PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbiza St park sensörü hk.

neco79
31-05-2014, 22:45
Merhaba.

Benim leon sc fr dan sonra babam da seat sahibi olmaya karar verdi vag grubuna çok yabancı değil uzun süre 98 model polo kullandı ve o arabasından çok memnundu hala sağlamlığından bahsediyor. Aslında yine polo almaya nietliydi ama muadili olan ve tam dolu arabayı 10 bin lira ucuza alabileceği konusunda ikna edebildim ve bugün ibiza st style aldı. P. Tesi arabayı teslim alıcaz. Sormak istediğim şu.

Bu arabada park sensörü yok serviste taktırsak kaç tl dir? Muhtemelen pahalıdır.
Dışarda taktırırsak garanti konusunda sorun olur mu?

Teşekkürler.

Aileye yeni katılan makina bu.

http://img.tapatalk.com/d/14/06/01/enabyme5.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/06/01/nuha6ube.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/06/01/2abe6amy.jpg

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

rayil54
31-05-2014, 22:59
arabanız hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin inşaallah... park sensörü çoğunlukla hediye ediliyor diye biliyorum o konuda hiç satıcıyla konuşmadınız mı?bence garanti bozulmaz ama arabayı teslim alırken son bi pazarlık daha yapın belki tutar :)

mayham85
31-05-2014, 23:08
Hayırlı olsun allah kaza bela vermesin

neco79
31-05-2014, 23:19
Teşekkürler.

Arabayı başka bir araba ile takasa girdik açıkçası şartları baya zorlayıp aldık ve park sensörü hediyesi istemeye yüzüm tutmadı:D
Sonuçta dışarda 70-80 tl ye takılıyor garanti konusunda sıkıntınyaratmıyorsa dışardan taktırırız.

yasaminonuru
31-05-2014, 23:20
Aracınız hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Eski polodan sonra çok daha iyi gelecektir bu araç. Park sensörü serviste 700 TL civarı fiyat veriyorlar. Dışarda 40-50 TL ye kitler satılıyor, 20 TL de max montaj parası verseniz 70 civarına mal edersiniz. Tampon üzerindeki sensörlerin beyaz olmasına dikkat edin gerisi önemli değil.
Araç sanırım 1.4 Style ne kadara mal oldu?

neco79
31-05-2014, 23:23
Aracınız hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. Eski polodan sonra çok daha iyi gelecektir bu araç. Park sensörü serviste 700 TL civarı fiyat veriyorlar. Dışarda 40-50 TL ye kitler satılıyor, 20 TL de max montaj parası verseniz 70 civarına mal edersiniz. Tampon üzerindeki sensörlerin beyaz olmasına dikkat edin gerisi önemli değil.
Araç sanırım 1.4 Style ne kadara mal oldu?

39.000 1.4 style.
Dacia Sandero ile takasa girdik

bemp
31-05-2014, 23:25
hayırlı olsun, dışarıda taktırırsanız garanti kapsamından çıkar aracın elektrik aksamı, serviste yaptırınca da cebinizdeki para sizi garanti kapsamı dışında bırakır, burada serviste bir arkadaşın eşinin jettasına park sensörü taktırmak için 1500 lira fiyat vermişlerdi. ama ben sorduğumda ibiza için 600 civarı denmişti.

neco79
31-05-2014, 23:30
hayırlı olsun, dışarıda taktırırsanız garanti kapsamından çıkar aracın elektrik aksamı, serviste yaptırınca da cebinizdeki para sizi garanti kapsamı dışında bırakır, burada serviste bir arkadaşın eşinin jettasına park sensörü taktırmak için 1500 lira fiyat vermişlerdi. ama ben sorduğumda ibiza için 600 civarı denmişti.

600 tl de az değilki 50 tl ilk cihaza 600 tl nasıl bir anlayıştır . Eski usül devam edecek ozaman babam:D

rayil54
31-05-2014, 23:45
araç oluşturucuda 800 tl yazıyor . siz yine de pazarlık yapın diyorum :)

yasaminonuru
31-05-2014, 23:47
600 tl de az değilki 50 tl ilk cihaza 600 tl nasıl bir anlayıştır . Eski usül devam edecek ozaman babam:D

Dacia'yı verdiğiniz çok iyi olmuş öncelikle. Park sensörünü iyi bir ustaya taktırırsanız sorun olmaz diye düşünüyorum. Park sensörü ile servise gittiğinizde (inşallah periyodik bakım harici gitmezsiniz) sadece ekstra olarak içeride bulunan göstergesini/ekranını çıkarın anlayacaklarını dahi düşünmüyorum. Bir de aracınız manuel, garantisini de uzatmayı düşünmüyorsanız %100 LPG uyumlu ve kendini ispatlamış bir motora sahip, LPG'de düşünebilirsiniz araca.

yasaminonuru
31-05-2014, 23:53
araç oluşturucuda 800 tl yazıyor . siz yine de pazarlık yapın diyorum :)

Anlaşılmış sanırım fiyatı bitirmişler. Aracı teslim alırken tüm ekipmanlarını istemeyi unutmayın, ne alabilirseniz kardır; paspas, ilkyardım çantası, anahtarlık, Türkçe kitapçıkları, bulabilirseniz bagaj filesi (bana toledodan söküp verdiler), vs.vs.

rayil54
31-05-2014, 23:57
Anlaşılmış sanırım fiyatı bitirmişler. Aracı teslim alırken tüm ekipmanlarını istemeyi unutmayın, ne alabilirseniz kardır; paspas, ilkyardım çantası, anahtarlık, Türkçe kitapçıkları, bulabilirseniz bagaj filesi (bana toledodan söküp verdiler), vs.vs.

bagaj filesi hariç diğerleri standarttır verme zorunluluğu vardır çalamazlar yani?aracı aldığım yerde arkadaş çalıştığı için istediğim pazarlığı yapabiliyordum :)

neco79
01-06-2014, 00:03
bagaj filesi hariç diğerleri standarttır verme zorunluluğu vardır çalamazlar yani?aracı aldığım yerde arkadaş çalıştığı için istediğim pazarlığı yapabiliyordum :)

Bu bagaj filesi nasıl bişeyki?

rayil54
01-06-2014, 00:09
Bu bagaj filesi nasıl bişeyki?

bagaj kenarındaki boşluğa,bagajın tamamınıda kaplayabilen eşyaların savrulmasını önleyen bence olması gereken bişey

yasaminonuru
01-06-2014, 00:39
bagaj kenarındaki boşluğa,bagajın tamamınıda kaplayabilen eşyaların savrulmasını önleyen bence olması gereken bişey

Evet dağınıklığı ve eşyaların sağa sola savrulmasını engelleyen bir file. Ekipmanların tamamını vermek zorundalar ancak bazen istisnalar olabiliyor, forumdan hatırladığım ilkyardım çantası almayanlar, Türkçe kitapçık almayanlar filan vardı. Bir de aracınızı alınca muhakkak bagaj havuzu siparişi verin, gerçekten gerekli bir şey iyi ki almışım.

rayil54
01-06-2014, 00:44
Evet dağınıklığı ve eşyaların sağa sola savrulmasını engelleyen bir file. Ekipmanların tamamını vermek zorundalar ancak bazen istisnalar olabiliyor, forumdan hatırladığım ilkyardım çantası almayanlar, Türkçe kitapçık almayanlar filan vardı. Bir de aracınızı alınca muhakkak bagaj havuzu siparişi verin, gerçekten gerekli bir şey iyi ki almışım.

Öyle birşey varsa eğer bu doğuş gerçekten saçmalamış.bagaj havuzunu bende merak ediyorum , alıp almama konusunda hala kararsızım da...

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yasaminonuru
01-06-2014, 18:09
Öyle birşey varsa eğer bu doğuş gerçekten saçmalamış.bagaj havuzunu bende merak ediyorum , alıp almama konusunda hala kararsızım da...

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öyle bir ticaret anlayışımız var ki, her şey malı satana kadar. Ürüne fatura kesildiği andan itibaren yüzünüze gülen insanlar bir anda karşınıza kurallarla, keyfiyetlerle çıkıyorlar. Maalesef Seat markasında yaşadığımızı sorunların tek kaynağı Doğuş değil. Bazen Doğuş, bazen servis, bazen hadlerini aşan satıcı/servis elemanları vs. vs. Etrafımızda bolca saçmalayan insan var anlayacağımız...