PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : oto cilaları hakkında.

james23
18-02-2008, 02:21
aracını ıyı görmek isteyen isteyenlere dıs görünüm hakkında bilgisi olanlara bır soru -otomobilinizde hangi cilayı kullanıyosunuz yada hangisini öenerirsiniz- görüşlerinizi paylaşırsanız sewınrm

desperado_32
18-02-2008, 08:03
aracını ıyı görmek isteyen isteyenlere dıs görünüm hakkında bilgisi olanlara bır soru -otomobilinizde hangi cilayı kullanıyosunuz yada hangisini öenerirsiniz- görüşlerinizi paylaşırsanız sewınrm

Acıkcası abi bir marka ile yapmıyorum bunu alısveriş merkezlerinde yada oto aksesuarcılarda satılan pasta cila diye satılan malzemelerden yapıyorum suyu kaydırması boyayı koruması ve beslemesi için iyi birsey :D

quoasimodo
18-02-2008, 08:12
Acıkcası abi bir marka ile yapmıyorum bunu alısveriş merkezlerinde yada oto aksesuarcılarda satılan pasta cila diye satılan malzemelerden yapıyorum suyu kaydırması boyayı koruması ve beslemesi için iyi birsey :D
pasta ve cila sanılanın aksine boyayı beslemez atilla...
pasta, boyanın yüzeyinde zarar görmüş çok ince bir tabakayı alıp altındaki hasarsız yüzeyi ortaya çıkarır! üstüne atılan cila ile de parlak ve yeni bir görüntü çıkar ortaya.
sürekli pasta yapılan araçlarda aracın boya ihtiyacı daha çabuk kendini hissettirir!

SKYLARK
18-02-2008, 08:51
Cilanın aracın boyasına bir zararı olduğunu düşünmüyorum , yanlış biliyorsam düzeltin, Cila Boyanın üzerinde ince bir örtü oluşturur ve boyayı dış etmenlerden korur, ancak Pasta boyayı incelttiği için boyanın zamanla canlılığını yitirmesine neden olur diye düşünüyorum, yani kısaca cilanın zararı değil aksine faydası olduğu görüşündeyim, cila olarak sembolu kaplumbağa olan markanın Nano-Tech cilasını öneririm , mükemmel bir cila aracı ilk günkü parlaklığına geri getiriyor hatta ilk gün olmadığı kadar parlak bir kıvama diyim

desperado_32
18-02-2008, 09:39
pasta ve cila sanılanın aksine boyayı beslemez atilla...
pasta, boyanın yüzeyinde zarar görmüş çok ince bir tabakayı alıp altındaki hasarsız yüzeyi ortaya çıkarır! üstüne atılan cila ile de parlak ve yeni bir görüntü çıkar ortaya.
sürekli pasta yapılan araçlarda aracın boya ihtiyacı daha çabuk kendini hissettirir!

Haklısındır bahadır abi ancak aracın boyasının ömrüne bir katkısı var diye biliyorum eğer yanlış biliyorsan üzgünüm bu arada teşekkürler:D

HHaKo
18-02-2008, 18:57
Haklısındır bahadır abi ancak aracın boyasının ömrüne bir katkısı var diye biliyorum eğer yanlış biliyorsan üzgünüm bu arada teşekkürler:D

hayır pasta cilanın kesinlikle boyanın ömrüne bi katkısı falan yok. Turgayında söyledigi gibi sürekli pasta cila uygulaması boyayı inceltir araç aşırı uygulamadan sonra tekrar boya ister bi hale gelir buda 2-3 çizikten kurtuluym derken daha büyük masrafa tahribata yol açar. o yüzden mecbur kalmadıkca pasta cila kullanmayın derim. Cilanın aracın boyasına bi zararı yok diye biliyorum bende. hatta yine turgayın söyledigi gibi düzenli cilalan araçlar cila boyanın üstünde bir katman oluşturuyor ve hem boyayı koruma görevi hemde canlı bi rrenk kazandırıyor. Kardeşim sana ........... wax ın cilalı şampuanını tavsiye ederim yıkarken aracı suyuna biraz ekliyosun araban yeni almış gibi ışıl ışıl parlıyor. ben kullanıyorum ve çok memnunum şiddetle tavsiye ederim

desperado_32
18-02-2008, 21:03
hayır pasta cilanın kesinlikle boyanın ömrüne bi katkısı falan yok. Turgayında söyledigi gibi sürekli pasta cila uygulaması boyayı inceltir araç aşırı uygulamadan sonra tekrar boya ister bi hale gelir buda 2-3 çizikten kurtuluym derken daha büyük masrafa tahribata yol açar. o yüzden mecbur kalmadıkca pasta cila kullanmayın derim. Cilanın aracın boyasına bi zararı yok diye biliyorum bende. hatta yine turgayın söyledigi gibi düzenli cilalan araçlar cila boyanın üstünde bir katman oluşturuyor ve hem boyayı koruma görevi hemde canlı bi rrenk kazandırıyor. Kardeşim sana turtle wax ın cilalı şampuanını tavsiye ederim yıkarken aracı suyuna biraz ekliyosun araban yeni almış gibi ışıl ışıl parlıyor. ben kullanıyorum ve çok memnunum şiddetle tavsiye ederim

Bende ne zamandır araba sampuanı alıcaktım teşekkürler hakan abi :D

patrıot
19-02-2008, 00:41
Cilanın aracın boyasına bir zararı olduğunu düşünmüyorum , yanlış biliyorsam düzeltin, Cila Boyanın üzerinde ince bir örtü oluşturur ve boyayı dış etmenlerden korur, ancak Pasta boyayı incelttiği için boyanın zamanla canlılığını yitirmesine neden olur diye düşünüyorum, yani kısaca cilanın zararı değil aksine faydası olduğu görüşündeyim, cila olarak sembolu kaplumbağa olan markanın Nano-Tech cilasını öneririm , mükemmel bir cila aracı ilk günkü parlaklığına geri getiriyor hatta ilk gün olmadığı kadar parlak bir kıvama diyim
cılanın aracın boyasına bır zararı yok hatta faydası var sureklı olarak cıla yaparsan boyanın omrune katkın olur ozellıkle kıs aylarında daha sık yapmak lazım boyayı yıpratan etkenler kısın daha fazla bahsettıgın marka nano-tech cılayı ve cıla koruyucu parlaklık artırıcısını ben kullanıyorum her renkte cok guzel sonuc verıyor marka ısmı yazmıyorum REKLAMA gırer ama kucuk bır tuyodan bnırsey olmaz o kaplumbağanın sonu wax la bıtıyor ayrıca arac ıcın cılalı oto sampuanı,lastık temızleyıcı-parlatıcı,bırde jant temızleyıcı kullanıyorum hepsı z............... markas ıc aksamın temızlıgınde genelde arap sabunu kullanıyorum parlatıcı kullanmıyorum kumaş temizliği için ozel bır kopuk var onu kullanıyorum

zoran
19-02-2008, 14:40
bende cılalı sampuan olarak sonax kullanıyorum 3 senedır memnunum reklama gırdıyse pardon

tanyildizi79
22-12-2008, 12:33
bende yıllardır ..ax cilalı şamp. hızlı cila ve pasta cila kullanıyorum ve hepsini kendim uyguluyorum gayet başarılı

seatleonlevent
22-12-2008, 20:25
Arkadaşlar bu pasta cila işlemini kendimiz yapmamızla bu yapan yerlere yaptırmamız arasında nasıl bi fark olur? Biz yapabilir miyiz?

sertkaya
22-12-2008, 21:57
Ben sonax sın cilasını kullanıyorum ve memnunum sizlerede tavsiye ederim.

sertkaya
22-12-2008, 22:01
Arkadaşlar bu pasta cila işlemini kendimiz yapmamızla bu yapan yerlere yaptırmamız arasında nasıl bi fark olur? Biz yapabilir miyiz?
Evet yapabiliriz ama bunu yaparken aracın kaportasının sıcak olamaması yani araç güneşte ya da motor soğumadan pasta, cila yapılması boyaya zarar vermektedir. Ama tam olarak ne yaptığınız hakkında bir bilginiz yoksa bunu ustasına yaptırsanız iyi olur derim.

HEADBLOOD
23-12-2008, 18:58
aracınızı cila yaparken dengeli bir kuvvet uygulamaya özen gösterin.. 2-3 hafta önce kaputtaki çiziği yok etmek için pasta cila uygularken aracın boyası söküldü ve astara ulaştım :( daha önce 4-5 defa daha cila yaptırdığım için boya oldukça ince bir duruma gelmiş sanırım... bende çiziğin üstüne gidince boya tamamen gitti ve berbat bir hal aldı... şimdi ne yapacam diye kara kara düşünüyorum... gözüme batmasın diye o zamandan beri de arabayı yıkatmıyorum :( ...

Ulukan
23-12-2008, 19:33
ben geçen hafta wurth ten aldım gayet güzel bir ürün tavsiye ederim.

schumi
23-12-2008, 20:47
kendinde yapabilrsin.ancak elle pek iyi olmuyor makina lazım.

Meguiar's Bakırköy
10-02-2009, 19:26
Arkadaşlar konuyu baştan sona okudum ilgi alanım olduğu için çoğunuz bu konuda yanlış bilgiye sahipsiniz.
Pasta,cila bu iki kelime hep yan yana kullanıldığı için insanlar bunu tek bişeymiş gibi sanıyo pasta yapılmadan cila cila yapılmadan pasta yapılmaz gibi düşünenler bile var.
Olay şöyleki:Sizinde bildiğiniz gibi eski teknolojiyle üretilmiş pastalar verniğin çizik olan katmanını alır temiz yüzeyi ortaya çıkartır ama bazı markaların pastaları ısıtma yönttemi ile yüzeye uygulanır ve ısınan vernik hareketlenerek çiziğin içine dolar ve verniğinizi inceltmez
pastanında verniğe herangi bi koruma etkisi yokdur sadece yüzeyi temizler.
Cila konusuna gelince cilanın içinde ne olduğu çok önemlidir bazıları sadece parlatır içlerinde koruyucu madde barındırmaz bazılarının içindede boya koruyucu maddeler yoğundur saygılar...

misic
11-02-2009, 10:42
sonax kırmızı olan sıvı cilayı önere bilirim çok memnunuz

yılmaz
11-02-2009, 12:05
Arkadaşlar konuyu baştan sona okudum ilgi alanım olduğu için çoğunuz bu konuda yanlış bilgiye sahipsiniz.
Pasta,cila bu iki kelime hep yan yana kullanıldığı için insanlar bunu tek bişeymiş gibi sanıyo pasta yapılmadan cila cila yapılmadan pasta yapılmaz gibi düşünenler bile var.
Olay şöyleki:Sizinde bildiğiniz gibi eski teknolojiyle üretilmiş pastalar verniğin çizik olan katmanını alır temiz yüzeyi ortaya çıkartır ama bazı markaların pastaları ısıtma yönttemi ile yüzeye uygulanır ve ısınan vernik hareketlenerek çiziğin içine dolar ve verniğinizi inceltmez
Cila konusuna gelince cilanın içinde ne olduğu çok önemlidir bazıları sadece parlatır içlerinde koruyucu madde barındırmaz bazılarının içindede boya koruyucu maddeler yoğundur saygılar...burak pastayı biz yapamayız lakin cila için önerin olurmu

Meguiar's Bakırköy
11-02-2009, 13:03
Pastayı sizin uygulama şansınız yok uygulama merkezlerinde bile bu işlem için boyacı ustaları 2ay boyunca eğitim alıyorlar cila için önerim meguiar's ın NXT tech wax 2.0 cilası var çok memnun kalacağından eminim...

kemalbalibey
11-02-2009, 15:42
bence de çok pasta cila aracın boya ömrünü azaltır

Meguiar's Bakırköy
11-02-2009, 16:32
yanlış kullanılan pastalar dediğiniz gibi aracın verniğine zarar verir

Meguiar's Bakırköy
11-02-2009, 16:39
http://www.seatclubturkey.com/forum/http://i367.photobucket.com/albums/oo114/bakirkoymeguiars/img5543po8.jpg

ZAFER
11-02-2009, 16:51
ben nxt 2,0 cilayı kullandım araç tam anlamı ile showroom parlaklığına geliyor ve bundan sonrada başka cila tanımam yanlız uygulamadan önce eğer varsa araç üzerindeki çizikleri de aldırma şansınız olursa değmeyin keyfinize kaporta üzerinde ayna gibi kendinizi görebilirsiniz.. denemenizi tavsiye ederim kardeşlerim.

Meguiar's Bakırköy
11-02-2009, 16:52
http://i367.photobucket.com/albums/oo114/bakirkoymeguiars/img5543po8.jpg

Meguiar's Bakırköy
11-02-2009, 16:52
bikaç resim payllaşmak istedim

Meguiar's Bakırköy
11-02-2009, 16:53
ben nxt 2,0 cilayı kullandım araç tam anlamı ile showroom parlaklığına geliyor ve bundan sonrada başka cila tanımam yanlız uygulamadan önce eğer varsa araç üzerindeki çizikleri de aldırma şansınız olursa değmeyin keyfinize kaporta üzerinde ayna gibi kendinizi görebilirsiniz.. denemenizi tavsiye ederim kardeşlerim.

Zafer abi memnun kalmana çok sevindim aslında bugün hava iyiydi seni görürüz die düşünüyodum :)

Meguiar's Bakırköy
11-02-2009, 16:55
http://i367.photobucket.com/albums/oo114/bakirkoymeguiars/DSC01232.jpg

omercanilica
11-02-2009, 22:03
onerebılecegınız vede cok memlun oldgunuz pasta cıla yapan yer ıcın Pm atarsanız sevınırım ...

haxal
11-02-2009, 23:24
Cila konusuna gelince cilanın içinde ne olduğu çok önemlidir bazıları sadece parlatır içlerinde koruyucu madde barındırmaz bazılarının içindede boya koruyucu maddeler yoğundur saygılar...
eh madem uzmanı olarak yazdınız,ne yapacağımızıda söyleyin bari en azından hangi cilayı alalım mesela?

haxal
11-02-2009, 23:27
Pastayı sizin uygulama şansınız yok uygulama merkezlerinde bile bu işlem için boyacı ustaları 2ay boyunca eğitim alıyorlar cila için önerim meguiar's ın NXT tech wax 2.0 cilası var çok memnun kalacağından eminim...
özür dilerim,bunu görmeden yazmışım.

schumi
11-02-2009, 23:28
üstteki mesajlarda yazmış zaten...

Meguiar's Bakırköy
18-02-2009, 18:33
http://i367.photobucket.com/albums/oo114/bakirkoymeguiars/nxt-tech-wax-20.jpg

Meguiar's Bakırköy
18-02-2009, 18:56
arkadaşlar bahsettiğim cila...

pilot_emre
27-02-2009, 17:12
arkadaşlar bahsettiğim cila...

Fiyatı nedir kardeşim?? Litrelik mi birde :)

pilot_emre
27-02-2009, 17:18
Arkadaşlar YEni öğrendim fiyatını....

532 ml.'lik şişesi 69 tl..... Islak bir görünüm sağlıyomuş :)

canede
01-03-2009, 14:41
Bende amway cilalı şampuan, amway cila kullanıyorum ve hepsini kendim uyguluyorum. Çok memnun kaldım. herkesede tavsiye ederim.

leon sport
01-03-2009, 15:08
bikaç resim payllaşmak istedim
resim çekme konusunda da başarılısınız ...

Meguiar's Bakırköy
01-03-2009, 17:40
sadece carrera prof makinayla cekildi
m3 amatör bi cekim biraz
tesekkurler:)

Meguiar's Bakırköy
02-03-2009, 00:50
Arkadaşlar YEni öğrendim fiyatını....

532 ml.'lik şişesi 69 tl..... Islak bir görünüm sağlıyomuş :)

NXT V2.0 şişesi 79tl
sizin bahsettiğiniz NXT V1.0

schumi
02-03-2009, 00:55
ikisinin arasındaki fark ne acaba??