PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : goodyear lastik önerisi

erdcan
17-04-2014, 19:24
ARacım seat alteaya üzerindeki kışlıkları çıkarıp yazlık lastik takmak için 2 gündür araştırıyordum. Dün öğlen (reklama girmiyordur umarım) kliksa sitesinden parafa %10 parafpara verdiği için 4 adet goodyear efficient grip performance lastiğinden aldım. Bugün öğlen itibariyle zonguldaktaydı. tyreview sitesinden incelediğim lastikler arasında hem ab etiketlemesinde ıslak yol tutuşu frenlemesi vs testinden A, yakıt ekonomisinden B derecesi almış. Sessizliği 68 db.
Önceki aracımda turanza t001 di. bizim buralar daha çok ıslak zemin olduğundan buna uygun lastik arayışıma bridgestone yetişmişti. Goodyear efficien grip performance testlerde t001den daha iyi olduğunu görünce bunu aldım.
Lastik arayan arkadaşlara sadece fiyat yönünden önerebilirim. Henüz yeni lastik olduğundan performansını uzun süre kullanan arkadaşlardan duymak isterim.
Allah kimsenin tekerine daş değdirmesin

Hisarlı
17-04-2014, 20:47
Hayırlı olsun aynı lastiği oğlumun Leon arabasında kullanıyoruz geçtiğimiz yaz almıştım çok memnunuz sadece size önerim lastik havasına çok dikkat edin düşük havalı olarak kullanmayın çok yumuşak lastik olduğundan düşük hava basıncını sevmiyor onun dışında çok kaliteli bir lastik diyebilirim, kazasız sürüşler dilerim.

GRHN
17-04-2014, 21:13
Şuan için alabileceğiniz en iyi lastiği almışsınız. Zaten yakında lastikçiler kapatır internet ten satarlar. Kliksa hepsiburada n11 vs neden lastik satarki al kullan bir ürün değil ki bunlar. Zaten fabrikalar bu tip büyük sitelere malı peşkeş çekiyor onlar da söktak yok masraf yok dükkan yok üç kuruş karla satıyorlar. Allah yardımcımız olsun valla :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

erdcan
17-04-2014, 21:23
Gürhan bey lastik işiyle uğraşmıyosnuzdur umarım benim lastikçi de isyan ediyordu. "Abi ben bu fiyata alamıyorum sen nerden bulup alıyon kapatacam dükkanı" diye söylendi biraz. Bende anlamıyorum, lastik başına en az 40 lira filan oynuyor internetle lastik bayileri arasında.
Ümit bey teşekkür ederim, lastik gayet yumşak hamurlu geldi bana. bridgestone t001 daha sert di. 1 yıl sonraki lastik durumu nedir? aşınma diş derinliği vs

GRHN
17-04-2014, 21:39
Maalesef lanetli sektördeyim bende :) birine beddua edecekseniz eğer Allah seni lastikçi yapsın diyin tamamdır. Anlaşılmayacak bir durum yok bizim işi yapabilecek bir mağaza en kötü 5000 TL kira verir ki bizim kiramız 22000 TL :) ee bu montaj için en az dört personel satış için 3 fatura için 1 makinaları derseniz bir rot ayar cihazı 60.000 TL sökme takma 20.000 TL balans 25.000 TL elektrik vs gideri hesaplayın dediğiniz lastiğinde bize maliyeti sene sonu primi dahil 173.00 TL ;)

gültekinstyle
17-04-2014, 21:49
Maalesef lanetli sektördeyim bende :) birine beddua edecekseniz eğer Allah seni lastikçi yapsın diyin tamamdır. Anlaşılmayacak bir durum yok bizim işi yapabilecek bir mağaza en kötü 5000 TL kira verir ki bizim kiramız 22000 TL :) ee bu montaj için en az dört personel satış için 3 fatura için 1 makinaları derseniz bir rot ayar cihazı 60.000 TL sökme takma 20.000 TL balans 25.000 TL elektrik vs gideri hesaplayın dediğiniz lastiğinde bize maliyeti sene sonu primi dahil 173.00 TL ;)

bundan sonra lastik alırken senden alalım

GRHN
17-04-2014, 21:59
bundan sonra lastik alırken senden alalım

Sıkıntı değil. Ben internet sitelerinin herşeyi satmasına karşıyım sadece. Sonuçta masrafları tek kirası personel gideri vs ne satsam kar anlamında bakıyorlar ama en azından montaj gerektiren ürünleri bari bıraksınlar da usta sı yapsın :) atıyorum kışlık lastiği satıp geçiyorlar ama biz montajını saklamasını herşeyini yapıyoruz. Aslında internet çok çok ucuz değil biraz araştırın sökme takma dahil aynı paraya gelir sadece internet sitelerinin artıları çok fazla taksit yapmaları ve kartlara puan vs vermeleri yoksa fiyatta çok abartı ucuz değiller çoğu zaman bizden pahalılar bile. Birde bu ürünün dayanıklı tüketim malzemesi oldugunu da unutmamak gerek gıda değilki aynı kişiye sabah öğlen satasın :)

gültekinstyle
17-04-2014, 22:00
Sıkıntı değil. Ben internet sitelerinin herşeyi satmasına karşıyım sadece. Sonuçta masrafları tek kirası personel gideri vs ne satsam kar anlamında bakıyorlar ama en azından montaj gerektiren ürünleri bari bıraksınlar da usta sı yapsın :) atıyorum kışlık lastiği satıp geçiyorlar ama biz montajını saklamasını herşeyini yapıyoruz. Aslında internet çok çok ucuz değil biraz araştırın sökme takma dahil aynı paraya gelir sadece internet sitelerinin artıları çok fazla taksit yapmaları ve kartlara puan vs vermeleri yoksa fiyatta çok abartı ucuz değiller çoğu zaman bizden pahalılar bile. Birde bu ürünün dayanıklı tüketim malzemesi oldugunu da unutmamak gerek gıda değilki aynı kişiye sabah öğlen satasın :)

hangi marka lastikler var tükan nerde?

GRHN
17-04-2014, 22:01
Hemen hemen her marka maslak atatürk oto sanayi ipekyolu diye kime sorsanız gösterir zaten ;)

ismail
17-04-2014, 23:43
hayırlı uğurlu olsun
arkadaşlarımızın da yazdığı gibi güzel bir lastik almışsın
güle güle iyi günlerde kullanmayı nasip etsin Mevlam

Hisarlı
18-04-2014, 08:30
Gürhan bey lastik işiyle uğraşmıyosnuzdur umarım benim lastikçi de isyan ediyordu. "Abi ben bu fiyata alamıyorum sen nerden bulup alıyon kapatacam dükkanı" diye söylendi biraz. Bende anlamıyorum, lastik başına en az 40 lira filan oynuyor internetle lastik bayileri arasında.
Ümit bey teşekkür ederim, lastik gayet yumşak hamurlu geldi bana. bridgestone t001 daha sert di. 1 yıl sonraki lastik durumu nedir? aşınma diş derinliği vs

Lastikleri geçtiğimiz yaz başı alıp taktırdım 4 ay kullanım sonrası Ekim ayında kışlıkları taktırdığımdan fazlaca aşınma tespit edemedim yine de talepleri karşılayan "hepsi bir arada" denilecek kalitede bir lastik.

erdcan
18-04-2014, 20:11
Gürhan bey allah kolaylık versin. haklısınız sektörde bu kadar ürünün internet üzerinden satılması işi yerinde yapan esnafın satışını daraltıyor. Fiyat çok düşmesede parapuan vs verdiği için internetten aldım.
Sonuçta lastiği internettende alsak evde kendim söküp takmayacağım için lastikciye gidip taktırıyorum:) Teşekürler ümit bey lastik kullanımı rahat , ses kışlıklardan sonra gayet sessiz
.kazasız belasız sürüşler