PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Koltuk kılıfı ne renk olmalı?

allotropi
18-04-2014, 13:26
güneş ışınlarının ve çocukların yıpratmaması için gümüş gri 2001 signo toledoma hangi renk ve desen kılıf taktırmalıyım ? :)

siah
18-04-2014, 13:31
mümkünse kılıf taktırmayın şahsen çok itici buluyorum

ertuğrul
18-04-2014, 13:33
allotropi abi kılıf taktırma bence de emanet gibi duruyor :)

MeTuRuZ
18-04-2014, 13:42
arkadaşların da dediği gibi kılıf emanet gibi duruyo. komple söküp yeniletin daha iyi. çocuklar olduğu için kirlenme ihtimali çok yüksek o yüzden açık renk önermem. siyah ta çok boğar gibi. en iyisi koyu gri.

salih2334
18-04-2014, 13:50
arkadaşların da dediği gibi kılıf emanet gibi duruyo. komple söküp yeniletin daha iyi. çocuklar olduğu için kirlenme ihtimali çok yüksek o yüzden açık renk önermem. siyah ta çok boğar gibi. en iyisi koyu gri.

Kesinlikle Katılıyorum Koyu Gri...

ERC
18-04-2014, 13:57
Kilif hic olmamali:)

Ryan Cooper
18-04-2014, 14:15
Kirlenmek güzeldir OMO :)

Abi bence de kılıf taktırma. Kılıf denen şey ne koltukta düzgün durur ne bi rahat oturabilirsin hesapta orasında burasında destek süngerleri var. 2ayda süner onlar. Eğer koltukların şuanki durumu detaylı temizlikle felan kurtarmıyorsa komple üst kumaşını yeniliyor döşemeciler. Kılıf kadar hesaplı değil tabiki ancak öyle çok ütopik rakamlar değil. Araçtaki koltuk kılıflarına, fiskos örtülerine, çekyat örtülerine ve bilimum dantel parçalarına benden kocaman bir HAYIR :rifle::ban: :D

bemp
18-04-2014, 14:49
abi koltuklar kirleniyor diye bunu yapayım istiyorsan eğer, kılıfı taktığında da kirlenecek emin ol, minicik kırıntılar, dökülen içecekler falan kılıf arabanın içinde fazlalık oluşturmaktan başka hiç bir işe yaramayacak.. koltuklar kirlendiğinde detaylı temizlik hesaplı gelmezse eğer şunu deneyebilirsin; koltukları söküp halı yıkama makinesi ve halı şampuanı ile yıkamak:) özenli yaparsan koltuklar yeni gibi oluyor;)

allotropi
18-04-2014, 19:55
hepinize teşekkürler SCT taktırma diyorsa bende taktırmam !

BatLeon
18-04-2014, 20:05
makina kılıflari değilde, oto döşemecilerde cok guzel kumaşlar war ve saglam bir bakmani görmeni isterim.. aşırı dayanıklı iyi biliyorum.

halil01
18-04-2014, 20:08
allotropi abi o modellerde orjinal gri tonlu olan var ( siyah gri ) ben adanada kullanıyordum hem güzel duruyor hemde sıcaktan güneşten yana bi sıkıntısı olmuyordu, kılıf yerine en iyisi yırtık vs varsa yeniden orj diktirmek yada sıkıntı yoksa temizletip öyle kullanmak. ( ayrıca kılıf takıldığında hava yastığı içinde sıkıntılı bir durum oluşuyor)

sedatkar33
20-04-2014, 21:34
arkadaşlar bende kılıf yaptırdım hiç memnun değilim yaaa...döşemeci bütün koltukları kaça yeniler acaba...fiyat verebilecek olan varmı acaba..

allotropi
20-04-2014, 21:50
arkadaşlar bende kılıf yaptırdım hiç memnun değilim yaaa...döşemeci bütün koltukları kaça yeniler acaba...fiyat verebilecek olan varmı acaba..
fiyatlar kumaşa göre degişir 700 800 tl civarı olması lazım
döşemecinin ve kumaşın iyisini kullanmak şartıyla fiyat yükselebilir :)

FiLoLoG
20-04-2014, 21:58
piyasayı iyi araştırın araçlara özel üretim kılıflar var orijinal koltukla aynı renkte. ben aracıma o kılıflardan aldım. sıradan kılıflar 80 lira iken ben bunu pazarlıkla 150ye almıştım hiçte emanet gibi durmuyor iyi araştırıp alın orijinal renginde olsun

FiLoLoG
20-04-2014, 21:59

orijinal döşemeyi söktürüp yerine döşeme yaptırmak bana mantıklı gelmiyor. o kalite ve düzen yakalanmaz kanaatimce.

sedatkar33
20-04-2014, 23:24
varmı kardeşim bildiğin bir site ...aracım toledo 2001...dediğin gibi bire bir koltuğa uyumlu varmıdır acaba?