PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2. / 30000 / 30 bin bakım

levoin
09-10-2014, 00:10
arkadaslar leon mk 3 tsi 30000 bakım yaptıran var mı ? fıyatlar nasıl ?

fatih_d
09-10-2014, 00:34
arkadaslar leon mk 3 tsi 30000 bakım yaptıran var mı ? fıyatlar nasıl ?
Ben mayis gibi yaptirmistim avekte fatura yanimda degil ama yanlis hatirlamiyorsam 630tl gibi biseydi
Aracim mk3 fr

levoin
09-10-2014, 00:38
sagol dostum valla bu bakım fıyatları tuketıcı acısından hıc ıyı degıl

erenium
15-06-2016, 14:36
30000 bakımını bursa doğuşa sordum 750 gibi bir rakam çekti biz bu bakımı ne için yaptırıyoruz garantiden kaynaklı birşey olduğunda yaptırmak için

benim ne trim seslerimi kesebildiler
ilk aldığımda arabanın silecekleri ne siliyordu ne de sesinden durulacak konumdaydı bunu bile değiştirmediler
emniyet kemeri boncuklanma yaptı yorum yok
servise sokmuyorlar parça değiştirdiklerine bile inanmıyorum ( 15 bin bakımda değiştirdikleri parçaları vermemişler eşime)

ben neden servise gideyim ki ???

bursa bildiğiniz özel servis var mı ona gideceğim . bosch servisini düşünüyorum ama yorumlarınız varsa sevinirim

Aliosmanizm
15-06-2016, 14:47
30000 bakımını bursa doğuşa sordum 750 gibi bir rakam çekti biz bu bakımı ne için yaptırıyoruz garantiden kaynaklı birşey olduğunda yaptırmak için

ilk aldığımda arabanın silecekleri ne siliyordu ne de sesinden durulacak konumdaydı bunu bile değiştirmediler
servise sokmuyorlar parça değiştirdiklerine bile inanmıyorum ( 15 bin bakımda değiştirdikleri parçaları vermemişler eşime)

bursa bildiğiniz özel servis var mı ona gideceğim . bosch servisini düşünüyorum ama yorumlarınız varsa sevinirim

merhaba, bende 30 bin bakımına gireceğim fakat doğuş otoyu düşünmüyorum banada 750 tl dediler.. bosch car service cağdaş oto sahibi arkadaşım olur garanti bozulmaz zaten parçaları bizden alıyorlar dedi. bende bosch car cağdaş otoya yaptıracağım %80. Eğer düşünürseniz bir fiyat isteyelim ona göre düşünelim..

Aliosmanizm
15-06-2016, 14:48
speedyde yaptıranlarda garanti bozmaz demişlerdi ama ben yınede garantı bozduğunu dusunmekteyım..

erenium
15-06-2016, 15:39
olur isteyip bana geri dönüş yapabilir misiniz ne kadar acaba ?

birde 30bin bakımda neler yapılıyor

erenium
15-06-2016, 15:42
bu arada garanti bozmaz diye birşey yoktur muhtemelen adamlar kendi servislerine bile gitsen garantiden yapmamak için kırk takla atıyorlar kesin bu işede çamur atarlar

bosch ürünlerinin tüm firmalarca kullanıldığı bir gerçek o nedenle bende bosch servis diye yazdım speedy de orjinal parça kullanıyor fakat bizim arkadaş ( nissan Qashqaı sahibi) bakımı speedy ye yaptırıyor dandik filtre kullanımından dolayı ( yada o seri o şekildeydi ) filtre motorun bir aksamının içine kaçmış azkalsın motor elinde kalacaktı .

Aliosmanizm
15-06-2016, 15:59
tamamdır fiyat alacağım birazdan yazarım..
30 Bin Bakımında;
Motor Yağı: Mobil 1 ESP Formula 5w-30
Yağ Filtresi: Purflux LS 325 İtalyan
Polen Filtresi: Bosch
Hava Filfresi: K&N
Buji: Platin
olarak kullanmayı düşünüyorum.. başka değişen birşey yoktur diye dusunuyorum.. ?

Aliosmanizm
15-06-2016, 16:16
bu arada garanti bozmaz diye birşey yoktur muhtemelen adamlar kendi servislerine bile gitsen garantiden yapmamak için kırk takla atıyorlar kesin bu işede çamur atarlar

bosch ürünlerinin tüm firmalarca kullanıldığı bir gerçek o nedenle bende bosch servis diye yazdım speedy de orjinal parça kullanıyor fakat bizim arkadaş ( nissan Qashqaı sahibi) bakımı speedy ye yaptırıyor dandik filtre kullanımından dolayı ( yada o seri o şekildeydi ) filtre motorun bir aksamının içine kaçmış azkalsın motor elinde kalacaktı .

dizel için ayrıca bir fiyat alacağım..

Aliosmanizm
15-06-2016, 16:49
Bosch Car Çağdaş Otomotiv / Bursa

Dizel için;
Yağ filtresi : Bosch
Hava Filtresi: Bosch
Motor Yağı Partikul Filtresi
Motoryağı : Shell
Check Up
Yıkama

Toplam 310 tl fiyat verdi.. sistem fiyatı 357 tl
ismail abi özelden mesaj attım gitmedi sct için özel kampanya teklifi istedim özelden konusabilirmiyiz..

Erchan
15-06-2016, 17:21
Ben de çağdaş oto da yaptırıyorum bakımları. Gazanti bozulmaz diyorlar ama doğuşu aradım sordum yetkili servis harici bozulur dedi. erenium arkadaşın dedii gibi hiç bişeyi garantiye almıyorlar. Ben göze aldım bakımı boschda yaptırdım.

Aliosmanizm
15-06-2016, 17:31
Ben de çağdaş oto da yaptırıyorum bakımları. Gazanti bozulmaz diyorlar ama doğuşu aradım sordum yetkili servis harici bozulur dedi. @erenium (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=18145) arkadaşın dedii gibi hiç bişeyi garantiye almıyorlar. Ben göze aldım bakımı boschda yaptırdım.

garanti bitimine 3 ay kaldı benımde.. bozulacağını bılsemde yınede cağdaş otoda yaptıracağım :) hangi bakımları ne kadara yaptırmıştınız acaba?

erenium
15-06-2016, 17:32
Bosch Bakım Seti - Arabama Bosch Servisi (http://www.arabamaboschservisi.com/bakim-seti)

BAKIN BURADA BÖYLE BİR FİYAT VAR ---- 294 TL YAZIYOR Kİ ZORLASAK 280 E ALACAZ

erenium
15-06-2016, 17:36
yemişim garantisini adamlar hiçbir sorunumu çözmedi üstelik aracımın arka led stop kırılmıştı teslim aldım 1 hafta sonra farkettim ki takılan stop sıfır gibi durmuyordu tabi kanıtlayamayacağım için yemiş bulundum

doğuş oto daha önce yaptığı düzenbazlıkları dildiğim için normal karşıladım

not: arkadaş sıfır aldığı caddy aracını orjinal jant değişimi için servise verdi teslim aldı 6 ay sonra lastiği patladı lastikçiye gittiğinde lastik ölmüş daha önce zaten 6 tane yama vardı lastiğinde diye yanıt almış ( lastikçi başında duruyor bu arada) sonra doğuş otoyu birbirine katıyor nafile

adamlar lastik değiştirme cüretinde bulunuyor !

Aliosmanizm
15-06-2016, 17:37
bakım setine baktım 1.4 tsi fr göremedim pek mantıklı gelmedi şahsen bana yinede mantıklıysa sıze alın :)

Erchan
15-06-2016, 20:04
garanti bitimine 3 ay kaldı benımde.. bozulacağını bılsemde yınede cağdaş otoda yaptıracağım :) hangi bakımları ne kadara yaptırmıştınız acaba?

Hocam 15 bin bakımıydı normal bakım extra bişey yok 300 gibi bi rakamdı

ozan
15-06-2016, 22:40
Ben bugun yaptirdim avekte 760 lira tuttu verdigim paraya icim acidi servis gercekten hic biseye bakmiyor da olurda yarin obur gun bi ariza olur korkusuyla yaptirdim arka tavan lambasinin dugmesi dusuyor dedim ona yapacak bisey yok garantiye girmiyor malesef dediler tamam haklisiniz dedim

35FR482

keopsmehmet
15-06-2016, 23:07
Arkadaşlar temmuzsa aracimin bakımı var.Hayatımda hiç servise gitmedim fakat şimdi dsg şanzıman olduğu için mecbur gideceğim.Ümraniye kayadibi bana en yakın servis.Fakat sanırım castrol yağ kullanıyorlar.Ben mobil1 esp kullanmak istiyorum.Acaba dışardan yağ kabul ediyorlar mı,bilgisi olan paylasirsa çok sevinirim.Ayrıca 20 bin km de servis bujileri değiştirmiş.Normalde kitapçıkta 30 bin bakımında buji değişir diye yazıyor.Ben 30 bine girerken servis bujileri de degistirecegiz diye tutturmak herhalde değil mi..İnşallah sadece 10 bin bakım yaparlar çünkü servisin yaptığı ufak işler bile dünya para tutuyor..

erenium
15-06-2016, 23:44
servise sordum 30 binde buji degisimi demediler ?

ozan
16-06-2016, 00:18
30 bin veya 2 yil hangisi once gelirse bujiler degismek zorunda ben bugun 9 bindeki aracin 2 yili geldigi icin bujilerini degistirdim ne kadar direndiysem olmadi garanti disi kalir dedi tum servisler

35FR482

atay78
16-06-2016, 00:28
30 bin veya 2 yil hangisi once gelirse bujiler degismek zorunda ben bugun 9 bindeki aracin 2 yili geldigi icin bujilerini degistirdim ne kadar direndiysem olmadi garanti disi kalir dedi tum servisler

35FR482
Direnmeniz iyi bisey degilki sonucta o bujinin bir parcasi bloga dusse aracinizin motoru mahvolur daha buyuk sikintilar yasarsiniz arabalara bu kadar para verip bu tarz ufak seylerden kacmak yanlis benim gozumde

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozan
16-06-2016, 00:38
Direnmeniz iyi bisey degilki sonucta o bujinin bir parcasi bloga dusse aracinizin motoru mahvolur daha buyuk sikintilar yasarsiniz arabalara bu kadar para verip bu tarz ufak seylerden kacmak yanlis benim gozumde

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yanlis biliyorsam duzeltin bujiler 30 binde bitecek bujilerden degil en az 80000 bin km goturur kaldi ki arac daha 9 binde ayrica bu bujiler vw de 60 binde degisiyor 2 yillik bakimda degismiyor golf 1.4 tsilerde. Zaten gercekten degismesi gerekse 5 binde bir degistireyim ama bence gerek yoktu

35FR482

ismail
16-06-2016, 01:22
Bosch Car Çağdaş Otomotiv / Bursa

Dizel için;
Yağ filtresi : Bosch
Hava Filtresi: Bosch
Motor Yağı Partikul Filtresi
Motoryağı : Shell
Check Up
Yıkama

Toplam 310 tl fiyat verdi.. sistem fiyatı 357 tl
ismail abi özelden mesaj attım gitmedi sct için özel kampanya teklifi istedim özelden konusabilirmiyiz..

maalesef kardeşim mesaj kutumu boşaltamıyorum
bursa için Leonturco abim ile görüşsen daha iyi olacaktır gibime geliyor

ismail
16-06-2016, 01:39

kardeşim aracın dsg olduğundan ileride çıkacak sorunlarda hukuksal yollardan sonuna kadar uğraşırım dersen bosch car service öneririm
yok uğraşamam dersen bence servis harici aracını bir yere yaptırma
inşallah olmaz da sonra kara kara düşünüp çözüm aramaya başlarsın
bir nevi garanti uzatması için para vermişsin gibi düşün

Aliosmanizm
16-06-2016, 01:42
maalesef kardeşim mesaj kutumu boşaltamıyorum
bursa için @Leonturco (http://www.seatclubturkey.com/member.php?u=4230) abim ile görüşsen daha iyi olacaktır gibime geliyor

tamamdır abi ben sana yağ önerisi için soracaktım.. bosch car servisinde shell ile castrol varmış bizim araçlara mobil1 mi daha iyi ?

ismail
16-06-2016, 02:12
tamamdır abi ben sana yağ önerisi için soracaktım.. bosch car servisinde shell ile castrol varmış bizim araçlara mobil1 mi daha iyi ?

evet mobil 1 iyidir
fakat taklit ürünler varmış
sağlamlığından emin olduğun yerlerden almanı tavsiye ederim
Mobil 1™ ESP Formula 5W-30 Motor Yağı (4Lt) - KolayOto (http://kolayoto.com/mobil-1-esp-formula-5w-30-motor-yagi-4lt.html)
Mobil 1 ESP Formula 5W-30 4LT DPF Araçlara Uygun Benzinli Fiyatı (http://www.hepsiburada.com/mobil-1-esp-formula-5w-30-4lt-dpf-araclara-uygun-benzinli-dizel-motor-yagi-uretim-yili-2016-pm-otyagmbl0003)
https://www.ozenticaret.com.tr/tr/mobil-1-esp-5w-30-4-lt

Aliosmanizm
16-06-2016, 02:42
evet mobil 1 iyidir
fakat taklit ürünler varmış
sağlamlığından emin olduğun yerlerden almanı tavsiye ederim
Mobil 1™ ESP Formula 5W-30 Motor Yağı (4Lt) - KolayOto (http://kolayoto.com/mobil-1-esp-formula-5w-30-motor-yagi-4lt.html)
Mobil 1 ESP Formula 5W-30 4LT DPF Araçlara Uygun Benzinli Fiyatı (http://www.hepsiburada.com/mobil-1-esp-formula-5w-30-4lt-dpf-araclara-uygun-benzinli-dizel-motor-yagi-uretim-yili-2016-pm-otyagmbl0003)
https://www.ozenticaret.com.tr/tr/mobil-1-esp-5w-30-4-lt
tamamdır abi tesekkür ederim yağı ben alıp gideceğim en iyisi :)

erenium
16-06-2016, 08:30
kardeşim aracın dsg olduğundan ileride çıkacak sorunlarda hukuksal yollardan sonuna kadar uğraşırım dersen bosch car service öneririm
yok uğraşamam dersen bence servis harici aracını bir yere yaptırma
inşallah olmaz da sonra kara kara düşünüp çözüm aramaya başlarsın
bir nevi garanti uzatması için para vermişsin gibi düşün

aracı bana kalsa satacam da hanım kalsın diye başımın etini yiyor ama yakın zamanda v40 (volvo) yenisi çıkacak satıp onu alacağım bir daha da doğuş otodan araç alırsam 2 olsun.

doğuş bursa servis mantığı şöyle işliyormuş
porsche -audi - vw- seat araçlar aynı yerde bakım ve tamir oluyormuş mesela siz leon aracınızı bugün servise bıraktınız sizinle aynı anda a3 araç geldi aynı anda golf geldi aynı anda porsche cayman geldi

tamir yaparken pahalıdan ucuza diye sıralama yapıyorlar. Seni zaten servise sokmadıkları içinde sen anlamıyorsun bunu

şahenkin mentalitesi şirketlerinin hepsinde var görüldüğü üzere o nedenle bir daha asla doğuş oto yok

erenium
04-07-2016, 21:30
bugun 28000 de bakımı yaptırdım bursa izmir yolur bp istasyonundaki cagdas otoda yaptırdım gayet ilgili ve işlerini düzgün yapan insanlar elveda doğuş oto için rahat servise giderim artık

not : yağ olarak shell kullanıldı

SMuRF
05-07-2016, 20:38
bugun 28000 de bakımı yaptırdım bursa izmir yolur bp istasyonundaki cagdas otoda yaptırdım gayet ilgili ve işlerini düzgün yapan insanlar elveda doğuş oto için rahat servise giderim artık

not : yağ olarak shell kullanıldı
Hayirli olsun. Fiyat ne tuttu acaba? Ozellikle iscilik fiyati ve aklindaysa parca fiyatlari mümkünse tabi?

mmtt041
15-07-2016, 17:15
Bugun servisten fiyat aldim. 2014 dizel arac 24500 km de. Filtreler yag ve mazot filtresi 750 tl. Indirim yokmu dedim kredi kartina yardimci oluyoruz dedi :) sanki onu odemiyoruz......

agacan_63
22-07-2016, 10:44
arkadaşlar hayırlı cumalar,

30000 bakımım yaklaşmak ta bugün g.antep şahintaş dan fiyat aldım 711 tl dediler buji de varmış içinde, yeni bakım yaptıran arkadaşların cevaplarını bekliyorum.

teşekkür ederim

emirkayra
22-07-2016, 10:47
Abi buji işin içine girince yaklaşık 200 tl fiyat artıyor bilgin olsun

agacan_63
22-07-2016, 10:49
Abi buji işin içine girince yaklaşık 200 tl fiyat artıyor bilgin olsun

bujiler 30.000 değişiyor, ramazan kardeşim

emirkayra
22-07-2016, 10:59
bujiler 30.000 değişiyor, ramazan kardeşim

Evet abi bujileri servis 30.000 bakımında değiştiriyor ve dediğim gibi yaklaşık 200 tl bakım fiyatı artıyor

imponte
22-07-2016, 11:03
30 binde yag ve filtrelere ek buji degisiyor. Ancak ibiza icin fazla o fiyat. Leon olsa tamam derim ama tabi servisler pahali her halukarda. Ben 15 bin bakimini dun 290 tlye hallettim. Servisten orjinal yag filtresi,karter tapasi contasi,hava filtresi toplam 100 tl. Polen filtresi 25 tl, mobil 5w30 140 tl, 25 tl de iscilik. Sanayide iyi bir ustaya hallettirdim. Ancak sizin arac dsg tabiki siz bilirsiniz.

emirkayra
22-07-2016, 11:07
30 binde yag ve filtrelere ek buji degisiyor. Ancak ibiza icin fazla o fiyat. Leon olsa tamam derim ama tabi servisler pahali her halukarda. Ben 15 bin bakimini dun 290 tlye hallettim. Servisten orjinal yag filtresi,karter tapasi contasi,hava filtresi toplam 100 tl. Polen filtresi 25 tl, mobil 5w30 140 tl, 25 tl de iscilik. Sanayide iyi bir ustaya hallettirdim. Ancak sizin arac dsg tabiki siz bilirsiniz.

Aynen kardeşim araç dsg olunca servise gebe kalınıyor malesef

agacan_63
22-07-2016, 11:10
teşekkürler arkadaşlar.

Alleon
24-07-2016, 13:25
Cumartesi günü dizel dsg leonuma 30.000 km bakımı yaptırdım Erya'da. Yağ, yağ filtrsi, polen filtresi ve hava filtresi değiştirmişler sadece. 583 tl ödedim. Özellikle ön fren balatalarımın da aşındığını ön ve arka balataların değişeceğini ama alıştırmaların da yapılması gerektiği için 1 gün süreceğini söyleyip gelecek cumaya gün verdiler ve 575 tl gibi bi rakam telaffuz ettiler. Fiyat çok gibi geldi sizin fikirleriniz nedir?

augur
24-07-2016, 13:51
Cumartesi günü dizel dsg leonuma 30.000 km bakımı yaptırdım Erya'da. Yağ, yağ filtrsi, polen filtresi ve hava filtresi değiştirmişler sadece. 583 tl ödedim. Özellikle ön fren balatalarımın da aşındığını ön ve arka balataların değişeceğini ama alıştırmaların da yapılması gerektiği için 1 gün süreceğini söyleyip gelecek cumaya gün verdiler ve 575 tl gibi bi rakam telaffuz ettiler. Fiyat çok gibi geldi sizin fikirleriniz nedir?

Ben bakımlarını serviste yapıyorum ancak fren balatalarını dışarıda değiştiriyorum. Sarf malzemesi sonuçta. Dışarıda ön arka 300 bile tutmaz. Hem de daha hızlı olur.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Cenkshn
24-07-2016, 15:42
Bende 30.000 2 hafta önce yaptım dizel dsg bakım. Benimde balatalar değişti 1168 lira ödedim.

Balataları alıştırdıkları felan yok. Ben bıraktım11 de aradılar balata değişmesi lazım diye değişin dedim. 4 de bi daha aradılae balata elde yok mk2 nin kinide denedik olmadı diye.

Balat neyse onu takın dedim ertesi akşam aldım. Balataları felan alıştırmamışlar. Trw nin balatalarını takmışlar. Uzatılmış garanti yoksa dışarda değişin.

Servisin bitti dediği balata 6-7 bin daha gidebilir. Bir yerde kontrol ettirin.

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erdim11
24-07-2016, 17:52
Ebc balata takin bence maslak sanayide fark baya var servisteki balatalari sevemedim gitti😕

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

augur
25-07-2016, 00:32
Servisin 3-5 bin gider dediği ön balatama dışarıda usta %30 dan fazlası duruyor daha demişti. 65 binde değişti. Arka balatayı da geçen hafta 111 binde değiştirdim ilk defa.

emirkayra
25-07-2016, 00:45
Servisin 3-5 bin gider dediği ön balatama dışarıda usta %30 dan fazlası duruyor daha demişti. 65 binde değişti. Arka balatayı da geçen hafta 111 binde değiştirdim ilk defa.

vayy bee arka balatalar baya dayanıklıymış ben 45.000 km'de değiştirmiştim önlere göre daha küçükler tabi

agacan_63
25-07-2016, 10:24
bence sırf fatura yükselsin diye daha ömrü dolmamış parçalarıda değişilem diyorlar. herhangi bir servis standartı yok

emirkayra
25-07-2016, 10:54
bence sırf fatura yükselsin diye daha ömrü dolmamış parçalarıda değişilem diyorlar. herhangi bir servis standartı yok

Aynen abi mesela balata biraz gitmişse değişelim diyor

Cemald
25-07-2016, 12:05
İstanbul Altur' da 595 TL - Kayadibinden 615 TL fiyat aldım 30.000 bakımı için...Hatta bu aralar Zubizu diye bir kampanya olacağı ve fiyatın %5 ile % 30 arası indirim olacağından felan bahsettiler bence bulunduğun il' de bulunan tüm bayiler ile iletişime geçerek detaylı bilgi edinmelisin.

brasko_onur
25-07-2016, 12:17
agacan_63
Daha geçen hafta 30.000 bakım yaptırmış biri olarak fiyat normal bujiler olmasaydı 500 civarı buji eklenince fiyat normal güle güle kullanın.
Alah kaza bela vermesin...

mmtt041
25-07-2016, 12:43
Geçen hafta İzmit keleşlerde ikinci bakım 25000km.de yapıldı. Filtreler yağ ve ek olarak yakıt filtresi değişti toplam 775 tl..

erenium
25-07-2016, 13:58
320 tl ( herşey dahil )

ayrıca silecek sepetinden bizim araçlara uygun bosch aerotwin sipariş verdim geldi taktık 2 yıldır bu arabayı bu silecekler ile kullanmadığıma yakınıyorum . ( toplam 60 tl )

cihatacar
11-11-2016, 17:29
Konuyu güncel tutmak adına 22 Ekimde ibiza 1.4 30 bin bakımı istanbul avek de 555 TL..Normal bakım paketine ek olarak bujiler mevcut.

muratmmn
26-04-2017, 23:34
Arkadaşlar aracımın 30 bin bakımı geldi geçti. Serviste aldığım fiyat buji ve bakım 818 lira aracın garantisi 1 ay sonra bitiyor. Dışarda aldığım sadece bakım fiyatı 225 ila 330 lira arasında bujiler içinde 150 liraydı sanırım. Bunların dışında ön balata ve fren diskini değiştirmem gerekiyor. İstanbul Esenyurtt a oturuyorum önerebileceğiniz usta ve kullanıcağım parçalar için marka öneriniz varsa benimle paylaşır mısınız?

Vatan78
27-04-2017, 00:55
Hocam merhaba aynı araçtan 2014 ibiza 1.4 bendede var ben 16300 km de yaptım 30 bin bakımını elinden geliyor ise 2 kriko yanyana koyup alttan kütük koy kriko bırakırsa ezilmemek için lokma takım var ise cırcır onunla karter tıpası vs sökerek yağ ve filtr bakımlarını yaparsın disk balata için bişey diyemem onun haricinde iyi bir usta varsa yağı kesinlikle mobil 1 esp 5 30 al yeşil kapak n11 de mobilotoservis adlı satıcıdan al kendi yağı zaten castroldan ona geçtim samimi söylüyorum araç sessizleşti dahada ve 3 le çıktığı yeri 4 le çıkıyor abartmıyorum böyle bişey yok yakıtta 1 lt ye yakın azaldı hissediyorsun ilk çalışmada pürüz yok eski castrole göre 5 30 edge vardı onun haricinde km kaçta bujileri ben 18 bin km oldu daha orjinal fabrika çıkışı biniyorum en az 25 30 bin gideceğine de inanıyorum ama zaten ucuz bişey söktürüp bak iyise devam et bence fren disk balatada sıkıntı nedir şehir içinde çok mu fren kullandınız ben 18 bin km de balatalar yüzde 80 den fazla çıktı

alakus
27-04-2017, 07:15
ben 30 bin bakımını 26 binde kendim yaptım, arkadaşın dediği gibi internetten 90 liraya 4lt mobil 5-30 esp aldım yine internetten 100 liraya bosch filtre takımı(hava - yağ- polen) aldım. 20 lira'da benim yıkamacıya verdim saolsun yağını değiştirdi. Bujiler 40 bin gider. fren sistemi için birşey diyemem o kullanıcıdan kullanıcıya değişecek olan bir faktördür onun belli bir standardı olmaz. yani garantimin dolmasına 19 gün kala servise gidip o kadar para vermeyi içim elvermedi, tercih senin..

ismail
27-04-2017, 10:29
muratmmn kardeşim şu konuya bir bakmanı tavsiye ederim
Mobil Oto Servis - Araç Servisi Evinize veya İş Yerinize Kadar Geliyorlar. (http://www.seatclubturkey.com/bakim-ve-arac-temizligi/62559-mobil-oto-servis-arac-servisi-evinize-veya-yerinize-kadar-geliyorlar.html)

muratmmn
27-04-2017, 22:15
Vatan78 kardeşim ben bu işi yapamam şuan için bu kadar bilgim yok. parçaları kendm alıp bir ustaya yaptırabilirim. benden önceki sahibide bununla öğrenmiş bende bununla öğrendim frenler bundan erken bitmiş olabilir disklerde 100 km civarında hızla giderken frene hafif bastığımda direksiyon çok titriyor ondan değişmem gerekiyormuş. arabam 32 bin olmuştur sanırım, bujileri değişmem gerekiyor demişti servis bosch serviste sorduğumda bakarız kötüyse değişiriz demişti. yağ konusunda dediğin kadar iyiyse mobil alırım. benim araç 50 kuruş yakıyor km de şehiriçi.

muratmmn
27-04-2017, 22:19
alakus sadece bakımı 225 liraya yapanda var 330 lirayada fark ne bundan anlayamadım. bujileri yakıtta düşüş olur ve ilk çalıştırmamda özellikle titreme vurma gibi olmaya başladı diye değişmeyi düşünüyorum.

muratmmn
27-04-2017, 22:20
muratmmn kardeşim şu konuya bir bakmanı tavsiye ederim
Mobil Oto Servis - Araç Servisi Evinize veya İş Yerinize Kadar Geliyorlar. (http://www.seatclubturkey.com/bakim-ve-arac-temizligi/62559-mobil-oto-servis-arac-servisi-evinize-veya-yerinize-kadar-geliyorlar.html)
ismail abi forumlarda yeniyim yanlışım varsa kusura bakmayın hemen inceliyorum. teşekkür ederim

Vatan78
29-04-2017, 01:02
@Vatan78 (http://www.seatclubturkey.com/members/25334.html) kardeşim ben bu işi yapamam şuan için bu kadar bilgim yok. parçaları kendm alıp bir ustaya yaptırabilirim. benden önceki sahibide bununla öğrenmiş bende bununla öğrendim frenler bundan erken bitmiş olabilir disklerde 100 km civarında hızla giderken frene hafif bastığımda direksiyon çok titriyor ondan değişmem gerekiyormuş. arabam 32 bin olmuştur sanırım, bujileri değişmem gerekiyor demişti servis bosch serviste sorduğumda bakarız kötüyse değişiriz demişti. yağ konusunda dediğin kadar iyiyse mobil alırım. benim araç 50 kuruş yakıyor km de şehiriçi.
Aman hocam yapamam deme ustacıklardan bin kere iyi yaparsın esasında 2 kişi olup bahçeli bir yer olsa velhasıl ustanın başında dur ve 3.5 yada 3.6 lt den fazl yağ koydurma 3.5 ideal hatta içinde illaki kalıo motorun 4 litreyi boşalttırma sakın ustacıklara muratmmn

muratmmn
30-04-2017, 22:06
eyvallah Vatan78 kardeşim ilerde ustalardan kaparsam kendimde yaparım bakımını falan şimdilik parçaları kendim alıcam usta bulup taktırıcam 150 lira işçilik alıyorlar bakım+buji değişimi+ön fren balata+ön disk değişimi için

griffin87
27-06-2017, 23:24
Arkadaşlar Merhaba,

Aracım Seat İbiza 2015 1.4 Style paket. 30000 bakımına gireceğim.
Vosmer 800 kusur TL fiyat istedi, MBU dan yada Vosmer den daha uygun fiyata yaptıran var mı?

Yardımlarınızı rica ederim.

Teşekkürler.

FatalError
19-10-2017, 13:26
Merhaba, seat ibiza 1.2 tsi 90 hp cjz motor olan aracın 30.000 bakımında bujileri değişmesem bir sıkıntı yaşar mıyım, yoksa mutlaka değişmesi mi gerekli?

emirkayra
19-10-2017, 13:52
Çok performanslı kullanmadıysanız değişime gerek yok 45.000 bakımında değiştirirsiniz

FatalError
19-10-2017, 14:37
Çok performanslı kullanmadıysanız değişime gerek yok 45.000 bakımında değiştirirsiniz

Yok, genelde çok sakin kullanırım ekonomi için. Teşekkür ederim cevabınız için.

imponte
19-10-2017, 14:45
Aracın kaçıncı yılı ve şu an kaç km?

FatalError
19-10-2017, 14:57
Aracın kaçıncı yılı ve şu an kaç km?

2016 şubat çıkışlı yani hemen hemen 1,5 yıllık, şuan 26.500 km de.

imponte
19-10-2017, 14:58
2016 şubat çıkışlı yani hemen hemen 1,5 yıllık, şuan 26.500 km de.

40 bin civarında değiştirebilirsiniz. Sıkıntı olmaz.

ukubat
19-10-2017, 15:04
30 bin bakımında değişmesi gerekiyor. Yetkili servisler mutlaka değiştirir bilginize

imponte
19-10-2017, 15:20
30 bin bakımında değişmesi gerekiyor. Yetkili servisler mutlaka değiştirir bilginize

Yetkili servisler mutlaka değiştirir diye bir şey yok. Değişmesini istemezseniz not düşüp değiştirmezler. Ayrıca servis aralığı 30 bin olarak veriliyor fakat internette araştırırsanız 45 bine kadar sıkıntısız kullanan pek çok kişi var. Zaten ETKA'da da bujiler uzun ömürlü olarak belirtilmiş. 30 binin tamamen ekonomik sebeplerden ötürü servi tarafından konulduğunu düşünüyorum. Ha ben değiştirir miyim? Evet 30 bin bile olmadan değiştireceğim. Çünkü çok performanslı kullanım yapıyorum ve araç yazılımlı. Fakat arkadaşın aracı sakin kullanılmış belirttiği gibi. Bundan dolayı 40-45 aralığında değiştirmesi hiçbir sıkıntı yaratmaz. Anca anca garantiden çıkmış olur ilgili parçalar. O da zaten aracına baktığımda manuel, yani sıkıntı yaratacak şey değil ki 2 yılı dolmak üzere.

ukubat
20-10-2017, 09:12
Yetkili servisler mutlaka değiştirir diye bir şey yok. Değişmesini istemezseniz not düşüp değiştirmezler. Ayrıca servis aralığı 30 bin olarak veriliyor fakat internette araştırırsanız 45 bine kadar sıkıntısız kullanan pek çok kişi var. Zaten ETKA'da da bujiler uzun ömürlü olarak belirtilmiş. 30 binin tamamen ekonomik sebeplerden ötürü servi tarafından konulduğunu düşünüyorum. Ha ben değiştirir miyim? Evet 30 bin bile olmadan değiştireceğim. Çünkü çok performanslı kullanım yapıyorum ve araç yazılımlı. Fakat arkadaşın aracı sakin kullanılmış belirttiği gibi. Bundan dolayı 40-45 aralığında değiştirmesi hiçbir sıkıntı yaratmaz. Anca anca garantiden çıkmış olur ilgili parçalar. O da zaten aracına baktığımda manuel, yani sıkıntı yaratacak şey değil ki 2 yılı dolmak üzere.
Bu tercihtir tabiki. Bujileri 10 yılda bir de değiştirebilirsiniz ama buji ve ateşlemeden kaynaklanan bir sorun olursa araç garanti kapsamında bile olsa tüm yükümlülük kullanıcıya mal edilir.

FatalError
20-10-2017, 09:13

Aracım zaten garantili değil ilk bakımını servisin fiyat politikasından dolayı üçel serviste yaptırmıştım yarı fiyatına.

canerpense
20-10-2017, 11:15
Orijinal Buji Kodu: 04E905601B (ETKA'dan bakınca) Fiyat: 52TL tanesi
NGK OEM: PZKER7A8EGS Fiyat: 36TL tanesi [Aliexpress'te 90TL 4'lüsü)

Bunlar dışında önerisi olan var mı? Fiyatlara online baktım, daha ucuza bulunabilecek yerler var mıdır? 60.000km'de değiştireceğim ben de bujileri, ayrı konu açarak forumu kirletmek istemedim.

Oktay Taner
24-02-2019, 13:57
Arkadaşlar merhaba. Ibiza 2016 1.2 tsi 90 hp aracımın bakımı geldi. Değişecek parçaları kendim alıp ustama yaptırtmak istiyorum. İnternetten en uygun şekilde hangi siteden alabilirim ? Bir de alınacak parçalar hk bilgi paylaşmanız mümkün olur mu ? ( bujilerim mutlak surette değişmesi lazım mı mesela ? ) Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

ismail
24-02-2019, 17:43
Arkadaşlar merhaba. Ibiza 2016 1.2 tsi 90 hp aracımın bakımı geldi. Değişecek parçaları kendim alıp ustama yaptırtmak istiyorum. İnternetten en uygun şekilde hangi siteden alabilirim ? Bir de alınacak parçalar hk bilgi paylaşmanız mümkün olur mu ? ( bujilerim mutlak surette değişmesi lazım mı mesela ? ) Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

mrb kardeşim
hava, yağ ve polen filtresi alman lazım
motor yağı olarak vw spesifikasyonlarını karşılayan yağlardan birini tercih etmelisin
eklediğim bağlantıdan bilgi edinebilirsin
motor yağı önerileriniz (http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/19638-motor-yagi-onerileriniz.html)
bağlantıdaki 4 marka / model yağdan birini alabilirsin
buji değişim peryotları değişmiş
SEAT aracınızın yetkili servisleri bakım kapsamları, talimatları ve periyodik bakım dönemleri (http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/28115-seat-aracinizin-yetkili-servisleri-bakim-kapsamlari-talimatlari-ve-periyodik-bakim-donemleri.html)
genel olarak 60 bin km dense de bazı modellerde 30 bin km demekte
bence en güzeli sökülüp bakılıp ondan sonra değişip değiştirlmeyeceğine karar verilmesidir
http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/60719-neden-fazla-yakiyor-2.html#post1384212

smyrnaa35
29-05-2019, 23:28
60 bin bakımında hava yağ polen + yağ değişiminden başka ne değişiyor ?yakıt filtresi değişiyor mu?birde bujiler değişmedi onuda değiştircem sanırım 39 binde araç 2015 model1.2 leon

ismail
30-05-2019, 07:36
60 bin bakımında hava yağ polen + yağ değişiminden başka ne değişiyor ?yakıt filtresi değişiyor mu?birde bujiler değişmedi onuda değiştircem sanırım 39 binde araç 2015 model1.2 leon

benzinli araçlarda yakıt filtresini pek değiştirmiyorlar
eski tabloda bujiler 30 bin km de bir değişiyordu
yeni tabloda 60 bin km de bir değiştiriyorlar
bir önceki bakım faturana bakman lazım
yada serviste bujilerin durumuna bakılıp karar verilmesi lazım

smyrnaa35
30-05-2019, 08:28
teşekkür ederim cevap için bakımları özel serviste yaptırıyorum hep kendim ürünleri alıp.buji alcam şu ana kadar buji değişmedi sanırım değişimi gerekecek.ngk buji bulamadım internette altarnatifi bosch olur mu bunun?

ismail
30-05-2019, 08:39
teşekkür ederim cevap için bakımları özel serviste yaptırıyorum hep kendim ürünleri alıp.buji alcam şu ana kadar buji değişmedi sanırım değişimi gerekecek.ngk buji bulamadım internette altarnatifi bosch olur mu bunun?

rica ederim kardeşim
orijinal olmayan ürünlere karşı bujileri servisten almanı tavsiye ederim
http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/68054-sahte-bujilere-dikkat-ngk-da-sahte-ve-gercek-buji-videolu-anlatim.html
zira orijinal ürün bulduğunda servis fiyatı ile arasındaki fiyat farkı çok olmayacaktır

Fusion
15-06-2019, 15:53
Merhaba arkadaşlar 2017 model İbiza’mın 30.000 bakımı geldi. Yakın zamanda resmi servise yaptıran var ise ortalama fiyat nedir paylaşabilirmisiniz. Bütçemi ayarlıyayım ona göre.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

arda_kartal
16-06-2019, 22:14
Aynı şekilde bende 30.000 bakıma dsg fr leonu sokmayı düşünüyorum yakın zamanda fiyat alan var mıdır ?

SCT - Seat Club Turkey kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

cooler
18-06-2019, 09:17
30 bin km için 4 gün önce aradılar
1089 tl
2 yıl üzeri araçlar için zubizu indrimi olduğunu 800-850 tl arası tutacağı söylendi.

ercanb27
18-06-2019, 09:31
30 bin km için 4 gün önce aradılar
1089 tl
2 yıl üzeri araçlar için zubizu indrimi olduğunu 800-850 tl arası tutacağı söylendi.

bende geçenlerde aradım şahintaş servisini indirimli hali 1080 lira istedi zubuzi indirimi dahilmi dedim evet dedi aracım 2015 model 70000 km de

emirkayra
18-06-2019, 09:33
bende geçenlerde aradım şahintaş servisini indirimli hali 1080 lira istedi zubuzi indirimi dahilmi dedim evet dedi aracım 2015 model 70000 km de

Abi dsg olan araçlarda bakım ücreti daha fazla oluyor

ercanb27
18-06-2019, 09:53
Abi dsg olan araçlarda bakım ücreti daha fazla oluyor

doğrudur haklısın

biHEmta
20-06-2019, 21:41
merhaba arkadaşlar 2015 model aracım 30 bin km de periodik bakım cetvelinde buji değişimi yazıyor ayrıca 4 yıl tamamladığı için triger seti değişimi gerekiyor. bu km deki araç için bu bakım erken değil mi? araçta her hangi bir sorun yok.

azap5555
21-06-2019, 02:29
1.2 tsi 2015 ibiza da buji 60000, triger 180000 km değişim veriyor yıldan bağımsız, yetkili servise danışın 1.4 tsi 2015 leon un da öyle olması lazım.

ismail
21-06-2019, 06:55
merhaba arkadaşlar 2015 model aracım 30 bin km de periodik bakım cetvelinde buji değişimi yazıyor ayrıca 4 yıl tamamladığı için triger seti değişimi gerekiyor. bu km deki araç için bu bakım erken değil mi? araçta her hangi bir sorun yok.

kardeşim buji değişim aralığını 60 bine çıkartmışlardı ama bence fazla
bir bakılmasını tavsiye ederim
SEAT aracınızın yetkili servisleri bakım kapsamları, talimatları ve periyodik bakım dönemleri (http://www.seatclubturkey.com/teknik-destek/28115-seat-aracinizin-yetkili-servisleri-bakim-kapsamlari-talimatlari-ve-periyodik-bakim-donemleri.html)
triger setine gelince vag grupta önceden 5 yıl 90 bin km idi
sonradan yıl kavramını iptal etmişler
ama bana göre 5. yıl bittiğinde değiştirilmesinde fayda var gibime geliyor

FR.BJK
21-06-2019, 10:24
Arkadaşlar selam,

Anadolu yakasındaki yetkililerden hangisini önerirsiniz? Var mı tanıdık çalışan vs? Henüz var bakıma ama bilgi sahibi olmak açısından araştırıyorum öyle. Erya,Kayadibi,Doğuş hangisine gitmek mantıklı sizce?

Birde 45Bin de ne kadar öderim mevcut şartlarda.
ismail abi sen bilirsin :)

ismail
21-06-2019, 11:05
Arkadaşlar selam,

Anadolu yakasındaki yetkililerden hangisini önerirsiniz? Var mı tanıdık çalışan vs? Henüz var bakıma ama bilgi sahibi olmak açısından araştırıyorum öyle. Erya,Kayadibi,Doğuş hangisine gitmek mantıklı sizce?

Birde 45Bin de ne kadar öderim mevcut şartlarda.
ismail abi sen bilirsin :)

bir ara kayadibi mobil kullanıyordu onu öneriyorduk ama şimdi ne kullanıyor bilmiyorum
danışmakta fayda var
45 bin bakıım fiyatı için http://www.seatclubturkey.com/bakim-ve-arac-temizligi/16231-bakim-paket-fiyatlari.html konusunun son mesajlarında vardır diye düşünüyorum

prolambo
07-09-2019, 20:09
30bini bilmem de 75bin bakımı Altur da Zubizu indirimi ile 870 civarına geldi.

fr150act
07-09-2019, 20:15
60 bin bakım (araç 35 bin km de) mez de ön arka balata fren hidroliği zubizu ind ile 1680 tl yağ mobil (%40 ind var)

SCT - Seat Club Turkey kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi