PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ceza 51/2-A 172lira :(

FiLoLoG
12-07-2014, 15:29
ankara 19 mayıs bulvarında yemişim bu cezayı. anlayamadım oradaki hız sınırı 82'ydi ben 85i hiç geçmemiştim :( hayırlısı paranın çıkacağı varmış.

horozzi
12-07-2014, 15:34
geçmiş olsun bana da dün geldi tebligat 94 le girmişiz.. hemde saat 03:46 da..

FiLoLoG
12-07-2014, 15:36
geçmiş olsun bana da dün geldi tebligat 94 le girmişiz.. hemde saat 03:46 da..

bana ha tebliğ edilmedi egm sorgulamadan gördüm. Bu indirim ödeme için 15 gün tebliğ edildikten sonra başlıyor değil mi? ben kaçla girdiğimi bilmiyorum. geçmiş olsun

horozzi
12-07-2014, 15:44
bana ha tebliğ edilmedi egm sorgulamadan gördüm. Bu indirim ödeme için 15 gün tebliğ edildikten sonra başlıyor değil mi? ben kaçla girdiğimi bilmiyorum. geçmiş olsun

tebligat geldiğinde hızınızı görürsünüz indirim için tebligatı beklemenize gerek yok egm sorgulamalarında tutanak seri ve nosu mevcut direk https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MENU_MTV adresinden girip beyanlı trafik cezası ödeme kısmından gerçekleştirebilirsiniz ödemenizi

FiLoLoG
12-07-2014, 15:47
tebligat geldiğinde hızınızı görürsünüz indirim için tebligatı beklemenize gerek yok egm sorgulamalarında tutanak seri ve nosu mevcut direk https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MENU_MTV adresinden girip beyanlı trafik cezası ödeme kısmından gerçekleştirebilirsiniz ödemenizi
yani ben beyanı beklesem indirimli ödeme hakkımı kaybeder miyim? 40lira fark oluyor indirim kaçınca

horozzi
12-07-2014, 15:50
yani ben beyanı beklesem indirimli ödeme hakkımı kaybeder miyim? 40lira fark oluyor indirim kaçınca

hayır kaybetmessiniz önemli olan tebliğ tarihidir tebligat zarfını mutlaka yanınızda bulundurun ve postacının attığı tarihe dikkat edin.Ben açıkçası hemen ödeyip unutmak istiyorum o yüzden beyanlı ödeyip geçiyorum :)

FiLoLoG
12-07-2014, 15:53
hayır kaybetmessiniz önemli olan tebliğ tarihidir tebligat zarfını mutlaka yanınızda bulundurun ve postacının attığı tarihe dikkat edin.Ben açıkçası hemen ödeyip unutmak istiyorum o yüzden beyanlı ödeyip geçiyorum :)

ben tebliğ alamam muhtara verirler. en iyisi bende beyanlı ödeyip unutma yoluna gideyim. hatta bugün ödeyim 129lira :(

horozzi
12-07-2014, 16:07
ben tebliğ alamam muhtara verirler. en iyisi bende beyanlı ödeyip unutma yoluna gideyim. hatta bugün ödeyim 129lira :(

bence de öyle yapın sonuçta elimizde bir teknoloji var kullanın ben de bugüne kadar 3-4 kez beyanlı ceza ödedim hiç bir sıkıntı yaşamadım.

karadayı
12-07-2014, 16:51
Gecmis olsun

Jupra
12-07-2014, 17:04
Geçmiş olsun. Ceza konusu açılmışken birşey kafama takılıyor sormam lazım. Bütün İstanbul E-5 boyunca (Beylikdüzü - Mecidiyeköy) 70km/h ile gitmeye başlamış. Bakıyorum internetten sorgulama sayfasına herhangi bir ceza yok. Bilmediğimiz birşey mi var acaba ? Radarlar çalışıyor mu anlamadım. Taksiler bile dikkat ediyor sanki bilgisi olan var mı ?

FiLoLoG
13-07-2014, 04:08
Geçmiş olsun. Ceza konusu açılmışken birşey kafama takılıyor sormam lazım. Bütün İstanbul E-5 boyunca (Beylikdüzü - Mecidiyeköy) 70km/h ile gitmeye başlamış. Bakıyorum internetten sorgulama sayfasına herhangi bir ceza yok. Bilmediğimiz birşey mi var acaba ? Radarlar çalışıyor mu anlamadım. Taksiler bile dikkat ediyor sanki bilgisi olan var mı ?
büyük ihtimalle trafik denetleme kameralarını koymuşlardır çok sıkıntılı bir durum bu kameralar. anlık ölçüm almıyorlar iki mesafe arasını ne kadar hızla gittiğini ölçüyorlar.

ufakps3
13-07-2014, 10:05
yaklaşık 20 gün önce bende beyanlı 129 odedim unutma yolumu sectim :banghead2: eskişehirin en buyuk caddesinde 59 ile girmişiz radara şaka gibi :doh:

ismail
14-07-2014, 00:10
geçmiş olsun
inşallah bu son olur