PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Servis Konusunda Yardım ?

hgdyaop
26-06-2014, 00:32
Sevgili forum halkı .. Aklımı kurcalayan bir konu hakkında fikirlerinizi alarak kendime yardım etme- en azından psikolojik olarak rahatlatma -yoluna gitmeyi tercih ettim :) Değerli yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim ..

Bulunduğum ilin konumu gereği Tekirdağ - Bursa ve İzmir'e hemen hemen eşit mesafedeyim . Aracımın ilk yıl bakımı Temmuz sonunda .. Bayram nedeni ile Temmuz sonuna kalamayacağımdan 2 hafta içinde servis işini halletmem gerek sanırım. Ancak hangi servisin daha iyi olduğu konusunda hiç bir fikrim yok . En azından buralarda yaşayan ya da bu servislerden birine gitmiş arkadaşlar fikir beyan ederse sevinirim :)

Bir sorum daha olacak : Aracı almış olduğum tarihten itibaren ilk yıl bakım olayını 2-3 hafta kadar geciktirmiş olsam bir sorun yaşar mıyım ? Yaşarsam Garanti kapsamı dışına çıkma gibi bir durum olur mu ? (Garanti uzatma da yaptırmak istiyorum ama Vag-alianz arasındaki sözleşme gereği uzatmaların artık 18 ay içinde değil de 2 ay içinde yapılması gerektiği durumuna takıldığımı telefonla aracı aldığım Özsa- Kayseri'den teyit ettim. Teyit ederken de Vag'ın Alianz ile tekrar anlaşma yoluna giderek garanti uzatma sürelerinin tekrar 18 ay'a uzatılması için görüşmelerinin sürdüğü konusunu da öğrenmiş oldum. Servise iki defa gitmeden ve anlaşmanın bu yönde sağlanacağını düşünerek ve bu uzlaşmanın iki hafta içinde tamamlanmayacağına inanmam nedeni ile ilk yıl bakım süresini biraz geç yaptırmak istedim. Ama eğer sorun olacaksa garanti uzatma için ayrıca tekrar gitmiş olcam..yani umarım :) ... )

Şimdiden teşekkürler..

Caner Dilki
26-06-2014, 00:43
Çanakkale deki servis iyi değil mi ? Tekirdağ çorlu da çalışkan vw seat audi satış ve yetkili servis hizmeleri veriyor ve bir şikayet duymadım hatta tanıdığımın 50.000de turbosu gitti sadece 150lira alarak turbo değişti sıkıntı çıkarmadılar hiç tabi servis için 300km gelip 300km gitmek size yorucu gelmezse buyrun gelin :)

hgdyaop
26-06-2014, 00:57
Çanakkale deki servis iyi değil mi ? Tekirdağ çorlu da çalışkan vw seat audi satış ve yetkili servis hizmeleri veriyor ve bir şikayet duymadım hatta tanıdığımın 50.000de turbosu gitti sadece 150lira alarak turbo değişti sıkıntı çıkarmadılar hiç tabi servis için 300km gelip 300km gitmek size yorucu gelmezse buyrun gelin :)

Çanakkale'de yetkili servis yok :) Özel servise götürmek istemiyorum garantisi devam ediyor zaten ..

300 km yol gelip gitmek elbet zor olcak biraz ama sorun yok :) Tekirdağ için bir de deniz aşmak gerek tabiki :) Ama o da sorun değil ..

MeTuRuZ
26-06-2014, 01:03
bakım zamanı geldiyse bir an önce yaptırmanızda fayda var derim
gün geçtikçe parçalar daha da eskiyecek sorun çıkartabilir. daha da büyüyebilir bakım maliyetiniz
bakımdan sonra yağın ve filtrelerin değişmesi ile zaten araçtaki rahatlamayı bariz bir şekilde farkedersiniz

hgdyaop
26-06-2014, 07:42
bakım zamanı geldiyse bir an önce yaptırmanızda fayda var derim
gün geçtikçe parçalar daha da eskiyecek sorun çıkartabilir. daha da büyüyebilir bakım maliyetiniz
bakımdan sonra yağın ve filtrelerin değişmesi ile zaten araçtaki rahatlamayı bariz bir şekilde farkedersiniz

DSG'den dolayı mineral yağ değişimi kapsamında olacak mıyım bilmiyorum henüz (hangi servis olduğunu kesinleştirebilirsem randevu alırken öğrencem) ama yağ ve filtre değişimi olayı (sanırım ilk yıl bakımda sadece bunlar yapılıyor) aynı gün halledilir diye düşünüyorum ? Demi ? :)

Leonturco
26-06-2014, 07:44
Sen neden konu açıyorsun ki? Gel işte Bursa'ya hallettiririz. :)

hgdyaop
26-06-2014, 08:20
Sen neden konu açıyorsun ki? Gel işte Bursa'ya hallettiririz. :)

Murat abim büyüksün :)

Leonturco
26-06-2014, 08:37
Murat abim büyüksün :)

Sen de vur yüzüme... 40 oldun de... Hadi hadi! :P Şaka bir yana 0 224 270 81 81 nolu telefondan (Doğuşoto Bursa) Seat Servis'ten Mehmet Baydı ile görüşüp benden selam söylersen sana her türlü konuda yardımcı olur.

hgdyaop
26-06-2014, 13:43
Sen de vur yüzüme... 40 oldun de... Hadi hadi! :P Şaka bir yana 0 224 270 81 81 nolu telefondan (Doğuşoto Bursa) Seat Servis'ten Mehmet Baydı ile görüşüp benden selam söylersen sana her türlü konuda yardımcı olur.

40 mı? Yok canım şaka yapıyosunuz desem toplar mıyım ? :) varlığınız yeter.. çok teşekkür ediyorum murat abim.. ani bi kararla biraz da tatil gibi olsun diye izmir vosmer'den almış bulunuyorum randevumu :)