PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaporta killeme islemi

aksoyomer61
02-07-2014, 19:12
Arkadaslar kaputta ve camurlukta elimi gezdirdigim zaman boyanin bazi kisimlarinin yagli olmadigini,puruz varmis gibi oldugunu farkettim meguarsta araca cila attirdim,ordaki adam ise yaramiyacagini oralarda boya tozu ve recine oldugunu killeme yapiyim cila atiyim boya koruma yapiyim dedi. 400 lira istedi bence fazla aranizda kil yaptiran ve fayda goren varmi? Sadece kil yaptirmak istiyorum boya koruma falan derken gidiyor maas😁

Sent from my iPhone using Tapatalk

kizilcec
02-07-2014, 19:54
kili forumda özgür arkadaşımda alıp kendim uyguladım. doğru uygulama yapılırsa kesinlikle faydalı bir ürün. kilden sonra uygulanacak cila ile sonuç gayet tatminkar :) o kadar para vermeye de değmez diye düşünüyorum. çünkü uygulaması oldukça kolay sadece kol gücü ve sabır istiyor :) Kendin yaparak 4te1 i fiyata halledebilirsin

aksoyomer61
02-07-2014, 20:21
kili forumda özgür arkadaşımda alıp kendim uyguladım. doğru uygulama yapılırsa kesinlikle faydalı bir ürün. kilden sonra uygulanacak cila ile sonuç gayet tatminkar :) o kadar para vermeye de değmez diye düşünüyorum. çünkü uygulaması oldukça kolay sadece kol gücü ve sabır istiyor :) Kendin yaparak 4te1 i fiyata halledebilirsin

Gunumuz sartlarinda israf olarak goruyorum o parayi vermeyi,nasil uygulaniyor acaba kardes

kirlisakal
02-07-2014, 20:27
bu temizlik ürünleri nano,deterjan vs şeyler cok pahalı mı 400 lira iyi para.bu nasıl bir sistem turkıyede nasıl tuttuldu bu.komple full temizlik bugun 600 cıvarında.bunun 100 lirası masraf olsa ilaç parası geri kalan ne oha ne biçim kardır bu 500 cepte.çılgın para.avmlede bunun ilaçları satılıyor kendımızde uygulayabiliriz aslında.nano ürünler mevcut ne yapacaksan.ben gördüm şişesi 59 lira yarım lt al kendin yap en iyisi de bu bence.

kizilcec
02-07-2014, 20:31
Öncelikle arabanın kesinlikle yıkanmış ve temiz olması gerekiyor arabayı yıkamak ile başla :) Kili 10dk ılık suda (kaynar değil) beklet. Boş bir camsil vb sprey şişesine yarım kapak oto şampuanı doldur üzerini su ile tamamla ama köpürtme. Daha sonra yumuşayan kile elin ile şekil ver. uygulama yapacağın bölgeyi sprey ile ıslatarak kili sürmeye başla. püf nokta çok bastırmamak, dairesel hareketler yapmamak ve bölge bölge uygulamak. en inatçı kir bile 6 7 sefer üzerinden geçtikten sonra çıkıyor. kilin yüzeyi kirlendikçe katlayıp temiz bir yüzey elde ederek işlemine devam et. min 50 maks 100gr ile bütün aracı tamamlarsın. en çok dikkat etmen gereken şey ise kili asla yere düşürme düşürürsen de o parçayı tekrar kullanma çünkü üzerine yapışacak olan kir taş vs boyanı çizebilir. uyguladıktan sonra zaten pürüzsüz bir yüzey elde ettiğini dokununca anlayacaksın bu şekilde bütün aracın boyasını temizle. sonra tekrar yıkayıp cilanı at. ben meguiars NXT serisi kullanıyorum oldukça da memnunum tavsiye ederim.

aksoyomer61
02-07-2014, 20:53
Öncelikle arabanın kesinlikle yıkanmış ve temiz olması gerekiyor arabayı yıkamak ile başla :) Kili 10dk ılık suda (kaynar değil) beklet. Boş bir camsil vb sprey şişesine yarım kapak oto şampuanı doldur üzerini su ile tamamla ama köpürtme. Daha sonra yumuşayan kile elin ile şekil ver. uygulama yapacağın bölgeyi sprey ile ıslatarak kili sürmeye başla. püf nokta çok bastırmamak, dairesel hareketler yapmamak ve bölge bölge uygulamak. en inatçı kir bile 6 7 sefer üzerinden geçtikten sonra çıkıyor. kilin yüzeyi kirlendikçe katlayıp temiz bir yüzey elde ederek işlemine devam et. min 50 maks 100gr ile bütün aracı tamamlarsın. en çok dikkat etmen gereken şey ise kili asla yere düşürme düşürürsen de o parçayı tekrar kullanma çünkü üzerine yapışacak olan kir taş vs boyanı çizebilir. uyguladıktan sonra zaten pürüzsüz bir yüzey elde ettiğini dokununca anlayacaksın bu şekilde bütün aracın boyasını temizle. sonra tekrar yıkayıp cilanı at. ben meguiars NXT serisi kullanıyorum oldukça da memnunum tavsiye ederim.

Cok guzel yazmissin acik acik eline saglik,guzel bi kile nerden ulasirim? Ve fiyat bilgin varmi kaziklanmiyalim[emoji16]

kizilcec
02-07-2014, 20:57
ben forumda ozozka_n arkadaşımdan almıştım. yardımcı olacaktır

ozozka_n
02-07-2014, 21:01
ben forumda ozozka_n arkadaşımdan almıştım. yardımcı olacaktır
Ihtiyaci olan herkese yardimci olmak isterim tabiki:)