PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÖTV İNDİRİMİ bilgi paylaşım

gknghn
11-09-2014, 21:40
Seat ve bütün araba markaları indirimler kampanyalar yapıyor internetten biraz araştırma yaptım. 2015 yılı ile araçlarda indirme gidiliceği ötv ve kdv düşeceği söyleniyor aracını değiştirmek istiyorum konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yeni araç için şimdi tam zamanımı yoksa beklemelimiyim .

MeTuRuZ
11-09-2014, 21:45
Düşeceği kesinse şimdi aracı satın ve düşene kadar bekleyin derim. Ama öyle birşey olacağını hiç sanmıyorum. Devletimizin tek gelir kaynağı vergi çünkü. Ayrıca ilk ötv zammı geldiğinde "kesinlikle araç satılmaz" diye bas bas bağırdık ancak rekor seviyede araç satışları oldu devlet bu yağlı sektörü bırakmaz. Ne araçlarda ne benzinde indirim beklemiyorum şahsen.

cihanair
11-09-2014, 21:52
Otv artisi paramiz disariya gitmesin diye yapildi
Tekrar otv duserse cari acik buyur
Ben olacagini hic sanmiyorum
İndirimde beklemiyorum zaten seat yok satiyor niye indirim yapsin ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

testpilot
11-09-2014, 21:56
2014 ilk 4 ayı bayiler resmen sinek avladı ama sonrası için aynı şeyleri söyleyemiyorum.

gknghn
11-09-2014, 22:15
Düşeceği kesinse şimdi aracı satın ve düşene kadar bekleyin derim. Ama öyle birşey olacağını hiç sanmıyorum. Devletimizin tek gelir kaynağı vergi çünkü. Ayrıca ilk ötv zammı geldiğinde "kesinlikle araç satılmaz" diye bas bas bağırdık ancak rekor seviyede araç satışları oldu devlet bu yağlı sektörü bırakmaz. Ne araçlarda ne benzinde indirim beklemiyorum şahsen.
En iyisi arabayı satıp beklemek 3 ay kaldı ya hep ya hiç 2015 [emoji106]

emirkayra
11-09-2014, 22:47
İndirim hayalden öte artık.Özel tüketim vergileri sayesinde ayakta duruyor bu devlet.Sosyal devlet falan hikaye vatandaşını zerre kadar düşünmeyen bir devlet ve hükümet.Sömür sömür nereye kadar öfkem çok büyük

bemp
11-09-2014, 22:50
ötv indirimi yapılsa bu sefer de araba yetişmez herkes yüklenir bayilere:D ama ikinci el fiyatları normale biner iyi olur:)

yasaminonuru
11-09-2014, 22:54
Yıl sonunda geleneksel olarak Fiat ve Ford gibi markalar kampanya yapar, 0 faizli kredi filan verirler. Eğer bu markalara bakıyorsanız aracınızı satın bekleyin.
Eğer Doğuş Otomotiv grubundan bir araç düşünüyorsanız elinizdeki aracın kıymetini bilin :D

mephias
11-09-2014, 23:02
ÖTV indirimi olmaz ama VW dışında hemen her markada normalin çok üstünde indirimler olur bunun iki sebebi var kış ortasında satışlar düşer birde bayilerin kotası var kotalarında eksik varsa bunu kapatmak için daha ucuz satarlar diye biliyorum. Bu yüzden sıfır araç almak için en iyi zaman hep aralık sonu, ocak başı gibidir elde kalan araç olursa bu şubat sonunu bulabilir ben 2013 aracımı 2014 şubat sonunda gayet uygun fiyata aldım.

xordinate
14-09-2014, 09:39
ÖTV'nin düşmesi için İhracat oranı artmalı, ithalat oranı düşmeli, dolar en az 1.80 seviyelerine inmeli. Cari açık riski düşmeli. Şuan ki ekonomik tabloya göre bence zor. Eğer indirim olursa büyük ihtimalle yerli üretim araçlarda olur o da çok fazla olmaz. Daha çok taksit ve kredi koşullarını esnetip satmaya bakıyorlar.

En iyisi arabayı satıp beklemek 3 ay kaldı ya hep ya hiç 2015 [emoji106]

3 ay diyorsunuz fakat hiç belli olmuyor 5 6 ay daha uzun da sürebilir o süreç :) Parayı TL olarak tutarsanız enflasyondan etkilenebilir. Daha çok altın yada döviz'e çevirip tutmanız daha mantıklı olabilir.

nicosaint
14-09-2014, 14:53
Ötv indirimi olsa ne olur,,,daha önce devlet yaptı,,araba firmaları ortak karar alıp arabalara zam yaptılar

savaskursun
14-09-2014, 14:59
ÖTV için hiç ihtimal vermiyorum, ilk 4 ay bir durgunluk oldu şimdi yine aynı, kampanyalar olacaktır ama ÖTV artık böyle kalacak bence...

CNR
14-09-2014, 15:04
ÖTV inmesine ihtimal vermiyorum.

ERC
14-09-2014, 15:11
Otv indirimi gelse bile fabrikalarin cogu 2 senedir otv artislarinin yarisini tuketiciye aktariyor karlarindan kisip oyuzden kendi zamlariyla direk doldururlar 2009 da bunu yasadik

Laz
14-09-2014, 18:13
Türkiye'de ne zaman ötv veya KDV indirimi oldu ben hıc duymadım

LEWİS_16
14-09-2014, 20:11
Düşeceği kesinse şimdi aracı satın ve düşene kadar bekleyin derim. Ama öyle birşey olacağını hiç sanmıyorum. Devletimizin tek gelir kaynağı vergi çünkü. Ayrıca ilk ötv zammı geldiğinde "kesinlikle araç satılmaz" diye bas bas bağırdık ancak rekor seviyede araç satışları oldu devlet bu yağlı sektörü bırakmaz. Ne araçlarda ne benzinde indirim beklemiyorum şahsen.rekor seviyede araç satilmadi %25 dusstu satislar kardeşim...

cihanair
14-09-2014, 20:40
rekor seviyede araç satilmadi %25 dusstu satislar kardeşim...

Beklenti cok daha asagi seviyede idi
Temmuz agustos ayinda baya baya iyi arac satildi

MeTuRuZ
15-09-2014, 00:58
rekor seviyede araç satilmadi %25 dusstu satislar kardeşim...
Seat türkiyede rekor kırmış ona ithafen söyledim

LEWİS_16
16-09-2014, 20:40
Seat türkiyede rekor kırmış ona ithafen söyledimbu fiyat artisi fiyati muadillerine gore uygun araçlara yaradi zaten:)

semihayhan
16-09-2014, 21:07
Seat in indirim yapma sebebi fr larda 1.4 150 hp fr geleceği için diye tahmin ediyorum ülkemde ÖTV indirimi çok beklentisiz olur diye düşünüyorum

Proceed GT
19-09-2014, 08:10
.....