PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ibiza 1.2 tsi st için yardım...

rayil54
24-04-2014, 11:37
arkadaşlar arabama nereden bulursam ordan benzin alıp (95 oktan)geziyorum.fakat performans kaybı hissetmedim belki vardır ama ben hissedemedim (benden kaynaklı olabilir:)performans ve motor tsi olduğu için hangi benzini almalıyım arkadaşlar önerileriniz nelerdir?

diğer konu ise arabam st olduğu için afedersiniz ama arkası düdük gibi duruyor :)bunun giderilmesi için aklıma gelenler ;
1)spor yay takmak,
2)16inç lastik,
3)marşpiyeler
4)karlık,

fakat bunlar yeterli mi ve bana maliyeti hakkında bana yardımcı olur musunuz?

uzattım biliyorum ama 1.2 tsi için chip tuning olursa ve yapsam saçma mı olur? (3-4 seneye satarım arabayı o anlamda söyledim,arabayı 1 kasımda aldım şu an 14000 de.)

yardımlarınız için teşekkürler...

Serkan JR
24-04-2014, 11:45
Ben, aracı aldığımdan beri BP kullanıyordum, birkaç aydır OPET kullanmaya başladım, gayet memnunum, rahatlıkla tavsiye ederim.

Diğer konulara gelince;

Satmayacak olsan bile 1,2 TSI için chip tuning gerçekten gereksiz olur. Daha fazla performans istiyorsan aracı değiştirmelisin. Zaten pek yaptıran da yok bildiğim kadarıyla.

Aracın yüksekliği için de; önlere ve arkalara yay yapman en sağlıklısı bence.

rayil54
24-04-2014, 12:21
peki 95 mi 97 oktan mı kullanıyorsun Serkan JR ?ya evet pek yaptıran yok hani merak ettiğimden dolayı sordum chip tuning i.yay olarak hangilerini almak mantıklı?çünkü araba yumuşak ve ondan da vazgeçmek istemiyorum?

Ryan Cooper
24-04-2014, 12:26
rayil54 Rayim aracın için chip tuning uygulaması ile 140hp lere kadar çıkılabiliyor ancak ideal ve verimli bi işlem ile 125hp 200NM tork ile sıkıntısız kullanırsın. DSG ise aracın onda da problem çıkmıyor. Bu yakalan değerler de bizim araçlar için çok iyi değerler. 1.4tsi leonlardan daha iyi yürüdüğü söyleniyor. ibiza ST ile mk3 FR lara kafa tutarsın =)) Sakin kullanımda da yakıt tüketimini düşürüyormuş. ST araç kullandığın için performans arayışında olmadığını düşünüyorum. 1.2tsi motorun standart gücü de öyle hiç öle değil bence. Bu yüzden chip tuning uygulaması çok gerekli değil diye düşünüyorum. Aracın kozmetiğini iyileştirmek için bagaj üstü spoile ile başlamalısın bence, o arkadaki yumurtalığı alıyor fakat ST için bagaj üstü spoiler nasıl nereden temin edilir onu bilemicem. Yay ile aracın leylek görüntüsünden kurtulabilirsin tabiki ama arkadaki o yumurtavari görüntü gitmeyecektir. Yay ve jant ın konforunu olumsuz yönde etkileyeceğini unutma ama ;) Yaylı bir aracı yüklü kullanırken iyice dikkat etmek gerekir girdiğin en ufak çukurda amörtisörlerine ve kulelerine zarar verebilirsin.

Serkan JR
24-04-2014, 12:58
peki 95 mi 97 oktan mı kullanıyorsun Serkan JR ?ya evet pek yaptıran yok hani merak ettiğimden dolayı sordum chip tuning i.yay olarak hangilerini almak mantıklı?çünkü araba yumuşak ve ondan da vazgeçmek istemiyorum?

95 kullanıyorum.

Yay konusunda da forumda birsürü konu açılmıştı, çok fazla bilgi var, bir göz at istersen. Konfor ve performans ters orantılı gidiyor... Ne istediğine karar vermen gerek.

rayil54
24-04-2014, 15:45
Biraz performans istiyorum tabi serkan ,o yuzden ilk once aracima takilabilecek uyumlu spor yay bulup takmak

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

rayil54
24-04-2014, 15:53
St olmasi tamanen hanimin tetcihi 😄yoksa gonlum leon du😞performans olarak cok guzel otobanda 200 ü gormustum.o zaman yay ve spoiler taktiktan sonra chip tuning araştırayım😄

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yasaminonuru
25-04-2014, 00:17
Yakıtınızı rastgele değilde pompada hile yapmayacak, güvenilir ve sürekli aynı bayiden almaya özen gösterebilirsiniz. İstasyonun ve depolarının kaliteli olması yeterli sanırım çünkü tüm markalar aynı rafineriden alıyorlar ürünlerini. Ülkemizde bu işi ciddiyetle yapan bayiler de malum zaten.

Aracın arka kısmına denildiği gibi spoiler olabilir. 16" beş kanatlı kalın jantlarda (orjinal olmak koşuluyla) güzel duracaktır. Ayrıca arka iki kapı bagaj ve 2 küçük cam için koyu karartılmış orjinal camlar da olabilir (serviste 400-450 TL civarı fiyatı var) Plakalık kapakta olduğu için tampona yapacak fazla birşey yok tamponu biraz uzatıp egzos ucu ve difüzör benzeri bir görüntü verilebilir. Ayrıca orjinal aksesuarlarda da birkaç şey var:

https://www.seat.com.tr/apps/aks_katalog/ibiza_aks.pdf

Spoiler için de ilandakine benzer bir şey olabilir:

SEAT İBİZA SPOYLER SPOİLER CUPRA MODEL KAMPANYA SNG TUNİNG - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 160404538 (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-seat-ibiza-spoyler-spoiler-cupra-model-kampanya-sng-tuning-160404538/detay)