PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 Style Yol Bilgisayarı HK.

EmirPekcan
10-10-2014, 10:37
Arkadaşlar iyi günler

Yol bilgisayarı hakkında bir sorum olacaktı. Ortalama yakıt tüketimi arabaya her bindiğimde 0'lanıyor. Arabayı çalıştırdıktan sonra ortalama almaya başlıyor. Bunu sabitleyebiliyor muyuz?

ismail
10-10-2014, 15:50
bemp kardeşim
EmirPekcan kardeşimize bir yardımcı olur musun

bemp
10-10-2014, 15:59
EmirPekcan kardeşim o her seferinde sıfırlanan yakıt tüketim bilgisi ekranının sağ üst köşesinde minicik 1 yazar, o değişkendir ama her 1000 km'de ise genel ortalama tutan 2 no'lu ekran var diye biliyorum, onun nasıl çıkarılacağını kullanım kılavuzundan bulabilirsin, ben yakıt hesaplamasını ona göre yapmadığımdan pek kullanmıyorum, nasıl görüntülendiği hakkında bir bilgim de yok. Silecek kolunun altında bir tuş var, ona basınca çıkıyordu, bir şey oluyordu ama emin değilim.

Esariipek
10-10-2014, 21:01
EmirPekcan kardeşim o her seferinde sıfırlanan yakıt tüketim bilgisi ekranının sağ üst köşesinde minicik 1 yazar, o değişkendir ama her 1000 km'de ise genel ortalama tutan 2 no'lu ekran var diye biliyorum, onun nasıl çıkarılacağını kullanım kılavuzundan bulabilirsin, ben yakıt hesaplamasını ona göre yapmadığımdan pek kullanmıyorum, nasıl görüntülendiği hakkında bir bilgim de yok. Silecek kolunun altında bir tuş var, ona basınca çıkıyordu, bir şey oluyordu ama emin değilim.

Aynen hocam ortalama gösterilen ekranda silecek altındaki ok/reset tuşuna basıldığında 2 nolu uzun süreli hafızayı gösterir. 1 nolu hafıza da araç stop ettikten 2 saat sonra sıfırlanır

EmirPekcan
11-10-2014, 01:03
Cevaplar icin tesekkur ederim karistirirken buldum bende sagolun