA 5W30 en fazla 150 lira yağ fil 30 hava filt 50 polen 50 olsa 100 işçilik yazsa 380 yapar. utanmazlar ya.

mustafaibiza3325
28-02-2017, 15:58
Ya garanti bozulur diye kösüyorlar, 680 tl fiyat mı olur değiştireceği yağ hava polen filtresi

EmreErtuna
28-02-2017, 16:01
Hocam fiyat normal.
Ama servise göre normal.
Bildiğim kadarıyla bayiiler araba satıştan çok küçük miktarlar kazanıyor.
Kazançlarının çoğu servis üzerinden.
Garanti ve satarken 'tüm bakımları yetkili serviste yapılmıştır' etiketini de kozu olarak kullanıyor.
Bu kozlar da fiyatları oraya getiriyor.
El mahkum ödeniyor. mustafaibiza3325

mer03
01-03-2017, 22:43
2.4 Hilux ve 1.0 İbizanin ilk bakımı yetkili servise aynı rakama geliyor.Ben de İbiza için 620 ₺ ödedim.İkinci bakım kısmetse özelde olacak.

HUAWEI G7-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

adememrahyilmaz
02-03-2017, 19:08
İlk bakımı özel serviste yaptırdım Castrol 5-30 ve orjinal filtreler dahil, tüm kilitler yağlandı, motor temizlendi, komple check up yapıldı, 300 lira ödedim. veresim gelmedi 600 küsür lira.

mustafaibiza3325
03-03-2017, 12:19
İlk bakımı özel serviste yaptırdım Castrol 5-30 ve orjinal filtreler dahil, tüm kilitler yağlandı, motor temizlendi, komple check up yapıldı, 300 lira ödedim. veresim gelmedi 600 küsür lira.

Benim de pek veresim yok ama el mahkum garanti bozulmasın diye 15000km bakımı için gidecem

mustafaibiza3325
03-03-2017, 12:20
Hocam fiyat normal.
Ama servise göre normal.
Bildiğim kadarıyla bayiiler araba satıştan çok küçük miktarlar kazanıyor.
Kazançlarının çoğu servis üzerinden.
Garanti ve satarken 'tüm bakımları yetkili serviste yapılmıştır' etiketini de kozu olarak kullanıyor.
Bu kozlar da fiyatları oraya getiriyor.
El mahkum ödeniyor. mustafaibiza3325

Aynen dediğin gibi kardeş fiyat çok uçuk allah bilir diğer bakım periyodlarında ne isteyecekler

mkkadi
09-03-2017, 15:43
ismail abi, DSG şansımanı olmayan bir araba için servise 650TL verip yaptırmak mı mantıklı yoksa özel serviste 250-300'e yaptırmak mı? Bana özel servis mantıklı geliyor ama kaçırdığım bir yer var mı onu düşünüyorum. Özel'de yapınca neyin garantisi sıkıntıya girer veya girebilir?

ismail
09-03-2017, 16:16
ismail abi, DSG şansımanı olmayan bir araba için servise 650TL verip yaptırmak mı mantıklı yoksa özel serviste 250-300'e yaptırmak mı? Bana özel servis mantıklı geliyor ama kaçırdığım bir yer var mı onu düşünüyorum. Özel'de yapınca neyin garantisi sıkıntıya girer veya girebilir?

kardeşim olmaz olmaz da turbo da bir sorun çıkar dışarıda 3 bin serviste 5500 civarı fiyat isterler
o yüzden uzatılmış garanti ödemesi gibi düşünüp serviste yaptırmak iyi olabilir
aradaki fark 350/12=29 tl civarına geliyor
bir bakışta fazla gibi gelse de aylığa vurulduğunda yüksek bir bedel değil gibi
rutin bakımını serviste yaptırıp balata vb değişimini dışarıda yaptırabilirsin
yine de karar senindir kardeşim

Ahm007
09-03-2017, 16:26
kardeşim olmaz olmaz da turbo da bir sorun çıkar dışarıda 3 bin serviste 5500 civarı fiyat isterler
o yüzden uzatılmış garanti ödemesi gibi düşünüp serviste yaptırmak iyi olabilir
aradaki fark 350/12=29 tl civarına geliyor
bir bakışta fazla gibi gelse de aylığa vurulduğunda yüksek bir bedel değil gibi
rutin bakımını serviste yaptırıp balata vb değişimini dışarıda yaptırabilirsin
yine de karar senindir kardeşim
İsmail abi bu iyi niyet garantisi dedikleri şey normal garanti üzerine kaç yıl yazılı bişey yoktur kesin ama uygulanmakta olan nedir?

ismail
09-03-2017, 16:44
İsmail abi bu iyi niyet garantisi dedikleri şey normal garanti üzerine kaç yıl yazılı bişey yoktur kesin ama uygulanmakta olan nedir?

biraz servis inisiyatifinde olmakla beraber maksimum 2 yıldır

ApolloBlue
09-03-2017, 17:14
Bu sadece seat a özgü birsey degil malesef tum yetk servisler tum markalar 500 TL nin altina ilk bakim yapmiyor

Erdal Aydın
16-03-2017, 23:11
1.2 leon için ilk bakım 666 kayadibi, 655 erya. Doğuş otoyu aramadım daha ama o da aynı fiyatı verecektir zaten. Vicdan yok bunlarda arkadaş.

SerkanUlker
20-03-2017, 15:12
Merhaba;
Seat Leon 1.2 TSI DSG 2016 Model 15000 Bakım Fiyatı nedir acaba , yakında yaptıran arkadaslardan bılgı alabılırmıyız?
Tesekkurler...

Suayb51
20-03-2017, 19:13
Arkadaslar benimde aracımın 1 senesi dolmak üzere 10 gün sonra servise gitmem icin uyarı veriyor ( 2016 ibiza 1.2 tsı 90 ) ve aklımda söyle bi soru var hangi servise gitmeliyim ? Aldıgım yere mı yoksa baska servise mi servis tecrübesi olanlar paylasabilir mi ? Her servis aynı işlemi mi yapıyor yoksa ? İstanbul anadolu- avrupa fark etmez
Teşekkürler...

ismail
20-03-2017, 21:21
Merhaba;
Seat Leon 1.2 TSI DSG 2016 Model 15000 Bakım Fiyatı nedir acaba , yakında yaptıran arkadaslardan bılgı alabılırmıyız?
Tesekkurler...

kardeşim bu konunun mesajlarında aradığın sorunun cevabını bulabilirsin gibime geldi
mesela http://www.seatclubturkey.com/bakim-ve-arac-temizligi/43736-1-yil-veya-15-000-bakimi-hakkinda-10.html#post1653797

sınglee
05-04-2017, 22:42
Ben de bu hafta 2016 ibiza için üç bayiden de fiyat aldım.690 TL diyorlar.İndirim vs.kesinlikle yok. Nasıl olsa mecbur götüreceksin.Bir çok markada indirim,kampanya olurken bu grupta göremiyoruz bu tür şeyleri.5000 KM deki araca 690 TL bakım fiyatı ciddi pahalı ve yazık diyorum. Filitre ve yağ sonuçta.

siverekli_cumali
06-04-2017, 10:55
merhaba arkadaşlar aracıma ocak ayında ilk bakımı yaptıktan sonra sanki arabam eskisi gibi istekli gitmiyor bakımdan önce performansı cok daha iyiydi geri servise götürdügümde herşey normal dediler ama bana göre araç isteksiz bu nedir acaba bu arada 7000 kmde ilk bakıma girdi şuanda 8200 kmde bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar varmı

serkanklc
06-04-2017, 11:06
Herkese merhaba,

Benim aracım Leon 1.6 TDI DSG - Aracımı alalı 8 ay oldu. Şuan 16.500 KM'de ve bu c.tesi günü için avek otomotive servise götüreceğim. 15 bin bakımı 675 TL

görkem84
06-04-2017, 13:21
merhaba;

bende bu haftasonu 15.000 bakımı için Kocaeli keleşler servise götüreceğim. 700-800 tl arası fiyat dediler .
2 yıl önce yine aynı servise bakıma gittiğimde cam suyu ilave edildi demişlerdi 1 gün sonra cam suyum bittiğinde koyulmadığı anlaşılmıştı. umarım kendilerini düzeltmişlerdir.

TolgaOnline
06-04-2017, 19:09
merhaba;

bende bu haftasonu 15.000 bakımı için Kocaeli keleşler servise götüreceğim. 700-800 tl arası fiyat dediler .
2 yıl önce yine aynı servise bakıma gittiğimde cam suyu ilave edildi demişlerdi 1 gün sonra cam suyum bittiğinde koyulmadığı anlaşılmıştı. umarım kendilerini düzeltmişlerdir.

Bence bi sakarya ozturkleride bir arayip fiyat alin. Cok pahali demisler arac dsg mi ?

Erdal Aydın
06-04-2017, 19:11
Doğuş oto dışardan gelen yağı kabul ediyor. Değerlendirmek gerek.

ApolloBlue
06-04-2017, 19:28
@Erdal Aydın (http://www.seatclubturkey.com/members/33878.html) doğuş dısardan gelen yağı kabul ediyor derken doğuşa bağlı her servis de kabul etmek zorunda anlamı cıkmaz mı bundan ? izmir - aydın daki servisler kabul etmiyor çünkü burun kıvırıyorlar yok şöle yok böle bilmem ne vs..

Erdal Aydın
06-04-2017, 19:52
@Erdal Aydın (http://www.seatclubturkey.com/members/33878.html) doğuş dısardan gelen yağı kabul ediyor derken doğuşa bağlı her servis de kabul etmek zorunda anlamı cıkmaz mı bundan ? izmir - aydın daki servisler kabul etmiyor çünkü burun kıvırıyorlar yok şöle yok böle bilmem ne vs..
Şimdi benim anladığım doğuşun kendi işlettiği servisler buna müsade ediyor fakat diğer şahsi servisler kabul etmiyor. Kâr endişesi olabilir.

Bugün başka bir konuda bi arkadaş bahsetmiş esenyurt doğuşun böyle bi uygulaması olduğunu. Ben de hemen kartalı aradım ve onlar da onayladilar. Castrol edge için, mobil dedim aracınız yağdan kaynaklı bi arıza verirse garanti dışı olur dedi.

Aklımda değişik sorular.

Kayadibi mobil esp kullanıyor. Doğuş castrol edge kullanıyor. Neden iki farklı yağ kullanımı var?

Kayadibinde bakım yaptirsam doğuş bunda farklı yağ var garanti iptal der mi? Tabii ki hayır.

Doğuşa mobil alıp gitsem, bi durum olduğunda kayadibiyle muhattap olsam yine servis dışı yağ kullanılmış garanti dışı diyebilir mi? Muamma.

Bunları sormayı bugün unuttum, yarın tekrar araycam.

görkem84
07-04-2017, 10:40
Bence bi sakarya ozturkleride bir arayip fiyat alin. Cok pahali demisler arac dsg mi ?

evet araç dsg . fiyat bana da biraz pahalı geldi ama bursa doğuşu aradım 710 tl dediler en erkende 3 hafta sonraya randevu veriyor. sakarya ya gidip gelmemde iş dolayısıyla sıkıntı yaratacak. en yakın Kocaeli mecburen oraya götüreceğim .

Erdal Aydın
07-04-2017, 14:22
Kartal doğuşu aradım yine. Yağı ben alırsam 400 liraya düşüyor fiyat.

SiR_SenSei
07-04-2017, 14:28
Bendeki durum biraz daha farklı.
Araç Nisan 2016 gümrük girişli Temmuzda ben aldım.
Servis uyarısı var. Servisi aradım durumu anlattım.
Gelmem gerektiğini aracın yağının tam sentetik motor yağı olduğunu ve ömrünün 1 yıl olduğu söyledi.
Peki dedim aracı şubat ayında alsaydım 2 ay sonra bakımamı çağıracaktınız dedim.
Cevap veremedi.

Erdal Aydın
07-04-2017, 19:38
Bendeki durum biraz daha farklı.
Araç Nisan 2016 gümrük girişli Temmuzda ben aldım.
Servis uyarısı var. Servisi aradım durumu anlattım.
Gelmem gerektiğini aracın yağının tam sentetik motor yağı olduğunu ve ömrünün 1 yıl olduğu söyledi.
Peki dedim aracı şubat ayında alsaydım 2 ay sonra bakımamı çağıracaktınız dedim.
Cevap veremedi.
İş bilmez dolu bunların çağrı merkezi. İtibar etmeyin. Benim de aşağı yukarı 1 buçuk aydır yağ servisi uyarısı veriyor. Aradım anlattım durumu, dikkate almayın yada servise gelin kapatalım dediler. Bir türlü zaman bulup gidemedim.
Benim konuştuğum kız da yağı kendiniz getirirseniz işçilik ücreti de alabilirler dedi? 267 lira olan sadece yağ değil mi dedim, evet dedi. O zaman nasıl bir daha işçilik alıyorlar dedim, emin değilim ama alabilirler dedi???&&&%%%$$$###@@@

UfukFr
07-04-2017, 19:45
Merhaba arkadaşlar aracım 58.000 km oldu 2012 model 1.4 tsi 60.000 bakımda neler değişmeli bir önceki bakımda arka balatalar yağ buji polen hava benzin filtreleri değişmişti yaklaşıl 9.000 km yaptım

sweetcrazy
10-04-2017, 20:18
aracım 93 bin km.,bugün yıllık bakım yaptırdım;
Motor yağı (mobil 1 esp formula 5w30),yağ filtresi,hava filtresi,polen filtresi değişimi.
fren hidroliği,antifriz,bujiler,fren balataları,V kayışı ve gergi makarası kontrol edildi.
50 tl. işçilikle 280 tl. tuttu,servisten fiyat alan arkadaşlara bilgi(!)

iSafa
12-04-2017, 08:57
Merhaba, Tsi Ibiza ve Tdi Dsg Toledo araçlarımın ikisinin de 15000 bakımını km nedeniyle yaptıracağım.

Ankara'da hangi yetkili servisi tavsiye edersiniz:
Aydoğanlar mı?
Doğuş mu?

ismail
12-04-2017, 13:16
Merhaba, Tsi Ibiza ve Tdi Dsg Toledo araçlarımın ikisinin de 15000 bakımını km nedeniyle yaptıracağım.

Ankara'da hangi yetkili servisi tavsiye edersiniz:
Aydoğanlar mı?
Doğuş mu?

adaşım bu konuya bakmanı tavsiye ederim
yada forum da ankara servis diye aratma yapabilirsin
forum da konu aratma (http://www.seatclubturkey.com/forum-yardimi/72075-forum-da-konu-aratma.html)

sınglee
12-04-2017, 13:30
Cumartesi Beylikdüzü Doğüş Oto da 15000 / 1 Yıl ilk bakımını yaptırdım.Cam suyunu iptal edin dedim.675 TL ödedim.
Aracım 2016 1.0 motor benzinli

görkem84
12-04-2017, 13:53
Bende cumartesi günü Kocaeli Keleşlerde 15.000 bakımı yaptırdım . 708 -tl ödedim . ön panel ve spoilerin değişmesi gerektiğini söylediler. ön panel için bi mantık yürütüyorum aracın altını vurmuşumdur diye spoiler değişimini neden söylediler bilemiyorum :S

fafnir
13-04-2017, 15:32
Ben ibiza st 1.0 dsg ye 30.000 bakım için 780₺ fiyat almıştım ama şimdiki 15bin bakımlara göre sanıyorum daha yüksek çıkacak çünkü mayısa gün aldım. Yapacağım km belli olduğu için önceden alabiliyorum.

SCT - Seat Club Turkey kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

mkkadi
27-04-2017, 10:28
@ismail (http://www.seatclubturkey.com/members/2617.html) Abi ilk servisi özelde yaptırmaya karar verdim. Ya Bosch servise yaptıracağım. Ya da parçaları kendim ayarlayacağım. Daha önce bir mesajında detaylı parça markaları paylaşmıştın. 1 saattir aradım bulamadım. Zahmet olmazsa ilk bakım için filtreler konusunda nasıl bir yol izlemeliyim?

Yağ Mobil 1 esp 5w-30. Araba yağ yakmıyor. Castrol edge 5w-30 da sıkıntı olmaz heralde.
Hava,yağ ve polen filtresi için marka vs önemli mi? Nereden temin edebilirim.

ismail
27-04-2017, 10:36
@ismail (http://www.seatclubturkey.com/members/2617.html) Abi ilk servisi özelde yaptırmaya karar verdim. Ya Bosch servise yaptıracağım. Ya da parçaları kendim ayarlayacağım. Daha önce bir mesajında detaylı parça markaları paylaşmıştın. 1 saattir aradım bulamadım. Zahmet olmazsa ilk bakım için filtreler konusunda nasıl bir yol izlemeliyim?

Yağ Mobil 1 esp 5w-30. Araba yağ yakmıyor. Castrol edge 5w-30 da sıkıntı olmaz heralde.
Hava,yağ ve polen filtresi için marka vs önemli mi? Nereden temin edebilirim.

kardeşim aracın turbo beslemeli olduğundan ilerisini düşünerek bakımları serviste yaptırmanı tavsiye ederim
yok illa dışarıda yaptıracağım dersen
mann, bosch, hengst gibi markaları tercih edebilirsin
servisteki filtre fiyatları da aşağı yukarı aynı
serviste yağ ve işçilik pahalı sadece
aracın yağ eksiltse de eksiltmese de güvenilir yerden mobil 1 esp formula 5w-30 kullanmanı tavsiye ederim

mkkadi
27-04-2017, 10:43
kardeşim aracın turbo beslemeli olduğundan ilerisini düşünerek bakımları serviste yaptırmanı tavsiye ederim
yok illa dışarıda yaptıracağım dersen
mann, bosch, hengst gibi markaları tercih edebilirsin
servisteki filtre fiyatları da aşağı yukarı aynı
serviste yağ ve işçilik pahalı sadece
aracın yağ eksiltse de eksiltmese de güvenilir yerden mobil 1 esp formula 5w-30 kullanmanı tavsiye ederim

Anladım abi. Bakımı serviste yaptıracaktım. Ama 1 aydan fazla buralarda değildim ve arabayla ilgilenemedim. Servis vaktini de fazlasıyla kaçırdım. Yani her türlü garanti durumu ortadan kalkmış oldu. Bu sebeple yetkili servise götürme gereği yok diye düşünüyorum.

ismail
27-04-2017, 10:47
Anladım abi. Bakımı serviste yaptıracaktım. Ama 1 aydan fazla buralarda değildim ve arabayla ilgilenemedim. Servis vaktini de fazlasıyla kaçırdım. Yani her türlü garanti durumu ortadan kalkmış oldu. Bu sebeple yetkili servise götürme gereği yok diye düşünüyorum.

serviste işlem yaptırdığında 1 yıl işçilik 2 yıl yedek parça garantisi olur ve aracının garantisi de devam etmiş olur
aracın atmosferik olsa direkt dışarıda yaptırmanı ben de tavsiye edebilirim
yine de sen bilirsin

mkkadi
27-04-2017, 11:12
serviste işlem yaptırdığında 1 yıl işçilik 2 yıl yedek parça garantisi olur ve aracının garantisi de devam etmiş olur
aracın atmosferik olsa direkt dışarıda yaptırmanı ben de tavsiye edebilirim
yine de sen bilirsin

Servis süresinden 1 ay geçti abi. Hala garantiyi devam ettirirler mi?

ismail
27-04-2017, 11:22
Servis süresinden 1 ay geçti abi. Hala garantiyi devam ettirirler mi?

1 ay birşey değil
o kadarını tolere ederler
sorun olacağını düşünmüyorum

iSafa
27-04-2017, 14:15
Selamlar.
Ekim 2016'da aldığım Toledo 1.4 TDI DSG 90HP aracımın 15.000 bakımı geldi. Servisin koyduğu yağ yerine Mobil 1 ESP Formula 5W-30 yağ öneriyorsunuz genelde. Benim aracım için de bu yağ uygun olur mu?

Aracımın başına bir işe gelmediği müddetçe uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum ve tavsiyeniz üzerine garantisini de uzatacağım. Tüm bakımlarını işlemlerini de serviste yaptıracağım için aracımı servise teslim edip tamamen onların yapacağı işlemlere gözü kapalı razı mı olmalıyım yoksa bu şekilde yağı vs. kendim götürüp mü bakımını yaptırmalıyım?

ismail
27-04-2017, 15:25
Selamlar.
Ekim 2016'da aldığım Toledo 1.4 TDI DSG 90HP aracımın 15.000 bakımı geldi. Servisin koyduğu yağ yerine Mobil 1 ESP Formula 5W-30 yağ öneriyorsunuz genelde. Benim aracım için de bu yağ uygun olur mu?

Aracımın başına bir işe gelmediği müddetçe uzun yıllar kullanmayı düşünüyorum ve tavsiyeniz üzerine garantisini de uzatacağım. Tüm bakımlarını işlemlerini de serviste yaptıracağım için aracımı servise teslim edip tamamen onların yapacağı işlemlere gözü kapalı razı mı olmalıyım yoksa bu şekilde yağı vs. kendim götürüp mü bakımını yaptırmalıyım?

ve aleyküm selam adaşım
öncelikle mesaj kutumu boşaltamıyorum
ilgili konularda etiketleme sureti (etiketleme yapmak için ismail yapman yeterli) yapmak sureti ile haberleşebilirsek memnun olurum
hem bu sayede bilgilenmek isteyenler de bilgilenmiş olurlar
şöyle söyleyeyim
servisin tezlerini çürütecek şekilde bilgin var ise kendi yağını alıp götürmeni tavsiye ederim
yalnız yağı ucuz olan yerden değilde bilindik yerlerden almak sureti ile
yok servis ile uğraşamam dersen aracını teslim ettin mi gerekeni yaparlar
aracını serviste yaptırdığın sürece garanti + iyi niyet garantisi devam eder
Allah ın izni ile sorunsuzca kullanırsın

iSafa
27-04-2017, 15:30
ve aleyküm selam adaşım
öncelikle mesaj kutumu boşaltamıyorum
ilgili konularda etiketleme sureti (etiketleme yapmak için ismail yapman yeterli) yapmak sureti ile haberleşebilirsek memnun olurum
hem bu sayede bilgilenmek isteyenler de bilgilenmiş olurlar
şöyle söyleyeyim
servisin tezlerini çürütecek şekilde bilgin var ise kendi yağını alıp götürmeni tavsiye ederim
yalnız yağı ucuz olan yerden değilde bilindik yerlerden almak sureti ile
yok servis ile uğraşamam dersen aracını teslim ettin mi gerekeni yaparlar
aracını serviste yaptırdığın sürece garanti + iyi niyet garantisi devam eder
Allah ın izni ile sorunsuzca kullanırsın

İlgin için teşekkür ederim @ismail (http://www.seatclubturkey.com/members/2617.html) abi.

Açıkçası servisin hangi yağı kullandığı ve başka ne gibi uygulamalar yaptığından bilgim yok. Forumda araştırırken sürekli mobil yağ tavsiyelerini gördüğüm için böyle bir soru sorma gereği duydum. Acaba bende mi yağı kendim götürmeliyim diye.

TeskoPat
06-05-2017, 19:14
ismail hocam birşey sorucaktim seatin sitesinde CASTROL EDGE PROFESSIONAL yağı kullandıkları yaziyor bu yağı alip 1 yil bakimi için versem herhangi bir sorun çıkartırlar mi acaba ?

Erdal Aydın
06-05-2017, 21:05
ismail hocam birşey sorucaktim seatin sitesinde CASTROL EDGE PROFESSIONAL yağı kullandıkları yaziyor bu yağı alip 1 yil bakimi için versem herhangi bir sorun çıkartırlar mi acaba ?

Doğuş oto problem etmiyor ama diğer yetkili servisler kabul etmiyor.
Ben de yağı kendim alıp kartal doğuşta yaptırdım.

ismail
06-05-2017, 23:36

kardeşim servisten servise değişiyor
yalnız kendi yağını alıp götürsen dahi
castrol edge titanium fst 5w30 LL model yağ alman gerekmektedir

http://www.castrol.com/content/dam/castrol/shared/Homepage/Edge%205W-30%20LL%204Lt.jpg

cupra
07-05-2017, 03:57
kardeşim servisten servise değişiyor
yalnız kendi yağını alıp götürsen dahi
castrol edge titanium fst 5w30 LL model yağ alman gerekmektedir

http://www.castrol.com/content/dam/castrol/shared/Homepage/Edge%205W-30%20LL%204Lt.jpg

Abi yakın zamanda bende bakıma sokucam aracı kıs şartları dolayisiyla castrol magnatech 10/40 kullanıyordum yaz geldi şimdi bende 5/30 edge kullansam olur mu 2008 leon 1.4tsi

Bu mesaj iPhone cihazımdan Seat Club Turkey - SCT mobile uygulaması (http://r.tapatalk.com/byo?rid=94659) kullanılarak gönderilmiştir.

TeskoPat
07-05-2017, 04:28
ismail tamamdir hocam bilgi için teşekkürler

ismail
07-05-2017, 22:04
Abi yakın zamanda bende bakıma sokucam aracı kıs şartları dolayisiyla castrol magnatech 10/40 kullanıyordum yaz geldi şimdi bende 5/30 edge kullansam olur mu 2008 leon 1.4tsi

Bu mesaj iPhone cihazımdan Seat Club Turkey - SCT mobile uygulaması (http://r.tapatalk.com/byo?rid=94659) kullanılarak gönderilmiştir.

kardeşim aracına yanlış yağ kullanıyorsun
özellikle turbo beslemeli ve yeni nesil katalitik konvertörlü araçlarda kesinlikle kullanılmaması gereken bir yağ modelidir
bahsettiğin castrol magnatec 10w-40 yağın vw 504 00 onayı yoktur
tavsiyem bilindik yerden (hepsiburada, kolayoto, özen ticaret) mobil 1 esp formula 5w-30 kullanmandır
ayrıca benim gibi liqui moly top tec 4200 5w-30 yada motul specific 504 00 507 00 kullanmanı tavsiye ederim
liqui moly yada motul kullanmak istersen satli kardeşim yardımcı olacaktır

ismail tamamdir hocam bilgi için teşekkürler

rica ederim kardeşim

kralnigde
11-05-2017, 09:35
Arkadaşlar cümleten selamın aleyküm. Az önce Doğuş Oto Çankaya'dan 29.05.2017 tarihine yıllık bakım için randevu aldım. Ancak fiyat olarakta 670 TL dediler. Çok fazla değil mi yakın zamanda yaptıran oldu mu? 30000 45000 bakımları ne kadar tutuyor ilk yıl bakımı bukadarsa. Garanti maranti demeyip dışardan yaptıracağım nerdeyse.

Malzemeleri kendim alsam orada taktırabilir miyim sadece işçilik ücretiyle, daha uyguna gelir mi? Hangi malzemeleri almam gerektiği konusunda bilgilendirebilir misiniz?

bilgetuna
11-05-2017, 09:47
Kardeşim bence çok normal bu fiyatlar servis dışına çıkmayın derim Allah korusun büyük sorun olsa garanti dışı direk

ismail
11-05-2017, 09:49
Arkadaşlar cümleten selamın aleyküm. Az önce Doğuş Oto Çankaya'dan 29.05.2017 tarihine yıllık bakım için randevu aldım. Ancak fiyat olarakta 670 TL dediler. Çok fazla değil mi yakın zamanda yaptıran oldu mu? 30000 45000 bakımları ne kadar tutuyor ilk yıl bakımı bukadarsa. Garanti maranti demeyip dışardan yaptıracağım nerdeyse.

Malzemeleri kendim alsam orada taktırabilir miyim sadece işçilik ücretiyle, daha uyguna gelir mi? Hangi malzemeleri almam gerektiği konusunda bilgilendirebilir misiniz?

kardeşim açtığın konuyu bu konu ile birleştirdim
konunun mesajlarında bilgi bulabileceğini düşünüyorum

Ogulcan.34
11-05-2017, 11:03

Altur 760 lira diyor 15 bin bakımına [emoji4]

kralnigde
11-05-2017, 11:05
Altur 760 lira diyor 15 bin bakımına [emoji4]

Resmen soygun ya.

Ogulcan.34
11-05-2017, 11:06
Resmen soygun ya.

Zubizu üyeliği varsa %30 indirim yapılıyor ama bilgin olsun

kralnigde
11-05-2017, 11:08
Zubizu üyeliği varsa %30 indirim yapılıyor ama bilgin olsun

2.yıl diye biliyorum ben onu.2 yıl ve üzeri yani. yanlış biliyosam üye oluyum hemen

Ogulcan.34
11-05-2017, 11:10
2.yıl diye biliyorum ben onu.2 yıl ve üzeri yani. yanlış biliyosam üye oluyum hemen

Önceki 2011 leonda üyelik vardı onda kullanıyorduk ama şimdiki araç 4 aylık olduğu için daha hiç gitmedim servise bilgisi olan birisi yardımcı olabilir aslında

Ogulcan.34
11-05-2017, 11:11
Önceki 2011 leonda üyelik vardı onda kullanıyorduk ama şimdiki araç 4 aylık olduğu için daha hiç gitmedim servise bilgisi olan birisi yardımcı olabilir aslında

Aynen 2 yılı doldurmuş araçlarda geçerliymiş

Kandocan
11-05-2017, 16:13
5 gün sonra 15bin bakımı için randevu aldım. 675 tl fiyat çıkardılar

Erdal Aydın
11-05-2017, 19:45
Doğuş oto dışardan alacağınız yağı kabul ediyor arkadaşlar. Castrol edge 5-30 olmak koşulu ile. Serviste 270 lira, piyasada 140 civarı.

mdtzr
11-05-2017, 20:37
Doğuş oto dışardan alacağınız yağı kabul ediyor arkadaşlar. Castrol edge 5-30 olmak koşulu ile. Serviste 270 lira, piyasada 140 civarı.
Sadece yağ mi kabul ediyorlar yoksa filtreleri de alsak olur mu?

Babam tamirci bu bahsettiğim ürünleri uygun fiyata alabilirim. Özellikle yağ castrol 5 30 start stop mu almak lazım. 1.2 tsi dsg 2016 model aracım.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gazilim
15-05-2017, 12:25
Çorum da Bayiye bıraktım aracı Seat İbiza 2016 1.2 tsi style ilk bakımı 672 fiyat dediler. İndirim falan yaptılar şu bu 637 dediler. Bilgi olsun diye paylaşmak istedim. İlgilenmeleri de güzeldi. Aracımı bekliyorum şu an

anathema8823
23-05-2017, 10:11
bugün aradılar bakım zamanınız gelmiştir 2015 1.2 leon aracım 15.000 km bakımına 975 tl dediler bana çok fazla geldi ( haziranda garantisi bitiyor )

anathema8823
23-05-2017, 10:13
acaba diyorum dışarıdan bir servisemi gitsem 975 tl nedir ya

imponte
23-05-2017, 10:20
acaba diyorum dışarıdan bir servisemi gitsem 975 tl nedir ya

975 tlye ilk bakim mi olur? Hangi servis o desifre edin. Aracin manuelse hic ugrasma direkt disarida yaptir kafana gore. Ben 2 bakimdir hic servise ugramadim, disarda kendi ustama en iyi yagi en iyi parcalari kullandirarak cok ucuza yaptiriyorum

anathema8823
23-05-2017, 10:30
975 tlye ilk bakim mi olur? Hangi servis o desifre edin. Aracin manuelse hic ugrasma direkt disarida yaptir kafana gore. Ben 2 bakimdir hic servise ugramadim, disarda kendi ustama en iyi yagi en iyi parcalari kullandirarak cok ucuza yaptiriyorum

ilk bakım değil 10binde bakım yaptırdım aracım manuel ikinci bakımım olacak

imponte
23-05-2017, 10:48
ilk bakım değil 10binde bakım yaptırdım aracım manuel ikinci bakımım olacak

O zaman bujiler de degisecegi icin bu fiyat verilmis. Normale yakin denebilir fakat 15 binde bujiler degismez. Ilk bakimda yapilan seyler yapilmali. Neden oyle birsey dediler?

anathema8823
23-05-2017, 11:41
tam 2 sene önce aldım bujilerin değişeceğini sölemedi yağ filtresi falan filan dedi bende anlamadım araştıracam

imponte
23-05-2017, 11:50
tam 2 sene önce aldım bujilerin değişeceğini sölemedi yağ filtresi falan filan dedi bende anlamadım araştıracam

Bujilerin zaten degismemesi gerekir. Sadece filtreler + yag degisecek. Bu durumda cok pahali fiyat.

Okanceliks
23-05-2017, 13:13
Dün esenyurt doğus oto ya bıraktım aracı yıllık bakımı yapılıcak 16.700 de araç.Servis Danışmanı arabanın ıcten dıstan resımlerını çekıyor kaputu açıp resmını alıyor.Sorununuz var mı dıye soruyor. hatta kendısıde araca bınıp camlara,sunroofa,muzık sistemine ve sağına soluna bakıp kendı gordugu sorunlarıda servıs kagıdına yazıyor bunlara ek olarak bende Problemlerımı dile getirdim."Dsg den gırgırgır dıye ses cıkıyordu degıstırılıcek" ti hatta kendısı arka camları açarken hafıften ıslık sesı çıktıgını soyledı ben bugune kadar farketmemıstım sagolsun :) baskada bı problem yoktu 767 tl fiyat verdıler.az öncede servis sorumlusu ayten hanım aradı "usta cam ıcın bakmıs aracınızda cam filmi mi var garantıye gırmez camlar "dendi.Dışardan araca hiçbir şekilde mudahale edilmedi dedim tekrar baksın ozaman usta dedı.Bu arada dsg değişicek camlarda yapılır tahmını 3-4 gune cıkar denıldı arabasız kalıcagımı soyledım ama 10 gunden fazla kalan arabalara ikame arac verılıyormus eyvallah dedık ve dgs kavramadan çıkan sesin vıdeosu da vardı elımde ben soylemeden onlar "elinizde video varmı" dediler bu da guzel kanıt oldu.Bakım boyle arkadaşlar inceden özet geçtim.

anathema8823
23-05-2017, 15:06
acaba diyorum en geç bir aya 2 yıl doluyor bekleyim zibuzu indiriminden mi yararlansak ?

47ugur47
31-05-2017, 13:52
Arkadaslar ilk bakim icin diyarbakir servisinden randevu aldim cumartesi gunu icin yaklasik maliyeti sordum 710 Tl fiyat cektiler normal mi sizce ??

emirkayra
31-05-2017, 13:56
Araç 1.6 style ve 15.000 km'de mi vay bee çok iyiymiş araç kaç model 2010-2011?

47ugur47
31-05-2017, 14:00
Araç 1.6 style ve 15.000 km'de mi vay bee çok iyiymiş araç kaç model 2010-2011?

Arac 2016 aralik cikisli abii de konuyla ne alakasi var ben onu anlamadim [emoji15]

emirkayra
31-05-2017, 14:02
Arac 2016 aralik cikisli abii de konuyla ne alakasi var ben onu anlamadim [emoji15]

Heee anladım şimdi profilinde araç markası kısmında 1.6 style yazıyordu bende makyajlı mk2 zannettim o yüzden km çok iyiymiş dedim ama sizin araç 1.6 tdi style s&s manuel dimi

47ugur47
31-05-2017, 14:04
Heee anladım şimdi profilinde araç markası kısmında 1.6 style yazıyordu bende makyajlı mk2 zannettim o yüzden km çok iyiymiş dedim ama sizin araç 1.6 tdi style s&s manuel dimi

Hayir dsg abicim full led paketi. Bakim ucreti konusunda yardimci olabilecn mi :D

emirkayra
31-05-2017, 14:05
Hayir dsg abicim full led paketi. Bakim ucreti konusunda yardimci olabilecn mi :D

Anladım kardeşim bence biraz fazla 650-700 arasında fiyat alan arkadaşlar olmuştu farklı bayilerden a

Sardaslar
31-05-2017, 14:11
ben gecen sene agustos ayinda 579 TL'ye yaptirmistim 15000 bakimini. Biraz fazla gibi rakam, birkaç servise daha sorun bana göre.

oktayyy85
31-05-2017, 16:19
1.4 125 2015 model geçen hafta perşembe avek'te 15000 bakımı yaptırdım 667 TL bi çok yere sordum fiyat hepsinde aynı.

47ugur47
31-05-2017, 17:37
Acaip masraf cikariyorlar walla yaa

bilgetuna
31-05-2017, 21:42
Benim araç 5 Bin km henüz motor yağını değiştircem randevuda aldım kayadibinden ama degistirmelimiyim sız ne diyorsunuz kafam rahat olsun rodaj sonrası dedim ama