PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İzmir Meguiar's Yaz'a Merhaba

ArchangeL
12-07-2014, 21:15
Arkadaşlar Merhaba,

geçen gunlerde İzmir Honda-çamkıran'daki meguiar's ile görüşmemde
bizler için faydalı olabileceğini düşündüğüm bir bilgiyi aktarmak istiyorum.

senelerdir gittiğim , her zaman tavsiye ettiğim Oryal bey ( meguiars yetkilisi ) bizler için küçük bir kampanya yaptı.
eğer aracına uygulama yaptırmak isteyen ve düşünen varsa , buyrun fırsat ....

sadece dış uygulama isteyen olursa bunun yanında hediye olarak detaylı motor temizliği ve koruma* veriyor.
bunun ücreti,
tek araç: 300TL

eğerki aramızda anlaşıp o gün içerisinde 5 arac ve üstü olarak toplanırsak : 250 TL
bu uygulamaları yaptırmak isteyenler burada toplanıp daha sonra Oryal Bey'e şu gün geliyoruz dememiz yeterli.

https://www.facebook.com/meguiarsshowcar
irtibat : oryal bey : 0544 232 98 45

NOT:
komple uygulama işlemi 500 tl iken 3 ve üstü olan araç sayısında 450tl’ye inecektir.
boya koruma uygulama süresi 1 gün + komple koruma uygulama süresi 1,5 - 2 günü bulmaktadır.
cam film uygulamalarında gereken indirim uygulamalarıda yapılacaktır.

DETAYLI DIŞ TEMİZLİK VE BOYA KORUMA
• Mikrofiber yıkama eldiveni ve cilalı şampuan ile ön yıkama.
• Boyalı yüzeylerdeki derin kılcal çiziklerin temizlenmesi.
• Boyalı yüzeylerdeki harelerin giderilmesi.
• Boyanın parlaklık ve derinlik kazanması için cila uygulanması.
• Boyanın parlaklığının kalıcılığı sağlamak ve verniğin direncinin artırmak için boya korucu wax uygulaması.
• Çamurluğun iç kısımlarının temizlenip parlatılması.
• Lastiklerin parlatılması.
• Siyah trim parçaların ve fitillerin bakımı.
• Camların temizlenip,ayna parlaklığının kavuşturulması.
• Bagajın temizlenmesi.

DETAYLI İÇ TEMİZLİK VE DERİ KORUMA
• Vakum ile iç temizlik.
• Yer ve tavan ve kapı içi döşemelerinin temizlenmesi,lekelerden arındırılması.
• Vinil kauçuk yüzeylerin temizlenip,yıpranmaya karşı koruma uygulanması.
• Hava kanallarının,ön konsolun ve gösterge panellerinin temizlenmesi.
• Deri yüzeylerde çatlamaya ve yıpranmaya karşı koruma uygulanması.
• Araç içerisindeki kokuların elimine edilmesi.
• Camların temizlenip,ayna parlaklığına kavuşturulması.
• Bagajın temizlenmesi.

*** DETAYLI MOTOR TEMİZLİĞİ VE KORUMA
• Motorun yağ,kir ve tozdan arındırılması.
• El ile detaylı temizlik.
• Vinil,plastik ve metal aksamların parlatılıp korumaya alınması.

KOMPLE UYGULAMA
"detaylı dış temizlik ve boya koruma" "detaylı iç temizlik ve deri koruma" "detaylı motor temizliği ve koruma"

SERAMİK BOYA KORUMA
• Araca yapılacak işlemde boya koruma işlemlerin aynı ve ilave olarak seramik boya koruma işleminin yapılması;
• Boya ve vernik tabakasının düzenlenmesi
• Seramik yüzey kaplama işlemin yapılması
• Seramik yüzey sertleştirici işleminin uygulanması
• İç kısımlara döşeme ve kumaş yüzeylere; kumaş koruma spreyinin uygulanması

Cenk_
12-07-2014, 22:32
Burası karabağlar da mbu nun yanındaki yer mi?

m_oslu
12-07-2014, 22:35
tunç ben takipteyim, boya koruma düşünüyorum, film falan hepsini bir arada mı çıkarsam yoksa, cam filmleri için bir görüşeyim ben

ArchangeL
12-07-2014, 23:08
Burası karabağlar da mbu nun yanındaki yer mi?
Evet cenk , honda çamkıran'ın orası

tunç ben takipteyim, boya koruma düşünüyorum, film falan hepsini bir arada mı çıkarsam yoksa, cam filmleri için bir görüşeyim ben

Ben boya koruma için gitmiştim, sonra bu şekilde detaylı konuşmaya başladık,
Düşünen arkadaslar olursa diye biraz bekliyeceğim.
oryal bey'in numarasından istediğinizi sorup öğrenebilirsiniz abi.

Cenk_
12-07-2014, 23:09

İyi fiyat olursa bende ön cama film yaptırabilirim.

Cenk_
12-07-2014, 23:10
Aslında o fiyata meguiars ürünlerini alıp kendimiz yaparız. 200 lirayı geçmez ve en az 2 sene kullanırız

m_oslu
12-07-2014, 23:28
İyi fiyat olursa bende ön cama film yaptırabilirim.
bi görüşelim bakalım film işini, cenk uygulama yapmayı gözüm almıyor valla, teflon cila almıştım onu bile uygulayamadım

Cenk_
12-07-2014, 23:29
bi görüşelim bakalım film işini, cenk uygulama yapmayı gözüm almıyor valla, teflon cila almıştım onu bile uygulayamadım

Ben geçen hafta balçova kipanın kapalı garajında yukarıdaki işlemlerin hepsini yaptım. Meguiars ın ürünleri artı fiber bezler total 100 tl :)

Cenk_
12-07-2014, 23:31
http://img.tapatalk.com/d/14/07/13/ude2u9a6.jpg

Baya güzel oldu. Sonrasında park ederken duvara vurmasam daha iyi olcaktı :)

ismail
14-07-2014, 00:09
paylaşım için teşekkürler
nerelerdesin tunç ArchangeL kardeşim
seni daha aktif olarak görmeyi bekliyorum
özletme kendini

firozat
14-07-2014, 00:46
Maşallah fiyatı epeyce varmış. O paralara dünyanın malzemesini alır uzun süreler kullanırım valla :) Öylede yapıyorum, tavsiye ederim ;)

m_oslu
14-07-2014, 11:52
ArchangeL Tunç şöyle bir şeye rastladım, detaylı dış temizlik ve koruma da baya avantajlı ama motor koruma yok tabiki
İzmir Fırsatları | izmirburaya.com Mobil (http://www.izmirburaya.com/m/firsat-detay-833-camkiran-otomotiv-meguiars-izmir-gaziemir-yetkili-uygulama-merkezinde-oto-bakim-koruma-ve-film-uygulama-paketleri-70-tlden-baslayan-fiyatlarla)

EK: az önce görüştük, bize yapacağı uygulamanin burdakinden farklı oldugunu söyledi, ama film konusunda umduğumu bulamadım açıkçası

sinantrn
15-07-2014, 00:50
http://img.tapatalk.com/d/14/07/13/ude2u9a6.jpg

Baya güzel oldu. Sonrasında park ederken duvara vurmasam daha iyi olcaktı :)
Merhaba dostum yeni aldim bende ibiza jant lastik dusunuyorum ebat ve jant seninkiler nedir ve memnunmusun?

m_oslu
15-07-2014, 17:14
Merhaba dostum yeni aldim bende ibiza jant lastik dusunuyorum ebat ve jant seninkiler nedir ve memnunmusun?

sinan jant lastikle ilgili konu açmışsın zaten, ibiza ile ilgilenenler oraya yorum yazacaklardır, cenkin aracındakiler 205 55 16 orjinal leon jant lastiği. bu konu izmirde boya bakımı ile ilgili

Cenk_
15-07-2014, 19:01
Arkadaşlar meguiars beyaz arabalar icin white wax diye bir ürün cikardi. Meguiars.com.tr de var. Inanilmaz bir ürün. Bosuna para vermeyin firmalara. Cilayi 60, uygulama pedi 9 lira. 70 liraya arabaniza 4 defa cila yaparsiniz.

Cenk_
15-07-2014, 19:13
http://www.meguiars.com.tr/shop/index.php?route=product%2Fproduct&path=315_324&product_id=1027

Cenk_
15-07-2014, 19:19
Aynı ürünün siyah ve koyu renk için olanı da var. Beyaz cila kırmızıya da uygulabliyor galiba.

Vanery
15-07-2014, 20:17
Oryal bey ile bende orustum iki ay once bana da bu uygulamalar icin 300 tl fiyat verdi normalde 350 dedi ala 300 yaparim dedi bende mazemelerimi alip oryal beyden kendim yapmayi tercih ettim. Fiyatta extra bir indirim yok yani.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Vanery
15-07-2014, 20:20
Aldigim urunlerden bazilari
http://img.tapatalk.com/d/14/07/16/egyra2a7.jpg

Fotolar yok ama aracim inanilmaz parladi ve su iticiligi kazandi.

Not: Wax tamamen goreceli birseydir bircok kisi bircok farkli urun kullanir ve hepsi de benimki iyi baska kullanmayin der.
Ben aradigim herseyi bu urunde buldum Uv koruma da var. Bunu alin demiyorum ben bunu kullaniyorum diyorum :)

ArchangeL
15-07-2014, 20:51
ben zaten gidicem, kişi başı 300TL evet doğrudur.ama 5 kişi gelirseniz 250'den yaparım dedi.
DETAYLI DIŞ TEMİZLİK VE BOYA KORUMA ve DETAYLI MOTOR TEMİZLİĞİ VE KORUMA
profesyonel yerde, profesyonel ürünlerle , profesyonel kişilerle
250TL ye bence hiçbir şey!!!

kullandığınız birçok ürün amatör ürün ve O ürünler Profesyonel uygulamalardan sonra DESTEKLEYİCİ ürünlerdir.
yapılan uygulamanın devamlılığını sağlar.

Cenk_
15-07-2014, 20:57
Aldigim urunlerden bazilari
http://img.tapatalk.com/d/14/07/16/egyra2a7.jpg

Fotolar yok ama aracim inanilmaz parladi ve su iticiligi kazandi.

Not: Wax tamamen goreceli birseydir bircok kisi bircok farkli urun kullanir ve hepsi de benimki iyi baska kullanmayin der.
Ben aradigim herseyi bu urunde buldum Uv koruma da var. Bunu alin demiyorum ben bunu kullaniyorum diyorum :)

Tech wax in özelliği nedir? Koruyucu icerikli mi?

Vanery
15-07-2014, 21:02
Tech wax in özelliği nedir? Koruyucu icerikli mi?

http://youtu.be/008aDDHs0qY

http://www.meguiars.com.tr/shop/index.php?route=product/product&path=315_324&product_id=851

Rivendell
15-07-2014, 21:12
Koruma için NXT fena değil ama uzun ömür açısından biraz zayıf kalıyor. Ha ciddi anlamda bereketli ürün ayda 2 kere yapsan 1 yıl gider.

Benim tavsiyem bazı forumarda satılık katı waxlar var. FK1000p kullanıyorum memnunum Collinite 915- 476s gibi katı waxlar çok tavsiye ediliyor. Mor şampuan çok güzel wax dostu resmen :D

Cenk_
15-07-2014, 21:41
Koruma için NXT fena değil ama uzun ömür açısından biraz zayıf kalıyor. Ha ciddi anlamda bereketli ürün ayda 2 kere yapsan 1 yıl gider.

Benim tavsiyem bazı forumarda satılık katı waxlar var. FK1000p kullanıyorum memnunum Collinite 915- 476s gibi katı waxlar çok tavsiye ediliyor. Mor şampuan çok güzel wax dostu resmen :D
Kati waxlar fiber bezler ile uygulanabiliyor mu?

firozat
15-07-2014, 23:14
Kati waxlar fiber bezler ile uygulanabiliyor mu?

Katı waxı ped ile uygulaman lazım, sonrasında wax kalıntısını mikrofiber bez ile alarak parlatırsın.

m_oslu
16-07-2014, 04:14
Oryal bey ile bende orustum iki ay once bana da bu uygulamalar icin 300 tl fiyat verdi normalde 350 dedi ala 300 yaparim dedi bende mazemelerimi alip oryal beyden kendim yapmayi tercih ettim. Fiyatta extra bir indirim yok yani.

ben zaten gidicem, kişi başı 300TL evet doğrudur.ama 5 kişi gelirseniz 250'den yaparım dedi.
DETAYLI DIŞ TEMİZLİK VE BOYA KORUMA ve DETAYLI MOTOR TEMİZLİĞİ VE KORUMA
profesyonel yerde, profesyonel ürünlerle , profesyonel kişilerle
250TL ye bence hiçbir şey!!!

kullandığınız birçok ürün amatör ürün ve O ürünler Profesyonel uygulamalardan sonra DESTEKLEYİCİ ürünlerdir.
yapılan uygulamanın devamlılığını sağlar.

hangisini önce yaptırmalıyım acaba? boya koruma mı, yoksa cam filmlerini mi?

Vanery
16-07-2014, 06:43
hangisini önce yaptırmalıyım acaba? boya koruma mı, yoksa cam filmlerini mi?

Cam filmleri konusu ne yazikki polislerden dolayi muallakda. Boya kotuma isine once girsen ve polisler film konusunda sakinlestiklerinde dilm cektirsen daha iyi olur.

Vanery
16-07-2014, 06:48

Ben kullanali 1.5 ay oldu ve Oral beyin tarifine gore halen arabamda ozlligini koruyor. Mor sampuan ile de yikarsan 3 aydan fazla korur arabani demisti. Urun krem gibi uygulamasi da ped ile.
Daha iyi urunler yokmu kesinlikle var ama dedigim gibi hemen hemen hepsi ayni isi goruyor. (Dayaniklilik, su iticilik, parlaklik ve uv)

cmkbru
16-07-2014, 17:26
+1 ancak fiyat konusunda samimiyetiniz varsa biraz daha ikramda bulunmasi icin konusursaniz daha iyi olacaktir zira mbu' da hemen hemen ayni fiyati vermisti gecen ay bana islemlerinde orda yapildigini belirtti...

sinantrn
16-07-2014, 21:10
İc dosemeler koltuklar tavan icin hangi urunleri alabilirim int.uzerinden temizlik icin

m_oslu
19-07-2014, 19:01
ArchangeL tunç sanırım 5 kişi olamayacağız, sen ne zaman gitmeyi planlıyorsun?

Cenk_
20-07-2014, 13:57
İc dosemeler koltuklar tavan icin hangi urunleri alabilirim int.uzerinden temizlik icin

İç temizlik için Meguiars Quick interior
Deri kısımlar için Meguiars leather conditioner
Plastik ve göğüslük için Meguiars ultimate protectant
Halı ve kumaş için Meguiars carpet clenear

Hepsi gittigidiyor, hepsiburada ve meguiars.com.tr de var.

Pahalı ürünler ama 1 numara kaliteliler.