PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İbiza 1.4 Tdi 2008 - Bazen çalışmama sorunu

boshwhere
09-10-2014, 14:32
Arkadaşlar merhaba,

Bazı zamanlarda ( ki zamanı hiç belli olmuyor kimi zaman ayda bir yapıyor bazen 3 ay hiç yapmıyor) araç marş basmasına rağmen hiç çalışmaya yeltenmiyor bile, sanki yakıt gelmiyor gibi. Yaz veya kış farketmiyor her mevsim yapabiliyor.

Böyle durumlarda hava borusundan çok yanıcı balata spreyi sıkarak sonrasında marş a basmak suretiyle çalıştırabiliyorum sıkıntı olmadan ( bunu da bir usta söylemişti). Acaba sorun neden kaynaklanabilir fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Ustaya götürdüm ama o da haliyle bozulunca getir sorunu öyle göreyim diyor ama bir kere çalışınca ne zaman sorunu tekrarlayacağı belli olmuyor malesef. bütün filtreler vs değişti.

Bazı zamanlarda da çalışırken patlama yaparak ve patlama ile birlikle çok yoğun beyaz duman çıkararak çalışıyor ana nadiren oluyor.

Bazı arkadaşlara danıştım en popüler cevaplar - geri dönüş hortumu, enjektör, egsoz dolması sebebiyle boğulma. şimdiden çok teşekkürler.

ismail
09-10-2014, 15:21
geçmiş olsun
aracın kaç km de
bir bosch car service gidip enjektörlerini kontrol ettirmeni tavsiye ederim
enjektör deliklerindeki genişleme nedeni ile eğer işeme diye tabir edilen olay oluyor ise bu durumlar olabilmekte

kirlisakal
09-10-2014, 15:26
geçmiş olsun
aracın kaç km de
bir bosch car service gidip enjektörlerini kontrol ettirmeni tavsiye ederim
enjektör deliklerindeki genişleme nedeni ile eğer işeme diye tabir edilen olay oluyor ise bu durumlar olabilmekte

enjektör de pahalı bişi galiba.motor aksamların en pahalı parçalarından biri sanırım.ben yolculuk boyunca 3.89 kırsal motorin kullandım wrüth dizel katkısı atarak gayet bereketlı gitti sıkıntı cıkmadı cok şükür :D bu arada motor yağını mobil esp +nnt bor la değiştirdim

ismail
09-10-2014, 15:40
enjektör de pahalı bişi galiba.motor aksamların en pahalı parçalarından biri sanırım.ben yolculuk boyunca 3.89 kırsal motorin kullandım wrüth dizel katkısı atarak gayet bereketlı gitti sıkıntı cıkmadı cok şükür :D bu arada motor yağını mobil esp +nnt bor la değiştirdim

abi kırsal motorinde az yakıyor fakat kırsal motorin biraz daha kalın olduğundan enjektörleri bozabiliyor
enjektörler 4 bin tl civarında ama tamir takımı değiştirilmek sureti ile kurtarılma şansı var

SekoLive
13-10-2014, 09:25
abi kırsal motorinde az yakıyor fakat kırsal motorin biraz daha kalın olduğundan enjektörleri bozabiliyor
enjektörler 4 bin tl civarında ama tamir takımı değiştirilmek sureti ile kurtarılma şansı var

normal dizel bu araçlar için daha verimli oldugu söleniyordu kırsal dizelden kasit normal dizelmidir?

boshwhere
24-10-2014, 21:58
Arkadaslar merhaba, bugun araba gene calismamazlik yapti. Sonra ustaya goturdum. Sorunun immobilizer oldugunu kesfetti. Anahtari yere vurdu 2-3 kere sertce ve denediginde araba hemen calisti. Bazen oluyormus boyle sorunlar aklinizda bulunsun. Her daim immobilizer isigini da kontrol edin ben etmemistim :(. Saygilar

ismail
25-10-2014, 01:55
Arkadaslar merhaba, bugun araba gene calismamazlik yapti. Sonra ustaya goturdum. Sorunun immobilizer oldugunu kesfetti. Anahtari yere vurdu 2-3 kere sertce ve denediginde araba hemen calisti. Bazen oluyormus boyle sorunlar aklinizda bulunsun. Her daim immobilizer isigini da kontrol edin ben etmemistim :(. Saygilar

geçmiş olsun
gözün aydın
nacizane tavsiyem immobilizer lı yedek bir anahtar kodlatmandır

CNR
25-10-2014, 02:39
Geçmiş olsun. Sorunu nerde ararken nerde bulduk :) Kimin aklına gelir.