PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima yönlendirme yapmıyor

by_carisma33
09-08-2014, 22:59
Arkadaşlar 2004 cordoba 1.4 benzin+tüp

Klima soğutması gayet iyi. Ancak 2 gün önce Antalya da yağmura tutulduk klimayı ön cama yönlendirdim.
Daha sonra göğüs hizasına üflemeye bastım dağ ve sol deliklerden üflüyor ortadan üflemiyor. Aracı ilk aldığımda da bu sorun vardı. Aküyü değiştirince düzelmişti. Akü daha yeni demekki önceki tesadüfmüş. Bazı forumlarda klima yönlendirme motorundaki bağlantıda plastik b,ir tırnak kırılmış vs demişler. Seat Cordoba da bu yönlendirme motoru nerededir? Pazartesi elektirikçiye götürecem önce sigortalara sonrada oraya baktırayım. Belki usta bilmez diye soruyorum. İlçedeyim şuan pek anlamazlar diye. Orasını burasını kurcalatmayım aracın.

kirlisakal
09-08-2014, 23:03
öncelikle gecmiş olsun...inşallah ciddi bi sorun yoktur.sanırım havalandırmanın içinde yön kapaklarında problem var dıye düşünüyorum.nemden tozdan bakteriden işlev görmüyordur.inş aracın göğüslüğü sökülmez bi de orta petek dıyorsun...arıza tespit yaptırabilirsin ..mutlaka arac klima servisi yapan yerlere göster hatta 3-5 ustaya göster

umut1982
20-08-2015, 00:58
Tam 1 yıl önce gelmiş başına bu arıza ama bende şu an aynı arızalar mustaribim göğüs sökülecek diyorlar senin arıza nasıl çözüldü bi yardimci olursan çok dua ederim sana

by_carisma33
22-08-2015, 09:19
Geçenlerde tekrar oldu. Sanirim toz vs den yonlendirme takili kalıyor. Polen filtresini cikar. Havalandirma deliklerunden ucunda hava tabancasi takili hortumla hava tut. Filtresini takip yuksek ayarda klimayi calistir. Umarim duzelir bende sorun yok suan.

umut1982
26-08-2015, 14:47
tamam tşk ederim bunu hemen deneyip dönüş yapıcam tekrar

umut1982
26-08-2015, 14:50
aaaaa

umut1982
26-08-2015, 15:37
ancak şöyle birşey var econ açıkken yönlendirme sesi geliyor ama yönlendirme yapmıyor.auto da yani klima açık iken ses de gelmiyor.yönlendirmede...ve econ sıcaklık high de iken yönlendirme sesi geliyor low da ses falan yok

umut1982
05-09-2015, 15:49
Arızayı giderdim arkadaş lar. Pc ye geçince nasıl olduğunu yazacam. Sanayiye gidip göğsü söktürmeyin hiç bi alakası yok. Biraz zahmetli ama hiç para harcamadan herkesin yapabileceği bi şey.

34Deniz
05-09-2015, 16:33
Arızayı giderdim arkadaş lar. Pc ye geçince nasıl olduğunu yazacam. Sanayiye gidip göğsü söktürmeyin hiç bi alakası yok. Biraz zahmetli ama hiç para harcamadan herkesin yapabileceği bi şey.

merak ettim acıkcası nasıl giderildiğini ,yarın birgun aynı sorun bizdede olabilir

umut1982
06-09-2015, 18:13
Öncelikle Torpidonun altındaki kapağı söküyoruz. Aracın kontağı açın. Klimayı açın ancak motor çalışmayacak. Klima konum motorunun serisini duymak için. Torpido nun altına yatın . Polen filtresi ve hava kanalının arasında konum motoru var ve el girmiyor. Tornavida ile konum motorunun kolunu hareket ettirin. Yağ ve tozdan dolayı kollar ve çark hareket etmiyor zaman bulabilirsem resim ekliyecem.

goldeneye61
23-11-2015, 17:58
arkadaşlar benimde arabamın klimasında ses geliyor.Kontağı açtığımda vuuuk vuuuuk diye bir ses geliyorr.rölantide açlışırkende ses deavm ediyor ama bir müddet sonra ses kesiyor.Ustaya gösterdim klima kapaklarında sorun var dedi.GÖğdün sökülüp değişmesi gerekli dedi.Sizce başka bir yolu var mıdır acaba umut1982 arkadaşın dediğini denesem mi ?

lionheart
16-03-2022, 08:45
Bende de benzer bir sorun oldu. şoför ayak kısmına ve orta kısma üfleme yapmıyor. servis yönlendirme motoru arızası dedi ve en az 3 bin tutarmış, göğüs sökülecekmiş. araç üç dört gün kalırmış. 5 ay önce falan akü değişti benim de. akü değiştikten sonra şoför ayak kısmındaki üflemede bir performans azalması var gibi gelmişti ama emin olamamıştım. by_carisma33 de akü ile bağlantı kurunca acaba dedim aküyü söküp takarken klima motoruna ya da başka bir klima parçasına mı zarar verildi? olabilir mi böyle birşey?
göğüs sökülmesi sıkıntı oluşturur mu? teşekkürler arkadaşlar.

FR.BJK
16-03-2022, 09:38
Bende de benzer bir sorun oldu. şoför ayak kısmına ve orta kısma üfleme yapmıyor. servis yönlendirme motoru arızası dedi ve en az 3 bin tutarmış, göğüs sökülecekmiş. araç üç dört gün kalırmış. 5 ay önce falan akü değişti benim de. akü değiştikten sonra şoför ayak kısmındaki üflemede bir performans azalması var gibi gelmişti ama emin olamamıştım. by_carisma33 de akü ile bağlantı kurunca acaba dedim aküyü söküp takarken klima motoruna ya da başka bir klima parçasına mı zarar verildi? olabilir mi böyle birşey?

Akü değişiminin hiçbişeye hiç bi şekilde zarar vermeden yapılabilmesi gerekiyor. çıkartıp yerine yenisini koyup 2 kabloyu takıyosun o kadar.

Akü değişirken böyle bişeyin olması için ekstra çaba sarfetmek gerekir diye düşünüyorum.

individual
16-03-2022, 11:58

bu seat araçlardan anladığım kadarıyla kronik bir sorun 5-6 yaşından sonra başlıyor bu sorun.

servis'de değişmesini öneririm.kendi aracım'dada 2-3 yıl önce değişmişti.torpido sökülüp yapılmıştı göğüs sökülmedi bende hatta 2 iş günü kaldı.