PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GAZ TEPKİME SORUNU !...

MEHMET ULUPINAR
17-07-2014, 14:57
S.a. arkadaşlar.Aracım TOLEDO 2003 Signo Plus.Benim sorunum araç kalkışlarda gazı geç alğılıyor.Stop edecek gibi oluyor ve hemen topluyor kendini.Kendi ustama götürdüm gaz kelebeği temizledi,adaptasyon yaptı sıkıntı kesilmedi.En sonunda ustam konya gökmen otodan (volkswagen konya ana satış bayi) çıkma bir ustaya yönlendirdi.O usta bu BCB motorlarda bu sorun 0 dan beri var dedi.Bilmiyorum sorunu bulamayıpta başındanmı savmak istedi anlamadım.Birde debriyaj yukardan kavrıyor ama ne kaçırma nede güç kaybı hiç birşey yok.Nette araştırdım volkswagen grubunun hepsi öyleymiş diye yazıyordu. Kullanıcılar bu sorunu yaşamışmı,yaşayıpta sorundan kurtulan varmı. Bilgi verirseni sevinirim Hayırlı Ramazanlar.

ismail
17-07-2014, 16:01
v.a.s.
BCB diye kastettiği motor kodu 16 subaplı olan motordur
vw grubun 16 subap motorlu araçlarını biraz daha yüksek devirli kullanmak gerekiyor
zira 8 subaplı motor 3800 d/dk dan itibaren maksimum tork unu verirken 16 subaplı motor 4500 d/dk dan itibaren maksimum tork unu vermekte
yeni nesil benzinli araçların genelinde sanırım debriyaj baskı balatasını koruma amaçlı olduğundan debriyaj pedalı yüksekte kavrıyor
bir süre sonra alışacağını düşünüyorum

MEHMET ULUPINAR
17-07-2014, 16:13
İsmail abi şimdi kalkışta ilk tepkime geç alıyor araç bu normalmidir.

ismail
17-07-2014, 16:20
İsmail abi şimdi kalkışta ilk tepkime geç alıyor araç bu normalmidir.

ne kadardır kullanıyorsun bu aracı ve daha önceki aracın ne idi

MEHMET ULUPINAR
17-07-2014, 16:29
ne kadardır kullanıyorsun bu aracı ve daha önceki aracın ne idi

7 aydır kullanıyorum bu aracı ve 7 aydırda uğraşıyorum bu sorunla.Önceden 2000 toyota corolla var idi abi.

ismail
17-07-2014, 16:34
7 aydır kullanıyorum bu aracı ve 7 aydırda uğraşıyorum bu sorunla.Önceden 2000 toyota corolla var idi abi.

toyota dan sonra bu şekilde hissetmen normaldir
hem kasa ağırlığı vardır
hemde japon motorları hem daha iyi kaçar hemde daha az yakar
sen en iyisi alışmaya bak
tavsiye ettiğim gibi debriyaj a ayağını alıştır ve biraz daha devirli kullan aracı

MEHMET ULUPINAR
17-07-2014, 16:37
toyota dan sonra bu şekilde hissetmen normaldir
hem kasa ağırlığı vardır
hemde japon motorları hem daha iyi kaçar hemde daha az yakar
sen en iyisi alışmaya bak
tavsiye ettiğim gibi debriyaj a ayağını alıştır ve biraz daha devirli kullan aracı

Abi anladığım araçta sıkıntı yok usta usta gezmeme gerek yok diyorsun. İlğilendiğin için Teşekkur ederim . :D

ismail
17-07-2014, 16:46
Abi anladığım araçta sıkıntı yok usta usta gezmeme gerek yok diyorsun. İlğilendiğin için Teşekkur ederim . :D

aynen öyle
rica ederim
istersen çağrı ertuğrul kardeşim konya ya geldiğinde araçları bir takas edip bakarsınız
belki çağrı kardeşimin aracı 8 subap olabilir
eğer 8 subap ise biraz daha senin aracından iyi olur

MEHMET ULUPINAR
17-07-2014, 16:53
aynen öyle
rica ederim
istersen çağrı ertuğrul kardeşim konya ya geldiğinde araçları bir takas edip bakarsınız

inşallah abi beklerim.

emr38
17-07-2014, 17:02
16v araçların gaz pedalları elektronik, geç kalması belki de o sebeptendir. Eski aracınız telli ise aradaki o nüansı farkediyorsanız eğer o sebepten size geç kalıyormuş gibi gelebilir.

Konya'daki başka 16v Leon&Toledo deneme imkanınız var ise kıyaslayın bi.

MEHMET ULUPINAR
17-07-2014, 17:06
16v araçların gaz pedalları elektronik, geç kalması belki de o sebeptendir. Eski aracınız telli ise aradaki o nüansı farkediyorsanız eğer o sebepten size geç kalıyormuş gibi gelebilir.

Hiç yok hocam bakıcaz artık. İsmail abinin dedi gibi alışacaz :)

MEHMET ULUPINAR
17-07-2014, 17:07

emr38
17-07-2014, 17:12

İnşallah alışırsınız. Gerçi sizinkinin gecikmesi bizdeki Captivanınki kadar değildir. Kaç kere arabanın altında kalmaktan kurtuldum hatırlamıyorum. Gazı köklüyorsunuz, o 150 bg 320 N.m torklu araç 1 saniye olduğu yerde çakılı kalıyor. Sonra fırlıyor.

ertuğrul
17-07-2014, 18:03
aynen öyle
rica ederim
istersen çağrı @ertuğrul (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=15989) kardeşim konya ya geldiğinde araçları bir takas edip bakarsınız

inşallah abi beklerim.

Abi bayramda izin yok ama arefe günü akşamı kesin olmamakla birlikte bi kaçamak yapabilirim memlekete. Mehmet abi sana da uyarsa evim bosnada. Ortak bi yerde buluşuruz istediğin gibi karşılaştırırız. 8 valf benim araba bu arada AKL motor.

ismail
17-07-2014, 22:30
Abi bayramda izin yok ama arefe günü akşamı kesin olmamakla birlikte bi kaçamak yapabilirim memlekete. Mehmet abi sana da uyarsa evim bosnada. Ortak bi yerde buluşuruz istediğin gibi karşılaştırırız. 8 valf benim araba bu arada AKL motor.

evyallah kardeşim sağolasın
senin araç daha atiktir
yinede fırsat olur ise bir deneyip kıyaslama yapabilirseniz iyi olur

ertuğrul
17-07-2014, 22:34
evyallah kardeşim sağolasın
senin araç daha atiktir
yinede fırsat olur ise bir deneyip kıyaslama yapabilirseniz iyi olur

Abi dediğim gibi bir aksilik olmazsa arefe günü kaçmayı düşünüyorum. Mehmet abiye de uyarsa bayram sabahı ortak bir yerde buluşup bakarız.

Rusvon
18-07-2014, 00:47
Benim araçta 1.6 8 valf ilk aldığımda debriyaj yukarıda kavradığı için 1 ay kadar alışamadım daha sonra değiştirme yaptırdım ilk başlarda iyiydi aşağıda kavrıyordu ama 15 gün kadar sonra tekrar yukarıda kavramaya başladı ustaya gittim durumu anlattım yukarda kavraması normal bu araçlar yukardan kavrar dedi şimdi baya alıştım :)
İlk kalkış olayına gelirsek bende biraz gazı az versem stop edecek gibi oluyor ama hafif yüklenmede bu sorun yok...

MEHMET ULUPINAR
18-07-2014, 09:28
Abi dediğim gibi bir aksilik olmazsa arefe günü kaçmayı düşünüyorum. Mehmet abiye de uyarsa bayram sabahı ortak bir yerde buluşup bakarız.

Ertuğrul eyvallah arkadaşım.Seninle kesin görüşcem 1. gün akşam filan musait olursan.Malum bayram olunca bayağı bir akraba ziyareti yapcam.2.gün bende yola gitcem allah nasıp ederse.Şartları oluşturursak 1.gün akşam görüşelim seninle :)

MEHMET ULUPINAR
18-07-2014, 09:32
Benim araçta 1.6 8 valf ilk aldığımda debriyaj yukarıda kavradığı için 1 ay kadar alışamadım daha sonra değiştirme yaptırdım ilk başlarda iyiydi aşağıda kavrıyordu ama 15 gün kadar sonra tekrar yukarıda kavramaya başladı ustaya gittim durumu anlattım yukarda kavraması normal bu araçlar yukardan kavrar dedi şimdi baya alıştım :)
İlk kalkış olayına gelirsek bende biraz gazı az versem stop edecek gibi oluyor ama hafif yüklenmede bu sorun yok...

Arkadaşım dediğin gibi yapıyorum bende.Birde 16 Valfler elektironik petalmiş.Gaz teli yok,o sebepten dolayi gazı geç algılıyormuş.Birde senin sabit gittin bir motor ustası varmı.

MEHMET ULUPINAR
18-07-2014, 09:34
İnşallah alışırsınız. Gerçi sizinkinin gecikmesi bizdeki Captivanınki kadar değildir. Kaç kere arabanın altında kalmaktan kurtuldum hatırlamıyorum. Gazı köklüyorsunuz, o 150 bg 320 N.m torklu araç 1 saniye olduğu yerde çakılı kalıyor. Sonra fırlıyor.

Allaha şükür yürürken o kadar geç algılamıyor araç,allah korusun sollamalarda adama beyaz ışığı gösterir. :)

ertuğrul
18-07-2014, 09:48
Ertuğrul eyvallah arkadaşım.Seninle kesin görüşcem 1. gün akşam filan musait olursan.Malum bayram olunca bayağı bir akraba ziyareti yapcam.2.gün bende yola gitcem allah nasıp ederse.Şartları oluşturursak 1.gün akşam görüşelim seninle :)

Arefe günü akşamı görüşmek daha mantıklı abi bayramın ilk günü akşama dönerim :)

MEHMET ULUPINAR
18-07-2014, 11:31
Arefe günü akşamı görüşmek daha mantıklı abi bayramın ilk günü akşama dönerim :)

arife günü inşallah görüşürüz hocam ....

Rusvon
19-07-2014, 02:09
Arkadaşım dediğin gibi yapıyorum bende.Birde 16 Valfler elektironik petalmiş.Gaz teli yok,o sebepten dolayi gazı geç algılıyormuş.Birde senin sabit gittin bir motor ustası varmı.

Ben eski sanayide emniyet oto var oraya giderim sürekli adamın dediğine göre almanyada audi de 8 yıl ve gökmende de usta başılık yapmış birde yanında duran bir arkadaş var oda seat servisinden ayrılmış ikisi birlikte bakıyorlar sürekli...