PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ibiza Fabrika Çıkışı Lastiklerden Memnun musunuz?

makasinkizi
18-09-2014, 16:31
Her hafta lastiklerime hava basmaktan gına geldi.

Geçen ay sağ arka lastiğe vida girdi yama yaptırdım. Bugün sol ön lastiğe vida girdi fakat yanak kısmına servis değiştirelim dedi, ben hayır dedim.

Aynı ebat ve desende lastik siparişi verdim yarın geliyor. Ama Dunlop bana baya sıkıntılı gibi geldi. Seat Ibiza kullananlar ne marka lastik kullanıyor ve memnun musunuz?

Bir çok lastikçi Dunlop iyi değil yolda bırakır gibi şeyler söylüyor ne düşünüyorsunuz?

emr38
18-09-2014, 16:35
Geçmiş olsun iki gün önce de ben vida söktüm sol arka lastikten.

Bir kere, Dunlop yolda bırakır diyen lastikçiye "Hadi hayırlı işler" deyip uzaklaşın. Milyon dolarlar harcayan firmaları sermayesi yüz bin TL'yi bulmayan insanların acımasızca eleştirmesine karşıyım. Ki bunu diyenler "Dunlop" değil de X firmasının lastiklerinin bayisidir...

Dunlop'un hangi modeli sizdeki bilmiyorum, lakin ben dunlop deneyimlerimden hep facia ile (ses yönünden) ayrılmış biri olarak ilk fırsatta daha yumuşak hamurlu bir lastik tercih etmenizi tavsiye ederim. Örneğin: Hankook... Hem pahalı da değil, üstelik Golf 7'nin fb. çıkış lastiği...

Yalnız, lastiğinize vida girmesiyle lastik marka/modelinin pek alakası olmadığını düşünüyorum.

Yol tutuş yönünden sıkıntısı varsa düşünün bence değişiklik yapmayı.

cihanair
18-09-2014, 16:42
@gozdesk (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=22568)

Bizde hankook lastik var iyi değil ama çokda kötü değil

Size tavsiyem nitrojen basın patlamadan havası inmez

Aldığınız lastiğin markası nedir ?

makasinkizi
18-09-2014, 16:47
@gozdesk (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=22568)

Bizde hankook lastik var iyi değil ama çokda kötü değil

Size tavsiyem nitrojen basın patlamadan havası inmez

Aldığınız lastiğin markası nedir ?

Nitro olayını bi kez daha duymuştum arkadaşım gelince yaptıracağım ben de.

1 adet Dunlop 4 mevsim aldım yine, zaten 2 ay sonra kış lastiklerine geçeceğim.

cihanair
18-09-2014, 16:49

Şimdi şuda var fabrikanın 0 km araca taktığı lastik ile sizin bayiden aldığınız lastik aynı kalite değil fabrikada takılan daha kalitesiz

antiferaN
18-09-2014, 16:50
Ibıza kullanıyorum Bende NEXEN dıye duymadıqım bır marka takılı geldı arac uzerınde. Dunlop'tan şaşmayın

ismail
18-09-2014, 17:03
geçmiş olsun gozdesk kardeşim
dunlop un her serisi iyi olmayabiliryor
mesela dunlop sport maxx rt çok iyi bir lastik
tabiki bu modelin her araca uygun ebadı yok
genelde daha düşük yanak profilli ve spor tip bir lastik modeli
fabrikanın taktığı lastiklerden memnun olan pek duymadım
aracının lastik ebadına uygun goodyear efficent grip performance bulabilirsen tavsiye ederim

bemp
18-09-2014, 17:29
gozdesk bende de aynı araç var ve muhtemelen aynı lastik vardır Dunlop, ama bugüne kadar olumsuz bir durum yaşamadım, yol sesi normal ölçüde geliyor, yol tutuşu frenlemesi falan da gayet tatmin edici. hatta geçenlerde Ürgüp'e gittim arabada 5 kişiydik(bunun da etkisi var), 110'la viraja girdim Avanos dönüşünde hiç bir sıkıntı olmadı hatta arabadaki arkadaşlar yol tutuşu da iyiymiş dediler. kısacası ben memnunum lastiklerden.

eneseat
18-09-2014, 17:41
Bakalım benim arabada ne marka lastik çıkacak :drive1:

salih2334
18-09-2014, 18:30
Dunlop sp sport kullanıyorum yol tutuşunun altında imzamı atarım...

Sent from my iPhone using Tapatalk

IbizaFR150
18-09-2014, 19:10
Bende 2013 model Continental ContiPremium 3 var, şu ana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım,modellerin ismi çok benziyor umarım tam doğru adı budur. Yeni modeli olan Continental Sport Contact 5 çoğu testte 1. , yakında ben de lastik almak zorunda kalacağım yeni jantları takınca o zaman kesinlikle ism@il hocamın bahsettiği dunlop sport maxx rt alacağım. Vida konusu malesef şanssızlık,lastikle bir ilgisi yok, kışlık lastik takacaksanız da, bence mevcut olanlar kalsın, boşuna harcama yapmayın. Aracın üzerinde felaket bir lastik olabileceği ihtimalini vermiyorum ama siz yine de ölçüleri ve modelinni tam adını verin bakalım hep beraber bu lastik özelinde genel bir şikayet ( tüketim,ses,tutuş) var mı diye...

individual
18-09-2014, 19:35
gozdesk

Lastik secimi biraz sizin kullanım tarzınıza göre şekillenir.

Mesela ben yumuşak hamurlu lastik sevmiyorum.Üzerinde şuan bridstone var.Ben çok beğenmiyorum en yakın zamanda yokohama advan serisi düşünüyorum.

gültekinstyle
18-09-2014, 19:41

yumuşak lastik iyidir kardeş nitro haybeden bişey

yasaminonuru
18-09-2014, 23:12
Benim araca Pirelli Cinturato takmışlar 2013 Haziranda almıştım, vasat bir lastik. Eskitince Michelinlere dönüş yaparım, sessiz, konforlu ve yakıt tüketimine olumlu katkısı var.
Günümüzde lastikte ilk üç (performans)
1-Yokohama 2-Michelin 3-Goodyear

Shalwar
18-09-2014, 23:31

Nitro kullandığınızda hep nitrodan devam etmeniz gerekir
Yani lastiğin inmesi yada sizin hava basıncında değişiklik yapmak istemeniz durumunda sadece nitro ilavesi yapabilirsiniz
Buda her benzincide olmayan birşey sonuçta
Ben continental kullanıyorum bana göre gayet başarılı bir lastik

cihanair
19-09-2014, 01:04
Benim araca Pirelli Cinturato takmışlar 2013 Haziranda almıştım, vasat bir lastik. Eskitince Michelinlere dönüş yaparım, sessiz, konforlu ve yakıt tüketimine olumlu katkısı var.
Günümüzde lastikte ilk üç (performans)
1-Yokohama 2-Michelin 3-Goodyear

Benim aracta ayni lastik var inanilmaz memnunum heleki yagmur performansi cok iyi sadece biraz sert

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

cihanair
19-09-2014, 01:05
Nitro kullandığınızda hep nitrodan devam etmeniz gerekir
Yani lastiğin inmesi yada sizin hava basıncında değişiklik yapmak istemeniz durumunda sadece nitro ilavesi yapabilirsiniz
Buda her benzincide olmayan birşey sonuçta
Ben continental kullanıyorum bana göre gayet başarılı bir lastik

Nitrojen gazinda lastik havasi patlamadan inmez
Hanimda ibizada araci aldigim zaman yaptirmistim 15 ay oldu daha 1 bar bile inmedi havasi

cihanair
19-09-2014, 01:11
yumuşak lastik iyidir kardeş nitro haybeden bişey

Bu konuda ne kadar bilginiz var bilmiyorum
Ama nitrojen haybeden birsey dediginize gore pek bilginiz yok

Nitrojen faydalari

Lastik havasi yazda kisda ayni kalir patlamadan havasi inmez
Lastik basinci degismedigi icin yol tutus ayni olur
Surus konforu artar
Lastik omru uzar
Normal hava basinca jantda pas olur ama nitrojende bu olmaz
Formula 1 araclarinda ucaklarda kullanilir
Ve en onemlisi nitrojen yanmaz yanici degildir

emresenyer55
19-09-2014, 02:44
Fabrikaların maalesef araçlarımıza taktığı lastikler 2.ci kalite lastiklerdir.Normal bayiden aldıklarımız lastiklerle uzaktan yakından alakası yoktur.

Size Good year efficent grip performance ,michelin energy ,Continental premium serisinden önerebilirim yumuşak ,sessiz ,konforlu lastiklerdir

ismail
19-09-2014, 09:23
Bu konuda ne kadar bilginiz var bilmiyorum
Ama nitrojen haybeden birsey dediginize gore pek bilginiz yok

Nitrojen faydalari

Lastik havasi yazda kisda ayni kalir patlamadan havasi inmez
Lastik basinci degismedigi icin yol tutus ayni olur
Surus konforu artar
Lastik omru uzar
Normal hava basinca jantda pas olur ama nitrojende bu olmaz
Formula 1 araclarinda ucaklarda kullanilir
Ve en onemlisi nitrojen yanmaz yanici degildir

cihan ım bir lastiğin konforlu ve yol tutuşunun iyi olması için lastiğin bir miktar ısınması gerekmekte
ısısı olmayan lastik sert olur sert olan lastik yok tutmaz konforu olmaz
ısınmayan lastiğin normal olarak aşınması az olur ve ömrü uzar
F1 de kullanılmasının nedeni lastik ısısının daha yüksek sıcaklıklara çıkmasını engellemek içindir
gündelik hayatta kullandığımız araçlarda kullanılması bence sakıncalı
ben motosiklet kullanan biri olarak bu olayı motosiklet te daha iyi anlıyorum
çünkü motorsikletin 4 tekeri olmadığından yol tutuş daha çok önem kazanıyor
nitrojen ile şişirilmiş motosiklet lastiğinde frenleme, virajlarda yol tutuşu ve kalkış esnasında lastiğin boşa dönmesi yada atlaması daha fazla oluyor
tek avantajı lastik havalarının kontrol edilmesine gerek olmaması
onun dışındaki etkileri bana göre bir dezavantaj

cihanair
19-09-2014, 09:25
cihan ım bir lastiğin konforlu ve yol tutuşunun iyi olması için lastiğin bir miktar ısınması gerekmekte
ısısı olmayan lastik sert olur sert olan lastik yok tutmaz konforu olmaz
ısınmayan lastiğin normal olarak aşınması az olur ve ömrü uzar
F1 de kullanılmasının nedeni lastik ısısının daha yüksek sıcaklıklara çıkmasını engellemek içindir
gündelik hayatta kullandığımız araçlarda kullanılması bence sakıncalı
ben motosiklet kullanan biri olarak bu olayı motosiklet te daha iyi anlıyorum
çünkü motorsikletin 4 tekeri olmadığından yol tutuş daha çok önem kazanıyor
nitrojen ile şişirilmiş motosiklet lastiğinde frenleme, virajlarda yol tutuşu ve kalkış esnasında lastiğin boşa dönmesi yada atlaması daha fazla oluyor
tek avantajı lastik havalarının kontrol edilmesine gerek olmaması
onun dışındaki etkileri bana göre bir dezavantaj

Abicim notrojen ile lastik gec isinir gec sogur ama sadece hava avantaji yok

ismail
19-09-2014, 10:04

geç ısınan lastik nasıl yol tutacak
geç ısınan lastik tabiki uzun ömürlü olur

scetinx
19-09-2014, 10:14
2 sene bridgestne kullandım--taş--çivi bile girmiyor :) şimdi michelin gayet memnunum...

IbizaFR150
19-09-2014, 10:19
Bu arada şu marka iyidir,ilk 3 marka budur gibi bilgiler biraz eksik kalıyor.
X markanın A modeli çok iyi iken,B modeli vasat olabilir, almadan önce size uyan ölçülerde neler var bakıp,sonra öne çıkan modellerin karşılaştırma tablosuna bakmak lazım.

cihanair
19-09-2014, 10:59
geç ısınan lastik nasıl yol tutacak
geç ısınan lastik tabiki uzun ömürlü olur

Abi normal hava basınca lastik erken ısınır erken soğur
Ama nitrojen olunca geç ısınır ve geç soğur ama abartıldığı kadar geç değil

C!N
19-09-2014, 11:11
Aracım üzerinde bridgestone'lerle geldi, fena lastik değil, bundan önce hep michelin kullandım, memnun kaldım, tavsiye ederim kesinlikle.

makasinkizi
19-09-2014, 15:26
Aracım üzerinde bridgestone'lerle geldi, fena lastik değil, bundan önce hep michelin kullandım, memnun kaldım, tavsiye ederim kesinlikle.

Siz baya şanslıymışsınız benim aracımda Dunlop çıktı, dün sipariş verdim ön sol için bugün geldi değiştirdim aynısıyla, direk farketti araçta titreme falan yok şuan.

makman
19-09-2014, 15:41
Şimdi şuda var fabrikanın 0 km araca taktığı lastik ile sizin bayiden aldığınız lastik aynı kalite değil fabrikada takılan daha kalitesiz

bu görüşünüze tam olarak katılmıyorum. En azından lastik sektörünün içinden biri olarak. calıştığım firma dunlop ve falken marka sahibi olan japon firmasındır. Araçlara takılacak bizim tabirimizle orjinal ekipman olan lastikler için araç firmaları, lastik firmaların fabrikalarında kamp kuruyor tüm process, çok sıkı bir şekilde tüm prosedürleri denetliyor. sonuçta biliyorki ürettiği aracın yol tutuşunda konforuna kadar aracı alan aracını lastikten önce aracı sorumlu kılacak. Tek desen, aynı ebat, seri üretiim çıkarmakta lastik üreticisi firmanın işine geliyor ve bu şekilde ucuzluyor lastikler. Dunlopun tüm patent hakları avrupa dışında sumitomo rubber dadır, sadece avrupa hakları goodyear dadır. türkiye ise bir nevi antlaşmada geçmeyen serbest bölge konumunda olduğu için goodyear da dunlop üretmekte, sumitomoda dunlop üretmektedir. ama patent haklarından dolayı dunlop bayisi good year tarafından açılamıyor. sadece goodyear bayilerinin içinde satılıyor. sumitomo nun sattığı dunlopların sert olmasının sebebi design ve desen ortadoğu için üretilmesi, ama bu seneye türkiyedeki fabrikamızın faliyete geçmesi ile türkiye şartları için üretilmiş dunloplar bayilere gelecek.

cihanair
19-09-2014, 15:42
bu görüşünüze tam olarak katılmıyorum. En azından lastik sektörünün içinden biri olarak. calıştığım firma dunlop ve falken marka sahibi olan japon firmasındır. Araçlara takılacak bizim tabirimizle orjinal ekipman olan lastikler için araç firmaları, lastik firmaların fabrikalarında kamp kuruyor tüm process, çok sıkı bir şekilde tüm prosedürleri denetliyor. sonuçta biliyorki ürettiği aracın yol tutuşunda konforuna kadar aracı alan aracını lastikten önce sorumlu kılacak. Tek desen, aynı ebat, seri üretiim çıkarmakta lastik üreticisi firmanın işine geliyor ve bu şekilde ucuzluyor lastikler. Dunlopun tüm patent hakları avrupa dışında sumitomo rubber dadır, sadece avrupa hakları goodyear dadır. türkiye ise bir nevi antlaşmada geçmeyen serbest bölge konumunda olduğu için goodyear da dunlop üretmekte, sumitomoda dunlop üretmektedir. ama patent haklarından dolayı dunlop bayisi good year tarafından açılamıyor. sadece goodyear bayilerinin içinde satılıyor. sumitomo nun sattığı dunlopların sert olmasının sebebi design ve desen ortadoğu için üretilmesi, ama bu seneye türkiyedeki fabrikamızın faliyete geçmesi ile türkiye şartları için üretilmiş dunloplar bayilere gelecek.

Hocam maliyet düşsün diye kalitesiz lastik yapıyor firmalar
Şimdi araba üstünde gelen MİCHELİN PRİMACY 3 ile benim bayiden aldığım lastik aynı kalitede değil

C!N
19-09-2014, 15:50
Siz baya şanslıymışsınız benim aracımda Dunlop çıktı, dün sipariş verdim ön sol için bugün geldi değiştirdim aynısıyla, direk farketti araçta titreme falan yok şuan.

Böyle bir bahaneyle daha büyük ebatlı jant-lastik kombinasyonuna geçilebilirmiş aslında, yol tutuş namına avantaj olabilirdi diye düşünüyorum. Bizim araçların jant-lastik ebatları büyük olduğu için bildiğim kadarıyla hemen hemen hepsi bridgestone ile geliyor, yanlışım var ise zaten diğer kullanan arkadaşlar düzeltirler.

makman
19-09-2014, 15:56
Şimdi araba üstünde gelen MİCHELİN PRİMACY 3 ile benim bayiden aldığım lastik aynı kalitede değil

başka firma ve marka olarak haliyle bilemiyeceğim ama iş yerindeyim bu görüşünüzü biraz önce orjinal parca ekipman müdürüne bir danışayım dedim.
kendisinin cevabı bilakis araç firmalarının istediği özellikler ve kabul şartlarının ağır olması yüzünden bayilere göre daha bile kaliteli lastik çıkartılıyor ve üretilen her lastik o aracın özellikleri cercevesinde ona has değişikliklerle üretiliyor buda araca uyumu acısından çok önemli ve daha uygundur dedi.
ben tabi teknoloji ve üretim bölümünden olmadığım için mühendislik departmanın bilgilerini paylaşıyorum.

gültekinstyle
19-09-2014, 21:53

nitro sayesinde lastik geç ısınır yol tutuşu nispeten zayıf olur ama bende bu konuda çok bilgi yok ölesine yazıyoruz sizin gibi bilgili arkadaşlar sayesinde öğreniyoruz sonuçta bende nitroya bağlıcak bir araç yok

yasaminonuru
19-09-2014, 22:36
Benim aracta ayni lastik var inanilmaz memnunum heleki yagmur performansi cok iyi sadece biraz sert

Evet en sevmediğim yanı da sert olması, biraz yumuşatmak adına michelin iyi olacaktır.

cihanair
19-09-2014, 22:37
Evet en sevmediğim yanı da sert olması, biraz yumuşatmak adına michelin iyi olacaktır.

1500 tl verip michelin almanin bir mantigi yok diye dusundum :)

Eskisin aliriz ama bristone'dan fersah fersah iyi bir lastik

cihanair
19-09-2014, 22:39
nitro sayesinde lastik geç ısınır yol tutuşu nispeten zayıf olur ama bende bu konuda çok bilgi yok ölesine yazıyoruz sizin gibi bilgili arkadaşlar sayesinde öğreniyoruz sonuçta bende nitroya bağlıcak bir araç yok

İnsanlarin lastige nitrojen hava basmasinin 2 sebebi var
1)hava inme olmuyor patlamadan
2)lastik omru daha uzun oluyor normal hava basilmis araca gore

Ben yillardir kullaniyorum memnunum daha sorun yasamadim

yasaminonuru
19-09-2014, 22:40

Michelin dünya üzerinde en çok üretim yeri bulunan lastik markalarının başında geliyor. Aradaki fark eğer üretim yapılan ülkeden kaynaklanmıyorsa depolama/bekleme koşullarından olabilir.

cihanair
19-09-2014, 22:42
Michelin dünya üzerinde en çok üretim yeri bulunan lastik markalarının başında geliyor. Aradaki fark eğer üretim yapılan ülkeden kaynaklanmıyorsa depolama/bekleme koşullarından olabilir.

Hocam en kaliteli michelin lastigi almanya uretimi olan bunu bir lastikci soyledi
İspanya uretimi almanya kadar kaliteli degil dedi

yasaminonuru
19-09-2014, 22:49
Hocam en kaliteli michelin lastigi almanya uretimi olan bunu bir lastikci soyledi
İspanya uretimi almanya kadar kaliteli degil dedi

Muhtemelen bu nedenden olabilir. Benimkiler İngiltere üretimiydi ve gayet memnundum. Aslında üretim tarihi ile birlikte üretim yapılan ülkeye de bakmakta fayda var

yasaminonuru
19-09-2014, 22:52
1500 tl verip michelin almanin bir mantigi yok diye dusundum :)
Eskisin aliriz ama bristone'dan fersah fersah iyi bir lastik

Eğir ticari kullanacak olsam alacağım lastik Bridgestone olurdu. Kesinlikle uzun ömürlü bir lastik ama başka birşey de beklemeyin çünkü gerisi yok...

cihanair
19-09-2014, 22:53
Eğir ticari kullanacak olsam alacağım lastik Bridgestone olurdu. Kesinlikle uzun ömürlü bir lastik ama başka birşey de beklemeyin çünkü gerisi yok...

205-75-16 michelin agalis ile kac bin yaptik tahmin et nitrojen gazi vardi hep arac ford transit :)

yasaminonuru
20-09-2014, 23:15
205-75-16 michelin agalis ile kac bin yaptik tahmin et nitrojen gazi vardi hep arac ford transit :)

100.000

cihanair
20-09-2014, 23:16
100.000

110.000 yaptik hep nitrojen bastik ve muaynecen gecti degistik

yasaminonuru
20-09-2014, 23:23
110.000 yaptik hep nitrojen bastik ve muaynecen gecti degistik

Çok harika bence, demek ki biraz daha gideri varmış muayeneden geçtiğine göre

eskisehirli
14-01-2015, 15:19
Benim Eski aracımda Goodyear Efficieny Grip vardı. Ben çok memnundum ama Dunlop dan da kötü lastik çıkmaz bence. Mevcut aracımda Sport Maxx var. Çok memnunun.

34Deniz
14-01-2015, 15:25
makasinkizi genelde en çok patlayan lastik sağ arkadır zten , bende geçen gün kar lastiklerini taktım sökünce sağ arkada vida vardı öyle attım takacağım zaman lastikleri yaptırıcam yama :) benimde hankook geldi üstünde ama dunlop bence hankook tan iyi biraz daha yumuşak gibi görünüyor

ÇINAR
14-01-2015, 15:26
Benim aracıma Pirelli takılı geldi çokta memnunum

makasinkizi
14-01-2015, 15:26
makasinkizi genelde en çok patlayan lastik sağ arkadır zten , bende geçen gün kar lastiklerini taktım sökünce sağ arkada vida vardı öyle attım takacağım zaman lastikleri yaptırıcam yama :) benimde hankook geldi üstünde ama dunlop bence hankook tan iyi biraz daha yumuşak gibi görünüyor

Bana en iyi Michelin miş gibi geliyor müşterim diye mi neden bilmiyorum :)

34Deniz
14-01-2015, 15:32
Bana en iyi Michelin miş gibi geliyor müşterim diye mi neden bilmiyorum :)

ben arabayı aldığımda dediğim gibi hankkok vardı üzerinde 1 gün önce sunroof lu olanı aldı arkadaş onda dunlop vardı benimkiyle kıyaslayınca daha yumuşak dunlop :)

bak sesini açıp bir dinle hankookları benim :))))

https://www.youtube.com/watch?v=d4De5_C8h38

makasinkizi
14-01-2015, 15:37
ben arabayı aldığımda dediğim gibi hankkok vardı üzerinde 1 gün önce sunroof lu olanı aldı arkadaş onda dunlop vardı benimkiyle kıyaslayınca daha yumuşak dunlop :)

bak sesini açıp bir dinle hankookları benim :))))

https://www.youtube.com/watch?v=d4De5_C8h38

abi girmediğin çukur kalmamış :Sct 001:

34Deniz
14-01-2015, 15:39
abi girmediğin çukur kalmamış :Sct 001:

Kent ormanı ya burası normal bildiğimiz su kanalı bu :). Sert ama ıslak zemin de başarılı açıkçası hankook

Sent from my iPhone using Tapatalk

OnurDoganay
14-01-2015, 16:40
Banada Bridgestone lastik denk geldi gayet memnunum suana kadar bi sikinti yasamadik kendisiyle :)

rıdvan_41
14-01-2015, 17:05
Benım aracımda fabrıka cıkışlı prelli performans lastıkleri mevcut 26 bin km oldu arac çok memnunum hiçbir şikayetim Yok An itibari ile satışını gercekleştirdim Alan arkadaşımda inşallah memnun kalır..

Yekta
14-01-2015, 17:27
Hankook lar sert dimi? seatların zaten sert olması bir de bu lastiklerle birleşince 15 jant 60 yanakla bile konfor yok nerdeyse . bende esp de yok (hiç sevmem espli aracı) yan yan gidiyoruz biraz hızlı girdik mi :) yol tutuşu da vasat

34Deniz
14-01-2015, 17:30
Hankook lar sert dimi? seatların zaten sert olması bir de bu lastiklerle birleşince 15 jant 60 yanakla bile konfor yok nerdeyse . bende esp de yok (hiç sevmem espli aracı) yan yan gidiyoruz biraz hızlı girdik mi :) yol tutuşu da vasat

ben ABS yi de iptal etmeyi düşünüyorum çok uzatıyor durma mesafesini , bana göre gereksiz bir şey hatta faydasız , yok mıcırlı yola girdinmi lastik bir tutuyor bir bırakıyor falan , mıcırlı yola girdikmi zaten bittik demektir