PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Doğuş'un servis tutumu sıkmaya başladı

IbizaFR150
18-08-2014, 13:52
Henüz 2 aydır Seat sahibiyim ancak Doğuş'un tavırları şimdiden canımı sıktı...

1) garanti uzatma ile ilgili tutumları,insanları salak yerine koyması

2) tek kapı,150 hp olan araçta arkalarda hoparlör olmaması ve kendilerinin bunun montajını isteseniz de yapmaması

3) Yanan airbag ışığı için cts randevu verememeleri... Değişik bahaneler uydurmaları.

horozzi
18-08-2014, 13:57
İstanbul'da başka servislere de sor istersen kardeş yanıtlar benzer şekildeyse de durumu bildirir bir maili mutlaka ispanyaya at seat ın artık bu doğuş zulmünü sık sık görmesi lazım

IbizaFR150
18-08-2014, 14:52
İstanbul'da başka servislere de sor istersen kardeş yanıtlar benzer şekildeyse de durumu bildirir bir maili mutlaka ispanyaya at seat ın artık bu doğuş zulmünü sık sık görmesi lazım

Bu düşünceye katılamıyorum. Ben Maslak'a yakın oturuyorum, ne diye kalkıp Ümraniye'ye gideyim ki? Sırf oradaki 2 adamın işine gelmiyor diye?

Emre
18-08-2014, 15:03
Bu konuda size hak veriyorum yaklaşık 2.5 - 3 senedir iki sıfır araç değiştirdim birkaçkez servise girdim ve servisin garantiyle ilgili verdiği hizmetten hiçbir zaman memnun kalmadım. bakım v.s oldumu herşey güzel, fakat araçta bir problem varsa ve garantiye girmiyorsa müşteriden yapmadan dahi para talep etmeleri işin en çirkin çileden çıkartan haliydi..
müşteri memnuniyeti için geri aradıklarında notlarını tekrar düşünmek lazım umarım düzelirler.

ismail
18-08-2014, 16:02
doğuş otonun seat a karşı gösterdiği tutumdan herkes şikayetçi ama yapabileceğimiz şeyler sınırlı
aslında hiç muhatap olmayıp direkt ispanya ya mesaj yazmak lazım
ispanya da biraz düşünsün neden bu kadar sorun var bu Türkiye de diye

alpir
18-08-2014, 16:03
Evet hepimiz dogustan sikayetciyiz gerci ben daha bir sorun yasamadim ama su anda dogus turkiye genelini biraksa eminim kaos yasanir cunki boylw altyapiya sahip bir yer yok

Sent from "Ankara"

Laz
18-08-2014, 16:04
Doğuştan memnun olan varmı bende cok merak edıyorum

horozzi
18-08-2014, 16:27
Bu düşünceye katılamıyorum. Ben Maslak'a yakın oturuyorum, ne diye kalkıp Ümraniye'ye gideyim ki? Sırf oradaki 2 adamın işine gelmiyor diye?

ben size çözüm yolu sundum siz gerekli şikayeti yaparsınız bir gün yolunuz o tarafa düşerse de işinizi yaptırırsınız

Emre
18-08-2014, 16:57
doğuş otonun seat a karşı gösterdiği tutumdan herkes şikayetçi ama yapabileceğimiz şeyler sınırlı
aslında hiç muhatap olmayıp direkt ispanya ya mesaj yazmak lazım
ispanya da biraz düşünsün neden bu kadar sorun var bu Türkiye de diye

abi oralarada mail yazılsa pek ümitli değilim servise tekrar yönlendiriyorlar :)
vw de sanırım bukadar garanti sorunu yaşanmıyormuş.

Junkers
18-08-2014, 17:05
Zıtlastıkca isler daha da zorlasıyor. Siz bizi ispanyaya sikayet etmissiniz diye bir baslıyorlar... ondan sonra kıytırık 15 bin bakımını bile eksik gedik yapıyorlar. Sabırlı olup iyi gecinip eleman kafalamak lazım.

Tok satıcının bilgisiz ve ilgisiz servislerine alısın derim.

murti_02
18-08-2014, 17:06
Ankara çankaya doğuş'takilerde bir vurdun duymaz labali. Aracımın takas fiyatını öğrenmek için gittim, oraya lavuğun tekini koymuşlar soğuk soğuk labali tavırlar. Bundan sonra bayan ile görüşmeye dikkat edeceğim.

oquzdag
18-08-2014, 19:23

MAslaktaki serkan beyin artık değişmesi lazım. Kaç yıldır seatta. Daha tatlı dilli ve üstlerine karşı gelebilen bir müşteri temsilcisi gerekiyor. Maslak doğuşoto seata.

fcaykut
18-08-2014, 20:52
Doğuş Oto konusunda bende şikayetçiyim, daha 2 ay olmadı aracımı 145.000 km için Esenyurt'a bakıma götürdüm, evet, bu km'de olmasına rağmen son yaşadığıma kadar hala servise götürüyor idim, sorunları ben tek tek söylüyorum lütfedip ilgilenmeye çalışıyorlardı, bir gün sonra aradılar, aracınız hazır dediler gittim almaya, şuna baktınızmı "yok bakmadık" buna baktınızmı "baktık, tesbit ettik ama burada çok pahalı olur iyisimi siz sanayiye gidin" tarzında cevaplar aldım..

Aynı zamanda o gün yaptıklarını ve 400 TL'ye yakın ücret aldıkları hata bugün tekrar edince sanayiye gittim, revizyon işleminin yeniden yapılması gerektiğini söylediler..

Daha ne diyeyim bilmiyorum ama tüketici mahkemesi vs ne gerekiyorsa peşlerinden gideceğim..

kirlisakal
18-08-2014, 20:58
aranızda toplanıp nasıl ampul vs şeyler alıyorsanız toplu olarak doğuşu ispanyaya şikayet etkınlığı düzenlensin konu açılsın herkes aynı anda mail yazsın.herkes şikayetını google translate aracılığla şikayetını anlatsın...ben hazırım

nicosaint
18-08-2014, 21:00
Doğuş otodan memnun olmak için aracınızın pahalı olması gerekiyor..
skoda//seat//vw//audi//porsche//bentley//lamborghini//bugatti

kirlisakal
18-08-2014, 21:28
kardeşim doğuş otonun servisi müşteri otoparkı hınca hınc dolu kapıdan vale alıyor zaten :D o kadar cok işleri var ki randevular hep full normal bence tok karnı bıkmışlar insanlar işçiler vs.adam kafayı sıyırır öyle durmadan çalışan bir yer olaraktan.insanlar doğuşa gidince tatmın oluyorlar diğer seat yetkili servisleri kesmıyor :D istanbul kalabalık şehir

Sinan7012
18-08-2014, 21:39
Henuz tatmadım bu duyguyu cok merak ediyorum. Sene sonu tadicam insallah :D

ismail
18-08-2014, 21:58
abi oralarada mail yazılsa pek ümitli değilim servise tekrar yönlendiriyorlar :)
vw de sanırım bukadar garanti sorunu yaşanmıyormuş.
servise yönlendirdikleri doğru da elbet bir gün ispanya nın canına tak demez mi
nedir bu seat Türkiye den çektiğimiz müşteriler hiç memnun değil
bu adamlar bizim markamızımı bitirmeye çalışıyorlar diye düşünmez mi acaba

Emre
18-08-2014, 22:18

Umulduğu gibi bideğişim bişey olurda şikayetlerden kurtarır kendini. Bikaçkez servise gittim beni bıktırdılar.
Servise gidiyosun adamlarda bıkmış İşi bilen bilmeyen eğitimli eğitimsiz herkes olur olmaz konuşuyor.
Artık Seat almıyacam diyorum ama bakıyosun seçenekler yine ona yönlendiriyor.

nicosaint
18-08-2014, 22:21
Bence seat ispanya satılan araba adeti üzerinden hesap kitap yapıyor..araba satıldıkça no problem,,
bende seat ispanyadan gelen 30 tane e-mail var,,,vardığım sonuç doğuş oto,,,seat ispanyanın yanında melek kalır,,
ülkeye göre hizmet kalitesini en tepeden başlatıyorlar,,doğuş otoda seattan aldığı bu vurdum duymazlığı türk müşteriye yansıtıyor

kirlisakal
18-08-2014, 22:23

düşünür düşünmesine de..avrupada cok tutulan seat trde yaygınlaşmamasının tek nedenı belkı de budur.vestel in orta direkler için regal marka cıkardıgı gibi bişi izlenimi mevcut insanlarda.biz alışmısız 50 bin lira verip boş arabaya binmeye.doğuş otoya gittim hakıkaten hınca hınc dolu servis.parçayı bile güclükle sorabilmiştim.15 gun sonraya randevu verıyor.kapıda vale var :D

ismail
18-08-2014, 22:29
Umulduğu gibi bideğişim bişey olurda şikayetlerden kurtarır kendini. Bikaçkez servise gittim beni bıktırdılar.
Servise gidiyosun adamlarda bıkmış İşi bilen bilmeyen eğitimli eğitimsiz herkes olur olmaz konuşuyor.
Artık Seat almıyacam diyorum ama bakıyosun seçenekler yine ona yönlendiriyor.

ah burada bir seat olacaktı ki
bak o zaman o doğuş oto ne yapıyordu
Allah sonumuzu hayretsin inşallah

Emre
18-08-2014, 22:38
ah burada bir seat olacaktı ki
bak o zaman o doğuş oto ne yapıyordu
Allah sonumuzu hayretsin inşallah

İspanyollar biraz bizim gibiler azçok tanırım.
Vw de bukadar garantiden sorun çıkmaması sanırım almanların tutumundan
Burda olsaydın Belki bi değişiklik sağlardın abi ;)
İnş amin diyelim nede olsa kullanıyoruz umarız daha sorunsuz olur ve serviste sıkıntı yaşamayız.

tan
18-08-2014, 22:42
Tamamen insanlarımızın ahlaksızlığı, kimse yediği ekmeğin hakkını vermiyor bir işi yapıyorsan hakkıyla yap yoksa meslek değiştir.