PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ibiza kullanıcıları amortisörler için görüşleriniz.

james23
16-02-2008, 01:15
beyler selamın aleyküm siteye daha yenı üye oldum öncelıkle hepınıze merhaba dıyorum.aklıma takılan bisey var sizin görüşlerinizi merak ediyorum.benım 2007 seat ibiza 1.4 tdı 80hp aracım var arac cok ıyı performans ve dış görüntüsü var.fakat amartösörleri cok sert cukurları cok hıssettırıyo en ufak biseyde bıle ıcerıye ses cok gelıyo.bazıları cok ıyı dıyo bazılarıda cok kotu.sizin görüşlerinizi paylasırsanz benımle sevinirm.

seat.ak
16-02-2008, 01:45
öncelikle aramıza hoş geldin.aracın gerçekten çok hoş.kazasız kullanımlar.bu amrtsör olayı bizim araçların klasik sorunudur.ama bunun bir de iyi tarafı vardır.sınıfındaki hiç bir araç bizimkiler kadar yol tutuşuna sahip değildir.

quoasimodo
17-02-2008, 17:57
aramıza hoşgeldin...
üyelerimiz başlığı altında bir konu açıp kendini tanıtman gerekir ki, herkez seninde aileye katıldığından haberdar olsun!
sportif süspansiyon ve düşük yanak lastiklerden dolayı yoldaki çukurları fazlasıyla hissediyoruz. ama yol tutuş konusunda da pozitif etkileri çok daha önemli!

Engincan
17-02-2008, 18:01
Aramıza hoş geldin. Aktif forumlar.
Amortisörlerin sert oluşu sadece ibizaya has bir durum değil bence. Bazılarında az da olsa bütün HB araçlarda var bu sorun. Yol tutuşu arttırmak için gerekli.

desperado_32
17-02-2008, 22:19
Aramıza hoşgeldin :) aracın güzel allah kaza bela vermesin :) İbizalarda bu sorun var ancak aracındakı aracın lastik yanakları var jant ın boyutu çukurları,darbeleri hissetmene sebeb oluyor :D Bizde suan spor lastik yada jant yok 185/65/14 var suan memnunuz ama spor olması görünüşe etki edecektir:D

ONUR
18-02-2008, 15:08
Furkan öncelikle aramıza hoşgeldin...
Aracında hayırlı uğurlu olsun.
Bende de 2008 seat ibiza var aynı problemlemden bende şikayetciyim ama yapıcak birşey yok.
Görünüş+Performans+Konfor ve özellik yönünden bakarsan bu fiyata böyle araba alamazsın tabi ki toyota gibi süspansiyonuda yumuşak değil.

:cop:İYİ Kİ VARSIN SEAT :cop:
Her güzelin bir kusuru olucak artık :P

james23
18-02-2008, 16:09
eyvallah onur hosbulduk.saol olaya son noktayı koydun tesekurler:)

ONUR
19-02-2008, 09:54
Ne demek furkan nacizane görüşümü söyledim...
Umarım hep böyle aktif olursun...

canerkaraman
27-04-2008, 15:04
benim cordoba da aynı şekilde amortisör çok sert fakat virajlara istediğin kadar sert gir bırak atmaya, yatmıyor bile hafiften
saygılar

aspava983
26-05-2008, 15:04
nerdeyse 3 sene olacak cordoba kullanalı,bu araba sayesinde dizeli sevdim ama bu sert süspansiyon yüzünden gelen ses yüzünden biraz imkanım olsa aracı değiştirmeyi bile kafama koydum

TAVCI
26-05-2008, 22:12
Sınıfındaki en sert suspansiyona sahip araclar İbiza ve Cordoba.Ama sınıfındaki hiçbir arabaylada bu kadar güvenli virajlara giremezsin.

ykaya
31-08-2008, 16:27
Herkese merhaba daha 2 hafta önce aldığım seat ibiza 1.4 16v Signo modeli aracım 89000km. de araçta yan kapıladan çıt çıt diye sesler geliyor. Ayrıca aracımın km. si orjinal deil diyen bile usta var sizce ne yapmalıyım? Teşekkürler.

aspava983
01-09-2008, 22:11
Herkese merhaba daha 2 hafta önce aldığım seat ibiza 1.4 16v Signo modeli aracım 89000km. de araçta yan kapıladan çıt çıt diye sesler geliyor. Ayrıca aracımın km. si orjinal deil diyen bile usta var sizce ne yapmalıyım? Teşekkürler.
servise götürüp göstermen gerekirse bakımdan geçirmen gerek..

ONUR
02-09-2008, 09:57
servise götürüp göstermen gerekirse bakımdan geçirmen gerek..
:smoke: :smoke: :smoke: :smoke:

desperado_32
02-09-2008, 11:47
Sınıfındaki en sert suspansiyona sahip araclar İbiza ve Cordoba.Ama sınıfındaki hiçbir arabaylada bu kadar güvenli virajlara giremezsin.

+++Katılıyorum kesinlikle :D

sebo
04-09-2008, 12:11
ewet sert baya sert hatta bnm araba yakında kırılacak heralde diyorum,bu yol tutuş konusunda hiç kaymıyor kıpırdamıyor diye yazmış bazı arkadaşlar gaza fazla basmıyıp normal kullanımda kaymasını beklemiyorsunuz di mi,arkadaşlar ibizalar arkası yüksek olduu için biraz sert girin wiraja nasıl kayıyor görün,sınıfındaki en ii yol tutandır diildir bilmiyorum ama bu araba standart bir yol tutuşa sahip

karsiyakaliozi
04-09-2008, 12:41

dostum kronık seat sorunu kapı mentese ve kilitlerini yağlat gecer selamlar

eerkin_07
04-09-2008, 16:02
sebo ya katılıyrm sınıfında en iyi yol tutan ibiza degldir ben galericilik yapıyrm ve o kadar arabaya binip o kadar surat yaptıysam sonuc olarak yol tutusu sınıf normali ama en iyisi degildir amrtsrleri ya komple degiştirceksin yada kaymaya devam ediceksin ...