PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sisleri nasıl xenon yapabilirim ve cupranın orjinal farı tam beyaz yanmıyor

mehmet07
08-02-2008, 15:18
sisleri nasıl xenon yapabilirim orjinal farlar xenon olunca altta sisler çok komik yanıyor sizce bunu xenonmu yapayım yoksa ampul takarak beyaz ışıkmı yapayım herhalde ampul değişerekte beyaz oluyor ve cupranın orjinal farı tam beyaz yanmıyor bunlarda galiba 8000k - 10000k falan oluyor galiba orjinalde bu sayı düşükte ondanmı tam beyaz yanmıyor bu konuda bir bilgisi olan varmı

LeonRider
08-02-2008, 15:38
Bence ampül tak, 50 60 ytl bişey... Şimdi xenon takarsın kelvini sislerde fazla olur hoşuna gitmez. Ampül olarak Phillips 5000k idealdir kanımca...

mehmet07
08-02-2008, 16:15
bizim orjinal kaç k bir bilgin varmı o çok parlak yanmıyor

SKYLARK
08-02-2008, 16:20
4300 Kelvindir yüksek ihtimal , sarı ile beyaz arası bir ışık mı veriyor ?

by_carizma
08-02-2008, 16:22
mehmet xenonların kaç k ?

suhan
08-02-2008, 18:31
ben kendi 2008 cuprama beyaz farlar taktım uzunlar sisler falan. ve ust uste 2 gece ceşme otobanına cıktım............250 nin uzerinde ki suratlerde beyaz farlar kendi original sarı ısıkları kadar iyi aydınlatma yapmıyor.xenonların kendi beyazı yanında diger beyazlar anlamlı aydınlatma yapamıyor...........ama kendi uzunları sislerle 250 km uzerindeki suratlerde cok daha iyi aydınlatma yapıp detaylı suruş yapabiliyorsunuz..........arabada sadece farlarda artıstık beyaz görüntü olsun .ben cupramı gece 250 ve uzeri kullanmıyorum derseniz.o zaman beyaz farları takınız....yok ama gecede performanslı aydınlatma isterim allah korusun o süratte objeler cok hızlı kaydıgı için daha iyi aydınlatma olsun derseniz kendi farları bence mükemmel....bu arada cehennem siyahında kendi sarı farları daha guzel de duruyor beyaz lambalara gore.....saygılarımla..........suhan sungur

mehmet07
09-02-2008, 10:33
bilgilerin için teşekkürler bende sisleri beyaz takacağım bunun için nasıl bir ampul almam lazım

CanTURK
09-02-2008, 12:00
sisleri bence orj bırak; xenonlar siste bi halt gostermıyo; gecen kartalda delı sıs vardı; xenonları kapatıp sıslerle ılerledık

mehmet07
09-02-2008, 12:22
antalyada pek sis olmuyor aslında xonon ampülü direk sise takıp çalıştırıyorlarmış burda aksesuarcı arkadaş öyle dedi banada olmaz gibi geliyor xenon farda bildiğim kadarıyla voltu arttıran bir parça var

quoasimodo
09-02-2008, 12:29
sisleri bence orj bırak; xenonlar siste bi halt gostermıyo; gecen kartalda delı sıs vardı; xenonları kapatıp sıslerle ılerledık
xenonlarla alakalı bir sorun olacağını sanmıyorum. çünkü benim hem sislerimde hem kısalarımda xenon mevcut bildiğiniz gibi.
3 ya da 4 hafta önce kuşadası'ndan dönerken balıkesir'de yoğun bir sise girdim. balıkesir'li arkadaşlar ya da bu yolu kullanan arkadaşlar bilir oranın sisi meşhurdur!
ben hiç bir sorun yaşamadım ki; zaman zaman görüşün 2 metreye kadar düştüğü zamanlar oldu.
sisli havalarda ve sağanak yağışlı havalarda yapılmayacak tek şey uzunlarla ilerlemektir ki!
önünüz bir anda ışık duvarına döner!
sis farları olmayan arkadaşlar ise yoğun sislerde far ayarını düşürüp daha iyi bir görüş sağlayabilirler!

HHaKo
09-02-2008, 12:30
mehmet xenon ampülleri bende daha önce kullandım zırt pırt patlıyolar ve aydınlatma sıfır sadece beyaz bi görüntüsü var güzellik açısından bir artı. o yüzden xenon taktırmanı tavsiye ederim. ben kullanıyorum memnunum. senin farlara gelince. bu araçlarda dışarda satılanlar gibi 6000k 8000k xenonlar takılmıyor sanırım bu birazda yasaların gerektirdigi bişey, Turgayın söyledigi gibi farların büyük ihtimalle 4300Kelvin, oda hafif sarımtırak bi ışık veriyor ama daha iyi gösterdigine süphe yoktur sonuçta merceklerinde var..

mehmet07
09-02-2008, 13:03
yani benim üzerindeki ampülü sökerek 8000 k falan takma imkanı olmuyor herhalde benim merak ettiğimde bu mesela 6000k beyaz ışık 8000 k mavi ışık 10000k mor ışık veriyormuş ama sizinde dediğiniz gibi tam olarak bu numaralardan istediğimi takıp takamayacağım konusunda bilgi veren yok aksesuarcıya kalsa istediğini takarız diyor bende oynatmak istemiyorum 4300k olan sökülür istersen yerine 10000k tak farketmez diyor bu konuda herhalde en iyi yanıtı servis bilir galiba

quoasimodo
09-02-2008, 13:19
yani benim üzerindeki ampülü sökerek 8000 k falan takma imkanı olmuyor herhalde benim merak ettiğimde bu mesela 6000k beyaz ışık 8000 k mavi ışık 10000k mor ışık veriyormuş ama sizinde dediğiniz gibi tam olarak bu numaralardan istediğimi takıp takamayacağım konusunda bilgi veren yok aksesuarcıya kalsa istediğini takarız diyor bende oynatmak istemiyorum 4300k olan sökülür istersen yerine 10000k tak farketmez diyor bu konuda herhalde en iyi yanıtı servis bilir galiba
bildiğim kadarı ile senin kısa hüzmelerinde bixenon kullanılıyor!
normalde kısaların sönükken diğer aynadaki halojen ampuller ile sellektör yapıyorsun! kısaların yandığı zaman ise hem xenon hem de halojen ampullerin ile sellektör yapma ve uzun far yapma imkanın oluyor!
orjinal farlarını sökmen çok mantıklı değil! 6bin yada 8bin alsan bile yine bixenon alman gerekecek!
4300k olanlar ise görüş mesafesi olarak en iyi alanı sunan xenonlar! sadece rengi tam olarak beyaz değil!
kelvin büyüdükçe görüş mesafesi kısalıyor... zaten 10bin ve 12binlikler yasal değil!
sislerinde ise 4300k lık xenonları piyasada bulmak zor olduğu için 6000k olanlar ile değiştirmen mümkün!