PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : golf 'çü geldi ama leon alacak :)

oguzhans
23-01-2008, 09:14
selamınaleyküm adım oğuzhan istanbulda yaşıyorum öğrenciyim 4 kasa golf um var tdı ama satım leon alıcam kısmetse tabi sizler seat kullanıcıları olarak beni yönlendirirseniz çok memnun olurum. yani hangi model hangi motor fln :) saygılar tum SCT ailesine iyi forumlar..

LeonRider
23-01-2008, 09:43
Leon TSİ;)

beyli
23-01-2008, 11:07
tabiki leon 1.4 TSİ

bugra_leon
23-01-2008, 11:35
Leon 1.4 TSİ derim

desperado_32
23-01-2008, 12:23
1.4 TSi :D

SKYLARK
23-01-2008, 12:43
Sıfır alıcaksan 1.6 motor emekliliğine yaklaştı , o yüzden 1.4 litre hacimli TSI motoru tercih etmen daha akıl karı olucaktır, tabii 1.4 TSI'ı öneriyoruz ama bunun ilerde ne gibi kronik arızalar çıkaracağını kestirmesi zor, çünkü TSI motorda aşırı besleme var ülkemizdeki yakıtın kaliteside her yerde aynı değil bu nedenle ilerde Turbo arızası ile servis kapılarını aşındırmanızada sebebiyet verebilir, ama bu risk alınırmı? bence alınır.

Renk olarakta tüm renklerin kendine göre bi çekiciliği var, ama en çok rağbet gören renkler şu an için siyah ve Beyaz, kendi aracım siyah ancak aldığım esnada beyazı olmadığı için siyahını aldım, Beyaz rengi şiddetle tavsiye ediyorum.

gorkemsarigul
23-01-2008, 12:53
farklı birşey yazayım bari aramıza hoşgeldin golf 4 ü satıp leon alan cok var burada ama sana ikinci el bitane 2.0fsı leon tavsiye ederim 2006 model ve vergi indirimine giriyor önümüzdeki yıl 1.6 2007 leonlarla hemen hemen aynı vergiyi vereceksin aynı yakıtı yakacaksın daha ucuza alacaksın daha hızlı bir araban olacak daha ne olsun birde sport up ki onu hiç sölemedim daha:) 1.4 tsı neymiş:):)

bahsettiğm aracı istedigin dakika görüşelim bukadar temizi yok çünkü;)

digiersoy
23-01-2008, 13:13
aramıza hoşgeldin oğuzhan...:) herkes araba biner ama leon binemez en kısa zaman da leon alman dileiğle...:)

adnanguclu
23-01-2008, 14:38
Seat alcaksan bence 2-3 ay kadar bekle şu TSI lar bi satılsın bakalım o zaman dılımınde problemlerı cıkıcak mı arabanın..Pek sanmıyorum ama ben olsam beklerdım leon alcaksam..Hosgeldın aramıza:D

oguzhans
23-01-2008, 14:57
Arkadaşlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim ilgilendiginz için. 1.4 motorda SKYLARK arkadaşımında değindiği turbo arızasından korkuyorum çünkü bu turbolardan çok çektim ben golf un turbosunu yeni deiştirdim 1,600 ytl :( bide t5 imizin turbosu 2,500ytl :( yani anlıyacağınız çok soğudum bu turbolu araçlardan...servis te bişi yapamıyor mozot lardan dolayı deyim sıyrılıyor. genede TSI dan şaşma mı dersiniz ?

gorkemsarigul
23-01-2008, 18:36
farklı birşey yazayım bari aramıza hoşgeldin golf 4 ü satıp leon alan cok var burada ama sana ikinci el bitane 2.0fsı leon tavsiye ederim 2006 model ve vergi indirimine giriyor önümüzdeki yıl 1.6 2007 leonlarla hemen hemen aynı vergiyi vereceksin aynı yakıtı yakacaksın daha ucuza alacaksın daha hızlı bir araban olacak daha ne olsun birde sport up ki onu hiç sölemedim daha:) 1.4 tsı neymiş:):)

bahsettiğm aracı istedigin dakika görüşelim bukadar temizi yok çünkü;)

FSI DAN ŞAŞMA DERİM;)

howercraft
24-01-2008, 02:43
1.4 TSI bence her türlü alınır 2.0 atmosferik turbosuz bir araca binmektense 1.4 turbolu bir aracı Leonda tercih etmeni öneririm.Kaliteli ve sabit yerden yakıt alırsan sıkıntı yaşamazssın.Ayrıca Turbolu araç kullanmanın bazı incelikleri var buna dikkat edildiğinde turboda bir sorun yaşamazssın.Ben TDI arabamı 1.5 yıldır chip ile kullanıyorum ve yolda nasıl yüklendiğimi görsen oturup ağlarsın hatta buna yaptığımı başka arabaya yapsam piston segman turbo patates olur 1 ay sonra ama kullanım önemli.Şimdi diyeceksinki arabanın yolda anasını ağlatıyosun sonrada kullanımdanmı bahsediyosun diye,Turboda sorun yaşamaman için

1-Aracı ilk çalıştırığında 15 dk boyunca devir olarak turbonun açılmasına izin vermeyecek şekilde 2000 devirde düşük viteslerde seyretmen gerek çünkü motor tam sıcaklığına ulaşmadan turbo gereken yağlama görevini yerine getiremiyor ve bu durum turbo arızalarına neden oluyor
2-Gazladıktan sonra mutlaka aracını stop etmeden önce 1-3 dk arası rolantide çalışır durumda bırakmalısın çünküsen gazlayıp frene basmış olsanda turbo içindeki pervane yağlama ile dönmeye devam ediyor olacak çünkü dk/devir oranı çok yüksek.Kontağı kapattğın takdirde motordaki yağ kartere doğru akacak ve turbonun içindeki pervane devrini bitirene kadar yağsız bir şekilde dönmeye devam edecektir ve bu durum yine ileriki zamanlarda baş ağrıtacaktır.

Bence Turbolu araç fabrika hatası ve şanssızlık olmadığı takdirde kolay arıza vermez.1.4 olsun Turbo olsun Torque'u lastiklerinde hisset ;)

CanTURK
24-01-2008, 10:17
golf 4 son golf artık golf oldu :) golf 6 da adamlar uretım zamanını 36 saatten 20 saate ındırmısler; takdır edersınızkı bunun sıze bı faydası olmayacak.; Kaliteden calınacak gene :)

Yılmaz güzel özetlemişin; Peki ilk 15 dakkada nasıl zaman geçiriyosun; yüklenmeye başlamadan önceki süreyi sıkılmadan atlatmak konusundada taktik varmı :)

SKYLARK
24-01-2008, 12:57
15dk bana çok uzun bir süre gibi geldi, yaz-kış farketmeden ben aracımı çalıştırdıktan sonra motor sıcaklığı 88-89 Dereceye ulaşana kadar yüksek devir çevirtmem ve bu sıcaklığa ulaşmam maksimum 3-5 dk sürüyor, 15 dk süre dizeller için herhalde ?

HHaKo
24-01-2008, 18:54
hoşgeldin aktif forumlar ve leondan şaşma ;)

oguzhans
25-01-2008, 10:20
1.4 TSI bence her türlü alınır 2.0 atmosferik turbosuz bir araca binmektense 1.4 turbolu bir aracı Leonda tercih etmeni öneririm.Kaliteli ve sabit yerden yakıt alırsan sıkıntı yaşamazssın.Ayrıca Turbolu araç kullanmanın bazı incelikleri var buna dikkat edildiğinde turboda bir sorun yaşamazssın.Ben TDI arabamı 1.5 yıldır chip ile kullanıyorum ve yolda nasıl yüklendiğimi görsen oturup ağlarsın hatta buna yaptığımı başka arabaya yapsam piston segman turbo patates olur 1 ay sonra ama kullanım önemli.Şimdi diyeceksinki arabanın yolda anasını ağlatıyosun sonrada kullanımdanmı bahsediyosun diye,Turboda sorun yaşamaman için

1-Aracı ilk çalıştırığında 15 dk boyunca devir olarak turbonun açılmasına izin vermeyecek şekilde 2000 devirde düşük viteslerde seyretmen gerek çünkü motor tam sıcaklığına ulaşmadan turbo gereken yağlama görevini yerine getiremiyor ve bu durum turbo arızalarına neden oluyor
2-Gazladıktan sonra mutlaka aracını stop etmeden önce 1-3 dk arası rolantide çalışır durumda bırakmalısın çünküsen gazlayıp frene basmış olsanda turbo içindeki pervane yağlama ile dönmeye devam ediyor olacak çünkü dk/devir oranı çok yüksek.Kontağı kapattğın takdirde motordaki yağ kartere doğru akacak ve turbonun içindeki pervane devrini bitirene kadar yağsız bir şekilde dönmeye devam edecektir ve bu durum yine ileriki zamanlarda baş ağrıtacaktır.

Bence Turbolu araç fabrika hatası ve şanssızlık olmadığı takdirde kolay arıza vermez.1.4 olsun Turbo olsun Torque'u lastiklerinde hisset ;)
kardeşim çok saol verdiğin bilgiler için bakalım şu 1.4 ler bi piyasada yürümeye başlasın da hayırlısı artık :d

howercraft
26-01-2008, 03:31
Yılmaz güzel özetlemişin; Peki ilk 15 dakkada nasıl zaman geçiriyosun; yüklenmeye başlamadan önceki süreyi sıkılmadan atlatmak konusundada taktik varmı :)[/quote]

Tabiki taktik var,ana caddeye bağlanana kadar sağdan yavaş yavaş gidip hem etrafımı izliyorum,hemde gideceğim yolda can sıkıntısı olmasın diye dinleyeceğim cd leri hazırlıyorum :)

quoasimodo
26-01-2008, 10:34
aramıza hoşgeldin!
1.4 tsi