PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastik Değişiminde Nelere Dikkat Etmeliyim?

_EFE_
29-04-2014, 20:37
Arkadaşlar yakın zaman da (fiyatta anlaşırsam yarın) lastik değişimini yapmayı planlıyorum. Lastik değişimi sırasında ve sonrasında dikkat etmem gerekenler nedir?

Birde Aracın Disk kısmı paslanmış. Gözüme bayağı batıyor. Lastikler sökülmüşken O bölgeyi nasıl boyayabilirim?

BatLeon
29-04-2014, 20:58
Abi disk korumasindan bahsediyorsun sanirsam. Onun için florasan sprey boyalar var 2-3 kat atarak yapabilirsin güzel olur. Birde bijonlari elleri ile tutturup sonra kompresör ile sıksınlar yoksa tekraryuva açıyor o umursamazlar. Sen dikkat et abim.

_EFE_
29-04-2014, 21:05
Abi disk korumasindan bahsediyorsun sanirsam. Onun için florasan sprey boyalar var 2-3 kat atarak yapabilirsin güzel olur. Birde bijonlari elleri ile tutturup sonra kompresör ile sıksınlar yoksa tekraryuva açıyor o umursamazlar. Sen dikkat et abim.

Sağol Resul kardeşim. Sıkma aşamasına dikkat ederim.

Tavsiye edeceğin Florasan sprey var mı?

BatLeon
29-04-2014, 21:09
Abi marka bilmiyorum ama sıkıntıda olmuyor yani renk seçeneği sana kalmış

GRHN
29-04-2014, 21:33
Kaliteli olsun uzun süre gitsin istiyorsanız motip ısıya dayanıklı kullanabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

_EFE_
29-04-2014, 22:01
Kaliteli olsun uzun süre gitsin istiyorsanız motip ısıya dayanıklı kullanabilirsiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tekrar tekrar yapmaktansa 1 kere yapıp işi bitirmek taraftarıyım . Galiba floresan boya bir miktar fosforlu. Herhalde fosfor olayı Isıya dayanıklı boyada yok.

ismail
29-04-2014, 23:06
orijinal lastik ebadından başka ebat bir lastik mi kullanacaksın
eğer farklı ebat lastik kullanmayacaksan lastik ten beklentilerini bildirebilirsen yardımcı olmaya çalışırız
ayrıca sana yakın olduğunu düşündüğüm forum dan bekir rdsg arkadaşımız var beylikdüzü nde
continental bayisi deniz ticaret ti sanırım
İletişim - Continental Lastikleri Bayi DENIZ TICARET OTOM.LAST.VE SAN.LTD. LTD. STI. / ME - Büyükçekmece - İstanbul | Otomobil Lastikleri , Yaz Lastikleri , Kış Lastikleri | Smartnet (http://www.denizticaret-continental-lastikleri.com/Continental-Lastikleri-%C4%B0leti%C5%9Fim.html)
maslak ta da gürhan GRHN arkadaşımız var
ipekyolu ticaret
İpekYolu – İletişim (http://www.ipekyolulastik.com/beta/index.php/iletisim/)
sağolsunlar her türlü yardımlarını esirgemezler

bkr
29-04-2014, 23:15
Tam olarak neresi gözüne batan yer

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

_EFE_
29-04-2014, 23:24
orijinal lastik ebadından başka ebat bir lastik mi kullanacaksın
eğer farklı ebat lastik kullanmayacaksan lastik ten beklentilerini bildirebilirsen yardımcı olmaya çalışırız
ayrıca sana yakın olduğunu düşündüğüm forum dan bekir rdsg arkadaşımız var beylikdüzü nde
continental bayisi deniz ticaret ti sanırım
İletişim - Continental Lastikleri Bayi DENIZ TICARET OTOM.LAST.VE SAN.LTD. LTD. STI. / ME - Büyükçekmece - İstanbul | Otomobil Lastikleri , Yaz Lastikleri , Kış Lastikleri | Smartnet (http://www.denizticaret-continental-lastikleri.com/Continental-Lastikleri-%C4%B0leti%C5%9Fim.html)
maslak ta da gürhan GRHN arkadaşımız var
ipekyolu ticaret
İpekYolu – İletişim (http://www.ipekyolulastik.com/beta/index.php/iletisim/)
sağolsunlar her türlü yardımlarını esirgemezler

İsmail Hocam ebatı 185/60/15 olarak değiştireceğim. Benim için Öncelik güvenlik ve Konfor. Düşündüğüm lastik Continental ContiPremiumContact 5 .

Forumun başka sayfasında konusu geçmişti. Bekir kardeşim sağ olsun ondan fiyat aldım. Triger Setini değiştirdiğim Bosch Car Service deki arkadaşın tanıdığı varmış. fiyat alacaktı. Bayağı iddialı konuşmuştu fiyat konusunda. Duruma göre ya Bekir kardeşimden yada Bosch car service nin yönlendireceği yerden alacağım. Çok büyük fiyat farkı çıkmazsa gönlüm Bekir kardeşimden yana. Bosch, Sibobları değiştirir Hem rot, Hem balans ayarı yaparız demişti. 2 yerde bana yakın. Zaman sıkıntım var o yüzden yakın yeri tercih etmek durumundayım.

_EFE_
29-04-2014, 23:29
Tam olarak neresi gözüne batan yer

Bekir Kardeş Jant aralarında görünen yuvarlak kesim.

bkr
29-04-2014, 23:54
Disk ile jantın arasında kalan yermi?

bkr
29-04-2014, 23:56
İsmail Hocam ebatı 185/60/15 olarak değiştireceğim. Benim için Öncelik güvenlik ve Konfor. Düşündüğüm lastik Continental ContiPremiumContact 5 .

Forumun başka sayfasında konusu geçmişti. Bekir kardeşim sağ olsun ondan fiyat aldım. Triger Setini değiştirdiğim Bosch Car Service deki arkadaşın tanıdığı varmış. fiyat alacaktı. Bayağı iddialı konuşmuştu fiyat konusunda. Duruma göre ya Bekir kardeşimden yada Bosch car service nin yönlendireceği yerden alacağım. Çok büyük fiyat farkı çıkmazsa gönlüm Bekir kardeşimden yana. Bosch, Sibobları değiştirir Hem rot, Hem balans ayarı yaparız demişti. 2 yerde bana yakın. Zaman sıkıntım var o yüzden yakın yeri tercih etmek durumundayım.

Abi rot bende yok ama sibop ları dert etme haberin olsun belki bahsi geçmedi ama benden almasan bile siboplar dert etme ;)

bkr
29-04-2014, 23:58
Eger orası ise güzel bi tek fırça ile temizleyip güzelbi soba boyası dediğimiz boya ile işin görülür haberin olsun ama ne yaparsan yap ısınıp ısınıp soğuduğu için illaki zamanla boya gidiyor

ismail
30-04-2014, 00:00
Disk ile jantın arasında kalan yermi?

fren kaliperi veya disk koruma sacından bahsediyor sanırım

bkr
30-04-2014, 00:02

Valla ismail abi oraları biliyorsun sende nekadar boyarsak boyayalım değşken ısı veya devamlı pisliğe maruz kaldığı için boyası deforme oluyor yanlışmı biliyorum sence ?

_EFE_
30-04-2014, 00:09
Abi rot bende yok ama sibop ları dert etme haberin olsun belki bahsi geçmedi ama benden almasan bile siboplar dert etme ;)

Bekir Kardeşim Gönlüm inan senden almak yana. Ama arkadaş iddalı konuştu, söyleyeceği rakamı merak ediyorum. Yer Bahçelievler de iş yerine yakın öğlen arası bir ara uğrayacağım.

Rot gereklimi bilmiyorum ama çok da gözümde ROT yaptırmak yok.

bkr
30-04-2014, 00:10
Abi nasip önemli olan sana uyması dostluk baki hiç bişey olmasa gelir çayımı içersin oda yeter bana

_EFE_
30-04-2014, 00:13

Teknik olarak bölgenin ismini söyleyemiyorum ama jant aralarında görünen yerler. Gürhan dediği ısıya dayanıklı boya bahsettiğiniz ağır şartlara uymada çok fark eder mi?

ismail
30-04-2014, 00:14
Valla ismail abi oraları biliyorsun sende nekadar boyarsak boyayalım değşken ısı veya devamlı pisliğe maruz kaldığı için boyası deforme oluyor yanlışmı biliyorum sence ?

doğrudur
yinede boyanmasında fayda var
ne kadar temiz durursa artık
benim kaliperlerin durumu ısıya dayanıklı sprey boya ile boyamıştım
http://www.seatclubturkey.com/sohbet/35178-bugun-seat-ina-ne-yaptin-2013-a-39.html#post828994

_EFE_
30-04-2014, 00:14
Abi nasip önemli olan sana uyması dostluk baki hiç bişey olmasa gelir çayımı içersin oda yeter bana

Sağol Bekir Kardeşim Teşekkür ederim.

_EFE_
30-04-2014, 00:18
doğrudur
yinede boyanmasında fayda var
ne kadar temiz durursa artık
benim kaliperlerin durumu ısıya dayanıklı sprey boya ile boyamıştım
http://www.seatclubturkey.com/sohbet/35178-bugun-seat-ina-ne-yaptin-2013-a-39.html#post828994

Boya zamanla deforme bile olsa Herhalde çok kısa sürede bozulmaz. Tahmini ne kadar süre dayanır acaba. Birde İsmail hocam Senin tavsiye edeceğin bir boya var mı?

heaw42
30-04-2014, 00:36
başkan orayı bende boyattım lastik değişiminde. sprey boya ile boyadılar yüksek ihtimal ama şuan sıkıntı yok (boyatalı 2 ay oldu). olmadı bi sprey alın söküldükçe sıkın

_EFE_
30-04-2014, 00:45
başkan orayı bende boyattım lastik değişiminde. sprey boya ile boyadılar yüksek ihtimal ama şuan sıkıntı yok (boyatalı 2 ay oldu). olmadı bi sprey alın söküldükçe sıkın

Her boya işlemi için lastiği sökmeye gerek var mı? Sonuçta Sprey boya, sağa sola çok bulaşır mı?

ismail
30-04-2014, 07:10
Boya zamanla deforme bile olsa Herhalde çok kısa sürede bozulmaz. Tahmini ne kadar süre dayanır acaba. Birde İsmail hocam Senin tavsiye edeceğin bir boya var mı?

kısa sürede bozulmaz
dupli color marka bulsan iyi ama fiyatı biraz yüksek olduğundan (35 tl) bulunmuyor meret
ilk öncelik motip bulamazsan raymax alabilirsin (15 - 20 tl)

Her boya işlemi için lastiği sökmeye gerek var mı? Sonuçta Sprey boya, sağa sola çok bulaşır mı?

lastik (yani jant sökülmeden) çıkartılmadan boya işlemi yapılmaz
zaten bir boyadın mı en az 1 - 1,5 yıl gider

GRHN
30-04-2014, 08:42
motip ısıya dayanıklı 690 derece :D seni uzun uzun zaman götürür merak etme dökülmez ama balata tozunun oluşturacağı kire çözüm yok maalesef o renginde değişime neden olur malum ona taş dayanmıyor boya ne yapsın :)

_EFE_
17-05-2014, 13:45
Eger orası ise güzel bi tek fırça ile temizleyip güzelbi soba boyası dediğimiz boya ile işin görülür haberin olsun ama ne yaparsan yap ısınıp ısınıp soğuduğu için illaki zamanla boya gidiyor

Bekir arkadaşımın Dükkanından Geçen hafta Lastikleri Continental ContiPremiumContact 5 185/60/15 olarak değiştirdim. Arabanın ilk hareketi ile farkı hemen anlaşıldı. Sanki Araba hafiflemiş gibi daha rahat hareket etmeye başladı. Virajlarda eski lastiklerdeki savurma sorunu ortadan kalktı. Aracın Asfaltta sürüşü de bayağı değişti sanki kayar gibi ilerlemeye başladı . Ve ıslak zeminde duruş mesafesi bayağı fark etti. Ama kuru zeminde sanki eski lastikler daha çabuk duruyor gibiydi !

Bekir rdsg de sağ olsun ilgilendi, SCT ekiteki varmış kendine ayırdığı onu yapıştırdı. Ama boya işini havalar ısındığında yapılması lazım fayda görmezsin ama istiyorsan yapı marketten boya al yapalım deyince yaptırmadım. Gerçi bir daha vaktim olur mu yada fırsatım olur mu bilemiyorum?

Uzun lafın kısası Continental Lastiklerden çok memnun kaldım. Arabanın sürüşünü bayağı değiştirdi. Lastik seçimimde yardımları dokunan bütün arkadaşlara teşekkür ederim.

06et549
17-05-2014, 13:50
balata tozuna tiner öneriyorum resmen akıyo :)hiç zararı yok aldığım her araca yaparım jant tertemiz oluyor

bkr
17-05-2014, 14:59
güle güle kullan abi umarım hep böyle memnun kalırsın

_EFE_
17-05-2014, 15:24
güle güle kullan abi umarım hep böyle memnun kalırsın
Teşekkür ederim Bekir. Lastik gerçekten başarılı ama şu boya işini halletseydik iyi olurdu keza bir daha fırsat bulmam zor. Neyse sağlık olsun

balata tozuna tiner öneriyorum resmen akıyo :)hiç zararı yok aldığım her araca yaparım jant tertemiz oluyor

Abdullah Tineri Jant temizliği için mi kullanıyorsun. Birde Selülozik yada sentetik tiner fark eder mi?

06et549
19-05-2014, 09:57
Teşekkür ederim Bekir. Lastik gerçekten başarılı ama şu boya işini halletseydik iyi olurdu keza bir daha fırsat bulmam zor. Neyse sağlık olsun

Abdullah Tineri Jant temizliği için mi kullanıyorsun. Birde Selülozik yada sentetik tiner fark eder mi?

evet jant temizliği için kullanıyorum sellozik sentetik tam hatırlamıyorum ama bu plaka çerçevesini silmek için kullandığımızdan olacak ..yanı boya çıkartan dersen ona gore almış olursun
hiç korkma 10 numara sonuç alacaksın