PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mk2 toledo boşa atınca stop ediyor.

ertuğrul
15-09-2014, 23:41
Abilerim ablalarım kardeşlerim. Benim oyuncak daha önceden bir kez eve yakın bir dönüşte vitesi boşa alınca stop etmişti. Bende üstüne düşmemiştim. Çünkü çevre yolundan içeri dönüyorum ve arkadan kamyonlar vs geldiği için yavaşlamıyorlar bu sebepten arabayı bazen boşa alıp dönüyorum. Bugün yine aynı yerde aynı şekilde boşa aldım araba yine stop etti. Bu sorunun sebebi nedir? (Araba stop ettiği zamanlarda 5-6 km yol yapmış oluyorum motor sıcakken başıma gelmedi) 110-120 gibi hızlarla giderken arabayı birden boşa alıp ani fren yaptığım için olabilir mi? Çünkü kamyonlar falan geldiği için ani fren yapmam gerekebiliyor giriş çok pis bi yerde :) Ayrıca bugün arızalı olan gergi bilyamı değiştirdim gıcırtı kesildi :) :)

EAGLE01
16-09-2014, 02:40
Benzin depon genelde çeyrek depo altında duruyorsa benzin pompası bakmaya başlayabilirsin :) arabanın içinde uğuldama var mı? Lpg varsa araçta ayarla ilgili bir sıkıntı olabilir mi?

ismail
16-09-2014, 07:11
geçmiş olsun kardeşim
ya yakıt ya ateşleme ile ilgili
araçta lpg sistemi var mı

ertuğrul
16-09-2014, 07:19
Evet abiler tüp var arabada. Günaydın bu arada. Motor soğuk diye olabilir mi?

ismail
16-09-2014, 08:27
Evet abiler tüp var arabada. Günaydın bu arada. Motor soğuk diye olabilir mi?

günaydın
araba ile ilerlerken belli bir sıcaklığa ulaşmıyor mu araba
sana şunu tavsiye edeyim kardeşim
aracı boşa almadan önce benzin e geç
motorun benzine geçtiğine emin olduktan sonra aracı boşa al bakalım stop edecek mi etmeyecek mi

ertuğrul
16-09-2014, 09:17
günaydın
araba ile ilerlerken belli bir sıcaklığa ulaşmıyor mu araba
sana şunu tavsiye edeyim kardeşim
aracı boşa almadan önce benzin e geç
motorun benzine geçtiğine emin olduktan sonra aracı boşa al bakalım stop edecek mi etmeyecek mi
Abi Tüptede yapmıyor. Sadece iki kez aynı dönüşte yaptı.

bemp
16-09-2014, 09:22
sanki bir ayarsızlık varmış gibi geldi bana kardeşim.

emr38
16-09-2014, 09:37
LPG regülatörü olabilir Ertuğrul'cum. Ya da enjektörden. Bir LPG'cine göster derim.

ismail
16-09-2014, 09:48

sadece virajı dönerken mi stop ediyor
ilginç bir durum

ertuğrul
16-09-2014, 10:04
Evet abi iki seferde aynı virajda yaptı. Enjektörler yeni değişti abi 6 ay olmadı.

emr38
16-09-2014, 10:07
:ponder: Valla ben de yorum yapamaz oldum.. Aynı virajda yapması çok enteresan... Acaba anlık frenleme vb. şeyden bahsediyorsun ya, aynı işlemleri açık arazide denesene bi... Yani aynı şekilde yavaşla ve dön... Yine yaparsa araçta vardır sorun yoksa yolda vardır :funky: :Crylol:

ertuğrul
16-09-2014, 10:08
:ponder: Valla ben de yorum yapamaz oldum.. Aynı virajda yapması çok enteresan... Acaba anlık frenleme vb. şeyden bahsediyorsun ya, aynı işlemleri açık arazide denesene bi... Yani aynı şekilde yavaşla ve dön... Yine yaparsa araçta vardır sorun yoksa yolda vardır :funky: :Crylol:
Düzde yapmıyor abi. Yolda sorun var bencede [emoji23] sanırım o virajda arkadan kamyon gelince oluyor[emoji23]

ismail
16-09-2014, 10:31
Evet abi iki seferde aynı virajda yaptı. Enjektörler yeni değişti abi 6 ay olmadı.

Düzde yapmıyor abi. Yolda sorun var bencede [emoji23] sanırım o virajda arkadan kamyon gelince oluyor[emoji23]

kardeşim aracın soğutma suyu yeteri kadar var mı
çünkü biliyorsun soğutma suyu ısındığında gaz sıvı hale geliyor
eğerki yeteri kadar su yoksa virajda regülatörden eksilen su gazı sıvı hale döndüremiyordur
aslında adaşım KEN bir bakıp fikir verirse çok memnun oluruz

ertuğrul
16-09-2014, 10:32
kardeşim aracın soğutma suyu yeteri kadar var mı
çünkü biliyorsun soğutma suyu ısındığında gaz sıvı hale geliyor
eğerki yeteri kadar su yoksa virajda regülatörden eksilen su gazı sıvı hale döndüremiyordur
aslında adaşım KEN bir bakıp fikir verirse çok memnun oluruz
Suya bakmam gerek abi. Normal seviyede ama kontrol ederim

Gökhan
16-09-2014, 10:33
Kamyonlardan korkuyordur [emoji3] boğaz kelebeği temizmi?

ertuğrul
16-09-2014, 10:34
Kamyonlardan korkuyordur [emoji3] boğaz kelebeği temizmi?
7000 km oldu abi [emoji23]

Gökhan
16-09-2014, 10:36
O kadar çabuk kirlenmez. Valla bilemedim

ertuğrul
16-09-2014, 10:37
O kadar çabuk kirlenmez. Valla bilemedim
Kamyon korkusu abi[emoji23]

Emre
16-09-2014, 11:56
Ayarla alakalı sanki çağrı stop etmesi sıkıntılı iş.

KEN
16-09-2014, 20:24

lpg de yapmadıgını söylemişin. yukardaki alıntıya göre.
Sıcak motorda da yapmadıgını söyledin.,

Özellikle direk benzinle çalışırken mi yapıyor. Yoksa lpg ye geçiş öncesi benzinde çalışma esanasında mi.?

34Deniz
16-09-2014, 20:39
ertuğrul düzde giderken etmiyor diyorsun sanırım ;
aynı durum benim daha önceki toyotamda vardı sağa dönüşlerde stop ediyordu en sonunda tamamen kaldı bir gün ecu sigortasıydı sanırım onu attırıp durdu ,öyle gittim sanayiye ,kanala sokup iyice baktım sonra ne olduğunu buldum sorun eksozun orda katalizöre giden bir sensör var o sensörün ordaki kabloları kesmişler daha önceden bantlamışlar zamanla sıcaktan falan bantlar açılmıştı tam sağa döndürünce direksiyonu kablolar esneyip kısa devre olup stop ediyordu ve en son sigortayı attıra attıra geldim mecbur 1 avuç sigorta atmıştı o ana kadar ne oldugunu bilmediğimden :)

öyle bir durum olabilir bak altına gir ve ekli kablo falan varmı dikkatle bak ;)

ismail
16-09-2014, 21:44
Özellikle direk benzinle çalışırken mi yapıyor. Yoksa lpg ye geçiş öncesi benzinde çalışma esanasında mi.?

araç boşta
sert bir viraja giriyormuş stop ediyormuş araç adaşım
ertuğrul durum böyle doğru mu

ertuğrul
16-09-2014, 22:07

araç boşta
sert bir viraja giriyormuş stop ediyormuş araç adaşım
ertuğrul durum böyle doğru mu
Abilerm hiç bir olumsuzluk yok. Araba sıcak ve Tüpteyken yapıyor. Sebebini anlamadım ama benim hatamdan da olabilir. [emoji4]

ismail
16-09-2014, 22:08
Abilerm hiç bir olumsuzluk yok. Araba sıcak ve Tüpteyken yapıyor. Sebebini anlamadım ama benim hatamdan da olabilir. [emoji4]

e ne diyeyim
inşallah tekrarını yaşamazsın

halil01
16-09-2014, 22:26

o virajdan dönme sende :D

ertuğrul
17-09-2014, 00:11
e ne diyeyim
inşallah tekrarını yaşamazsın

Arkadaş bugün denedim hiç bişey yok ne Düzde ne benzinde ne Tüpte. Anlamadım gitti.

EAGLE01
17-09-2014, 00:18

Arkadaş bugün denedim hiç bişey yok ne Düzde ne benzinde ne Tüpte. Anlamadım gitti.

Halilin yorumu okuduktan sonra içimden iyi ki düz yolda yapmıyor bunu aracın demek geldi :)

ertuğrul
17-09-2014, 00:24
Halilin yorumu okuduktan sonra içimden iyi ki düz yolda yapmıyor bunu aracın demek geldi :)

:D abi anlamadım gitti. İki sefer hızlı girdim kamyon yüzünden ikisinde de stop etti direksiyon taş gibi oldu kaldırıma vuracaktım :D

halil01
17-09-2014, 00:49
Bak duz yolda da gidememis kaldirima vuracakmis arabayi :D

ertuğrul
17-09-2014, 01:42
Bak duz yolda da gidememis kaldirima vuracakmis arabayi :D

Takla attırmayı öğret :D

halil01
20-09-2014, 02:27
Takla attırmayı öğret :D
Yaşın genc daha yazik olur sana bu isler tecrube ister yeeeeenim :D Allah korusun kardesim sen sagdan sagdan sakince sür :)

ertuğrul
20-09-2014, 07:43
Yaşın genc daha yazik olur sana bu isler tecrube ister yeeeeenim :D Allah korusun kardesim sen sagdan sagdan sakince sür :)
Tamam amca :D

patrıot
20-09-2014, 08:13
Çağrı geçmiş olsun.
İlerleyen zamanda bu sorun daha fazla ortaya çıkacak.
Araç rolantidetrafikte stop edecek.
Seyir halinde iken sorun olmayacak.
Bu sorun ile ilgili tam hatırlamıyorum ama program 3-4 yerden olabileceğini gösteriyor.
Aracı bilgisayara bağla ve attığı hata kodunu öğren daha sonra çözüm yoluna gidersin.

Hata kodu olmadan göbekten atmadan başka birşey olmaz.

ertuğrul
20-09-2014, 09:18
Çağrı geçmiş olsun.
İlerleyen zamanda bu sorun daha fazla ortaya çıkacak.
Araç rolantidetrafikte stop edecek.
Seyir halinde iken sorun olmayacak.
Bu sorun ile ilgili tam hatırlamıyorum ama program 3-4 yerden olabileceğini gösteriyor.
Aracı bilgisayara bağla ve attığı hata kodunu öğren daha sonra çözüm yoluna gidersin.

Hata kodu olmadan göbekten atmadan başka birşey olmaz.
Anladım abi. Son bi kaç gündür bi problem yok.