PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ibiza garip ses sorunsalı...

erolsahin
04-02-2008, 20:00
arkadaşlar benim arabada çalıştırdıktan sonra çok hafif bi sürtme sesi geliyo fakat debriyaja basınca sadece motor sesi kalıyo. bu sizdede oluyormu. olmuyorsa konu hakkında bilginiz varmı bu arada baskı balatayı 3000 km önce değiştirdim. ayrıca araba ısınınca ses ortadan kayboluyo gibi...:banghead2:

suhan
05-02-2008, 19:29
sorun şanzumandaki priz direk bilyasından rulmanından kaynaklanıyo.........SKF nin güzel bir rulmanını taktırırsan problemin kalmaz..........sorun priz direk rulmanı.....saygılarımla

suhan
05-02-2008, 19:37
adamlar baskı balatayı degiştirmişler.........ama bununla birlikte kontrol edilip degiştirilmesi gereken priz direk rulmanını atlamışlar.........yani yeniden şanzumanı indirmek lazım....baskı balata tarafında sanzuman haznesinde vites dişlileri tarafında degil........balataya bakan tarafta debriyaj pedalına baglı olan kolda olan rulman..adı piriz direk rulmanı.........debriyaja basınca ses kesilir sanki motor normal gibi calısır sessiz. ama debriyajdan ayagı cekince ses başlar.............bu klasık belirtisidir .........prız direk rulmanını degiştirince problemde gecer........rulman cok ucuz. ama şanzuman indi bindi işçilik pahalı.......bence balata degiştirdigin servise gidsip .....ustalara agabey biz baskı balatayı degiştirdik ......ama prız direk rulmanını atladık diye söyleyip yeniden işcilik ücreti vermeksizin sadece rulman parası vererek tamirini talep edebilirisin.........cunku yapılan işlerin en az 6 ay garantili olması gerekıyor.....aslında şanzumanı indirmek ceraskayla 5 6 vidaya bakıyor toplam rulman degişimi falan 1 1.5 saatlik bsaıt bir iş.......umarım faydalı olmusuzdur. selamlar ..saygılar............Dr Suhan SUNGUR

erolsahin
05-02-2008, 21:19
arkadaşlar çok saolun valla çok yardımcı oldunuz allah sizin gibileri başımızdan eksik etmesin....

taykac
05-02-2008, 21:41
Teşekkürler Sühan kardeş.

desperado_32
06-02-2008, 08:37
arkadaşlar çok saolun valla çok yardımcı oldunuz allah sizin gibileri başımızdan eksik etmesin....

+AMİNNNNnnnn :)

erolsahin
06-02-2008, 13:10
arkadaşlar bu gün bir servise gidip durumu anlattım sorunun aynen söylediğiniz gibi olduğunu ama bunun maliyetinin bana 150-300 ytl ye mal olacağını . ve paranın tamamen boşa gideceğini. onun yerine arabaya daha güzel lastikler almamı lastiklerimin kötü olduğunu söyledi yorum sizin....

suhan
06-02-2008, 18:17
kardeş sen servisini deiştir............lastıgın kötü olabilir ama prız direk rulmanı ile lastiğin ne alakası var......rulman dagılırsa hiç ummadık yerde yolda kalırsın............saygılar