PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yokuşta Kalkış Problemi

rayil54
04-09-2014, 14:36
Konulari aradim fakat bununla ilgili bir cevap bulamadigim icin açıyorum konuyu eger varsa konu birlestirilebilir,sorunuma gelirsek okuldan gelirken hafif bayir olan bir yerde trafik isiklari var orda fark ettim ilk defa,yokusta vites d konumunda dururken harekete geciyorum fakat araba gaz yemiyor,kalkisi s modunda ve manuelde denedim sonuc ayni,araba kalkarken ne kadar basarsam basayim gaz yemiyor duzluge cikinca kaciyor,acaba boyle bir sorunla karsilasan oldu mu ?servise gitmeli miyim ?tesekkurler

AZZCUPRA
04-09-2014, 14:58
Aracınızda yokuş kalkış sistemi var sanki el freni indirip kalkıyomuş gibi kalkış yaparsınız.Hill holder bu sistemin adı yanlış hatırlamıyorsam.1-2 sn aracı tutar öyle kalkar araç.

rayil54
04-09-2014, 15:05
Aracınızda yokuş kalkış sistemi var sanki el freni indirip kalkıyomuş gibi kalkış yaparsınız.Hill holder bu sistemin adı yanlış hatırlamıyorsam.1-2 sn aracı tutar öyle kalkar araç.
Aracimda hill holder yok maalesef ve ona sasiriyorum ,benzini shell den aliyorum devamli bir kere m oil den aldim o kadar,

ismail
04-09-2014, 15:12
aracın kaç km de
debriyajın kaçırıyor olabilir

AZZCUPRA
04-09-2014, 15:13
Aracimda hill holder yok maalesef ve ona sasiriyorum ,benzini shell den aliyorum devamli bir kere m oil den aldim o kadar,

Debriaj setine baktırın.Frenlerde son zamanda bir işlem yaptırdıysanız ayarlamasındada sıkıntı olabilir.

rayil54
04-09-2014, 15:19
aracın kaç km de
debriyajın kaçırıyor olabilir
23550 km abi,geçen bakirkoyden donerken hafif titreme vardi benzini m oil den aldığım ve yogun trafik olusundan dolayi pek önemsemedim titremeyi,

rayil54
04-09-2014, 15:22
Debriaj setine baktırın.Frenlerde son zamanda bir işlem yaptırdıysanız ayarlamasındada sıkıntı olabilir.
Frenler yari yariya oldugu icin degistirmedim,her ne kadar bana eskisi gibi tutmuyo gibi gelsede servisteki arkadas frenlere iyi dedi,(konuyu mu dağıttım bilmiyorum ama :)

ismail
04-09-2014, 15:58
23550 km abi,geçen bakirkoyden donerken hafif titreme vardi benzini m oil den aldığım ve yogun trafik olusundan dolayi pek önemsemedim titremeyi,

düşük bir ihtimal olsa da kavramanda sorun olabilir
servise göstermende fayda var

rayil54
04-09-2014, 16:12
Peki abi baska türlü anlaşılabilir mi bu sorun ?su yüzden soruyorum hani doktorun yanında hasta iyilesir misali olabilir mi ?

rayil54
04-09-2014, 16:14
Bu arada abi ani frenlemede 4 lerin yanmasini denedim 100km de,olmadi abi,durunca yandi sadece,onunla ilgili ne yapilabilir ? Bazi arkadaslar frenler yanip sönüyor dedi ama ben öyle deneyemedim

jhan71
04-09-2014, 17:30
Tam anlayamadım. Gaza bastıkça devir 4000-4500 çıkıyor vites geçmiyorsa normal. Dsg de böyle bir durum var. Düzlüğe çıkınca vites normale döner araç serileşir. Yoksa Araç mı yokuşa kendini salıyor??

Sony Xperia Z2

hgdyaop
04-09-2014, 18:30
Eski aracımda yaşamıştım .. Bayır vs olmasa bile gaza basıyodum ve araç gaz yemiyodu (eski aracımda otomatikti) birden devir artıp aracı sallıyordu ve geçiyordu .. Ben gaza basarken de bu sırada araç bağırıyordu .. Gaz yemediğinde N'ye alıp tekrar gaza yüklendiğimde geçici de olsa anlık olarak sorunu çözebiliyordum .. O zaman şanzıman yağına bakılmıştı ve eksilme var demişlerdi , takviye yapılmıştı. Bi süre sorun çözülmüş ama tamamen giderilememişti. (Yalnız ben 2000 model 175.000 km'de ki bi araçtan bahsediyorum :) ) .. Böyle bi durum olabilir ?

rayil54
04-09-2014, 18:44
Tam anlayamadım. Gaza bastıkça devir 4000-4500 çıkıyor vites geçmiyorsa normal. Dsg de böyle bir durum var. Düzlüğe çıkınca vites normale döner araç serileşir. Yoksa Araç mı yokuşa kendini salıyor??

Sony Xperia Z2
Gaza bastigimda arac tepki vermiyor yani devir saati yukselmiyor, sonra cok az bi tepki verip kalkiyor yavas yavas, düzlüğe cikinca artik tamamem gazı yiyor,ayrıca her modda bunu yasadim,umarim anlatabilmisimdir

ssmb06
04-09-2014, 18:45
Tipik dsg kavrama sorunu.Garantiden değiştirirler.

rayil54
04-09-2014, 18:47
Eski aracımda yaşamıştım .. Bayır vs olmasa bile gaza basıyodum ve araç gaz yemiyodu (eski aracımda otomatikti) birden devir artıp aracı sallıyordu ve geçiyordu .. Ben gaza basarken de bu sırada araç bağırıyordu .. Gaz yemediğinde N'ye alıp tekrar gaza yüklendiğimde geçici de olsa anlık olarak sorunu çözebiliyordum .. O zaman şanzıman yağına bakılmıştı ve eksilme var demişlerdi , takviye yapılmıştı. Bi süre sorun çözülmüş ama tamamen giderilememişti. (Yalnız ben 2000 model 175.000 km'de ki bi araçtan bahsediyorum :) ) .. Böyle bi durum olabilir ?
Ben gaza bastigimda aractan tepki gelmiyor,o yuzden arac aheste aheste kalkiyor .sanirim farkli olaylar :) ama servise gidecegim sanzimana baktirmaya :) istanbul trafiginde isikta 1 sn gec kalkmak 38 tane kornaya bedel :)

jhan71
04-09-2014, 18:49
Gaza bastigimda arac tepki vermiyor yani devir saati yukselmiyor, sonra cok az bi tepki verip kalkiyor yavas yavas, düzlüğe cikinca artik tamamem gazı yiyor,ayrıca her modda bunu yasadim,umarim anlatabilmisimdir
Normal bir durum değil. Bence en kısa sürede Servise git.

Sony Xperia Z2

hgdyaop
04-09-2014, 18:57
Ben gaza bastigimda aractan tepki gelmiyor,o yuzden arac aheste aheste kalkiyor .sanirim farkli olaylar :) ama servise gidecegim sanzimana baktirmaya :) istanbul trafiginde isikta 1 sn gec kalkmak 38 tane kornaya bedel :)
Bide arkadaki araçlardan "kesin bayan sürücü" düşünceleri :) yanınızdan geçerken size sinirli sinirli baktıklarını göreceksiniz :)

rayil54
04-09-2014, 19:00
Tipik dsg kavrama sorunu.Garantiden değiştirirler.
Teşekkürler servisten randevu alip hemen göstereceğim

rayil54
04-09-2014, 19:01
Normal bir durum değil. Bence en kısa sürede Servise git.

Sony Xperia Z2
Teşekkürler en kisa zamanda gitmeliyim can sıkıcı birsey çünkü gerçekten umarim daha fazla bisey olmaz :)

rayil54
04-09-2014, 19:05
Bide arkadaki araçlardan "kesin bayan sürücü" düşünceleri :) yanınızdan geçerken size sinirli sinirli baktıklarını göreceksiniz :)
Düzlüğe cikinca gençleri göremiyorum ki baksin bana :) minibüs olunca sıkıntı o kornayi radyo açıkken bile duyabiliyorum :)