PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Octavia A5 vs Leon MK2

Ergi
02-03-2014, 22:28
Merhaba arkadaşlar,

Octavia A5 kasa sizce nasıl bir aractır? Su anki Ibizamdan gayet memnunum, bundan sonra mk2 dizel leon almayı dusunuyordum ki bu octavia kafamı karıştırdı. Octavia'nın Leon'a kıyasla + ve - leri nelerdir? Tavsiyeleriniz icin simdiden teşekkürler.

laedri
02-03-2014, 22:36
En büyük artisi büyüklük veya iç hacim olabilir. Onun haricinde aynı platform olması lazım. Ama leon daha yakışıklı.

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ismail
02-03-2014, 22:45
octavi ya uzun ve bagaj hacmi daha geniş bir araç
fakat bana göre audi ve seat bu grubun spor araçları
vw ve skoda konfor araçlarıdır
gerisinde pek bir değişiklik olmaz
yürür aksamı ve motoru aynıdır
ibiza dan sonra seat tan vazgeçmeyip leon ile yola devam etmeni tavsiye ederim

Ryan Cooper
02-03-2014, 22:46
Bagaj hacmi olarak octavia daha üstün bir araç. Bir de tasarımı ile alakalı olarak daha ferah bir otomobil. Mk2 leondaki gibi gömülmüyorsunuz araca. Bence bundan başka bi artısı yok. Fizksel hacim olarak özellikle arka diz mesafesi konusunda felan mk2 Leon octaviadan geri kalmaz. En azından 5kişiye rahatça ev sahipliği yapabilir mk2. A5 kasanın yüzü eskidi gibi sanki. Donanım olarak üst paketlerinde çift bölge klimalar sensörler felan mevcut. Makyajlı mk2 copa plus veya fr donanım alırsanız donanım olarak da geri kalmayacaktır mk2. Ben Mk2 derim. Octavia kötü olduğu için değil ancak tasarımı alelade bir araç gibi kalıyor leonun yanında.

hagi10
05-03-2014, 20:07
Bagaj ve yalıtım sorun olmayacaksa leon almanızda fayda var.

salih2334
05-03-2014, 20:49
Octavia 2013 2010 ikisinide iii kullanmis 2 sinide sahiptim kesinlikle octavia cok genis rahat bir arac en son kasa mukemmel kesinlikle tavsiye ederim

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

laedri
05-03-2014, 22:25
Peki satarken hangisinin piyasası daha iyi.

hagi10
06-03-2014, 10:04

Leon'un belli bir alıcı kitlesi var, doğru bedel istendiği zaman temiz araç çok çabuk satılır. Misal ben 5-6 ay rahat aradım, hem temiz hem de uygun bedelli aracın ilanı düşer düşmez irtibata geçtim. Octavia ikinci elde pek tercih edilen bir model değil zira octavia'ya sıra gelene kadar en az 4-5 sedan araç sayılabilir.

salih2334
06-03-2014, 10:15

Dizel otomatik her ikiside fazla bekletmeden satar biz skodayi sifir aldik satmak zorunda kaldik 1 ay surmedi.... ikisinide satarsin onemli olan senin aractan ne bekledigin ?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

laedri
06-03-2014, 10:18
Her topalin bir kör alıcı olur ona lafım yok ama. İkinci el de hangisi daha az değer kaybediyor

Emre
06-03-2014, 10:26
Bagaj derdi varsa oktavia olabilir, veya leon seviyorsanız station gelecekti onu bekleyin.

http://s1.cdn.autoevolution.com/images/news/new-seat-leon-st-wagon-rendered-55416_1.jpg