PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : !!egsoz Ariyorum!!

cmi87
21-01-2008, 01:30
Arkadaşlar 2006 seat leonuma egsoz taktırmayı düşünüyorum nerde ve hangi marka taktırabilirm ama şahinlerden çıkan bi ses de istemiyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinicem

howercraft
21-01-2008, 01:50
-Sebring XT1 ufak bi işlem ile leona uyarlanıyor
-Magnex
-Otto
-Super Sprint(Fiyatları biraz pahalı fakat Seat Leon'a uygunluk belgesi var ve bununla ruhsata da işletebiliyorsun)

cmi87
21-01-2008, 01:59
yılmaz burakcım çok teşşekkür ederim tavsiyen için ruhsata işlenmesi de ayrı bi güzelmiş sağol

howercraft
21-01-2008, 02:07
Ne demek her zaman ;)

LeonRider
21-01-2008, 08:31
Arkadaşlar 2006 seat leonuma egsoz taktırmayı düşünüyorum nerde ve hangi marka taktırabilirm ama şahinlerden çıkan bi ses de istemiyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinicem

Ben biraz araştırdım bu konuyu. Remus, devil ve supersprintte birebir uyumlu egzostlar var. Aralarında en pahalısı süpersprint ama uygunluk belgesi var. Muayne veya polis sorun olmaz. Üst devirlerde ses veriyor ve çok köklü bir italyan firması. Remus avusturya'da üretiliyor fiyat uygun ve uç çeşitliliği fazla. 3 çeşit ses seviyesi var. Bizim araçlara olan sadece ilk iki seviyede bulunuyor. 1. Sports Label, 2.Powersound seviyeleri var(Vanalı aç-kapa) 3. Wild Label yok. Devilde fransız markası, düşük devirlerde bile yüksek sesi var diye duydum.:smoke:

desperado_32
21-01-2008, 12:10
Sebring yada ABT al derim tabi yılmaz abinin dedikleride harika :D

cmi87
21-01-2008, 19:33
yorumlarınız için sağolun ama bu markaların fiyatları ne kadardır acaba onları da yazarsanız çok memnun olucam

LeonRider
21-01-2008, 20:39
Sadece susturucular 400-700 euro arası... Center pipe için superrprintten 300 euro demişlerdi. Uçsuz alırsan bide ekstra uç parası.... 100-150 euro... Yani kafadan bi 1000 TL gider. 1000 Euro olursa daha lezzetli oluuu... Yani anlican money talks babe walks...

cmi87
23-01-2008, 12:05
sadece bi egsoz 1000€ mu hehehe eywallah kardeşim ama likitim 600 ytl civarında biraz daha beklemem gerek o zaman :)2009 umarım çabuk gelir

LeonRider
23-01-2008, 13:24
Daha ucuz yollarıda var. Sanayi tipi flan. Yada daha ucuz markalarda var.. Araştırmanın sonu yok:)

HHaKo
23-01-2008, 14:10
kardeşim hiç gidip boş yere supersprint remus sebring falan bunlara para verme ben bu işe çok kafa yordum çok soruşturdum. Bizim araçlarda sadece son susturucu takıcaksan çok abartı bi ses vermiyor zaten komple boru ve susturucu iptali ile yüksek ses alabiliyorsun. Ama yok ben zaten tok ve 2-3 bin devirden sonra bagırsın istiyorum diyosan git sanayiye orda REAL marka susturucular satılıyor ses aynı ses hiçbir farkı yok diger egsozlardan. Kafasınıda istedigin model seç al sana 150 ytl ye perf. son susturucu.. Ben yeni taktırdım hatta ben çift çıkış aldım şimdi sag tarafıda kestirip kafa çıkarttırıcam bana hepsinin maliyeti 350 ytl tutucak en fazla. Ve seside çok tatlı cırtlak ses çıkmıyo sesi çok tok 3bin devirden sonra yüksek bi şekilde duyulmaya başlanıyor ve arabanın içine o kadar rahatsız edici bir seste vermiyor. Performansını sorarsan izlenimlerime göre aracı sanki biraz devirden düşürdü ama yüksek hızda ve devirde çok farketti..

cmi87
24-01-2008, 01:15
yok ya zaten taktırdım mı bi kere olacak o da profosyonel bişy olsun sonuçta şahine taktırmıyoruz dediğin gibi money talks

cmi87
24-01-2008, 01:19
saol hakan o zaman bi sanayiye gidip sorayım ben nedir diye ama tek korkum garntisi var arabanın motorda bi problem olursa eğer garanti bozuluyo mu???

LeonRider
24-01-2008, 01:33
Egsozt aracı niye bozsun. Çok dar olmasın borular, backpressure denilen olayı fazla abarmadıktan sonra sorun olmaz. Altı üstü aracın gazını attığı boru.

howercraft
24-01-2008, 02:47
Egzos değişimi garantiyi bozar arkadaşlar eğer dışarda yapılıyorsa...Ayrıca madem 600 ytl var sana sebring xt1 alalım onu senin araca uyduralım bence olsun bitsin hem kalite hem prof işi.Ama ruhsata işletemezssin çünkü uygunluk belgesi yok

HHaKo
24-01-2008, 04:16
abi xt1 e de verdigi paraya yazık olucak bende ilk başta elime aldım xt1 i gittim adam nasıl uydurucagını söyleyince gidip geri verdim egsozu kesip biçiyolar hiçbi özelligi kalmıyoki

cmi87
24-01-2008, 18:15
wala herkes ayrı bişy söylüyo gerçekten de kafam iice karıştı gidiyim yaptırıym bişy yılmaz yardım et bana kardeşim hakan sen de

LiaTeD
24-01-2008, 18:20
bende sebring var... sesinden de performansından da oldukça memnunum. aracımı bilenler bilir. çok tok çok sakin ve kaliteli bir ses veriyor. yapılan işlemden çekinme ama sıradan bir yere de yaptırma. eksozu kısaltıyorlar biraz ama canavar gibi oluyor. hayatta hiçbir eksoza değişmem valla...

howercraft
26-01-2008, 04:36
wala herkes ayrı bişy söylüyo gerçekten de kafam iice karıştı gidiyim yaptırıym bişy yılmaz yardım et bana kardeşim hakan sen de

valla sen ortaya somut bi adım at ben sana gerekn yardımı fazlası ile yaparım ;)

cmi87
26-01-2008, 12:16
kardeş yarın ben yurtdışına uçuyorum tatil amaçlı 2 hafta yokum ama geldiğimde sana ulaşayım beraber bana bi egsoz yapalım ok?

howercraft
26-01-2008, 13:53
tamam kardeşim iyi tatiller iyi yolculuklar şimdiden sana yediğin içtiğin senin olsun gelince gördüklerini anlat yeter ;)

dincher
17-02-2008, 15:35
kardeşim hiç gidip boş yere supersprint remus sebring falan bunlara para verme ben bu işe çok kafa yordum çok soruşturdum. Bizim araçlarda sadece son susturucu takıcaksan çok abartı bi ses vermiyor zaten komple boru ve susturucu iptali ile yüksek ses alabiliyorsun. Ama yok ben zaten tok ve 2-3 bin devirden sonra bagırsın istiyorum diyosan git sanayiye orda REAL marka susturucular satılıyor ses aynı ses hiçbir farkı yok diger egsozlardan. Kafasınıda istedigin model seç al sana 150 ytl ye perf. son susturucu.. Ben yeni taktırdım hatta ben çift çıkış aldım şimdi sag tarafıda kestirip kafa çıkarttırıcam bana hepsinin maliyeti 350 ytl tutucak en fazla. Ve seside çok tatlı cırtlak ses çıkmıyo sesi çok tok 3bin devirden sonra yüksek bi şekilde duyulmaya başlanıyor ve arabanın içine o kadar rahatsız edici bir seste vermiyor. Performansını sorarsan izlenimlerime göre aracı sanki biraz devirden düşürdü ama yüksek hızda ve devirde çok farketti..

real egsozu arkadaşın 206sına taktık remusun bi modelinin birebir aynısıydı 90lira mı neydi egsozcu arkadasımız tavsiye etti.6 ay kullandı sora polis çıkarttırdı 15gun once.6 ay boyunca herhangi bi sıkıntı olmadı.benim leonda da realin egsoz ucu var senin araçtakine benziyo oval geniş.

tabi bunları derken remus sebring vs. alınmaz demiyorum.butçe musaitse alınır tabikide

HHaKo
17-02-2008, 23:59
real egsozu arkadaşın 206sına taktık remusun bi modelinin birebir aynısıydı 90lira mı neydi egsozcu arkadasımız tavsiye etti.6 ay kullandı sora polis çıkarttırdı 15gun once.6 ay boyunca herhangi bi sıkıntı olmadı.benim leonda da realin egsoz ucu var senin araçtakine benziyo oval geniş.

tabi bunları derken remus sebring vs. alınmaz demiyorum.butçe musaitse alınır tabikide

ben saglı sollu çift çıkışlısını aldım bütün herşeyi uçları işciligi dahil 400e fln geliyo nerdeyse aynı egsozun markalı versiyonları bin 1500 arası satılıyor benimde taktırdıgım yer leondan sadece son susturucuyla fazla ses alamayacagımı ve hepsinin aynı sesi çıkarttıgını söyledi..