PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CoilOver Markası

buickriviera
21-01-2014, 19:00
Aracımı biraz basmak istiyorum, öyle rahatsız edicek sürüngen gibi değilde, yol tutuşunu arttıracak ve birazda göz zevkine hitap edecek şekilde.

Aracı yay ile basmayı düşünüyordum çünkü coil ücretleri yuvarlak hesap 3.500 TL civarı fakat sahibinden.com'da ufak bir araştırma sonrası bir kaç coil markası buldum.

İlan numaraları: 150474023 (JOM Coilover) ve 150663470 (FK Auto)

Bu markaları biliyormusunuz? Size bi sormak istedim çünkü arada neredeyse 2000TL fark var bu fark neden kaynaklanıyo olabili? Bu ürünleri kullanacağıma kaliteli bir yay takmak dahamı mantıklı?

MeTuRuZ
21-01-2014, 19:16
yay, coilover, airride vs. arabanın yürüyen aksamına ucuz, dandik, ne idüğü belirsiz parçalar takmanızı önermem. bunlar hayati parçalardır.giderken kırılma kopma vs yapabilir. bu parçalarda paradan kaçmamak lazım. ucuz etin yahnisi yavan olur

H-Alp
21-01-2014, 19:33
Bu coiloveri tavsiye etmem.Bunun yerine kaliteli bir spor yay alin daha saglikli olur.

yusuf yılmaz
21-01-2014, 21:05
Su an uretilen en kaliteli coil kw 750 euro basmak icin yay al yol tutus istiyorsan kw coil

kabanf
22-01-2014, 09:56
Bu coiloveri tavsiye etmem.Bunun yerine kaliteli bir spor yay alin daha saglikli olur.

O niye kardeş?

kabanf
22-01-2014, 09:56
Su an uretilen en kaliteli coil kw 750 euro basmak icin yay al yol tutus istiyorsan kw coil

Yusuf abi, kısa süre içinde coilleniyorum :)

Şafak!
22-01-2014, 10:15

Konuyla alakasız ama Hasan sen berkeden aldığın coili ne yaptın ? Pm alabilirmiyim takıp kullandıysan. :)

yusuf yılmaz
22-01-2014, 10:35
Yusuf abi, kısa süre içinde coilleniyorum :)

dün daha evvel fren yaparak girmek zorunda olduğum viraja firen yapmadan ve gazlayarak girdim dahası bir araç yol vermeyince makas attım

kW coil gerçekten inanılmaz yaşamak gerek

H-Alp
22-01-2014, 12:24
O niye kardeş?

Ne olduğu belli değil Mehmet deli gibide sert olduğunu duymuştum bir kaç arkadaştan.

Konuyla alakasız ama Hasan sen berkeden aldığın coili ne yaptın ? Pm alabilirmiyim takıp kullandıysan. :)
Kullandım Şafak fena değildi valla konfor olarak iyiydi ama sanki Allaha emanet gibi gidiyorduk.Korkutuyor beni custom şeyler :)

Ama ses falan yoktu.Dip basık bile konforluydu :)

kabanf
22-01-2014, 12:33
Ne olduğu belli değil Mehmet deli gibide sert olduğunu duymuştum bir kaç arkadaştan.

Kullandım Şafak fena değildi valla konfor olarak iyiydi ama sanki Allaha emanet gibi gidiyorduk.Korkutuyor beni custom şeyler :)

Ama ses falan yoktu.Dip basık bile konforluydu :)

Abi yay da sekme yapıyor benim bildiğim sıralama yay-coil-airride. Öyle değil mi?

HaManN
22-01-2014, 12:43
Sahibindende bulunan FK lardan uzak durun onlar gerçek FK değil diye biliyorum zaten ebayda fiyatları yüksek çünkü.JOM ise alınabilir diye düşünüyorum yazın ingilteredeydim uçak masrafı vs 600liraya geliyordu almadım aptallık ettim fiyatı ucuz dandiktir diye.Bir arkadaşım aldı golf6 sına taktı yumuşak bir coiloverdı deneme fırsatım olmamıştı ama genel olarak aracı güzel basıyordu ve amortisör+yay ikilisinden daha iyide yol tutacağını düşünüyorum.Aracını sattı şimdi fakat bir şikayeti yoktu.JOMu şimdi ben bile zararına alabilirim :)

HaManN
22-01-2014, 12:44
YALÇIN Yalçın abi daha iyi bilgi verir :)

buickriviera
22-01-2014, 14:16
YALÇIN Yalçın abi daha iyi bilgi verir :)

Valla forumdan bi kullanan varsa biraz bize anlatirsa cok iyi olur :)

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kabanf
22-01-2014, 15:33
Valla forumdan bi kullanan varsa biraz bize anlatirsa cok iyi olur :)

Ben 10 güne KW fabrikasında üretilen Weitec marka coilover alacağım büyük ihtimalle. yusuf yılmaz kullanıyor oldukça memnun.

buickriviera
22-01-2014, 16:17
Ben 10 güne KW fabrikasında üretilen Weitec marka coilover alacağım büyük ihtimalle. yusuf yılmaz kullanıyor oldukça memnun.

Fiyat bilginiz varmi

kabanf
22-01-2014, 16:19
Fiyat bilginiz varmi

750 €

buickriviera
22-01-2014, 16:21
750 €

Döviz Kurları yaktı bizi :)

YALÇIN
22-01-2014, 18:55
Aracımı biraz basmak istiyorum, öyle rahatsız edicek sürüngen gibi değilde, yol tutuşunu arttıracak ve birazda göz zevkine hitap edecek şekilde.

Aracı yay ile basmayı düşünüyordum çünkü coil ücretleri yuvarlak hesap 3.500 TL civarı fakat sahibinden.com'da ufak bir araştırma sonrası bir kaç coil markası buldum.

Bu markaları biliyormusunuz? Size bi sormak istedim çünkü arada neredeyse 2000TL fark var bu fark neden kaynaklanıyo olabili? Bu ürünleri kullanacağıma kaliteli bir yay takmak dahamı mantıklı?

Araçlarımız nasıl sınıf sınıf segment segment ise bunlarda öyle.
Fk nın 2000-3000 tl arası coılover kıtleri var fakat Türkiyeye özel sipariş ile getiriyorlar.Senin ilanda gördüğün coılover başlangıç sınıfı olup performans değil alçaltma kitidir.Kimi araçta çok rahatsız eder kimisinde çok rahatsız etmez.Yorumlardaki farklılık bundan kaynaklanmaktadır.
Blue line jom ise standart başlangıç sınıfı avrupada tutulan amacı aracı alçaltmak ve biraz da yol tutuş istiyenler için lakin ömrü kısa,sert bi kittir.Bu yuzden bunların fiyatı cok cok uygundur.2000 tl lik farkın sana dönüşü çok çok üstün yol tutuşu,olabıldıgınce konfor,ve bu pahalı ürünlerin uzun ömürlü olması.

Sizin yay olayı 3.5 luğa kadar sıkıntı olmas.Lakın 3.5 tan daha asağı indiricem derseniz amortisör ve ön takımınızın ömrü çok çok kısalıcaktır.

YALÇIN
22-01-2014, 19:05

Mertim senin aracın alt yapısı gereği çok sert bi araç.Aracın yeni ve kuduruk bi araç:))Senın Kw2 alman gerek.yumuşaklık ayarı olan.aracın kw1 ile çok yıpratırsın.Ama paraya kıyıp kw2 alırsan altındaki o kuduruk cupra altındakinin neler yapabileceğini tahmin edemessin:))

YALÇIN
22-01-2014, 19:09
Sahibindende bulunan 1100-1200liralık FK lardan uzak durun.Birçok kişiden duydum berbat rahatsız dediler içim dışıma çıkıyor vs yorumlar.Onlar gerçek FK değil diye biliyorum zaten ebayda fiyatları yüksek çünkü.JOM ise alınabilir diye düşünüyorum yazın ingilteredeydim uçak masrafı vs 600liraya geliyordu almadım aptallık ettim fiyatı ucuz dandiktir diye.Bir arkadaşım aldı golf6 sına taktı yumuşak bir coiloverdı deneme fırsatım olmamıştı ama genel olarak aracı güzel basıyordu ve amortisör+yay ikilisinden daha iyide yol tutacağını düşünüyorum.Aracını sattı şimdi fakat bir şikayeti yoktu.JOMu şimdi ben bile zararına alabilirim :)

Baranım senin ilacın weitec kardeşim.uçe beşe bakma al şu kiti.:)))valla coılkonusu gordummu su forumda aklıma sen gelıyosun dıye mrk edıyorum ne yaptı diye:))

Revolution
22-01-2014, 19:09
Kw den şaşma derim ortaam

buickriviera
22-01-2014, 21:41
Kw den şaşma derim ortaam

Aksam coiline Battlefield atiyomuyuz kank :))

buickriviera
22-01-2014, 21:42
Araçlarımız nasıl sınıf sınıf segment segment ise bunlarda öyle.
Fk nın 2000-3000 tl arası coılover kıtleri var fakat Türkiyeye özel sipariş ile getiriyorlar.Senin ilanda gördüğün coılover başlangıç sınıfı olup performans değil alçaltma kitidir.Kimi araçta çok rahatsız eder kimisinde çok rahatsız etmez.Yorumlardaki farklılık bundan kaynaklanmaktadır.
Blue line jom ise standart başlangıç sınıfı avrupada tutulan amacı aracı alçaltmak ve biraz da yol tutuş istiyenler için lakin ömrü kısa,sert bi kittir.Bu yuzden bunların fiyatı cok cok uygundur.2000 tl lik farkın sana dönüşü çok çok üstün yol tutuşu,olabıldıgınce konfor,ve bu pahalı ürünlerin uzun ömürlü olması.

Sizin yay olayı 3.5 luğa kadar sıkıntı olmas.Lakın 3.5 tan daha asağı indiricem derseniz amortisör ve ön takımınızın ömrü çok çok kısalıcaktır.

O zaman en iyisi kaliteli bir 3.5luk yay takmak. Coil ileride kismet olursa takarim :) teşekkür ederim
Yay konusunda tavsiye varmi eibach ya da h&r ?

YALÇIN
22-01-2014, 22:32
O zaman en iyisi kaliteli bir 3.5luk yay takmak. Coil ileride kismet olursa takarim :) teşekkür ederim
Yay konusunda tavsiye varmi eibach ya da h&r ?

H&R ler biraz serttir.Sana eıbach tavsiye ederim.

EKN10
22-01-2014, 23:36
Aracı ilk aldığımda h&r yay kullanıyordum daha sonra kw v1'e geçtim.Görselliği bir kenara bırakın yol tutuşu inanılmaz farketti tavsiye ederim.

HaManN
22-01-2014, 23:45
Baranım senin ilacın weitec kardeşim.uçe beşe bakma al şu kiti.:)))valla coılkonusu gordummu su forumda aklıma sen gelıyosun dıye mrk edıyorum ne yaptı diye:))

Vallahi haklisin Yalçın abi :) tam niyetlendim siparis gececektim weitece araya noel girdi ocak sonuda dogru siparis edelim dedi fttuning tamam dedim simdi euro aldi basini gitti simdi o yuzden almak istemiyorum.daha lastik degistiricem yapilacak seyler var o yuzden coilovera cok butce ayiramiyorum temiz 2ci el ariyorum.neticede 1.6dizel araba:D

buickriviera
23-01-2014, 16:36
Aracı ilk aldığımda h&r yay kullanıyordum daha sonra kw v1'e geçtim.Görselliği bir kenara bırakın yol tutuşu inanılmaz farketti tavsiye ederim.

Kullandığınız hr kaç mm'di ve memnunmuydunuz?

yusuf yılmaz
23-01-2014, 16:50
Cupra larda amaç basmak ise yay kullanın hr alırsanız aracınız mevcut sertliğinden çok daha fazla sertleşecek
eicbach daha yumuşak bir yay fakat oda mevcut sertliğinden daha sert hale getiriyor maalesef

sebep çupranın amortisörleri çok sert

benim tavsiyem yay alacaklar 170 euroya kW alsın fakat tek eksisi 1.5 2 cm düşürüyor
yol tutuş sadece araç düştüğü için çok az değişiyor
çupra larda yol tutuş ve veya viraj güvenliği için kW coil şart
fiyat 750 euro

EKN10
23-01-2014, 23:07
Kullandığınız hr kaç mm'di ve memnunmuydunuz?

Kullandığım h&r yaylar önler 2.5 arkalar 4 cm düşürdü.Bizim arabaların genetiği sert olduğundan h&r ile dahada sertleşti.Özellikle çukur ve kasislerde çekilmez bir hal alıyor diyebilirim.Yol tutuşu fena değil tabi bu kişiden kişiye değişir.Ben aracı biraz daha basıp sağlam ve güvenli yol tutsun diye coile geçtim.

buickriviera
23-01-2014, 23:08
Kullandığım h&r yaylar önler 2.5 arkalar 4 cm düşürdü.Bizim arabaların genetiği sert olduğundan h&r ile dahada sertleşti.Özellikle çukur ve kasislerde çekilmez bir hal alıyor diyebilirim.Yol tutuşu fena değil tabi bu kişiden kişiye değişir.Ben aracı biraz daha basıp sağlam ve güvenli yol tutsun diye coile geçtim.

Tabi biraz bu işe harcanabilecek sermayeyle ilgili ne yazik ki şu siralar 3000 4000 lira harcayamam ama oturduğum yerin yollari hep taslik yol yay benim için baya eziyetli olcak anlasilan :)

EKN10
23-01-2014, 23:13
Cupra larda amaç basmak ise yay kullanın hr alırsanız aracınız mevcut sertliğinden çok daha fazla sertleşecek
eicbach daha yumuşak bir yay fakat oda mevcut sertliğinden daha sert hale getiriyor maalesef

sebep çupranın amortisörleri çok sert

benim tavsiyem yay alacaklar 170 euroya kW alsın fakat tek eksisi 1.5 2 cm düşürüyor
yol tutuş sadece araç düştüğü için çok az değişiyor
çupra larda yol tutuş ve veya viraj güvenliği için kW coil şart
fiyat 750 euro

Kesinlikle katılıyorum coilover ile aracın viraj hakimiyeti çok daha iyi oldu.H&r yaylardan kw coile geçtiğimde frenlerde bir rahatlamada söz konusu diyebilirim:)

EKN10
23-01-2014, 23:20
Tabi biraz bu işe harcanabilecek sermayeyle ilgili ne yazik ki şu siralar 3000 4000 lira harcayamam ama oturduğum yerin yollari hep taslik yol yay benim için baya eziyetli olcak anlasilan :)

Eğer yay alacaksan tercihini çok iyi yap.H&r sert,eibach daha yumuşak bir yaydır.Cuprada voglant yay kullanan arkadaşlar gayet memnundu karar senin:)

buickriviera
23-01-2014, 23:23
Eğer yay alacaksan tercihini çok iyi yap.H&r sert,eibach daha yumuşak bir yaydır.Cuprada voglant yay kullanan arkadaşlar gayet memnundu karar senin:)

Çok teşekkür ederim tavsiyeler için voglanta hiç bakmamista bide onlari arastiriyim

EKN10
23-01-2014, 23:29
Çok teşekkür ederim tavsiyeler için voglanta hiç bakmamista bide onlari arastiriyim

Yardımcı olabildiysem ne mutlu:)

berko
23-01-2014, 23:58
Coile bi dolu para dökceksen kesinlikle sertlik ayarlı al. Sadece yükseklik ayarlı coille bozuk yola girdin mi çok sıkıntı çekersin. Biraz basmak istiyorsan eğer sadece yay al direk (vogtland polo 6r dizel yayı öneririm), yok bana hem yol tutuşu artısı gelsin hemde dibine kadar basarım diyosan paraya kıy sertlik yumuşsaklık ayarlı coil al ki bikaç bin km sonra sağından solundan ses gelmesin aracın eğer bozuk yolda kullanıyorsan.

buickriviera
24-01-2014, 03:08
Coile bi dolu para dökceksen kesinlikle sertlik ayarlı al. Sadece yükseklik ayarlı coille bozuk yola girdin mi çok sıkıntı çekersin. Biraz basmak istiyorsan eğer sadece yay al direk (vogtland polo 6r dizel yayı öneririm), yok bana hem yol tutuşu artısı gelsin hemde dibine kadar basarım diyosan paraya kıy sertlik yumuşsaklık ayarlı coil al ki bikaç bin km sonra sağından solundan ses gelmesin aracın eğer bozuk yolda kullanıyorsan.

Coil iyi para ya kiyamadim o kadar para vermeye vogtlandlara bakicam 35mm :)

kabanf
24-01-2014, 08:43

Senin coil v1 değil mi? sertlik ve yol tutuşu nasıl? sadece v1 olanlarda oldukça sert olduğu söylendi, biraz daha paraya kıyıp v2 alınmasını söylüyor bir çok kişi, sen ne diyorsun?

yusuf yılmaz
24-01-2014, 10:20

abi bende variant 1 var orijinal Cupra sertliğinden daha konforluyum ha elbette variant 2 alıp sertlik ayarı yapmak bir avantaj fakat aradaki fiyat farkı 650 Euro 2000 tl

EKN10
24-01-2014, 17:01
Senin coil v1 değil mi? sertlik ve yol tutuşu nasıl? sadece v1 olanlarda oldukça sert olduğu söylendi, biraz daha paraya kıyıp v2 alınmasını söylüyor bir çok kişi, sen ne diyorsun?

Kw v1 coil sertlik ayarı orta seviyede,yol tutuşundan gayet memnunum.Eğer şehiriçi kullanımda güvenli ve sağlam viraj hakimiyeti istiyorsan v1 kesinlikle seni tatmin eder.Biraz daha paraya kıy v2 al diyenler sanırım v2'nin fiyatından haberdar değiller:)Ben coilleri taktıralı yaklaşık 2 ay oldu o zaman v1 ile v2 arasındaki fiyat farkı 1.500 tldi.Eğer arasındaki fiyat farkı 300-500 tl olsaydı v2 taktırırdım fakat 1500 tl ciddi bir rakam.Ben v1 taktığım için pişman olmadım beklentilerimi karşıladı.

yusuf yılmaz
24-01-2014, 17:28

en iyi coil 3-4 bin değil 2250 tl sertlik ayarı yok ama mevcut sertliğinden daha konforlu olacak

kabanf
24-01-2014, 17:56
Kw v1 coil sertlik ayarı orta seviyede,yol tutuşundan gayet memnunum.Eğer şehiriçi kullanımda güvenli ve sağlam viraj hakimiyeti istiyorsan v1 kesinlikle seni tatmin eder.Biraz daha paraya kıy v2 al diyenler sanırım v2'nin fiyatından haberdar değiller:)Ben coilleri taktıralı yaklaşık 2 ay oldu o zaman v1 ile v2 arasındaki fiyat farkı 1.500 tldi.Eğer arasındaki fiyat farkı 300-500 tl olsaydı v2 taktırırdım fakat 1500 tl ciddi bir rakam.Ben v1 taktığım için pişman olmadım beklentilerimi karşıladı.

Mevcut sertlikle kıyaslarsak nasıl oldu sertliğin?

buickriviera
25-01-2014, 00:30
en iyi coil 3-4 bin değil 2250 tl sertlik ayarı yok ama mevcut sertliğinden daha konforlu olacak

Hangi markanin?

berko
25-01-2014, 00:58
abi bende variant 1 var orijinal Cupra sertliğinden daha konforluyum ha elbette variant 2 alıp sertlik ayarı yapmak bir avantaj fakat aradaki fiyat farkı 650 Euro 2000 tl

Valla abi kaç cm bastığına bağlı, sadece yükseklik ayarlılarda yay tablasından indir kaldır yapıldığı için bastıkça sertleşcek. Eğer 3-4 cm bascaksam da coile bi ton para vermem, orjinal amortisörlerimiz çok kötü değil çünkü sonuçta o da spor arabaya göre yapılmış bir mühendislik ürünü. Piyasada bi ton coil var, kw den daha iyi markalarda var. Benim kullandığım coilde amortisör kolundan ayarlanıyor yüksekliği yani yay tablasına dokunmuyorsun. orjinal konforunda 5-6 cm civarı basığım ve dahada iner konforu bozmadan ve orta serlikte kullanıyorum dahada yumuşar. Kendim getirdim benim coili kw v1 ile aynı paralara geldi, özellik olarak ise kw v2 den daha iyi. Kw kötüdür demiyorum bu işte ilk 3 tedir ama bence aşırı pahalı.

yusuf yılmaz
25-01-2014, 13:04
Hangi markanin?

kW variant 1

yusuf yılmaz
25-01-2014, 13:10
Valla abi kaç cm bastığına bağlı, sadece yükseklik ayarlılarda yay tablasından indir kaldır yapıldığı için bastıkça sertleşcek. Eğer 3-4 cm bascaksam da coile bi ton para vermem, orjinal amortisörlerimiz çok kötü değil çünkü sonuçta o da spor arabaya göre yapılmış bir mühendislik ürünü. Piyasada bi ton coil var, kw den daha iyi markalarda var. Benim kullandığım coilde amortisör kolundan ayarlanıyor yüksekliği yani yay tablasına dokunmuyorsun. orjinal konforunda 5-6 cm civarı basığım ve dahada iner konforu bozmadan ve orta serlikte kullanıyorum dahada yumuşar. Kendim getirdim benim coili kw v1 ile aynı paralara geldi, özellik olarak ise kw v2 den daha iyi. Kw kötüdür demiyorum bu işte ilk 3 tedir ama bence aşırı pahalı.

eicbach ı türkiyeye arkadaşım getirdi ilk olarak kızıltoprak ilk satış dağıtım sonra kW yi başka bir arkadaş getirdi eicbach ı ilk takanlardanım aracıma 70 günde almanyadan gelmişti o zamanlar dist. yoktu neyse benim bilgime göre coil de dünyada tartışmasız 1 numarası kW dir bazı modellerinde vitesin yanında sertlik ayar tuşu vardır bazı modellerde cep telden sertlik ayarları yaparsın 24 saat yarışlarında ve krosslarda hep kW kullanırız ..kullanırız diyorum çünkü 19 yıldır castrol yarış sponsoruyuz formula 1 e yağı geliştirende biziz
ama sen öyle diyorsan hayırlı olsun diyorum bu arada marka ve foto varsa rica ediyorum birde neye göre pahalı ?? memnunsan sorun yok ben kW variant 1 e 1600 tl verdim satışı 750 Euro
...bu arada dip not; variant 1 i aracı az bir şey kaldırıp elle çevirip yüksekliğini ayarlıyorsun

EKN10
25-01-2014, 13:22
Mevcut sertlikle kıyaslarsak nasıl oldu sertliğin?

Bizim arabaların genetiği sert olduğundan h&r yayı taktıktan sonra dahada sertleşmişti.Coile geçtiğimde o sertlik biraz daha yumuşadı.Aracın stock halindeki sertlik ile kıyaslama yaparsam iyi bir coil takarsan konforun çok bozulmaz.

EKN10
25-01-2014, 13:37

3-4 cm için coil gereksiz gibi görünebilir.Fakat güvenli bir yol tutuş ve iyi bir viraj hakimiyeti için coil şart.Spor yay ile aracın orjinal amorsitörleri birbirini tamamlamadığı için viraja girdiğin zaman yüksek hızlarda savrulma yapabiliyor.Ayrıca piyasada coil denildiğinde kw başı çeker buda bir gerçek...

yusuf yılmaz
25-01-2014, 14:08
kW ve weictec kW yan yana tek fark biri galvaniz kaplı diğeri inox amortisör ve yay seri nolarına kadar aynı
http://666kb.com/i/cl9v8yomk1riffun6.jpg

yusuf yılmaz
25-01-2014, 14:14
bu arada isteyenler için kW nin tüm modellerini canlı örnekleriyle gösteren kW distribitörüyle bir eğitim gecesi düzenlemek istiyorum yer ataşehir starbucks olacak
isteyenler burdan bilgi mesajı atabilir
gelenlere extra indirim de söz konusu olabilir
farklı modellerle kıyas da söz konusu olabilir

patrıot
25-01-2014, 14:34
bu arada isteyenler için kW nin tüm modellerini canlı örnekleriyle gösteren kW distribitörüyle bir eğitim gecesi düzenlemek istiyorum yer ataşehir starbucks olacak

KW hls için bir fiyat verse çok güzel olur.

srdrbzkrt
25-01-2014, 17:57

Yusuf abi nezaman yapılacak bu KW eğtim gecesi geleyim bende?

berko
25-01-2014, 18:16
eicbach ı türkiyeye arkadaşım getirdi ilk olarak kızıltoprak ilk satış dağıtım sonra kW yi başka bir arkadaş getirdi eicbach ı ilk takanlardanım aracıma 70 günde almanyadan gelmişti o zamanlar dist. yoktu neyse benim bilgime göre coil de dünyada tartışmasız 1 numarası kW dir bazı modellerinde vitesin yanında sertlik ayar tuşu vardır bazı modellerde cep telden sertlik ayarları yaparsın 24 saat yarışlarında ve krosslarda hep kW kullanırız ..kullanırız diyorum çünkü 19 yıldır castrol yarış sponsoruyuz formula 1 e yağı geliştirende biziz
ama sen öyle diyorsan hayırlı olsun diyorum bu arada marka ve foto varsa rica ediyorum birde neye göre pahalı ?? memnunsan sorun yok ben kW variant 1 e 1600 tl verdim satışı 750 Euro
...bu arada dip not; variant 1 i aracı az bir şey kaldırıp elle çevirip yüksekliğini ayarlıyorsun

Resim ekledim abi, D2 racing marka benim coiller. 1. numaralı yerler sertliğe dokunmadan yükseklik ayarı sağlıyor, 2 numaralılar KW ler gibi tabladan yükseklik ayarı için, 3 numaralar için ise özel alyan anahtarlar var sertlik ayarı yapılıyor. YAni bende sadecec krikoya kaldırıp 2 numaralı yerden yükseklik ayarı yapabiliyorum. 1 numaralı yerden ise maks 30 dkka srüyor lifte kaldırdıktan sonra. Bu sadece giriş versiyonu firmanın, daha çok özel seriler var, drag, drift, rally, elektronik ayarlı gibi. Adamlar 96 yılında başlamış bu işe, KW de 95 te, neredeyse aynı yı.. Pist yarışı için takımları var, yarış düzenliyorlar, yani oldukça eski, tecrübeli ve başarılı bir firma.

Siz onu almışsın ben bunu almışın ikimizede hayırlı olsun. Siz memnunsunuz ben memnunum sonuçta, ikimizin beklentisi farklıdır ona göre ürün almışızdır. Ama firma fanatikliği yapıp alacak arkadaşları yanlış yönlendirmenin gereği yok. Alacak arkadaşlar araştırsın bulsun, bisürü marka var, her bütçeye göre ve farklı fonksiyonellikte. En son getirttiğimizi 2000 tl ye getirttik gümrük, kargo vs.. herşey dahil. Yurtdışından getirtmekte çok kolay, getirtmek isteyene yardımcı olup yol gösteririm. Bu arada millet D2 alsın demiyorum, sadece örnek verdim Fk nın veya birçok farklı firmanın falanda çok güzel serileri ver.

Not: Sen satıyosun bunları ondan böyle yazıyorsun diyen olursa da, Doğrudur ben bi ara satıyodum D2 leri ama artık uğraşmıyorum, en fazla almak isteyene yol gösteririm kendi getirtir.

http://i.hizliresim.com/eNgvzX.jpg

yusuf yılmaz
25-01-2014, 18:36
Resim ekledim abi, D2 racing marka benim coiller. 1. numaralı yerler sertliğe dokunmadan yükseklik ayarı sağlıyor, 2 numaralılar KW ler gibi tabladan yükseklik ayarı için, 3 numaralar için ise özel alyan anahtarlar var sertlik ayarı yapılıyor. YAni bende sadecec krikoya kaldırıp 2 numaralı yerden yükseklik ayarı yapabiliyorum. 1 numaralı yerden ise maks 30 dkka srüyor lifte kaldırdıktan sonra. Bu sadece giriş versiyonu firmanın, daha çok özel seriler var, drag, drift, rally, elektronik ayarlı gibi. Adamlar 96 yılında başlamış bu işe, KW de 95 te, neredeyse aynı yı.. Pist yarışı için takımları var, yarış düzenliyorlar, yani oldukça eski, tecrübeli ve başarılı bir firma.

Siz onu almışsın ben bunu almışın ikimizede hayırlı olsun. Siz memnunsunuz ben memnunum sonuçta, ikimizin beklentisi farklıdır ona göre ürün almışızdır. Ama firma fanatikliği yapıp alacak arkadaşları yanlış yönlendirmenin gereği yok. Alacak arkadaşlar araştırsın bulsun, bisürü marka var, her bütçeye göre ve farklı fonksiyonellikte. En son getirttiğimizi 2000 tl ye getirttik gümrük, kargo vs.. herşey dahil. Yurtdışından getirtmekte çok kolay, getirtmek isteyene yardımcı olup yol gösteririm. Bu arada millet D2 alsın demiyorum, sadece örnek verdim Fk nın veya birçok farklı firmanın falanda çok güzel serileri ver.

Not: Ben bi ara satıyodum isteyene D2 ama artık uğraşmıyorum, en fazla almak isteyene yol gösteririm kendi getirtir.

şimdi dostum yaşım gereği ben bu tür ürünleri kullandım daha önce bildiğim üzere bunlar biraz sert yapılı coiller ve dikkat et kW coil yayları aynı kalınlık ve cm aralığında yükselmezler vede bakla sayısı diğer rakiplere göre fazladır bu açıdan viraj kabiliyetleri üst düzeyde keşke istanbulda olsaydında yada ben ankarada araçları değişip test edebilseydik
marka fanatikliğine gelincede ben çok marka denedim kW yi kullanıpta fanatik olmayan yada çok beğenmeyen pek görmedim kW yi alıp araçta denemek gerek bir alıntı yapayım güzel bir yorum yapmış arkadaş paylaşıyorum

Yaklasik 2 haftalik bir kullanimdan sonra KW DDC coilover hakkinda bir degerlendirme yazisi yazmaya karar verdim.

Comfort Mode:

Daha once de yazdigim gibi standart ACC sisteminin sport mode'una yakin bir davranis sergiliyor. Genel olarak salinimlar daha kisa sureli, onden kayma daha dengeli ve rahatlikla kontrol edilebilir. Cukurlarda mevcut sistemden daha tok ve saglam hissettiriyor. Gayet yumusak ve konforlu. Bazi durumlarda duyulan kirilma sesi gibi olan seste kaybolmus durumda.
Genel olarak, eski sistemin ayni moduna gore konfor seviyesinde hissedilir bir degisim yok ve daha guven verici. Direksiyonun yumusakligi da eklenince eski sisteme gore daha guven veren ve gercekten gunluk kullanima uygun bir mode haline gelmis oluyor. Eskiden hic kullanmazken simdi cogunlukla bunu kullaniyorum.

Normal Mode:

Mevcut sistemde sertlik farkini cok anlayamiyordum, su anda gercekten iki mode'un tam ortasinda . Gunluk kullanimda yeterince sert ve guvenli hissettirecek bir ayar. Onden kayma ciddi bicimde az, frenlemede one dalma azaldigindan his daha hassas, dozajlama daha kolay. Hizlanmada da benzer hisler mevcut. Cukur ve kasislerde cok rahatsiz etmiyor ancak ettiginiz kufur miktarini ciddi bicimde artiriyor. Yine de tok ve saglam.

Genel olarak cukur ve bozuklugun az oldugu yollarda bu mode'u kullaniyorum, oldukca keyifli ve sportif kullanima uygun.

Sport Mode:

Bununla ilgili ilk kelimem 'inanilmaz'. Iste sadece bu mode'u kullanmak icin bile bu coilover'lari taktirmaya deger. Otomobilin kullanimi tamamen degisti, oldukca sert ve yol hissini direk avuclarinizin icine tasiyor. Onden kayma neredeyse kayboldu, frenlemede aracin yere paralelligi hemen hemen hic bozulmadigindan dururken cok daha dengeli, olcemedim ama eminim ki mesafede de kisalma var. Sifirdan akselerasyonda da ayni paralellik korundugundan cok daha dengeli. Tam bir otomobil keyfi patlamasi.
Eksileri yok degil tabi ki, bu mode'da cukurlar ve bozuk yollar tam bir kabus. Kucuk bir cakil tasini bile direk hissediyorsunuz. Hani bobrek tasi vs. varsa ameliyata gerek yok yani, dustugunu bile gormezsiniz, sallanirken camdan ucar gider.

Bu mode'da otomobil yere yapismis gibi bir his var. Gercekten cok ama cok memnunum.

Yazinin sonucu olarak, KW DDC Coilover benden 10 ustunden 9 puan almaya hak kazaniyor. Bir puani da ekstra ayar yapma imkani tanimadiklarindan dolayi kiriyorum (sadece yuksekligi ayarlanabiliyor, 3 belirlenmis mode'u disinda herhangi baska bir ayar yapilamiyor). Keyif acisindan bu mod'un REVO stage 2 mod'umla bile yarisabilecegini dusunuyorum. Cok rahatlikla otomobilin dinamiklerinin tamamen degistigini ve artik gercekten super-spor bir otomobile yakin hislere kavustugunu soyleyebilirim.

berko
25-01-2014, 18:47
şimdi dostum yaşım gereği ben bu tür ürünleri kullandım daha önce bildiğim üzere bunlar biraz sert yapılı coiller ve dikkat et kW coil yayları aynı kalınlık ve cm aralığında yükselmezler vede bakla sayısı diğer rakiplere göre fazladır bu açıdan viraj kabiliyetleri üst düzeyde keşke istanbulda olsaydında yada ben ankarada araçları değişip test edebilseydik

Ben zaten abi yaşına saygı gösteriyorum ve bu zaman kadarki tecrübelerini göz önünde bulunduruyorum bunları yazarken. Ben sadece o fiyata KW V1 almak yerine ya para koyup sertlik ayarı olan ya da başka markaların aynı paraya satılan daha fonksiyonel coiloverlarını almanın benim açımdan daha mantıklı olduğunu belirttim. Ben şahsen coil alırken öyle yaptım alacak arkadaşlarında araştırmalarının daha mantıklı olduğunu söyledim. TR de diğer markaların distribütörlükleri olmadığı için diğer marklar fazla yok piyasada ve o yüzden bilinmiyor birçok marka. İstanbula gelirsem haberleşiriz deneriz ikimizde coillerimizi.

wehwet
12-03-2014, 16:35
arkadaşlar ibiza kullanıcısıyım aracımı orjinale döndüreceğim o yüzden h&r coiloverlarımı satıyorum ilgilenen olursa görüşelim

ismail
13-03-2014, 00:18
arkadaşlar ibiza kullanıcısıyım aracımı orjinale döndüreceğim o yüzden h&r coiloverlarımı satıyorum ilgilenen olursa görüşelim

hayırlı satışlar

Jupra
13-03-2014, 08:46

Pm attim

Fatih55
13-03-2014, 11:38
coilover alınacaksa mutlaka sertlik-yumuşaklık ayarı olandan alınmalı.. ben yeni aldığım aracımın üzerindeki coilleri söktüm sadece yükseklik alçaklık ayarı vardı. yoldaki ince çukurlardan bile kaçman gerekiyor aksi taktirde aracı çok sallıyor. her gün aracı sürüyorsan sıkıntı oluyor. ama arada sırada sürdüğün bir araçsa fazla para vermeden yükseklik alçaklık kiti olanlardan alır dip basık yapar gezersin.
şimdi orj amortisörleri taktım.. 3.5 cm lik yumuşak bir yay alıp görselliği biraz daha güzelleştireceğim. aklımdaki eicbach

Emre
21-03-2014, 17:59
KVN90 osman kullanıyor memnun sanırım.

Seat Leon JOM BLULİNE COİLOVER SET - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 156932544 (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-seat-leon-jom-bluline-coilover-set-156932544/detay)

üstadlar :) Bu jom coil için Yorumlarınız nedir ? yusuf yılmaz YALÇIN

YALÇIN
21-03-2014, 18:05
KVN90 osman kullanıyor memnun sanırım.

Seat Leon JOM BLULİNE COİLOVER SET - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 156932544 (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-seat-leon-jom-bluline-coilover-set-156932544/detay)

üstadlar :) Bu jom coil için Yorumlarınız nedir ? yusuf yılmaz YALÇIN

Neyinden memnun fiyatindanmi cok basabilmesindenmi yoksa sahane yol tutusundanmi:)) kisaca beklentiler onemli:))

Emre
21-03-2014, 18:08
Neyinden memnun fiyatindanmi cok basabilmesindenmi yoksa sahane yol tutusundanmi:)) kisaca beklentiler onemli:))

sen nesinden memnun olmadın mesela bilelim :)

YALÇIN
21-03-2014, 18:17
Ben fk veya jom hic almak istemedim sebebi su.ben coiloveri yol tutusu icin ve yuksekligini istedigim gibi ayarliyabilmek icin aldim.fk ve jom kullanan arkadaslarim var yorumlari su oldu hep bu paraya bu kadar:)) ben konforumu bozucaksam ustun yol tutusu isterim dogal olarak, hem konforum gidicek hem vasat bi performansi olucak bide 1200-1300tl gene para vericem yok ben sevmedim bu isi:))

Emre
21-03-2014, 18:23
Ben fk veya jom hic almak istemedim sebebi su.ben coiloveri yol tutusu icin ve yuksekligini istedigim gibi ayarliyabilmek icin aldim.fk ve jom kullanan arkadaslarim var yorumlari su oldu hep bu paraya bu kadar:)) ben konforumu bozucaksam ustun yol tutusu isterim dogal olarak, hem konforum gidicek hem vasat bi performansi olucak bide 1200-1300tl gene para vericem yok ben sevmedim bu isi:))

haklısın konfor gidicekse yol tutuşta gitmesin anlaşıldı güzel özet yahni meselesi :)

osm1907
21-03-2014, 19:31
Basarı iyi baya yolu var :) kisin kaldir yazin indir icin aldik kisaca ta technix veya fk ya gore daha iyi yorumlar okudum ne kadar yurtdışı fiyatlari benzer olsada burda jom daha pahali malesef
Konfora gelince eski aracim lcr de 5 lik yay arti pres vardi illallah etmistim her yerde ziplamaktan o haline gore daha iyi arac esnemeye sahip ancak dusuk hizlarda kucuk esnemeleri yapamiyo yine bi sallanti var nedense tamam mal kaliteli bisey degil ama bu paraya bu kadar dediginiz gibi param olsaydı bi kw yada d2 alicak kadar bunu almazdim ucuz olsun diye ama imkan neye el veriyorsa o yapilmali bence hic coil olmamasindan iyidir iyi bisey alicam diye 1 sene beklicek halim yok bisey olsun istiyosaniz en hizli yoldan olmali kanaatindeyim :)

Emre
27-03-2014, 13:15
Golf 6,passat ,jetta seat leon coil over hr - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 111579387 (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-golf-6,passat-jetta-seat-leon-coil-over-hr-111579387/detay)
h&r yazıyor ama nasıldır?
KVN90 YALÇIN

Emre
27-03-2014, 13:24
www.fmtuning.com - Mad Seat Leon II Spor Süspansiyon Kiti (http://www.fmtuning.com/productDetail.asp?id=334&kat_id=70)
bide böylebir ürünleri var ayarlama yok

osm1907
27-03-2014, 13:25
Abi yumusaklik ayari olmadiktan sonra jom al sifir tertemiz kullan niye ikinci el alasin :)

Emre
27-03-2014, 13:27
Abi yumusaklik ayari olmadiktan sonra jom al sifir tertemiz kullan niye ikinci el alasin :)

ilandaki ikinciel dememiş,bilindik marka diye dedim :)

osm1907
27-03-2014, 13:29
Abi berko yla gorus istersen yukseklik ve yumusaklik ayarli d2 getiriyo tam olsun diyosan :)

Emre
27-03-2014, 13:32
Abi berko yla gorus istersen yukseklik ve yumusaklik ayarli d2 getiriyo tam olsun diyosan :)

görüşelim :) ama D2 tuzlu biraz leon için yükseklik yumuşaklık nedicek bakalım berko :)

osm1907
27-03-2014, 13:33
görüşelim :) ama D2 tuzlu biraz leon için yükseklik yumuşaklık nedicek bakalım berko :)

Fiyat almakta fayda var ;) berko

HaManN
27-03-2014, 13:34
Golf 6,passat ,jetta seat leon coil over hr - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 111579387 (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-golf-6,passat-jetta-seat-leon-coil-over-hr-111579387/detay)
h&r yazıyor ama nasıldır?
KVN90 YALÇIN

Bu ürünün kodunu powershoptan sorgulatmıştım aylar önce amortisor çapı 55mm çıktı yani uymuyor bize.halada satılmamış ürün

Emre
27-03-2014, 14:04
Bu ürünün kodunu powershoptan sorgulatmıştım aylar önce amortisor çapı 55mm çıktı yani uymuyor bize.halada satılmamış ürün

yoksa çoktan giderdi heralde :)

HaManN
27-03-2014, 14:06
yoksa çoktan giderdi heralde :)

1.4tsi,2.0tfsi cupra,2.0tfsi fr 2.0tdi bunlarin amortisor capi 55mm.biz garibanlarin(1.2tsi,1.6mpi,1.6tdi) 50mm ondan bize uymuyor :D

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

yusuf yılmaz
27-03-2014, 16:30

benim bu markadan bilgim yok
kW kullanıyorum orjianelden daha konforluyum
diğer markalar serttir

patrıot
27-03-2014, 17:44
www.fmtuning.com - Mad Seat Leon II Spor Süspansiyon Kiti (http://www.fmtuning.com/productDetail.asp?id=334&kat_id=70)
bide böylebir ürünleri var ayarlama yok

Emre Toledo da ilk kullandıgım markadır.
45 mm yay tamı tamına 45mm düşürmüştü.
Koni,omp,eibach,mad,vogtland yay kullanmdım.
Bana göre içlerinde en güzel düşüren ve en konforlu olanı mad yay idi.
mad Hollanda üretimli bir marka büyük ihtimal koni ile bir bağlantısıda olabilir.

patrıot
27-03-2014, 17:47
benim bu markadan bilgim yok
kW kullanıyorum orjianelden daha konforluyum
diğer markalar serttir

Bütün markaların v-1 modeli düştükçe sertleşir.
bundan kaçışın tek yolu aldıgınız coil yaklaşık 10-11 cm civarında düşürme yapabilmesidir.

Hatırladıgım kadarıyla sizin arkadasınız kw getiriyordu.
Size zahmet olmazsa kw hls4 universal kit hakkında bir bilgi alabilirseniz sevinirim....

Emre
27-03-2014, 19:05
Emre Toledo da ilk kullandıgım markadır.
45 mm yay tamı tamına 45mm düşürmüştü.
Koni,omp,eibach,mad,vogtland yay kullanmdım.
Bana göre içlerinde en güzel düşüren ve en konforlu olanı mad yay idi.
mad Hollanda üretimli bir marka büyük ihtimal koni ile bir bağlantısıda olabilir.

Teşekkürler abi bakayım ozaman coil istiyom aslında onunda kw markası iyiyada d2 fakat pahalılar işte, olmadı buda olabilir.

patrıot
27-03-2014, 20:38
Teşekkürler abi bakayım ozaman coil istiyom aslında onunda kw markası iyiyada d2 fakat pahalılar işte, olmadı buda olabilir.
Coil düşünüyorsan bunlara hiç bulaşma derim....
D2 alacaksan ebaya bakmanı öneririm.

dadaş34
27-03-2014, 20:39
👍

Beni "EDS"ler iyi tanır....📷😉

HaManN
28-03-2014, 00:25
https://vimeo.com/90270096

http://i.hizliresim.com/w1zzjG.jpg

şöyle ufak bir video çektim virajın resminide koydum sert bir viraj hız 90-100civarı

YALÇIN ss_oflu

HD izlemek için :

ss_oflu
28-03-2014, 02:02
HaManN kardeşim bilemedim sanki biraz yatıyo gibi geldi bana canlı görmekten yanayım hala :) zaten bu ara nasıl harcadıysam coil fln alamam kolay kolay en azndan fikir oluşturur.

YALÇIN
28-03-2014, 02:34

şöyle ufak bir video çektim virajın resminide koydum sert bir viraj hız 90-100civarı

.

YALÇIN ss_oflu

HD izlemek için :

Baran bişey sorucam kalkışlarda çok sarıyomu senin aracın denedinmi hiç?Video için bişey söylersem seni yanıltmış olurum görselle direksiyon ve araç içindeki tepkime çok farklı olur burdan bişey anlamadım ben.Ama şunu farkettim sert çukurlarda aracın kafa çıkarıyo farkındamısın

berko
28-03-2014, 06:35

2500 TL ye getiririm D2 düşünürseniz, sertlik, yükseklik ve kamber ayarı var. Isterseniz ebay dan bakın 1050$+kargo+%18 gümrük ödersiniz.

yusuf yılmaz
28-03-2014, 08:43
Bütün markaların v-1 modeli düştükçe sertleşir.
bundan kaçışın tek yolu aldıgınız coil yaklaşık 10-11 cm civarında düşürme yapabilmesidir.

Hatırladıgım kadarıyla sizin arkadasınız kw getiriyordu.
Size zahmet olmazsa kw hls4 universal kit hakkında bir bilgi alabilirseniz sevinirim....
ft tuning den Kemal i ara ismimi ver yardımcı olur

Emre
28-03-2014, 09:46
HaManN araçta olmadan pek anlaşılmaz ama gene güzelmiş.

Emre
28-03-2014, 09:49
2500 TL ye getiririm D2 düşünürseniz, sertlik, yükseklik ve kamber ayarı var. Isterseniz ebay dan bakın 1050$+kargo+%18 gümrük ödersiniz.

fiyat, teklifim var pm attım.

HaManN
28-03-2014, 12:44
HaManN araçta olmadan pek anlaşılmaz ama gene güzelmiş.

HaManN kardeşim bilemedim sanki biraz yatıyo gibi geldi bana canlı görmekten yanayım hala :) zaten bu ara nasıl harcadıysam coil fln alamam kolay kolay en azndan fikir oluşturur.

Evet virajın içinde nasıl kasıldığımı ben biliyorum izleyince herşey normal gibi :)

Baran bişey sorucam kalkışlarda çok sarıyomu senin aracın denedinmi hiç?Video için bişey söylersem seni yanıltmış olurum görselle direksiyon ve araç içindeki tepkime çok farklı olur burdan bişey anlamadım ben.Ama şunu farkettim sert çukurlarda aracın kafa çıkarıyo farkındamısın

Yalçın abi özellikle denemedim ama sert kalktığım zamanlarda bariz bir sarma olsa dikkatimi çekerdi.Bu viraja önceki haliyle 70le felan girerken şeritten atıp kayıyordu araç bu şekilde 100le ise coiloverla limitte döndüm.Coilover sert,çok kaliteli birşey değil doğru ama standart halinden kesinlikle daha iyi.Dediğin gibi bu paraya bu aslında :D

ss_oflu
28-03-2014, 14:42
Kendi aracımla 5 cmlik yay ile en azndan 80 -90km civarı bir hızla bu virajı alırım gibime geliyo baran. kardeşim bu arada araçta yazılım vs yok galiba hızlanması oldukça yavaş.

HaManN
28-03-2014, 15:06
Kendi aracımla 5 cmlik yay ile en azndan 80 -90km civarı bir hızla bu virajı alırım gibime geliyo baran. kardeşim bu arada araçta yazılım vs yok galiba hızlanması oldukça yavaş.

Hızlanma yavaş zaten yazılım yok.Gel müsait oldugun bir gun deneyelim bu virajda videoya aldanma ama resme bak L şeklinde viraj :)

enoman
06-05-2014, 04:54

Merhaba,Taksit imkanı var mı peşin fiyat mı acaba?teşekkür ederim.

avangerx
06-05-2014, 06:45
Ben H&R kullanıyorum ve yol tutuşundan memnunum. Sert mi evet çok sert takır tukur ama virajlarda da canavar. Ben aldığımda vardı ama biraz yükseltmek zorunda kaldım çünkü ülkem şartlarında o kadar alçak kullanmak İMKANSIZ. lastiği çamurluğun içine sürtmeden geçirdiğim gün olmadı. Bu arada Erya Coilover takılıysa yürüyen ve şanzıman garanti dışı kalabilir diye bir şeyler zırvaladı. Tam olarak irdelemedim ama böyle bir bilgi verdiler...

berko
08-05-2014, 23:35
Merhaba,Taksit imkanı var mı peşin fiyat mı acaba?teşekkür ederim.

Merhaba artık getirmiyorum ben D2. Kendim getirtirim derseniz nasıl getirceğiniz ile ilgili yardımcı olurum. 1000$ civarı coil fiyatı, 350$ kargo, 180$ gümrük parası çıkıyor.

http://www.ebay.com/itm/D2-RACING-RS-COILOVER-2010-GOLF-VI-6-36-STEP-ADJUSTABLE-SUSPENSION-COILOVERS-/190829425452?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2c6e51f32c&vxp=mtr

Xanery
16-11-2014, 21:08

Not: Sen satıyosun bunları ondan böyle yazıyorsun diyen olursa da, Doğrudur ben bi ara satıyodum D2 leri ama artık uğraşmıyorum, en fazla almak isteyene yol gösteririm kendi getirtir.

banada yardımcı olursan bu konuda sevinirim.

Ryan Cooper
22-12-2014, 17:01
HaManN Baran kardesim sende simdi Fk coil mi var aracında ?

HaManN
22-12-2014, 17:04
HaManN Baran kardesim sende simdi Fk coil mi var aracında ?

Yok abi mk2de fk kullanmistim.suan st var kw nin urettigi variant1 olan.

Blackhawk
22-12-2014, 17:48
Yok abi mk2de fk kullanmistim.suan st var kw nin urettigi variant1 olan.

baran,mk2 de performans nasıdıl tavsiye edermisin?

HaManN
23-12-2014, 00:40
baran,mk2 de performans nasıdıl tavsiye edermisin?

Simdi ayni arac olsa kolayca yorumlardim ama kasalar farkli torsiyon cubuklu arabaya bindigim icin kesin bisey diyemiyorum.fk stock arabadan daha iyi yol tutuyor sertlikten kaynakli.genel anlamda sert suanki kwdan daha sert.abi eger sifir alinacaksa biraz daha ekleyip hr kw eibach gibi markalari almani tavsiye ederim.eger ikinci el duses bisey bulduysan yay parasina hem yaydan daha oturakli olur istedigin gibi ayar yaparsin hemde orjinal amortisorlerini yipratmamis olursun.konforu kesin bir sekilde bozulur fk ile.kw ile de bozuldu zaten ama fk daha sert.

Ryan Cooper
23-12-2014, 08:33
Simdi ayni arac olsa kolayca yorumlardim ama kasalar farkli torsiyon cubuklu arabaya bindigim icin kesin bisey diyemiyorum.fk stock arabadan daha iyi yol tutuyor sertlikten kaynakli.genel anlamda sert suanki kwdan daha sert.abi eger sifir alinacaksa biraz daha ekleyip hr kw eibach gibi markalari almani tavsiye ederim.eger ikinci el duses bisey bulduysan yay parasina hem yaydan daha oturakli olur istedigin gibi ayar yaparsin hemde orjinal amortisorlerini yipratmamis olursun.konforu kesin bir sekilde bozulur fk ile.kw ile de bozuldu zaten ama fk daha sert.

ST V1 i mk3 Fr a takıp, aracım daha konforlu oldu diyen de var ben anlamadım bu işten hiç bişi =))

HaManN
23-12-2014, 13:55
ST V1 i mk3 Fr a takıp, aracım daha konforlu oldu diyen de var ben anlamadım bu işten hiç bişi =))

Oyle birsey mumkun degil abi:) coilover takmadan once 2ci viteste gecebildigim kasislerden simdi 1ci viteste cok yavas geciyorum kedigozleri gibi.altini vuracagimdan degil sert oldugundan dolayi

patrıot
23-12-2014, 15:32

V1 lerde sertlik olayı düşürdüğün cm göre değişiyor..
Max 55 mm düşürüyorsa ve sen 50mm indirdiyesen araban ktük gibi olacaktır.
V1 olacaksa eibach dğşünebilirsin bunlar 70 mm civarı indiriyor....

buickriviera
25-12-2014, 00:46
Jom Blueline kullananlar şu konuyu bi hortlatsa çok yararlı olur yılbaşı sonrası almayı planlıyorum

ismail
25-12-2014, 10:37
Jom Blueline kullananlar şu konuyu bi hortlatsa çok yararlı olur yılbaşı sonrası almayı planlıyorum

yanlış hatırlamıyorsam ertuğrul kardeşim kullanıyordu

ertuğrul
25-12-2014, 10:59

İsmail abi etiketleme için teşekkürler. Jom kullanıyorum yaklaşık 6 aydır. 15 jantla dip basık haliyle konfor bozulmamış hatta spor yaya göre daha iyi olmuştu. 18 jantla önlerde ve arkalarda 4 cm pay varken arabanın virajları ve freni mükemmel oldu. Ama araba jantlar yüzünden biraz sertlesti ki 4 kişi binince sürekli sürtme yapıyordu. Bu arada önlerde 12 arkalarda 15 mm spacer var sürtme bu yüzden. Şu an arabayı kaldırdım. Arkayı sonuna kadar kaldırdım önlerde de 6.5 cm pay var. Konfor çok değişti araba artık daha konforlu. Tabi bu tamamen beklenti işi. Ben memnunum.

Buda eski hali :)

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/25/05e18b61bfd4be96f8cdb62997237fc6.jpg

buickriviera
25-12-2014, 12:31
İsmail abi etiketleme için teşekkürler. Jom kullanıyorum yaklaşık 6 aydır. 15 jantla dip basık haliyle konfor bozulmamış hatta spor yaya göre daha iyi olmuştu. 18 jantla önlerde ve arkalarda 4 cm pay varken arabanın virajları ve freni mükemmel oldu. Ama araba jantlar yüzünden biraz sertlesti ki 4 kişi binince sürekli sürtme yapıyordu. Bu arada önlerde 12 arkalarda 15 mm spacer var sürtme bu yüzden. Şu an arabayı kaldırdım. Arkayı sonuna kadar kaldırdım önlerde de 6.5 cm pay var. Konfor çok değişti araba artık daha konforlu. Tabi bu tamamen beklenti işi. Ben memnunum.

Buda eski hali :)

http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/12/25/05e18b61bfd4be96f8cdb62997237fc6.jpg
H&R yaydan sonra kesin rahatlarim o zaman :) teşekkür ederim :)

buickriviera
25-12-2014, 12:32
Teşekkürler abi :)

ismail
25-12-2014, 14:47
ertuğrul kardeşim bilgilendirme için teşekkürler

ertuğrul
25-12-2014, 14:55
H&R yaydan sonra kesin rahatlarim o zaman :) teşekkür ederim :)
Arabayı dibine kadar basarsan kütük gibi oluyor ama :)

buickriviera
25-12-2014, 16:19
Arabayı dibine kadar basarsan kütük gibi oluyor ama :)
Ben basmak için almıyorum zaten ya arabaya yazık oluyo valla yollarda daha 6000.kmde araba trim sesleri gelmeye başladı bile, biraz yumusasin araba istiyorum

ertuğrul
25-12-2014, 17:17
Ben basmak için almıyorum zaten ya arabaya yazık oluyo valla yollarda daha 6000.kmde araba trim sesleri gelmeye başladı bile, biraz yumusasin araba istiyorum
Coil aldıktan sonra tekrar görüşelim basma konusunu :)

buickriviera
25-12-2014, 17:30
Coil aldıktan sonra tekrar görüşelim basma konusunu :)
Hahahahahaha evet büyük konusmamak lazim