PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tantana Bitti Fr Dsg Geldi :))

CanTURK
31-01-2008, 19:55
Arkadaslar merhaba;

2.5 ay suren bekleyısım bugun ıtıbarı ıle bitti; Aracıma kavustum;
Aracla ilgili ilk izlenimlerimi aktarmak isterim;
Ataşehirden gebzeye ilk depo 10,5 litre tuketım gosterdi.
Süspansıyon sesı cok fazla; Yol tutus inanılmaz iyi;
MP3 kalıtesıne gore ses sıstemı benı tatmın etmedı yınede dıgerstandart sıstemelre gore yeterli

Xenon farlar çok iyi aydınlatıyor; 3.16 ci dan aşağı kalır yanı yok; Ayrıca ilk çalıştırmada serseri hareketler yapıyor :) (Saga sole asagı yukarı gıdıp merkeze gelıyor)

DSG inanılmaz bir sistem; D konumunda vitesi sürekli 6 da tutmak ıstıo buda yakıt tuketımını dusuruyo; Sahil yolunda 2000 devrı gecmeden geldım eve; Arada sırada elden vıtes kulakcıkları ılede oynadım; Bunların + - işaretleride aydınlatmalıymıs acaıp hosuma gitti.

S konumunda araba cıldırıyo devır bandını bıtırmedıkce ust vıtese gecmıo tam bır kapısma modu; Ayrıca anı vıtes buyutme yada yukseltme ıhtıyacında gene dıreksyondan vutes buyutulebılıyo. Yanı ıllakı vıtes kolunu manuel moduna cekmenız gerekmıyo

Manuel moduna neden alalım kı oz aman dedigınızı duyuyorum :P bu modda tamamen vites manuelde kalıyo; kendı degısmıyo; Ama D modundayken + - oynamazsanız sıstem bır dakka sonra kendını yenıden otomatık moda alıyor. Gercı ben cok sakın gıdıyodum o ara olede olmayabılır; ilerde cozerım onuda.

Arkadaslar leon zaten acaıp bısı; FR ında performansı ortada; Ama DSG ile araba tam bır Kaymaklı ekmek kadayıfı olmus; Ben ılk 30 km sonunda cok memnunum.

30km ıle gıderken bıle dsg 6 da alıyo kendını; ancak gaza dokundugunuz anda cat 2 ye dustu
hatta ekranda o anda goz kırptım rakamın degısmesını goremedım bıle.

116 hp BMW den sonra insan porschede falan gibi oluyor. Pejoda giden bir kaç genç yandakileri dürtüp a leon Fr yada leon die birbirlerini dürtüklediler; Seat Leon imajı çok güçlenmiş.

Forumda FR DSG si olan sadece ben varım diye uzun uzun anlatmaya calıstım;
Soruları memnunıyetle yanıtlarım;

Allahtan bana kazasız belasız sürüş; Bu yazıyı okuyan tüm arkadaşlarada gönlündeki araca tez zamanda ulaşmalarını dilerim.

Aracı aldıgım bayi ile ilgili negativ bir durum olmadı; Bayideki arkadaşlara, Oğuz beyeayrıca teşekkürlerimi sunarım.

Araçla ilgili bir kaç küçük problemde oldu ancak onları buraya yazmayacağım; İyi niyet ve garanti kapsamında çözülecek sorunlar.

Saygılarımla;

syam
31-01-2008, 19:57
E kardeşim resim belge oyle uun uzun yazana kadar belgeyle konus:D

samet
31-01-2008, 19:58
yolun açık olsun saygılar sevgiler:)

samet
31-01-2008, 19:59
E kardeşim resim belge oyle uun uzun yazana kadar belgeyle konus:D
belgeye gerek yok canlı canlı yaşamak lazım siyami
bi istanbul mu yapsak bu karda kıyamette;)

syam
31-01-2008, 20:00
Bu arada Kanka aracın hayırlı ugurlu olsun Allah kaza bela vermesin.... Samet hocam biletleri alalım ucuz ucuz pegasusla gideriz 2 ay sonra.... Cay su paralı ama:D:D

adnanguclu
31-01-2008, 20:06
arac hayırlı olsun memnun kalman cok guzel:D

patrıot
31-01-2008, 20:13
aracın hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kullan

samet
31-01-2008, 20:15
Bu arada Kanka aracın hayırlı ugurlu olsun Allah kaza bela vermesin.... Samet hocam biletleri alalım ucuz ucuz pegasusla gideriz 2 ay sonra.... Cay su paralı ama:D:D
gidelim hocam
suyumuzu çantaya sokarız :D

LeonRider
31-01-2008, 20:26
Hayırlı olsun yaşamış kadar olduk... Sırf DSG için bile +40 cupradan cayılır. İsabetli olmuş tercihin. Kazsız belasız... Kıskandım şimdi, onun için kooooooocamann bir MAŞALLAH;)

LiaTeD
31-01-2008, 20:31
abicim hayırlı uğurlu olsun...darısı tüm seatseverlerin, dumanı tüm seat sevmeyenlerin başına

koray sandal
31-01-2008, 20:34
valla ben de sürmüş kadar oldum :D:D
çok güzel ve ayrıntılı anlatmışsın
İnşallah hiçbir sorun yaşamadan kazasız belasız sürersin...

Elessar
31-01-2008, 20:44
cancım walla heralde en çok dsg olayını dinleyen üyelerden birisi olaraktan hayırlı uğurlu olsun güzel dsg li günler seninle olsun cancım.
artık bi test sürüşü yaparız inşallah

mete25
31-01-2008, 20:44
acaip heyecanlandım abi anlatırken yaa yaşadım sanki :D:D Allah kazasız belasız binmeni nasip etsin hayırlı olsun aracın

taykac
31-01-2008, 22:05
Can kardeşim aracın hayırlı ve uğurlu olsun.DSG li golf 2.0 tdı kullanmıştım.Duygularını anlıyorum.Harika bir olay.ALLAH tadını aldırsın kardeşim.

samet
31-01-2008, 22:16
...darısı tüm seatseverlerin, dumanı tüm seat sevmeyenlerin başına
+1903

SKYLARK
31-01-2008, 22:22
Kazasız ,Belasız ve Cezasız binmen dileğiyle hayırlı olsun diyorum. Leon ürün gamının en mantıklı modelini almışsın hem altında güçlü bir motor hem harika bir şanzıman hemde eşsiz bir tasarım var. E geriyede birşey kalmıyor. Tebrikler

HHaKo
31-01-2008, 23:37
hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız kardeşim.. iice arap saçına dönmüştü senin bu araba işi çözüldü artık ben bile bi oh dedim yeter be :P :)

seat.ak
31-01-2008, 23:56
hayırlı uğurlu olsun.allah kazasız sürmeler nasip etsin

gallito
01-02-2008, 01:06
kazasız belasız kullanman dileğiyle hayırlı olsn kardeşm araban çok sevindm daha ne olsn :) sen bizim gibi siz gidin ben arkadan gelirim demiceksin ben en öndeyim hemde altımda fiyakalı bi araba war diceksn tekrardan hayırlı olsn :)

okko
01-02-2008, 01:40
abi hayırlı olsun allah kaza bela vermesin güle güle kullan. reismleride bekliyoruz

quoasimodo
01-02-2008, 08:19
hayırlı uğurlu olsun!
pazara inşallah fr'ı görürüz...

AHMET1907
01-02-2008, 09:42
Can güle güle kullan hayırlı olsun. Arabana kavuştun sonunda Walla ben bile derin bi oh çektim.Pazar mutlaka gel!!!!

desperado_32
01-02-2008, 10:13
Hayırlı olsun diyorum CAN abi :) müthiş bir araç almıssın allah kaza bela vermesin hayırlı günlerde bin inş :)

iltaroglu
01-02-2008, 10:54
kazasız belasız inşallah.

atakan
01-02-2008, 10:55
hayırlı olsun fr ın güle güle ve kem gözleri çatlata çatlata kullan:):):)

udqhu
01-02-2008, 14:53
Kazasız belasız..
Allah nazardan saklasın..

CanTURK
01-02-2008, 18:40
Birbirinden güzel dilekleriniz için teşekkür ederim arkadaşlar. :)

by_carizma
01-02-2008, 19:42
Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin :)

mehmet07
02-02-2008, 13:31
ee kanki hayırlı olsun dsg beklemeye değer sen araç bekledin ben plaka yani araçlara aynı anda kavuştuk

ONUR
02-02-2008, 17:43
Aracın hayırlı olsun kazasız belasız günler dilerim :wave:

CanTURK
03-02-2008, 19:54
Beyler ben ilgiden rahatsız olmaya başladım yaw; Yanımdan gecen herkes yavaslayıp arabayı kesmeye baslıyo; Kapısırken degıl yanlıs anlamayın ; Sagda 80 le efendı efendı gıderkende; Arkadaki FR logosunu söksem ilgi azalır mı acaba ? Yoksa sizin leonlarada aynı muamele varmı; bana Fr diyemi bakıolar ? Onu çözemedim; Gerçi bende diğer leonlara bakiyodum ama yavaslıyıp rahatsız edıcek olcude değil hehe :D

samet
03-02-2008, 19:56
can kullandığımız arabalar leon maalesef:D bu kadar ilgi olsun ama;) benim araba FR deil ama ben bile bakışlardan nazar değecek diye korkuyorum:) 2001 leon stella:P

adnanguclu
03-02-2008, 20:05
Beyler ben ilgiden rahatsız olmaya başladım yaw; Yanımdan gecen herkes yavaslayıp arabayı kesmeye baslıyo; Kapısırken degıl yanlıs anlamayın ; Sagda 80 le efendı efendı gıderkende; Arkadaki FR logosunu söksem ilgi azalır mı acaba ? Yoksa sizin leonlarada aynı muamele varmı; bana Fr diyemi bakıolar ? Onu çözemedim; Gerçi bende diğer leonlara bakiyodum ama yavaslıyıp rahatsız edıcek olcude değil hehe :D
Nazar boncugu al abi aman diyorum:D resimlerini koymıcakmısın bu arada merak ettım ben aracı?

HHaKo
03-02-2008, 22:03

war kardeşim aynı ilgi artık üstünde devamlı gözler varmış gibi hissediceksin çünkü gerçekten var :D en çok ta weletlerin tepkilerine kopuyorum off süper yarış arabası abi kaç para çok güzel yapmışsın vs :)

CanTURK
04-02-2008, 22:13
Hehe benımkı arazi aracı gıbı ama altını bır yere vurmuyom en azından :)

LeonRider
04-02-2008, 23:25

Standart Leon'ada ilgi çok büyük ama FR'a daha büyük sanırım çünkü bi hafta önce FR ayna kapakları taktım. Aynı gün Subaru, Cooper S, Yeni TYPE-R tamponumda bitti... Ama tabi 1,6 naparsın hiç oralı olmadım tabi:D :P :P

34HKY87
05-02-2008, 00:02
ya ben yolda giderken insanı gaza getirmeye çalışanlardan nefret ettim artık... heralde insanlarda leonların motorunda iş yok ben bunu yerim diyerekten gaza getirmeye çalışıyorlar da bıktım artık hepsinden.. altımızda bi FR olsa tamam da bazılarına gücümüz de yetmiyo yahu :( neyse sağ şeritte 60-70 ile gitmek en güzeli :smoke:

CanTURK
05-02-2008, 08:11
Ole valla gaza tahriklere gelmeyelim :) Bende sürekli gaz verenler yüzünden araç içinde sürekli terapi şeklindeyim bırak gitsin diye ; Emniyet hayatınızın her anında ilk planda olsun; Sevdiklerimiz var hayat uzun hız zevkinin kurbanı olmayalım ; Birde artık herşey kirlendi ; Eskiden basardın; geçen geçerdi; Şimdi millet emniyet şeridinden makas atıyor; Her hafta gazetenin 3 cü sayfasında bir emniyet şeridi faciası; Orda bekleyen aracı bozulanın günahı ne ? :redcard:

KittyHawk
05-02-2008, 10:12
can hayırlısı olsun.. allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin.. hayalimdeki araç.. umarım bi kaç seneye ben de alırım.. şiddetle resimlerini beklioruz..

MYD
05-02-2008, 10:27
Standart Leon'ada ilgi çok büyük ama FR'a daha büyük sanırım çünkü bi hafta önce FR ayna kapakları taktım. Aynı gün Subaru, Cooper S, Yeni TYPE-R tamponumda bitti... Ama tabi 1,6 naparsın hiç oralı olmadım tabi:D :P :P

bazan o saflar banada takılıyorlar, merak etmeyin leonun tanıtımını yapıyorum:fool: (trafik kurallarına uyalım)

atakan
05-02-2008, 11:57

kendin sölüyosun fr işte ben bile bakarım:)
cupradan bile pahalı:D

SKYLARK
05-02-2008, 12:07
ya şu Leon'un tek kapılı 1.4 TSI 170 BG 'lik versiyonunu çıkarsalar fecii anlamda satış yakalarlar gibime geliyor hele birde o araca DSG koyarlarsa tadından yenmez, bu arada FR ın özel versiyonu çıkmış, koltukları Cupra koltuğu

atakan
05-02-2008, 12:09
ya şu Leon'un tek kapılı 1.4 TSI 170 BG 'lik versiyonunu çıkarsalar fecii anlamda satış yakalarlar gibime geliyor hele birde o araca DSG koyarlarsa tadından yenmez, bu arada FR ın özel versiyonu çıkmış, koltukları Cupra koltuğu

yıl sonunda 1.4 140 hp ve 1.4 175 hp gelecek deniliyo ama bakalım:)

SKYLARK
05-02-2008, 12:20
yıl sonunda 1.4 140 hp ve 1.4 175 hp gelecek deniliyo ama bakalım:)

işte o zaman Leon 1.6 dan rahat rahat vazgeçilir diyeceğimde , ama ölü paraya satılır herhalde gerçi 2008 sonu 2009 başı olmuş olacak, 2010 yılında Leon revize edilmiş olur tasarım anlamında o yüzden Leon satıp aynı tasarımlı bir leon almak pek akıl karı değil

atakan
05-02-2008, 12:22
işte o zaman Leon 1.6 dan rahat rahat vazgeçilir diyeceğimde , ama ölü paraya satılır herhalde gerçi 2008 sonu 2009 başı olmuş olacak, 2010 yılında Leon revize edilmiş olur tasarım anlamında o yüzden Leon satıp aynı tasarımlı bir leon almak pek akıl karı değil

aldık bikere binicez eskiyene kadar:) :) :)

SKYLARK
05-02-2008, 12:26
aldık bikere binicez eskiyene kadar:) :) :)
Vallaha ben iyiki almışım diyorum, her bindiğimde ilk aldığım günkü duyguları yaşatıyor bana, tabii bunda aracın hem içinin hemde dışının ilk günkü hali gibi bakımlı ve temiz olmasının payı büyük, umarım yeni Leon çıktığında güncel kasayı tasarım bazında aratmaz, çokta yaksa yürümese de seviyorum yahuuuu :D

CanTURK
03-03-2008, 19:06
Bugun benım aracı 207CC 150 hp turbo ıle yanyana kaldırdık :)
Hemde yokus yukarı pejo o motorla gayet ıyı gıdıp sasırdım ama vıtes gecıslerı berbat ( abim benden ıyı sofordur) her vıtes attıgınfa kafadan bır boy uzadım (DSG) ; formulanın ordakı dık yokusta ben 160kım h (400 metre cıvarı) a cıktıgımda 5-6 araba gerımde kaldı. :)

isahin
03-03-2008, 19:43
ee olsun artık Can:)
Bide şu resim nedir kardeşim? Kaldırırmısın, olan var olmayan var BULAMAYAN VAR!!!!

syam
03-03-2008, 20:48
Valla mcs le bi kalk ondna sonra notunu verecem:D

SKYLARK
03-03-2008, 21:32
CLIO RS ile bir kalkış yapması lazım FR'ın ondada 2.0 litre motor var