PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ Ön Lastik Tel kesti

Torlak
26-06-2014, 09:25
Merhaba,

Sanırım buna tel kesmek deniyor, lastiğin jant dibinde baloncuk oluştu, bu lastiği sıfır alsam sol ön lastik ile dengesizlik olur mu ? veya iki ön lastiğimi değiştirmek gerekir ? lastikler 30.000 km civarı kullanılmış bu şekilde ikinci el lastik bulabilir miyim ?
ism@il

Lastik Boyutu : 225/45 R17 Pirelli Pzero Rosso

Emre
26-06-2014, 09:43
geçmiş olsun, önlere çift almanızda fayda var zaten otuzbin aşmış.

ismail
26-06-2014, 09:46
geçmiş olsun kardeşim
hani lastikler 3 - 5 bin km kullanılmış olsalar idi 1 lastik yeterdi de 30 bin km kullanıldığından bir çift lastik alsan iyi olur
eğer konfor istiyor isen michelin primacy 3
sportiflik istiyor isen continental conti sport contact 5 tavsiye ederim
aynı ebat aynı model lastik benim eski jantlarda vardı
kardeşim 17" jant alınca onun jantlara takmıştık
onunda bir tanesi balon yapmıştı
kardeşim 4 adet lastik aldı
şu an benim jantlarda da 1 lastik eksik
ama kullanmadığımdan üstüne düşmüyorum
lastikçiye söyledim 1 tane p zero rosso 225/45/17 olursa haber verecek
maksat jant boş kalmasın
boya veya başka sebeplerden jant ları söktüğümde 17" janları takıp işimi göreyim bahabında
http://www.seatclubturkey.com/satiyorum/36023-leon-ii-fr-17-jant-ve-lastik-makyajsiz.html

C!N
26-06-2014, 09:46
Anladığım kadarıyla lastiğin balon yapmış. Lastiklerini çift olarak değiştirmen faydalı olacaktır aracın dengesi açısından.

Gringo
26-06-2014, 09:47
Geçmiş olsun,

Lastikleri çift almakta fayda var. Bende de aynı lastiklerden var, bahanesi olsa da dördünü birden değiştirsem keşke diyorum. Bir de malum sitede bu lastiklerden bolca var. Aynı ayarda tek bir tane de satın alabilirsiniz. Tabi tek satan olursa. Bu şekilde daha hesaplı olur.

Agave
26-06-2014, 09:57
Bende de sag arkada balon yaptı. Değiştirmek gerek dediler ama 300-400 arası fiyatı var sıfırının... Benim araba da 26bin civarında. 2 kış da kış lastiği ile kullandım.. Balon büyüyene kadar bu şekilde kullanmayı düşünüyorum.

EndyCooL
26-06-2014, 10:09
çift olarak kullanaman daha yararlı olur geçmiş olsun kardeşim

Torlak
26-06-2014, 11:31
geçmiş olsun, önlere çift almanızda fayda var zaten otuzbin aşmış.

geçmiş olsun kardeşim
hani lastikler 3 - 5 bin km kullanılmış olsalar idi 1 lastik yeterdi de 30 bin km kullanıldığından bir çift lastik alsan iyi olur
eğer konfor istiyor isen michelin primacy 3
sportiflik istiyor isen continental conti sport contact 5 tavsiye ederim
aynı ebat aynı model lastik benim eski jantlarda vardı
kardeşim 17" jant alınca onun jantlara takmıştık
onunda bir tanesi balon yapmıştı
kardeşim 4 adet lastik aldı
şu an benim jantlarda da 1 lastik eksik
ama kullanmadığımdan üstüne düşmüyorum
lastikçiye söyledim 1 tane p zero rosso 225/45/17 olursa haber verecek
maksat jant boş kalmasın
boya veya başka sebeplerden jant ları söktüğümde 17" janları takıp işimi göreyim bahabında
http://www.seatclubturkey.com/satiyorum/36023-leon-ii-fr-17-jant-ve-lastik-makyajsiz.html

Anladığım kadarıyla lastiğin balon yapmış. Lastiklerini çift olarak değiştirmen faydalı olacaktır aracın dengesi açısından.

Geçmiş olsun,

Lastikleri çift almakta fayda var. Bende de aynı lastiklerden var, bahanesi olsa da dördünü birden değiştirsem keşke diyorum. Bir de malum sitede bu lastiklerden bolca var. Aynı ayarda tek bir tane de satın alabilirsiniz. Tabi tek satan olursa. Bu şekilde daha hesaplı olur.

Bende de sag arkada balon yaptı. Değiştirmek gerek dediler ama 300-400 arası fiyatı var sıfırının... Benim araba da 26bin civarında. 2 kış da kış lastiği ile kullandım.. Balon büyüyene kadar bu şekilde kullanmayı düşünüyorum.

çift olarak kullanaman daha yararlı olur geçmiş olsun kardeşim

Çok teşekkürler Herkese,

Muadil lastik bulmaya bakıncam olmadı yeni alacağız artık napalım,

mavi_ay
26-06-2014, 11:32
en iyisi önlere yeni bir çift

ismail
26-06-2014, 12:17
Çok teşekkürler Herkese,

Muadil lastik bulmaya bakıncam olmadı yeni alacağız artık napalım,

22545 R 17 PİRELLİ P ZERO ROSSO TEMİZ LASTİKLER KAÇMAZ 2AD. - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 164825350 (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-22545-r-17-pirelli-p-zero-rosso-temiz-lastikler-kacmaz-2ad-164825350/detay)

Torlak
26-06-2014, 12:25
22545 R 17 PİRELLİ P ZERO ROSSO TEMİZ LASTİKLER KAÇMAZ 2AD. - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com' da - 164825350 (http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-jant-lastik-lastik-22545-r-17-pirelli-p-zero-rosso-temiz-lastikler-kacmaz-2ad-164825350/detay)

abi büyüksün :D arayıp ayırmasını söyleyeceğim hemde yarın avcılar a gidecektim gitmişken alırım :D :D

Torlak
26-06-2014, 12:27

abi arkadaş lastikçi imiş zaten , kapora yollayacağım şimdi ayıracak lastikleri yarın lastikleri taktıracağım aracıma , bende bir tane fazla olacak lazım olan birisi olursa seve seve abi :)

ismail
26-06-2014, 13:01
abi büyüksün :D arayıp ayırmasını söyleyeceğim hemde yarın avcılar a gidecektim gitmişken alırım :D :D

estağfurullah
işini görüyor ise ne mutlu bana

abi arkadaş lastikçi imiş zaten , kapora yollayacağım şimdi ayıracak lastikleri yarın lastikleri taktıracağım aracıma , bende bir tane fazla olacak lazım olan birisi olursa seve seve abi :)

lastikçide bırakmayı düşünüyorsan gönder bana gelsin
benim boştaki jant a taktırayım bari
sağolasın

Agave
27-06-2014, 12:27

Pirelli Pzero arıyorum bir tane. iletişime geçelim.

Torlak
27-06-2014, 12:30
estağfurullah
işini görüyor ise ne mutlu bana

lastikçide bırakmayı düşünüyorsan gönder bana gelsin
benim boştaki jant a taktırayım bari
sağolasın

Abi senin için elzem ise lastiği gönderebilirim, sonuçta ilk sen yazdın ama yok değil dersen bertan ile görüşeyim

Pirelli Pzero arıyorum bir tane. iletişime geçelim.

ismail abi bir yazsın o iş kolay kardeşim

Agave
27-06-2014, 12:32
Abi senin için elzem ise lastiği gönderebilirim, sonuçta ilk sen yazdın ama yok değil dersen bertan ile görüşeyim

Tamamdır haber bekliyorum. Yukarıda da yazdıgım gibi benim de sag arka lastik balon yaptı. Temiz lastik ise ikinci talip benim :)

ismail
27-06-2014, 14:13

bertan ın kullandığı lastikte imiş ona daha çok lazım
benim şu an için bir aciliyeti yok
sağolasın kardeşim
çok teşekkürler

Agave
27-06-2014, 14:47
sağolasın kardeşim
çok teşekkürler

İsmail abi çok teşekkür ederim.

Torlak
27-06-2014, 15:39
sağolasın kardeşim
çok teşekkürler

abi forumun faydası işte 1 taş la 2 kuş oldu, bertanında benim de işim görüldü. bayramda Bertan a vereceğim fazla lastiği , yardımların için saol ismail abi,

ismail
27-06-2014, 15:48

rica ederim kardeşim
iyi günlerde kazasız belasız kullanmanı nasip etsin Mevlam

abi forumun faydası işte 1 taş la 2 kuş oldu, bertanında benim de işim görüldü. bayramda Bertan a vereceğim fazla lastiği , yardımların için saol ismail abi,

sende sağol kardeşim
Allah razı ve memnun olsun
işin gücün rast gitsin

Torlak
29-06-2014, 01:28
Agave ism@il Bertan bugün iki lastiği taktırmak için lastik çime gittim, satın aldığım lastiklerden birinde hava basınca yumruk büyüklüğünde bir balon çıktı yani , fazla lastik yok kardeşim üstelik, balon olmayanda da eşek kadar vida vardı yama yaptırdım hepten berbat birşey oldu, ön lastiklerimin biri farklı biri farklı oldu bir gariplik hissedersem sıfır lastik alacağım o zaman lastiklerin birini sana birini ismail abiye göndercem,

Onun dışında satın aldığım arkadaş fotoğrafını çekmemi istedi. pazartesi bir lastik parasını iade edeceğini söyledi bakalım yapacak mı ?

Lütfen kusura bakmayın

ismail
29-06-2014, 01:37
Agave ism@il Bertan bugün iki lastiği taktırmak için lastik çime gittim, satın aldığım lastiklerden birinde hava basınca yumruk büyüklüğünde bir balon çıktı yani , fazla lastik yok kardeşim üstelik, balon olmayanda da eşek kadar vida vardı yama yaptırdım hepten berbat birşey oldu, ön lastiklerimin biri farklı biri farklı oldu bir gariplik hissedersem sıfır lastik alacağım o zaman lastiklerin birini sana birini ismail abiye göndercem,

Onun dışında satın aldığım arkadaş fotoğrafını çekmemi istedi. pazartesi bir lastik parasını iade edeceğini söyledi bakalım yapacak mı ?

Lütfen kusura bakmayın

estağfurullah kardeşim geçmiş olsun
esnaflık diye birşey kalmamış
Allah gönlüne göre versin
lastik alacaksan da bence acele etme ekim gibi falan almanı tavsiye ederim

Agave
29-06-2014, 03:21

Lütfen kusura bakmayın

Kısmet be abi...

gültekinstyle
29-06-2014, 21:32
Prellide tel atma çok duyduk demek doğruymuş

Cehennemin Dibinden Gönderildi