PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2006 seat1.4 tdi titreme

yavuzç
14-03-2014, 13:50
Arkadaşlar sel (http://forum.donanimhaber.com/m_89175013/tm.htm#)am,
2006 model cordoba 1.4 dizel stylance aracıma karter delinmesi sonucu zarar verdim. karteri yaptırdım marşa bastık, çalıştı ancak ufak bir tık tık sesi ile. İtici vs. olabileceğini düşünerek yürüdük. 2 gün sonunda yaklaşık 200 km sonra motor kol çıkardı.
nefretle aracı çektim kenara 1.5 sene ellemedim.Çıkma bir motor aldım avrupa girişli, kapak vs açılmadan benim motorun enjektör vs. malzemeleri ile toplattım.araçta yağ yakma vs. yok motor mükemmel, ancak rölantide arada bir tekleme ve gaz yerken arada bir tekleme peydah oldu.
Öncesinde bu sorun yoktu araçta. Usta bulamadı arızayı, pompacıda enjektörler 3 kere söküldü bakıldı normal değerlerinde, birici pompacı 3 den sonra sırtından attı, ikinci pompacıya gittik yine durum aynı. Daha öncesinde bir sıkıntı yoktu. Aklıma sökük vaziyette 1,5 sene durunca lambda sensörünün bozulabileceği ,yada beyinin enerjisiz kalıp ayarsızlaşabileceği gibi teoriler geliyor ama; başına böyle bir sıkıntı gelen varmı?

Bu konuyla alakalı tecrübesi olan kimse varmı?Çözemezsem sonunda benzin döküp yakacağım aracı olmadı:))))

ismail
15-03-2014, 10:41
yavuz abi geçmiş olsun
acaba aracın motor kodu (ruhsatta motor no yazan yerdeki ilk 3 harf) neydi
eğer bnv, bnm ise egr valfine bakılmış mıydı
birde basınç sensörleri ve hortumların kontrolü fayda sağlayabilir
birde bosch car service tavsiye edeceğim
oraya baktırabilirsen inşallah sorununa çözüm bulurlar
en kötü ihtimal ile buraya getir abi
ama skoda servisinde ama bosch car service te sana yardımcı olmaya çalışırım

yavuzç
15-03-2014, 16:41
yavuz abi geçmiş olsun
acaba aracın motor kodu (ruhsatta motor no yazan yerdeki ilk 3 harf) neydi
eğer bnv, bnm ise egr valfine bakılmış mıydı
birde basınç sensörleri ve hortumların kontrolü fayda sağlayabilir
birde bosch car service tavsiye edeceğim
oraya baktırabilirsen inşallah sorununa çözüm bulurlar
en kötü ihtimal ile buraya getir abi
ama skoda servisinde ama bosch car service te sana yardımcı olmaya çalışırım

Aracın motor kodu ams yada amf olması lazım. Soket takarak yapılan muayenelerde sorun olmadığı çıkıyor her seferinde.Dediğiniz valfler ve hortumlara baktıracağım..İlginiz için teşekkür ederim. sonucu paylaşacağım.

EAGLE01
16-03-2014, 03:12
cordoba ve dizel görünce aklıma geldi sanayide murat çelik var kendisinde de cordoba dizel vardı. sitemize de üye kendi servisi de var sorunun kaynağı açısından belki yardımı dokunabilir. 0533 385 26 65

ismail
16-03-2014, 11:07
Aracın motor kodu ams yada amf olması lazım. Soket takarak yapılan muayenelerde sorun olmadığı çıkıyor her seferinde.Dediğiniz valfler ve hortumlara baktıracağım..İlginiz için teşekkür ederim. sonucu paylaşacağım.

o zaman motor kodu AMF dir
rica ederim
inşallah en kısa sürede aracını sorunsuzca kullanmanı nasip etsin Mevlam

cordoba ve dizel görünce aklıma geldi sanayide murat çelik var kendisinde de cordoba dizel vardı. sitemize de üye kendi servisi de var sorunun kaynağı açısından belki yardımı dokunabilir. 0533 385 26 65

tavsiye için teşekkürler engin kardeşim

yavuzç
17-03-2014, 08:55

Teşekkür ederim.. bakayım olmadı arayayım bugün yarın.

yavuzç
17-07-2014, 11:59
Bendeki sorun devam ediyor hala. sıcaklar artınca klimada çalışıyor dolayısı ile iyice arttı, bu arada bir başka konu okudum forumda aracın kendini güvenli moda çekmesi ile ilgili. Bende evvelindede vardı halen var. Bu aralar oda arttı.

ismail
17-07-2014, 15:34
Bendeki sorun devam ediyor hala. sıcaklar artınca klimada çalışıyor dolayısı ile iyice arttı, bu arada bir başka konu okudum forumda aracın kendini güvenli moda çekmesi ile ilgili. Bende evvelindede vardı halen var. Bu aralar oda arttı.

geçmiş olsun yavuz yavuzç abi
aşağıdaki konuya bir göz gezdirmeni ve abdullah serdar (06et549) kardeşim tavsiye ettiği yere aracını götürüp göstermeni rica edeceğim
http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/47843-aracim-yolda-stop-ediyor.html#post1085786