PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İstanbul Göztepe - Usta Tavsiyesi

inkubus
13-05-2014, 13:36
Merhabalar,

Uzun bir süre sonra üyeliğimin hala aktif olduğunu görmek çok güzel oldu.
Eşim direksiyon kursuna başlayınca arabayı bir toparlamak istedim. Zira yakında trafiğe çıkar.

Seat Cordoba 1.4 Stella benzinli aracım var.
şimdi 120 Bin km'de ve bakıma ihtiyacı var :)

1) 5 yıllık bakım yani triger seti vb. değişecek
2) Fren diskleri değişecek;frene basınca abs'li araçlar gibi yapıyor ama abs'si yok :/

Bujileri değiştirmiştim zaten onlarda sorun yok, ek değişmesi gereken neler var? Özellikle bu triger seti haricinde neler değişmeli ? Su pompası vb ?

Ve gelelim esasa soruya;
İstanbul Göztepe köprüsü civarı ya da Bostancı oto sanayi de önereceğiniz, referansınızla gideceğim usta var mıdır ?

Teşekkürler,
Emrah

airarmada
13-05-2014, 13:39
göztepe sanayinin yarısını tanırdım ama çoğu taşındı gitti benim ustada şuan dudulluda.isterseniz yönlendirebilirim

Leonart
13-05-2014, 14:08
goztepe koprusunde seckin otomotiv var kesinlikle siddettle oneririm işçiliği cok temiz garantili ve musteri icin calisan bi abi para icin degil :)

ismail
13-05-2014, 14:10
muhtemelen aracın 16V tır
triger seti değiştiğinde su pompasının da değişmesi gerekli tabiki
aşağıdaki konu biraz yardımcı olur sanırım
http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/45977-80-000-k-m-de-triger-seti-degisimi.html
http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/43294-motorda-titreme-performans-kaybi-ve-motor-ariza-isigi-lutfen-yardim-edin.html#post962312

Leonart
13-05-2014, 14:12
ismi yanlis hatirlamiyorsam osman ogluda tolgaydi ben memnun kaldim bir cok kez sizede onerebilirim

inkubus
13-05-2014, 14:17
Seçkin otomotiv'i bulmaya çalışacağım.
Malum özel sektör çalışanı olunca fazla zaman ayıramıyorum, yeni taşındım bu muhite bu nedenle yönlendirmeniz önemliydi.

Cevap veren her bir arkadaşa zaman ayırdıkları için teşekkür ederim.

Leonart
13-05-2014, 14:22
nedemek abicim rica ederim :) Aydın Doğan ilk okulunun yaninda yada arkasında kaliyordu