PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : a3 1.8t REVO... 150 den 207 bg..

kobeanil11
15-01-2008, 23:43
arkadaşlar aynı motor leonlarda da bulunduğu için soruyorum...
merabalar arkadaşlar.. bişey öğrenmek istiyorum, 1.8t audi ve 3.20coupe arasında kaldımda... istanbul maslak sanayide bi yerde, 1.8t 150 bg motoru, sanırım yeni yazılım ve turbo basıncıyla 207 bg e yükseltiyolar.. eminim durumla ilgili bilginiz vardır... sorum şu olcak
bu nasıl bi işlemle oluyo tam olarak ve motorda herhangi bi problem yaratırmı uygulamadan dolayı?? sps falan da bişeler yazıyo ama açıkcası ben anlamadım, bilen birinden tavsiye almam lazım.. ikincisi, 207bg in üstüne egzos filtre chip blow off valve gibi işlemlerle kaç bg e kadar çıkar alet... o duruma göre eger mantıklı deil diyosanız 3.20 coupe almayı düşünüyorum..
ve son olarak bu modifiyeler yapılırsa araba ne kadar yakar?? beni çok hırpalarmı?? öğrenciyimde...http://www.autoclubturkey.com/images/smilies/smile.gif

seat.ak
15-01-2008, 23:52
yakıt konusunda çok yıpratacağı kesin ama diğerleri hakkında bilgim yok.

howercraft
16-01-2008, 01:41
hard yazılım ve turbo wesgate ini açarak söylenilen beygirlere sahip olabilirsin aracında fakat eğer turbo ekipmanını pistonları ve yakıt ekipmanlarını koruyucu ne gibi bir önlem alınıyor bilmiyorum chip zaten araç üzerinde artı :%30 a varan bir güç sağlar turbolu araçlarda 150 nin + %30 u zaten yaklaşık 195 ps yapar ben senin yerinde olsam sadece yazılımı yaptırıp kat iptali,manifolttan itibaren komple egzos sistemi ve iyi bir hava fitresi kiti ile yine aynı beygirlere ulaşmayı hedeflerim turbo hassas bir konu bence basıncı diğer ekipmanlarını güvence altına almadan riske atma,ayrıca ben senin yerinde olsam BMW ye para veripte 1.8 T ler ve Cupra ve emsali gibi araçlar tarafından tokat manyağı olacağıma aracıma binmeye devam ederdim :D he şekil için bmw alıcam diyosano ayrı bi konu ama işin içine gazlamak girince şekil bitiyo kaput altında beslenen canavrlar konuşmaya başlıyor ;)

kobeanil11
16-01-2008, 11:02
hocam güzel demişin eywallah... bmw hakkında... benimde bu cesaretlendirmeye ihtiyacım vardı.. sağolasın...:)
ya isterseniz link atıyım daha mantıklı anlatabilmek için durumu... orda bişeler anlatmışlar...

howercraft
16-01-2008, 21:52
Ne demek her zaman,sen moral iste yeter biz de çok :D M3 ve emsallerine binmedikten sonra napıym BMW yi

Elessar
16-01-2008, 23:32
audi eski 1.8 turbo heralde yeniler 160 küsür beygir zaten. ben de yılmaza katılıyorum basıncı arttırma chip blow off egzos sistemi ve hava filtresi kitiyle tamamlasan yeter bence

kurtbil
17-01-2008, 03:41
oncelıkle arkadasların dedıgı gıbı m3 e bınmıceksen benzerı bmwlere de bakmaya gerek yok:)1.8 t ye gelıcek olursak chıple cok ıyı verım alan b motor oldugu ıcın bunu komple egzos sıstemı,aem acık fıltre(yagsız oldugu ıcın maf ı bozmuyor) ıle 210 bglerı gorebılırsın.turboyu ekstra olarak kurcuklamanın hc b manası yok sadece kısa surelı b gazlamadan snra uzulursun:)ayrıca 1.8 t lerde blow off maf sensorunun bozulmasına neden oluyor yanı uygunlanması tercıh edılern b yontem deıl.eger dıosan ayda 400 lıra verırım yenı maf olırım o zmn ıyı cuflamalar derım:)yurt dısındakı forumları da ıncelıcek olursan onu ne kdr acık bi motor oldugunu gorebılırsın.lafın kısası alcagın 1.8t hc b zmn senı uzmıcek :)

kurtbil
17-01-2008, 03:44
b ekleme daha yapım.chıp konusunda Wimmer'i öneririm...

CuPRa_R
17-01-2008, 10:57
maslakta ******** tarafından uygulanıyor. Türkiyede ilk yaptıran kişiyim geldiğinde. son derecede memnunum. aracına uygun olan yazılım laptop yardımıyla aracına yükleniyor. beyin sökme etme diye birşey yok. 10 dakikanı alıyo sadece. bgne kdr en ufak bir sorun yaşamadım yazılımla ilgili. bende stage 2 si mevcut. eğer arkadaşların dediği gibi kat iptali,filtre,komple egsoz tarzı şeyleride yaparsan stage 2 ye yükseltmen daha mantıklı olur yazılımı
bu firma işinde oldukça iyi ve bilgili.aracın standartlarını bozmayacak şekilde araca uygun,kaldırabileceği şekilde mantıklı güncellemeler yapıyor.o sebeple için rahat olsun diyebilirim.internetten revo nun sayfasına girip bakarsan zaten anlarsın sende ne kdr ciddi ve iyi bir firma olduğunu
sps ise araca bağlanan bir aparat.bende o da mevcut. vag girişinden araca bağlayıp aracın verileriyle oynama yapabiliyorsun.örneğin turbo basıncını açabiliyorsun veya aracı tamamen standarda döndürebiliyorsun vs vs..
yardımcı olabilmişimdir umarım.başka bişey varsa sormak istediğin beklerim..
iyi günler..

kobeanil11
17-01-2008, 12:59
abi hepinize çok teşekkür ederim, çok yardımcı oldunuz...
ahmet, hocam sorun çıkarmadı diyosun.. dediğin gibi firma baya büyük araştırdım uzunca ama böyle kullanan birinden tavsiye almak çok daha faydalı oldu sağlolasın...

CuPRa_R
17-01-2008, 13:12
hiç bi sorun yaşamadım revo ile ilgili..
yardımcı olabildiysem ne mutlu,rica ederim

kurtbil
20-01-2008, 12:23
a3 1.8t lerde ecu acılmadan yenı yazılım yapılamaz.ecu nun acılıp eprom a yenı yazılımın yuklenmesı gerekıyor,obd den yapılmıyor dıkkatıne..arabaya box taktırcaksan o zaman baska bu da arabanın beynını yanıltmaktan baska bseye yaramaz...

quoasimodo
20-01-2008, 18:16
arkadaşlar aynı motor leonlarda da bulunduğu için soruyorum...
merabalar arkadaşlar.. bişey öğrenmek istiyorum, 1.8t audi ve 3.20coupe arasında kaldımda... istanbul maslak sanayide bi yerde, 1.8t 150 bg motoru, sanırım yeni yazılım ve turbo basıncıyla 207 bg e yükseltiyolar.. eminim durumla ilgili bilginiz vardır... sorum şu olcak
bu nasıl bi işlemle oluyo tam olarak ve motorda herhangi bi problem yaratırmı uygulamadan dolayı?? sps falan da bişeler yazıyo ama açıkcası ben anlamadım, bilen birinden tavsiye almam lazım.. ikincisi, 207bg in üstüne egzos filtre chip blow off valve gibi işlemlerle kaç bg e kadar çıkar alet... o duruma göre eger mantıklı deil diyosanız 3.20 coupe almayı düşünüyorum..
ve son olarak bu modifiyeler yapılırsa araba ne kadar yakar?? beni çok hırpalarmı?? öğrenciyimde...http://www.autoclubturkey.com/images/smilies/smile.gif
1.8t motorları özellikle passat ile çok tanınır olmuştu.97-98 modellerde turbo yakma gibi bir sorun yaşatsa da 99'dan itibaren bu sorun çözülmüştür. turbonun yanmasının sebebi ise turbo yağlama hortumunun salyangoza yakın olması nedeni ile içinden geçen yağı yakıp yağ akışını engellemesiydi.
bu motorlarda 260 hp gibi değerler elde edildiğini okumuştum çeşitli yayın organlarından ana bu mantıklı bir uygulama değil bence! 207 hp mantıklı ve sorunsuz bir uygulama olur diye düşünüyorum. yılmaz'ın dediği gibi chip tuning ile +%30 gibi bir değerin üstüne, hava filitresi +2hp, katalitik konvertör iptali +5 hp, blow-off ise sadece turbo lag'ın (boşluk) oluşmasını engelleyecek ve çuflayacaktır. headers turbolu araçlara uygulanabiliyor mu bilmiyorum ama o da yaklaşık 10 hp artı sağlayacaktır.
ben chip tuning ve yaptırmak isteyeceğin tüm işlemler için sana türkiye'deki motor sporları dünyasının duayeni olmuş bir ismini önerebilirim. reklam olmaması maksatlı olarak buradan isim ve numara veremiyorum ama ilgini çekerse özelden mesaj atarsan ilgili bilgileri sana ulaştırabilirim. headers hariç tüm bu işlemlerin maliyeti sana 750 avroyu geçmez diye düşünüyorum.
bence mantıklı olan bmw'yi seçmemektir!:idea: