PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YENİ 2014 LEON

by_252
25-06-2014, 12:19
SLM ARKADAŞLAR ARACIM 2014 LEON DSG ŞANZUMAN 1500 KM ARACIMI NASIL KULLANMAM GEREKİR KAÇ KMDEN SONRA ZORLAMAM LAZIM KAÇ KM HIZA ÇIKMAMALIYIM YARDIM EDERSENİZ SEWİNİRİM ŞİMDİDEN ÇOK TŞKR EDERM...

06et549
25-06-2014, 12:23
Boş yolda gittiği kadar bas bence 1500 km olmuş sıkıntı yok

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ismail
25-06-2014, 12:54
motor soğukken agresif kullanmamanı gaza yumuşak dokunuşlarla aracın 1500 d/dk sularında vites değiştirmesini sağlamanı tavsiye edeceğim
ayrıca dsg den sorun yaşamamak için aracı stop etmeden önce vitesi boş (N) konumuna alıp el frenini çekip frenden ayağını bırakıp sonra park (P) konumuna alman daha iyi olacaktır
umarım ek garanti yaptırmışsındır
Mevlam aracını uzun süre sorunsuzca kullanmanı nasip etsin

EndyCooL
25-06-2014, 12:59
kazasız sürüşler nasip etsin Allah

by_252
25-06-2014, 13:24
EWT MOTOR SOGUKKEN BUNLARA DİKKAT EDİYORUM AMA ARACI STOP ETMEDEN ÖNCE DEMİŞSİNİZ BEN ARAÇLA EVİN ÖNÜNE GELİYORUM MESELA STOP ETTİRMEK İSTEMİYORUM KENDİLİĞİNDEN EDİYO :) BİDE (N) KONUMUNA ALIP EL FRENİNİ ÇEKİN DEMİŞSİNİZ PEKİ BOŞA ALIP EL FRENİNİ ÇEKTİKTEN SONRA NE ZMN P KONUMUNA ALMAM GEREKİR... EK GARANTİ ALMADIM ÇÜNKÜ MADDİ AÇIDAN YAPTIRAMDM ONU İLERLEYEN ZMNDA EK GARANTİYİ ALMAM MÜMKÜNDÜR SANIRIM ŞİMDİDEN TEŞKRLER...

ismail
25-06-2014, 13:44
EWT MOTOR SOGUKKEN BUNLARA DİKKAT EDİYORUM AMA ARACI STOP ETMEDEN ÖNCE DEMİŞSİNİZ BEN ARAÇLA EVİN ÖNÜNE GELİYORUM MESELA STOP ETTİRMEK İSTEMİYORUM KENDİLİĞİNDEN EDİYO :) BİDE (N) KONUMUNA ALIP EL FRENİNİ ÇEKİN DEMİŞSİNİZ PEKİ BOŞA ALIP EL FRENİNİ ÇEKTİKTEN SONRA NE ZMN P KONUMUNA ALMAM GEREKİR... EK GARANTİ ALMADIM ÇÜNKÜ MADDİ AÇIDAN YAPTIRAMDM ONU İLERLEYEN ZMNDA EK GARANTİYİ ALMAM MÜMKÜNDÜR SANIRIM ŞİMDİDEN TEŞKRLER...

kardeşim büyük harf kullanmananı rica edeceğim
zira forum kuralları gereği yasak
ayağını frenden çekip aracın ağırlığını el frenine yükledikten sonra P konumuna alman gerekir
malesef 1 ayı doldurduktan sonra ek garanti alamıyorsun

by_252
25-06-2014, 13:51
hmm anladım. bilgi paylaşımıznız için teşkkr ederm .aracın 1 aya dolmasına 4 gün kalmış . :blink: sizce şart mı peki + garanti yaptırmalımıyım aracı alırken maddi sıkıntılar yüzünden bide borcun üstüne borç çıkmasın die yaptırmadık ilerde pişöam olurmuyum acaba :(

Jerle_Marty
25-06-2014, 14:12
aracınız hayırlı olsun

ismail
25-06-2014, 14:59
hmm anladım. bilgi paylaşımıznız için teşkkr ederm .aracın 1 aya dolmasına 4 gün kalmış . :blink: sizce şart mı peki + garanti yaptırmalımıyım aracı alırken maddi sıkıntılar yüzünden bide borcun üstüne borç çıkmasın die yaptırmadık ilerde pişöam olurmuyum acaba :(

dsg olmasaydı şart değildi ama dsg olduğundan bence şart
satarken bile avantaj olur
senden birde ricam olacak
"Alıntı yapmak sureti ile soru / cevap yazabilirsen daha düzenli ve daha anlaşılır olur
ayrıca yukarıda bildirimleriniz kısmında "mesajınızdan alıntı yapıldı" şeklinde uyarı verir
eline sağlık
teşekkürler

aybars35
29-06-2014, 01:07
ayağını frenden çekip aracın ağırlığını el frenine yükledikten sonra P konumuna alman gerekir

doğuş'un sitesinde böyle bir açıklama mevcut,
'FullLife’ınızı aracınızın trafiğe ilk çıkış tarihinden itibaren 18 aylık süre içerisinde satın alabilirsiniz.' benim de içime kurt düştü, fiyatı ne kadardır acaba

oimlizkan
29-06-2014, 01:12
Aracınız hayırlı olsun. Bende artı garanti yaptirdim ve geçtiğimiz gün 1500km oldu benim aracımda. Hic 3000devri gecmemistim. Bu aralar motor yag sicakligi 90 a geldiginde artik basiyorum. Motor sesine aşığım. Allah kaza bela vermesin.

FRK_6190
29-06-2014, 01:16
aracınız hayırlı olsun

Shalwar
29-06-2014, 01:17
Aracınız hayırlı olsun. Bende artı garanti yaptirdim ve geçtiğimiz gün 1500km oldu benim aracımda. Hic 3000devri gecmemistim. Bu aralar motor yag sicakligi 90 a geldiginde artik basiyorum. Motor sesine aşığım. Allah kaza bela vermesin.

Ben alır almaz gazlamaya başladım :) seni kimse uyarmışmıydı servisten en başta devirli kullanma diye
Garanti uzatmayı kaça yapıyorlar

Shalwar
29-06-2014, 01:18

Ben alır almaz gazlamaya başladım :) seni kimse uyarmışmıydı servisten en başta devirli kullanma diye
Garanti uzatmayı kaça yapıyorlar

ERC
29-06-2014, 01:23

18 ay doldurana kadar uzatilabiliyor 200 300 daha pahali olur ama gerek te yok bence garanti bittikten sonrada yetkili servis disina cikmazsaniz dogus bulteninde dsg lere iyi niyet garantisi altinda onarim gerceklestiriyor

ismail
29-06-2014, 01:31
doğuş'un sitesinde böyle bir açıklama mevcut,
'FullLife’ınızı aracınızın trafiğe ilk çıkış tarihinden itibaren 18 aylık süre içerisinde satın alabilirsiniz.' benim de içime kurt düştü, fiyatı ne kadardır acaba

18 ay doldurana kadar uzatilabiliyor 200 300 daha pahali olur ama gerek te yok bence garanti bittikten sonrada yetkili servis disina cikmazsaniz dogus bulteninde dsg lere iyi niyet garantisi altinda onarim gerceklestiriyor
bu bilgi değişti diye biliyorum
http://www.seatclubturkey.com/haberler/46664-vag-grubu-araclarin-garanti-uzatimi-degismis-3-yil-ek-garanti-aliniyor-artik.html

ama sitede yazması çok iyi
dsg şanzımanlı aracı olup ilk bakımda garanti uzatması yapacak olan arkadaşlar (mesela yeliz hgdyaop kardeşim)
Doğuş Oto (http://www.dogusoto.com/ani/Finansman.aspx)
resmin büyük hali
http://i.hizliresim.com/BXqoJg.jpg

hgdyaop
29-06-2014, 10:31
ism@il abi daha Çarşamba konuştum yok dedi Vosmer :) Hatta "uzlaşmaya vardıkları vakit aracımız 18 aylık sürenin dışına çıkarsa ne olacak peki "diye de sordum yanıt alamamış olsam da . . Bunu ne zaman güncellemişler acaba ? Esas gün 12 Temmuz :) Kopcak artık dananın kuyruğu ..

hgdyaop
29-06-2014, 10:40

Alırken "18 aya kadar garanti uzatma yapılabiliyor" dendiğinden yaptırmamıştım ama pişmanım :) Mesela şu an hala garanti uzatma konusu muallak .. Yetkili Servis'ler VAG - Alianz arası sözleşme gereği sadece trafiğe çıkış tarihinden itibaren "1 ay içinde garanti uzatma yapılıyor , 18 aya kadar uzatma konusu henüz yok.. Uzlaşılmadı" deniyor. Aşağıda ism@il abinin verdiği linkte 18 aya kadar uzatma yapılabilir yazıyor :) Bence riske atmayın yaptırın .. DSG şanzuman malesef ki sorunlar çıkarabiliyor ve forumda da okuduğum - karşılaştığım üzere garanti dışında ise fazla masrafa yol açıyor .. Mesajı 25 Haziran'da yazarken 1 ay dolmasına 4 gün kaldığını yazmışsınız .. Bugün son gün yani :) Yarın gidip uzatın bi şekilde derim ..

ismail
29-06-2014, 14:22
ism@il abi daha Çarşamba konuştum yok dedi Vosmer :) Hatta "uzlaşmaya vardıkları vakit aracımız 18 aylık sürenin dışına çıkarsa ne olacak peki "diye de sordum yanıt alamamış olsam da . . Bunu ne zaman güncellemişler acaba ? Esas gün 12 Temmuz :) Kopcak artık dananın kuyruğu ..

inşallah uzlaşmaya vararlarda boşu boşuna uğraştırmazlar sizleri
başka konuda arkadaşın yazdığını da görmüşsün zaten
http://www.seatclubturkey.com/sohbet/38817-garanti-uzatma-fiyat-bilgisi.html#post1091426
hayırlısı

LEqend_ON
29-06-2014, 14:36
Hayirli olsun hosgeldin ;)

hgdyaop
11-10-2014, 22:53
bu bilgi değişti diye biliyorum
http://www.seatclubturkey.com/haberler/46664-vag-grubu-araclarin-garanti-uzatimi-degismis-3-yil-ek-garanti-aliniyor-artik.html

ama sitede yazması çok iyi
dsg şanzımanlı aracı olup ilk bakımda garanti uzatması yapacak olan arkadaşlar (mesela yeliz hgdyaop kardeşim)
Doğuş Oto (http://www.dogusoto.com/ani/Finansman.aspx)
resmin büyük hali

Abi konuyu hortlatcam ama hani doğuş otonun sayfasında finansman kısmında garanti uzatma ile ilgili bi bilgiye takılmıştık ? Garanti uzatma yapmıyoruz demelerine rağmen sitede "full life'dan 18 ay içinde garanti uzatma yapılabileceği bilgisi" vardı .. Abi doğuş oto sitesinin adresi mi değişti ? Site mi güncellendi .. Finansman diye bi kısım yok ? Ya da artık kaldırdılar .. Bişeyler yapmışlar anlamadım :)

ADA07
11-10-2014, 22:56
motor soğukken agresif kullanmamanı gaza yumuşak dokunuşlarla aracın 1500 d/dk sularında vites değiştirmesini sağlamanı tavsiye edeceğim
ayrıca dsg den sorun yaşamamak için aracı stop etmeden önce vitesi boş (N) konumuna alıp el frenini çekip frenden ayağını bırakıp sonra park (P) konumuna alman daha iyi olacaktır
umarım ek garanti yaptırmışsındır
Mevlam aracını uzun süre sorunsuzca kullanmanı nasip etsinek garantıyı nıye söyledın ısmaıl benımkı dsg ama s&s degıl.benıde aydınlatırmısın örtmenim :)

Mustafa
12-10-2014, 00:09
Deneme...

hgdyaop
12-10-2014, 00:14
Deneme...

Yaklaşık yarım saattir 2. sayfaya geçemiyodum :) Yorum okuyacağım ama 2. sayfada tek yorum varsa açmıyor .. Öyle de garip bişey .. Ardından bi yorum daha yapılınca açılıyor sayfa :) Onun için mi deneme yaptınız ? :)

ismail
12-10-2014, 00:31
Abi konuyu hortlatcam ama hani doğuş otonun sayfasında finansman kısmında garanti uzatma ile ilgili bi bilgiye takılmıştık ? Garanti uzatma yapmıyoruz demelerine rağmen sitede "full life'dan 18 ay içinde garanti uzatma yapılabileceği bilgisi" vardı .. Abi doğuş oto sitesinin adresi mi değişti ? Site mi güncellendi .. Finansman diye bi kısım yok ? Ya da artık kaldırdılar .. Bişeyler yapmışlar anlamadım :)

şimdi bağlantıyı tekrar tıkladım
sanırım o sayfayı iç etmişer

ek garantıyı nıye söyledın ısmaıl benımkı dsg ama s&s degıl.benıde aydınlatırmısın örtmenim :)

1. ben 5F (mk3) kasa leonların hepsi S&S diye biliyorum
2. ek garanti S&S için değil dsg için gerekli gibime geliyor
inşallah olmasın da olurda dsg ile sorun yaşanır ise çok zaman kaybetmeden garantiden işlemleri hızlı bir şekilde yapılması için öneriyorum
umarım yeterince aydınlatıcı olmuşumdur

http://i.hizliresim.com/MlDZM6.jpg (http://hizliresim.com/MlDZM6)

Deneme...

eline sağlık kardeşim

ADA07
12-10-2014, 00:35
1. ben 5F (mk3) kasa leonların hepsi S&S diye biliyorum
2. ek garanti S&S için değil dsg için gerekli gibime geliyor
inşallah olmasın da olurda dsg ile sorun yaşanır ise çok zaman kaybetmeden garantiden işlemleri hızlı bir şekilde yapılması için öneriyorum
umarım yeterince aydınlatıcı olmuşumdur

benım ek garantı surem doldu sanırım ısmaıl dımı sen uyarmıştın benı hatta ben kaan yuzunden kosturdugum dönem unuttum :(hatta bluetooth ıcın başaran servıse gıtmısıtm hatırladıysan ek garantı demıstın unutmamıştım ama unutmuşum sürem dolmuştur :(

ismail
12-10-2014, 00:41
benım ek garantı surem doldu sanırım ısmaıl dımı sen uyarmıştın benı hatta ben kaan yuzunden kosturdugum dönem unuttum :(hatta bluetooth ıcın başaran servıse gıtmısıtm hatırladıysan ek garantı demıstın unutmamıştım ama unutmuşum sürem dolmuştur :(

evet doğru hatırlıyorsun
ileri de bir hal çaresi bulacaktı seat
eğer bir hal çaresi bulmazlarsa inşallah sorun yaşamazsın
olur da sorun yaşarsan dersimizi çalışır üstlerine gideriz merak etme
hep destek tam destek

ADA07
12-10-2014, 00:44
evet doğru hatırlıyorsun
ileri de bir hal çaresi bulacaktı seat
eğer bir hal çaresi bulmazlarsa inşallah sorun yaşamazsın
olur da sorun yaşarsan dersimizi çalışır üstlerine gideriz merak etme
hep destek tam destek
Teşekkur ederım aklını seveyım İsmail :)anladın onu sen

ismail
12-10-2014, 00:54
Teşekkur ederım aklını seveyım İsmail :)anladın onu sen

reca ederim

xabu
12-10-2014, 21:57
Ek garanti süresi bence her durumda alınmalı. Satışta kolaylık sağlıyor.
İstenirse iade de edilebiliyor.

hgdyaop
12-10-2014, 23:05
Ek garanti süresi bence her durumda alınmalı. Satışta kolaylık sağlıyor.
İstenirse iade de edilebiliyor.

İşte bizim şöyle bi sorunumuz var .. Aracı alırken şimdi almasanız bile 18 ay içinde alabilirsiniz dediler ki 1. yıl bakımı ile birlikte uzatırım demiştim .. Ama Sigorta şirketi ile sözleşmeleri iptal olunca garanti uzatma kapsamı da değişti .. Artık trafiğe çıkış tarihinden 1 ay içinde yapılabiliyor .. Biz de arada kaynadık .. Keşke alırken halletmiş olsaydım ..

En son "sigorta sözleşmesinin güncelleneceğini , trafiğe çıkış tarihinden 2 yıl içinde garanti uzatma yapılabileceğini söylediler " .. ama hala ses yok :)