PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2001 Cordoba Hakkında Bilgi Verir misiniz?

bemp
13-08-2014, 11:28
Herkese merhaba,
Seat almaya niyetli bir arkadaşım ilandaki cordoba'yı görmüş beğenmiş, lakin bu araç hakkında bilgisi yokmuş. Benden yardım istedi ama benim de pek bilgim olmadığından dolayı sizlere sormak istedim. 1.9 dizel motorlu bu araç hakkında düşünceleriniz nelerdir?
Sahibiyle ben de konuştum, 3 parça değişen(muhtemelen ön üç parça) ve bel altı boyası varmış. Motor yeni yapılmış, turbo sıfır takılmış(adamın dediğine göre). Bu bilgiler ışığında bu aracı almak mantıklı mıdır? Evet ise neden? Hayır ise neden?
Şimdiden teşekkür ederim ilginize.
Araç şu;
Seat Cordoba 1.9 TDI Signo 2000 Model 12.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Mavi renk - 166789356 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-durmak-yok-yola-devam-seat-cordoba-tdi-ile-az-yakit-cok-yol-166789356/detay?hideSearchFilter=false&showViewPreferences=true)

emr38
13-08-2014, 11:38
Araç çok yıkık durmuyor kardo. 12.500 TL param olsa düşünürdüm lakin gelelim mevzuya. Kayseri' de kimse piyasadan aşağı mal satmaz eğer malı ayıplı değilse ya da acelesi yoksa. Eğer ki değişeni vb. sorun edip de 15 yerine 12500 istiyorsa görüşmek gerekir. Çektiği fotolardan ya foto konusunda usta olduğunu ya da araç alım satımda müşteri gözünü boyama konusunda ne yapmasını bildiğini anlıyorum.

Araca baktırmakta yarar var. Eğer göründüğü gibi derli toplu ise en fazla 1000 tl zarar ile satar. Tabi aracına masraf yapmaması halinde.

Araç teknik verilerinde yazdığı gibi 110'luk değil % 90 ihtimalle. Bunu motor kodu isteyerek ya da aracın arka frenlerinin disk mi kampana mı olduğuna göz atarak bakabilirsiniz.

Direksiyonun üzerindeki ve vites topuzundaki o zımbırtı neyse içimi bulandırıyor, normalde bunları görünce ilanı direkt kapatırım ama bu araç fotoları ile ilgimi çekiyor açıkçası.

Bagaj kapağı dengesiz duruyor, iyi bir kaportacı göz atmalı. Fiyatının uygun olması kıllandırmadı değil... Kime bakıyoruz? Oğuz mu istedi yoksa? Gerçi o Cordy istemiyor :)

bemp
13-08-2014, 11:43
Araç çok yıkık durmuyor kardo. 12.500 TL param olsa düşünürdüm lakin gelelim mevzuya. Kayseri' de kimse piyasadan aşağı mal satmaz eğer malı ayıplı değilse ya da acelesi yoksa. Eğer ki değişeni vb. sorun edip de 15 yerine 12500 istiyorsa görüşmek gerekir. Çektiği fotolardan ya foto konusunda usta olduğunu ya da araç alım satımda müşteri gözünü boyama konusunda ne yapmasını bildiğini anlıyorum.

Araca baktırmakta yarar var. Eğer göründüğü gibi derli toplu ise en fazla 1000 tl zarar ile satar. Tabi aracına masraf yapmaması halinde.

Araç teknik verilerinde yazdığı gibi 110'luk değil % 90 ihtimalle. Bunu motor kodu isteyerek ya da aracın arka frenlerinin disk mi kampana mı olduğuna göz atarak bakabilirsiniz.

Direksiyonun üzerindeki ve vites topuzundaki o zımbırtı neyse içimi bulandırıyor, normalde bunları görünce ilanı direkt kapatırım ama bu araç fotoları ile ilgimi çekiyor açıkçası.

Bagaj kapağı dengesiz duruyor, iyi bir kaportacı göz atmalı. Fiyatının uygun olması kıllandırmadı değil... Kime bakıyoruz? Oğuz mu istedi yoksa? Gerçi o Cordy istemiyor :)

Yok kardeşim Oğuz değil, Teknopark'tan bir arkadaş, arabayı canlı görmüş hoşuna gitmiş de arabaya yabancı işte, bilgi arıyor nedir ne değildir diye. O sedef kaplama mıdır nedir ben de hiç sevmem ama fotolar canlı duruyor hakikaten;)
Motor kodu olayını söyleyeyim bir kontrol ettirsin, yakıtı çok olur mu dedi bana olmaz ekonomiktir bildiğim kadarıyla dedim ama öyledir demi?:D

emr38
13-08-2014, 11:58
Valla 1.9 TDI'lar bile ekonomik bildiğim kadarıyla ama senin arabaya LPG taktırırsa daha az yakar. Şehiriçi en fazla 6-7 LT mazot harcar diye düşünüyorum o da sakin kullanımda ayrıca araç sağlıklı ise... O da 30 krş civarı geliyor kanımca. Yalnız LPG'lilere göre epey seridir. Şahsen bu kasanın 1.6 100 hp'liğini almaktansa TDI almayı tercih ederim.

Vergisi biraz yüksek olur yalnız onu da düşünsün alırken.

emr38
13-08-2014, 12:05
Netten baktım şimdi, yakıt verisi 90'lık için ş.içi 6.3 110'luk için 6.6 vermiş. 7 LT'ler gayet makul değerler. Şehirdışı için 4.5 civarı diyorlar ki çok çok iyi.

1.9 TDI olması o kasayı iyi çeker. Bayır yukarı sağlam turbo ile uçak gibi gider tabiri caize bizim atmolara oranla. Fiesta tdci'ler corsa cdti'ler vız gelecektir.

Arkadaşın birazcık yüklemek isterse epey oynanır bununla :) Ufak çaplı şaka makinesi bile olur bu. Tabi 110'luk olursa o zaman daha eğlenceli olur :)

Yalnız 20 bin km görünüyor ilanda, turbo yeni vb. demişsiniz ama FATURALI ve düzgün bir yerde yapılmış olması şart. Yoksa üfürükten teyyare sırf satılsın diye kalın yağ koyup yağ yakan arabayı iteleyebilirler aman dikkat ;) Aracı iyi bir test ettirin. Eski model dizel motorlar saatli bombadır iyi bakmazsan. Normalde VAG motorların hepsi canavar gibidir lakin TR' de kullanıcı ve usta hatasından işler değişiyor...

bemp
13-08-2014, 13:47
yukcell88 kardeşim sağol bilgiler için, vergisi yıllık 630 liraymış galiba, bunları arkadaşa ileteceğim bakalım neye karar verecek.

emr38
13-08-2014, 14:01
yukcell88 kardeşim sağol bilgiler için, vergisi yıllık 630 liraymış galiba, bunları arkadaşa ileteceğim bakalım neye karar verecek.

644 TL :) Aynı yaşta 1300-1600 arası olsa 265 TL ödeyecekti. Yol yapar ise yakıttan çıkarır ;)

ismail
13-08-2014, 14:03
yıllık 645 tl vergisi var
önden 3 parça değişmiş ise temkinli yaklaşmakta yarar var
turbo vnt (değişken giometrili) olmadığından çok yakıt yakmaz
aşırı masraf çıkartacağı noktalar enjektörler ve turbo
turbo değişmiş ise bosch car service ten enjektörler kontrol ettirilebilir
hayırlısı olsun

Yusuf_06
23-08-2014, 23:34
Ben daha 2 gün önce sattım aracın vergisi vergi indirimi dilekçesi ile 430 tl oluyor normalde 744 tl idi 1.9 TDi AGR motorlar güzel bakımlı ise şehir içi hırçın kullanımda 6.5-7 litre yakıyor uzun yolda 100 km ile 4.3 -4.5 a kadar düşebiliyor 165 binden 213 bine kadar bindim çok memnundum . Hiç beni üzmedi ful yüklü iken bile Bolu Dağı'nda rampa yukarı 140-150 asılır giderdi sorun olarak bi teybi var :) 89.5 beygir çıktı testten benim araç motorları çok uzun ömürlü olur Almanya'da akraba var yaşlı bi dedemiz 700 küsür binde daha motora anahtar değmedi :)

iPhone 8 ile Tapatalk aracılığıyla uzaydan gönderildi ;)

ismail
25-08-2014, 09:30
yusuf Yusuf_06 kardeşim
aracı sattın ha
hayırlı olsun
Allah pişman etmesin utandırmasın
daha iyilerini nasip etsin inşallah
hayırlısı ile yerine ne düşünüyorsun

Yusuf_06
25-08-2014, 09:40
Sağolasın ism@il abi abi bikaç sıkıntı var halen devam eden yakamı bırakmıyorlar bir türlü şahsi arabama binemez oldum şuan şirket arabasıyla felan devam ediyorum olmazsa 5-10 liralık bi araç alacam . Ufaktan bahsedeyim aracıma biri düşman kesildi sabotaj yapıyorlar çiziyorlar bende sattım abi şuan polis felan devrede iyi araba almayı düşünmüyorum şuan nasipse şu sıkıntılar bitsin 3.30 Yada e200 compressor düşünüyorum 40.000 lik bi araç olacak nasipse güzel bir toledo felan denk gelirse oda olabilir artık nasip ... Kısacası satmak zorunda kaldım araç Aksaray'a gitti :(

ismail
25-08-2014, 10:01
Sağolasın ism@il abi abi bikaç sıkıntı var halen devam eden yakamı bırakmıyorlar bir türlü şahsi arabama binemez oldum şuan şirket arabasıyla felan devam ediyorum olmazsa 5-10 liralık bi araç alacam . Ufaktan bahsedeyim aracıma biri düşman kesildi sabotaj yapıyorlar çiziyorlar bende sattım abi şuan polis felan devrede iyi araba almayı düşünmüyorum şuan nasipse şu sıkıntılar bitsin 3.30 Yada e200 compressor düşünüyorum 40.000 lik bi araç olacak nasipse güzel bir toledo felan denk gelirse oda olabilir artık nasip ... Kısacası satmak zorunda kaldım araç Aksaray'a gitti :(

geçmiş olsun Yusuf_06 çum
satmak zorunda kalmana üzüldüm
hakkında hayırlısı olsun
Allah gönlüne göre versin