PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Xenon Montaj

leonkemal
26-01-2008, 22:56
:cop: Arkadaşlar xenonun montajını kendisi yapan varmı yada nasıl yapılır bilen

HHaKo
27-01-2008, 05:34
kemal ben izlemiştim takılırken çok zor gözükmüyodu ama elektrik olayını akünün neresine takıyolar onu bilmiyorum ama gerisi çok basit normal farları çıkarıp yerine onun ampulleri takıyolar o beynide aracın bi boşluguna bi demir yardımıyla vidalayıp tutturuyolar o kadar. elektrigini baglamayı bilen herkes takabilir aslında..

quoasimodo
27-01-2008, 11:39
ben de takarlarken izlemiştim.
önce farların arkasındaki kapağı tutan kelepçeler açılıp kapak çıkartılıyor. ampul yerinden çıkarılıp elektirik soketi çıkarılıyor.
xenon ampulüne dokunmadan (dokunmamak çok önemli!) yuvaya orturtuluyor ve sabitleniyor. bu arada normal ampulden arkasından çıkartılan elektrik soketi, xenon balastının girişine takılıyor. balastın çıkışı ise xenon ampule gidiyor.
bu arada xenon'un balastı dışarıda kaldığı için kablo da mecburen dışarıya çıkıyor. aslında kapağın arkasını delmek ve de muhafaza için contada da olmasına rağmen far içine su aldığı buhar yaptığı için en alt noktadan contayı söküp plastiği kesip, kabloyu oturttuktan sonra contayı yerine oturtup kapağı kapatıyorlar. ama montajı tamamlamadan önce farları açıp yanıp yanmadığını kontrol edin. çünkü bazen bağlantılar ters olduğu için yanmama olabiliyor.

okko
27-01-2008, 13:30
evet zor değil aslında biraz el becerin varsa rahatlıkla yapabilirsin

leonkemal
27-01-2008, 15:28
Bi Deniyim bakalım ne olucak tesekkurler kardeslerim..:)

mesutaytan
30-01-2008, 20:58
bizim leonlara en uygun xenon hangisidir nerede yapılabilir kaca patlar ?

okko
30-01-2008, 22:16
mtec diyor herkes ama bende cyclone var gayet memnunum bu arada isim vermeiyoruz reklama giriyor mesut

gorkemsarigul
30-01-2008, 22:22
özelden en kralını yine yazın arkadaslar forumda reklam yasak özelden istersen acık adres telefon yazın no problem...

by_carizma
30-01-2008, 22:59
arkdaşlar c.tesi günü xenon taktırmak istiyorum kesin taktıracağım bana şık duracak xenon markası söylermisiniz.

Birde sorum var ben eski arabamda yaşadım bunu hid marka 8.000k xenon taktırdım sonradan da philips ampül aldım uzunlara fakat uzunları yaktığımda hiç yok gibi duruyorlardı bu sorunu kesinlikle yaşamak istemiyorum. Birde hangi marka uzunlara ve sis lambalarına en kaliteli ve ışık saçan marka ampül kullanmalıyım fiyat pek farketmeyebilir. Sanırım kurallar gereğince reklama giriyormuş özelden bana da yardımcı olursanız sevinirim bende ayrı konu açmak istemem :)

gorkemsarigul
30-01-2008, 23:02
madem leoncuyuz öyleyse m-tec:D

patrıot
30-01-2008, 23:05
mtec 6000 k dıger istedıgın butun urunler mtecte var

by_carizma
30-01-2008, 23:18
cyclone servisler takıyor 8.000 lik önermişti bana 400 YTL dedi :( Önemli olan duruşu güzelliği hangisi daha güzel duruyorki ? Dışarda taktırsam garanti dışı kalırmıki araç?

1-) cyclone 6.000
2-) cyclone 8.000
3-) mtec 6.000
4-) mtec 8.000

double-face
31-01-2008, 00:54
Ben taktırmadım inşaallah taktıcağım ama sana şu ana kadar gördüklerimden tavsiyem m-tech ten şaşma hatta m-tech 6000 kelvin tak on numara olur..Ayrıca 8000e yönelme renk maviye kaçıyor ve görüntü 6000e göre kötü zira bilindiği üzere kelvin yükseldikçe renk koyulaşıyor görüş kötüleşiyor... Tavsiyem 6000 kelvindir.
SAYGILAR...

by_carizma
31-01-2008, 01:52
tşk yorumun için mtec taktırıcam 6.000 lik sislere de osram ampül taktırmayı düşünüyorum şuanda :) leonun farları H7 dimi arkadaşlar? sislere hangisi uyar peki ?

quoasimodo
31-01-2008, 08:00
tşk yorumun için mtec taktırıcam 6.000 lik sislere de osram ampül taktırmayı düşünüyorum şuanda :) leonun farları H7 dimi arkadaşlar? sislere hangisi uyar peki ?
bütçen müsait ise bence sislere de xenon taktır. sonuç gerçekten güzel oluyor.
bu arada kısaların h7, sislerin ise h3

patrıot
31-01-2008, 15:40
uzunlar H1
kısalar H7
sisler H3
parklar dipsiz

by_carizma
31-01-2008, 18:15
slere xenon taktırmıcam osramın ampüllerinden taktırıcam onu düşünüyorum. h3 öğrendiğim iyi oldu ona göre araştırayım :)

double-face
18-02-2008, 22:24
Serbay sislerede bence xenon taktır çünkü emanet gibi duruyo beyaz ampül.. Zira 6000 kelvin kısaların hafiften maviye kaçacak...Sonra sisler onlaa ayak uyduramayacak baya bi beyaz olacak... Seninde moralin bozulacak... Zaten sisleride xenon yapınca araç ışık yumağı gibi olacak ve çok hoşuna gidecek..Demek istediğim sislerle kısaların bir bütünlük oluşturacak ama beyaz ampülde üst hafif mavi aşşağısı beyaz nıçç olmaz...:) Bu benim nacizane fikrim ve dışarıda gördüklerim... Yoksa şu anda aracında xenon kullanan biri olarak yazmadı bunları...İnşaallah bende bu ara o işe giricem bakalım para mevzuları...::::)

SAYGILAR...

by_carizma
18-02-2008, 22:29
Mehmet teşekkür ederim fikrin için. Fakat cyclone ampül taktırdım beyaz hiç sırıtmıyorlar 6.000k xenonun yanında.. Valla çok para tutuyor o zaman onun için taktırmadım...

suhan
19-02-2008, 20:28
degerli arkadaşlar
xenon far takmak kolay......heleki yeni nesil xenonlar soketinden cıkarıp ara parcayı kendi devresine baglyorsunuz ... kablo falan kesmeyede gerek yok swichler anahtarlar birbiriyle uyumlu.......ama unutulan bir problem var.......TEST CİHAZI OLAN 5052 CIHAZINDA XENON FARI MUTLAKA ARABANIN BEYNİNE TANITMAK GEREKİYO....YOKSA FARIN BİRİ YANAR BİRİ SÖNER YADA FAR ARIZASI VERİR DEVAMLI ARIZA YANAR SONER........BEYİNE XENON FARI TANITMADAN XENONU TAKAMAZSINIZ..bunuda tanıtımını ancak siz farı mekanik taksanız bile serviste aracınızın beyinine tanıtmalısınız.......saygılarımla

okko
19-02-2008, 20:41
degerli arkadaşlar
xenon far takmak kolay......heleki yeni nesil xenonlar soketinden cıkarıp ara parcayı kendi devresine baglyorsunuz ... kablo falan kesmeyede gerek yok swichler anahtarlar birbiriyle uyumlu.......ama unutulan bir problem var.......TEST CİHAZI OLAN 5052 CIHAZINDA XENON FARI MUTLAKA ARABANIN BEYNİNE TANITMAK GEREKİYO....YOKSA FARIN BİRİ YANAR BİRİ SÖNER YADA FAR ARIZASI VERİR DEVAMLI ARIZA YANAR SONER........BEYİNE XENON FARI TANITMADAN XENONU TAKAMAZSINIZ..bunuda tanıtımını ancak siz farı mekanik taksanız bile serviste aracınızın beyinine tanıtmalısınız.......saygılarımla

aynen bu dedikelrininz için servise gittiğimde böle birşeye gerek olmadığını söledi bana ERYA yeter artık ya bu adamlar niye sürekli işten kaçıyolar

suhan
19-02-2008, 20:50
sen eryada hasan ustaya git .........izmir MBU servisten suat agabeyin ve Dr Suhan agabeyin selamı var de ....hasan agabey sana ayrdımcı olur saygılarımla....

EN
19-02-2008, 20:53
Ben Alteamın sislerine xenon taktırmak istiyorum acaba kaça patlar bi bilginiz var mı?ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler

suhan
19-02-2008, 20:53
seat leona 5052 cıhazında xenon farı tanıtmadan xenonunuzu tam randımanlı kullanamazsınız ileride far kolunuda yakabilirisiniz.........bu arada arabasına sislerinide xenon yapmak isteyen arkadaşlara leonlar asla bixenon olamazlar........bixenon far tanıtımı sadece FR ve CUPRA için gecerli opsiyonlardır.. bixenonlarda adaptif far olarak direksiyonu ne tarafa cevirirseniz o tarafa dönecek sekilde standart olarak gelir far yükseklik ve genişlik ayarı otomatık far motoru ile yapılmaktadır.......leonlara sadece bir tane Xenon tanıtabilirisiniz . bunun haricindeki uygulamalar arabanızın elektrik aksamını riske atmak demektir .....bilgilerinize.....saygılarımla

suhan
19-02-2008, 20:55
bu xenon meselesi altea içinde gecerli ben altea da kullandım....oda aynı.....sadece aracın beynine bir xenon tanıtabilirisiniz..........bunun haricinde tanıtım yapamazsınız...