PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2000 Ibiza Ekran Silinmesi

The_Scuba
28-01-2008, 21:33
Selamlar..
200o model ibiza signo aracimin ekrani silindi..cikma yada 0 nereden ne kadara bulabiliriz acaba? veya tamiri olabiliyormu?

Tesekkurler

potomyali
31-01-2008, 11:56
Cordoba aracımın 10" lik ekranın birçok satırı okunmuyor..Ben kendim söktüm taki LCD ekrana kadar...devre üzerindeki ayaklarıda lehimle çıkardım tam seksen ayak..Elektronikçiye götürdüm ama fayda etmed..Büyük ihtimalle LCd ekrana bilgi gönderen devredeki entegreler zarar görmüş,özel yapım entegreler olduğu için piyasada bulmak zor..
Tam olarak nasıl oluyor ekranın tümden bir soluklukmu var yoksa bendeki gibi bazı satırlarmı okunmuyor.Eğer tümden soluksa,sökülüp temizlenirse büyük ihitmalle düzelir..

The_Scuba
01-02-2008, 21:48
merhaba
bi cok satir silik ve okunmuyor radyo klima vs vs...neredeyse tumu silinmis..
gercekten hem goruntu hemde kullanim acisindan cok kotu durumda...cikma ekran falan bulunurmu acaba?

sertac91
01-02-2008, 23:13
evet soklatıyorlar 1.500 ytl gibi ciddi bi rakam git 900 ytl ye avt nevigasyon taktır

muratceren
03-02-2008, 01:09
üstadlar bendeki sorun biraz sizden farklı idi ama şükür hallettim.benim acacımın yol bilgisayarı kontağı kapasam dahi hiç kapanmıyordu.sürekli saat farklı gösteriyordu.çok zor hallettim.şu şekilde oldu ekran fiyatı 500 ytl ama kilimayı da aynı mekanizmadan kullandığınız için fiyat 1250 ytl ye çıkıyor.ama konyada ondan allah razı olsun bir elektronikçi işimi halletti oksitlenme yapmış.30ytlye hallettim.şu an canavar gibi.ama dostlar size bir tavsiye kesinlikle radyo dinlerken eon fonksiyonunu çalıştırmayın.hem bilgisayara zarar veriyor.hemde tüm radyoları açmıyor. ayrıca benim aracım durum dururken teyp çalışırdı.ama çok şükür bitti. sizde oksitlenme olabileceği için bi göstern ekran değişebilir.ayrıca eğer teyp beynindeyse fiyatı 210ytl.saygılar.

muratceren
03-02-2008, 01:15
aracımm dostlar söyleyi unuttum 2001 cordoba signo .

The_Scuba
03-02-2008, 23:17
navigasyon takilinca diger ozellikleri kullanamayiz ama..radyo klima vs vs

potomyali
08-02-2008, 10:18
İstanbul doğuşotomotiv yetkili servisini aradım,sadece lcd ekranın satılmadığını, tümden o panelin yedek parça olarak satıldığını söylediler fiyatıda 850 YTL..çıkma bulmak zor olur heralde..ama istanbulda sağlam bir elektronikçi bu işleri halleder sanırım...Ben o paneli söktüm ekranın bulunduğu devreyi de çıkarttım ama dediğim gibi büyük olasaslıkla entegrelerden kaynaklanıyor..oradaki entegreler özel yapım çok araştırmak lazım bulmak için İzmir büyük şehir git sağlam bir elektronikçiye baksın eğer bulabilirse o parçalardan bana da yaz..

The_Scuba
08-02-2008, 22:08
bi kac yere sordum olmaz dediler cok saglam bi elektronikci bilmiyorum valla..bu arada stanbuldayim izmir yanlislikla yazilmis :)

potomyali
10-02-2008, 13:34
istanbulda olman büyük avantaj..doğuşotoya git maslakta biyerde olması lazım heralde..oraya bir sor,ben telefonla aradım ama telefonla olacak iş değil...eğer gidip sorarsan sana zahmet cordoba signo'nun da ekranını soruver..ben sorduğumda sadece ekran satılmadığını tümden panelin olduğunu söylediler..ama sen gene bir sor sadece ekranı illaki satarlar..montajını düşünme çok basittir..

The_Scuba
12-02-2008, 20:42
arabayi alirken ekspertiz yaptirdigim serviste 800 ytl civari oldugunu soylemislerdi..maslakta surekli gittigim bi servis var oraya gidebilirsem vakit bulup mutlaka dogusa da ugrarim

The_Scuba
12-03-2008, 15:45
en son bu hafta Mez servise ugradim ..parca fiyatlarini sormak icin..sasi numarasi olmadigi icin net fiyat vermediler fakat 4-5 adet ekran var 1025 ytl den 1500 ytl ye kadar cesitli..
ve ellerinde yok siparisle getiriyolarmis

zender61
13-03-2008, 05:15
kardeş ben genelde öle parçaları ebaydan alıyorum ve bayada uyguna gelıoo mesela tr de 250 ytl olan cam motorunu ebaydan 50 euroya alabılmek mümkün ;)

The_Scuba
15-03-2008, 11:55
bir arastirayim bende ama net bi parca kodu falan ogrenmek gerek herhalde

The_Scuba
17-04-2008, 21:55
arkadaslar kusura bakmayin isitip isitip konuyu aciyorum tekrar ama bi care bulamadim bu soruna..servisler parcanin 850-1250 ytl arasi fiyati oldugunu ve ancak siparisle geldigini soyluyorlar..cok ciddi bir elektronikciye ihtiyacim var sanirim...bildik tanidik birileri varmi acaba?
fiyat maalesef cok cok fazla bana gore su anda :(

muratceren
17-04-2008, 22:59
allh yardımcın olsun inşallah kısa zamanda ucuzundan bu işten kurtulursun.

The_Scuba
18-04-2008, 22:21
insallah ya hicbisey okuyamiyorum ekranda eski cine 5 izler gibiyim valla