PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : maalesef leondan vazgectım

demogorgon
18-10-2014, 19:43
Arkadaslar bugun aracım ıcın el sıkıstık satıyorum yanı leon dsg actyı beklıyordum ama bayılere sormama ragmen kımse kesın bır sey soylemedı 2015de gelır dıyen de var gelmez dıyen de ve beklemek ıstemıyorum 3 4 ay arabasız yapamam ben de gönlumdeki dıger arac olan Gıulıetta'ya kaydım 170 hp dısctınctıve tct cam tavan arac için anlastım sayılır.

horozzi
18-10-2014, 19:45
hakkınızda hayırlısı dsg act belirsizliği sürüyor aslında bayilerin daha kesin ve net bilgiye ulaşmaları gerek.

Emre
18-10-2014, 19:49
Hayırlısı olsun.
Bayiye bende sormuştum daha net bişey yokmuş.

gültekinstyle
18-10-2014, 19:57
guli 170 beygirlik benzinli motor otomatiğini kullandım yakıt sorun değil dersen o araba act leonu 5 katlar çok güzel araba iyi seçim yapmışsın hayırlı olsun

demogorgon
18-10-2014, 20:01
tesekkur ederım yakıt sorun degıl yılda 15bın km yapıyorum sehır ıcınde de trafıge pek gırmıyorum , 2. elı de cok takmıyorum 5 6 yıl bınerım en az, yanlız sımdı bır deyler okudum canım sıkıldı alfa Tr pıyasasından cekılecek dıye soylentıler var umarım dogru degıldır.

ocak gıbı actnın gelecegını bılsem beklerım ama hıc bır sey soylemıyorlar belırsızlıgı sevmıyorum en fazla da ocaga kadar bekleyebılırdım.

mguler
18-10-2014, 20:04
tesekkur ederım yakıt sorun degıl yılda 15bın km yapıyorum sehır ıcınde de trafıge pek gırmıyorum , 2. elı de cok takmıyorum 5 6 yıl bınerım en az, yanlız sımdı bır deyler okudum canım sıkıldı alfa Tr pıyasasından cekılecek dıye soylentıler var umarım dogru degıldır.

ocak gıbı actnın gelecegını bılsem beklerım ama hıc bır sey soylemıyorlar belırsızlıgı sevmıyorum en fazla da ocaga kadar bekleyebılırdım.
Lancıa çekilmiyor muydu? :ponder:

demogorgon
18-10-2014, 20:08
evet ama ankarada servısde alfanın da cekılecegıne daır haber aldım dıyen bırı var eleman aracını sat falan demıs hatta bana asparagas geldı bıraz ama bakalım hayırlısı
Arac degıstırmek zor seymıs kafam duracak kac gundur gıu ıcın guzel fıyat aldım 78 cam tavan ama yıne de kafamda soru ısaretlerı var 80bıne golfde alabılırım cunku ya da 4bın daha cıkıp sunroofsuz bı xenonlu bmw 1de olabılır karar veremıyorum .

emirkayra
18-10-2014, 20:12
Gıulıetta piyasası hastasına var 5-6 yıl binerim demişsiniz sorun yok 170 hp'nin tadını çıkarıverirsiniz.Türkiye'den çekilme laflarıyla ilgili hiçbir fikrim yok

gültekinstyle
18-10-2014, 20:14
evet ama ankarada servısde alfanın da cekılecegıne daır haber aldım dıyen bırı var eleman aracını sat falan demıs hatta bana asparagas geldı bıraz ama bakalım hayırlısı
Arac degıstırmek zor seymıs kafam duracak kac gundur gıu ıcın guzel fıyat aldım 78 cam tavan ama yıne de kafamda soru ısaretlerı var 80bıne golfde alabılırım cunku ya da 4bın daha cıkıp sunroofsuz bı xenonlu bmw 1de olabılır karar veremıyorum .

alfa çok güzel bir araç tasarım olarak her bir parçası itina ile tasarlanmış sanat eseri desem yeridir. tr de alfa biraz 2. eli çok zayıf bir araçtır.bu gün aldığın fiyata zor satarsın.arıza yapsa serviste biraz yatar ha deyince yedek parça bulamazsın.motorundan çok fazla kişi anlamaz servis veya alfa özel servisleri nde tamir yapmaya kalkarsan direk kucağa oturma operasyonu başlar ustası da burnundan kıl aldırmaz çünkü her tamirci anlamaz.ama yol tutuşu yaptığı sürat donanımı dizaynı hertürlü audi den golften öte.çok Mercedes BMW tokatlarsın otobanda.ama mantık lı da olmak gerek golf te reşat altını gibi bu lafımıda yabana atma

alpir
18-10-2014, 20:14

Alfa fiatin oldugu icin oyle birsey olmaz canini sikma

Sent from "Ankara"

mguler
18-10-2014, 20:16
Eğer öyle bir durum söz konusu olsa bile yedek parça ve servis olarak fiat servislerine yetki verilir yani kısaca Tofaş yedek parça sağlayıcısı olarak başrol oynar ama bir markanın o ülke piyasasından çekilmesi her daim olumsuz olur ama bildiğim kadarıyla Alfa'nın meraklısı çoktur. hele hele donanım ve motor yönünden dolu olursa ikinci elde pek sıkıntı olmaz ama değeri elbette düşer

Thecaliph
18-10-2014, 20:19
Çekilse bile bir şey olmaz sizi etkilemez sonuçta yedek parçası falan artık çok rahat bulunuyor . Chevrolet de çekildi mesela ama ikinci el gidiyor yani.

Bence çok güzel seçim yapmışsınız hayırlı olsun ben de Cupra dan önce kırmızı - spor paket - otomatik bakıyordum ama istediğim fiyata olmadı . Çok da pişman değilim ama evin etrafında 1 tane kırmızı Giu var görünce hala duygularım canlanmıyor değil :D

Hayırlı olsun tekrardan

demogorgon
18-10-2014, 20:21
alfa çok güzel bir araç tasarım olarak her bir parçası itina ile tasarlanmış sanat eseri desem yeridir. tr de alfa biraz 2. eli çok zayıf bir araçtır.bu gün aldığın fiyata zor satarsın.arıza yapsa serviste biraz yatar ha deyince yedek parça bulamazsın.motorundan çok fazla kişi anlamaz servis veya alfa özel servisleri nde tamir yapmaya kalkarsan direk kucağa oturma operasyonu başlar ustası da burnundan kıl aldırmaz çünkü her tamirci anlamaz.ama yol tutuşu yaptığı sürat donanımı dizaynı hertürlü audi den golften öte.çok Mercedes BMW tokatlarsın otobanda.ama mantık lı da olmak gerek golf te reşat altını gibi bu lafımıda yabana atma

Haklısın hocam ama golfe cam tavan u led ekletsem ve ne kadar kendımı kandırsam da bakınca hıc bır sey hıssetmedıgım bır arac ,araba alınca muadıllerıne göre 3 5 bın zarar etmeyı zaten goze alan bırıyım golf o paraları etmez dıye dusunuyorum. Gıu ıcın sadece servıs konusu kafama takılıyor dedıgınız gıbı servıse bagımlı olomak kotu bır durum ben astra j aracımda her yerden parca ve usta bulabılıyordum bakımlarda servısın nazını cekmıyordum alfada durum boyle olmazsa sıkıntı ama su da var gıu bıneceksem yılda bakımı 600 700 verırım benım ıcın problem yok zaten astrada bıle 600 verıyordum ama garantıden sonra buyuk bır sorun cıkar mı orası kotu ıste ama aynı sey golf ıcınde dsgde söz konusu,

şu an dsg act olsa 70 ıcım rahat verırdım ama gelecegı yok onun , gönlumde bmw 1.16 var ama o da butcemı zorluyor sunrooflu 87500den 1 kurus asagı dusmuyorlar

Bu arada sızlerınde fıkırlrerını duymak ısterım verebılecegım maksımım 78bın arkadaslar ve otomatık olacak var mı önerınız?

gıu ıcın bana 78 fıyat verıldı ondan bıraz ona kaydım ama tereddut ettıgım noktalar var tabıkı

gültekinstyle
18-10-2014, 20:28
Haklısın hocam ama golfe cam tavan u led ekletsem ve ne kadar kendımı kandırsam da bakınca hıc bır sey hıssetmedıgım bır arac ,araba alınca muadıllerıne göre 3 5 bın zarar etmeyı zaten goze alan bırıyım golf o paraları etmez dıye dusunuyorum. Gıu ıcın sadece servıs konusu kafama takılıyor dedıgınız gıbı servıse bagımlı olomak kotu bır durum ben astra j aracımda her yerden parca ve usta bulabılıyordum bakımlarda servısın nazını cekmıyordum alfada durum boyle olmazsa sıkıntı ama su da var gıu bıneceksem yılda bakımı 600 700 verırım benım ıcın problem yok zaten astrada bıle 600 verıyordum ama garantıden sonra buyuk bır sorun cıkar mı orası kotu ıste ama aynı sey golf ıcınde dsgde söz konusu,

şu an dsg act olsa 70 ıcım rahat verırdım ama gelecegı yok onun , gönlumde bmw 1.16 var ama o da butcemı zorluyor sunrooflu 87500den 1 kurus asagı dusmuyorlar

Bu arada sızlerınde fıkırlrerını duymak ısterım verebılecegım maksımım 78bın arkadaslar ve otomatık olacak var mı önerınız?

gıu ıcın bana 78 fıyat verıldı ondan bıraz ona kaydım ama tereddut ettıgım noktalar var tabıkı

bence guliyi sıfır alma hemde zarar etmemiş olursun kesinlikle.
alfa görüntü ve donanım olarak tartışmasız golften kat kat üstün
konfor desen 10 numara
helde bir diferansiyel kilidi esp olayı var muhakkak denemelisin namussuz araba yoldan çıkmıyor
her aracı talimata göre kullanırsan arıza yapmaz
tct şanzuman hakkında bilgim yok fakat şikayetimvar.com dan bilgi edin çokça guli şikayeti var
kronik olarak trim sesi varyatör sesi alt takımda fişeklerden kaynaklanan gıcırtılar var fix hemde
ama araç çok tarz

demogorgon
18-10-2014, 21:09
hocam sıfır almasam 2013 modelıne 65 fıyat cekıolar arastırdım ve makyajsız olan modelı o makyajdan sonra gıu daha guzel oldu hem yalıtım uzerınde calısmıslar hem donanım artmıs ve en onemlısı ıcını guzellestırmısler makyajsız kasanın ıcı cok sadeydı makyajla dokunmatık ekran falan gelmıs, ses konusunu ben pek takmıorm ben astrayı aldıgımda da mıllet forumlarda surada şöyle ses gelıyor dıye ortalıgı yıktıgında ben o seslerın hıc bırını duymuyordum:) yanı öle trım sesıne falan takmam ses tabıkı cıkacak sonuc olarak plastık ve metalden yapılan şeyşere bınıyoruz.

Dıger tarafdan bmw'marka ımajı aklımı celıyor yanı bız mılletce bıraz desınlere yasarız bılıyorsunuz:) hanı bmw olunca altınızda iş degısıyor eger sunroofdan vazgecebılırsem bmw 1.16 ı de alabılırım kı onda xenon var gıu'da yok yanı gordugunuz gıbı kafam cok karısık:) bir oraya bir buraya gıdıp gelıyor sureklı.

gültekinstyle
18-10-2014, 21:10
xenon gulide yokmu al bağlat nevarki

demogorgon
18-10-2014, 22:06
var 5000 liracık paketi ,çakma xenona karsıyım kullanmam

demogorgon
19-10-2014, 19:00
Bugun tekrar test surusu yaptim giu icin cok iyi fiyat verildi 74bin cam tavan ama kararimi 1.16iden yana verdim arkadaslar xenon sunroof 3 yil bakim hediye 87500 fiyat verildi 87e indirmeye calisiyorum marka imaji servis agi ve 2. El beni bmwye yoneltti .

horozzi
19-10-2014, 19:46
hayırlı olsun 74 neree 87 nere baya bi çıkmışsınız

Fatih
19-10-2014, 19:58
Cok iyi secim. Ask uc harf :) Gule gule kullanin. Guide cok iyi olurdu ama BMW ye butceniz yetiyorsa vazgecmeyin derim. Allah kazasiz belasiz binmeyi nasip etsin.

ADA07
19-10-2014, 20:10
ya bı tek ordamı bayi var söyleseydın ya bızde araştırsaydık kendı il lerimizde be ya

gültekinstyle
19-10-2014, 20:30
var 5000 liracık paketi ,çakma xenona karsıyım kullanmam

5000 liracık çakma xenon u ben pek anlayamadım?

demogorgon
19-10-2014, 20:38
Tesekkur ederim giu 78 diyordu bugun 74 fiyat alinca sanirim kotayi doldurmak istiyorlar , tamamdir dedim test surusu yaptim cok begendim ici tatmin etti , xenon olmamasi ve şu sacma anteni eksi aldi sonra (suadiyede) biraz ileridekk bmwye gittik test surusu yaptik bmwde sanzkman cok basarili 136hp 170hp ile ayni tepkileri verdi alfada sanziman performansi torpuluyor. Alfa ic mekana daha az ses aliyor bmwde camlar mi acik dedim. Yol tutusu ikisindede ayni geldi motor hiriltisi yine ikisinde de zevk veriyor. Bmw angeleye'la 1 adim onde benim icin donanim olarak yakinlar bmwde cc yok hayal kirikligi oldu. Ic mekan bmwde daha kaliteli duruyor,
Ben giu dedim esim bmw diyor ikinci eldeki deger kayibi dusundurdu beni ve bmwnin servis agi ve prestiji kendisine daha da yaklastirdi. Bmw 3 sene bakim hediye ediyor 3000 yapar fiyat farki 13binden 10bin oldu bmwde xenon var alfada cc ve katlanir ayna var diger donanimlar denk yani 10bin daha fazla vererek bmw almak daha mantikli geldi ama giuda cok guzel, umarim yanlis karar vermiyorumdur.

Gultekin bey demekk istedigim giuda xenon paketi 5000 pahali geldi bana onu ekletrsem zaten fark bmwyle 5000ne iniyor , disaridan cin mali xenonda kullanmam onu kastettim

Vanery
19-10-2014, 20:44
Hayirli olsun kardesim.
Kiyaslama yapmak istemiyorum. Begenerek aldiysaniz sizden mutlusu olmaz.
Kazasiz belasiz gule gule kullanin.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

34Deniz
19-10-2014, 20:47
Bugun tekrar test surusu yaptim giu icin cok iyi fiyat verildi 74bin cam tavan ama kararimi 1.16iden yana verdim arkadaslar xenon sunroof 3 yil bakim hediye 87500 fiyat verildi 87e indirmeye calisiyorum marka imaji servis agi ve 2. El beni bmwye yoneltti .borusan da tanıdık var , biz arkadasa gecen yıl bu zamanlarda 116 alacaktık 1-2 yasında 2 .el son anda alacağımız fiyatın 3-4 bin fazla verip sıfır aldık haberin olsun kardeşim

demogorgon
19-10-2014, 20:47
Yaparsaniz sevinirim aksine kiyaslanma yapilmasini istiyorum o yuzden yazdim zaten sonucta kapora vermedim daha giu hala aklimda ama bmw yukarida yazdgm sebeplerden daha onde.

demogorgon
19-10-2014, 20:49
borusan da tanıdık var , biz arkadasa gecen yıl bu zamanlarda 116 alacaktık 1-2 yasında 2 .el son anda alacağımız fiyatın 3-4 bin fazla verip sıfır aldık haberin olsun kardeşim

Yardimci olursaniz cok sevinirim. Fiyat konusunda hic inmiyorlar tanidigm da yok.

gültekinstyle
19-10-2014, 20:52
Tesekkur ederim giu 78 diyordu bugun 74 fiyat alinca sanirim kotayi doldurmak istiyorlar , tamamdir dedim test surusu yaptim cok begendim ici tatmin etti , xenon olmamasi ve şu sacma anteni eksi aldi sonra (suadiyede) biraz ileridekk bmwye gittik test surusu yaptik bmwde sanzkman cok basarili 136hp 170hp ile ayni tepkileri verdi alfada sanziman performansi torpuluyor. Alfa ic mekana daha az ses aliyor bmwde camlar mi acik dedim. Yol tutusu ikisindede ayni geldi motor hiriltisi yine ikisinde de zevk veriyor. Bmw angeleye'la 1 adim onde benim icin donanim olarak yakinlar bmwde cc yok hayal kirikligi oldu. Ic mekan bmwde daha kaliteli duruyor,
Ben giu dedim esim bmw diyor ikinci eldeki deger kayibi dusundurdu beni ve bmwnin servis agi ve prestiji kendisine daha da yaklastirdi. Bmw 3 sene bakim hediye ediyor 3000 yapar fiyat farki 13binden 10bin oldu bmwde xenon var alfada cc ve katlanir ayna var diger donanimlar denk yani 10bin daha fazla vererek bmw almak daha mantikli geldi ama giuda cok guzel, umarim yanlis karar vermiyorumdur.

Gultekin bey demekk istedigim giuda xenon paketi 5000 pahali geldi bana onu ekletrsem zaten fark bmwyle 5000ne iniyor , disaridan cin mali xenonda kullanmam onu kastettim

xenon allahın ampulü neden 5000 tl olsunki en baba philips 500 tl al taktır nevarki hepsi aynı BMW iyi arabadır güzel arabadır değer kaybı yaşamazsın maddi durumun iyi ise para sorunun yoksa bence BMW al 2 aracıda kullandım BMW Premium bi araba madem okadar paraları gözden çıkardın sen biraz Mercedes A 180 lerede bak derim BMW den 1 çıt daha iyidir Mercedes

34Deniz
19-10-2014, 20:52
Yaparsaniz sevinirim aksine kiyaslanma yapilmasini istiyorum o yuzden yazdim zaten sonucta kapora vermedim daha giu hala aklimda ama bmw yukarida yazdgm sebeplerden daha onde. BMW alacaksan numrasını verim istersen yarın ara bir sor denizin arkadaşıyım de deniz verdi de kardeşim erhan abi de on numara adamdır borusan istinyeden

cvp yazacak olursan bana alıntı yaparsan sevinirim

DeKU
19-10-2014, 21:01
Bulabilirsen temiz bi 118i 2012 model tavsiye ederim.

34Deniz
19-10-2014, 21:01
demogorgon pm attım , ama sana bir sey diyim almasanda BMW bir test sürüşüne mutlaka git derim :) illaki kullanmışındır ama test i adamlar nasıl yaptırıyor bir gör derim ;) ben seat a teste gittim gaza basıyorum yanımdaki bayan irkiliyor ani fren yapıyorum aynı şekilde yine , yani kısacası BMW nin testinde ise tam tersi oluyor , birde fren testi varki zaten o insanı resmen aşık ediyor BMW ye ;)

demogorgon
19-10-2014, 21:15
Valla beni sorguya cekti kimden aldin numara mi falan diye :)gizli is ceviriyormusum gibi hissettim , hafta ici geleyim yuz yuze konusalim dedim.

demogorgon
19-10-2014, 21:19
ya bı tek ordamı bayi var söyleseydın ya bızde araştırsaydık kendı il lerimizde be ya

Tesekkur ederim dusunmeniz bile yeter.

nrcnft
19-10-2014, 21:26
10 bin tl az fark değil. O paralara hız sabitleyicisi olmayan bir araç??? Ben hız sabitleyiciye çok önem veriyorum bence mükemmel bir özellik yılda 2 kere uzun yol yaptığım halde.

demogorgon
19-10-2014, 21:39
Evet cc olmamasi can sıkıcı ama serviste 1200 liraya takiyorlarmis olmadi oyle yaoacagiz.

demogorgon
19-10-2014, 21:51
Evet cc olmamasi can sıkıcı ama serviste 1200 liraya takiyorlarmis olmadi oyle yaoacagiz.

tolgasecki06
19-10-2014, 22:03
Bence dogru bi karar vermissiniz. Gui.'da ikinci elde cok kaybeden bi arav volvo gibiler bence. Bmw iyi guzelde seneye kasa degistirecek onu 2 gibi olacak. 87.500 az para degil. 1.4TFSİ 150'lik 90.000 tl ama audiden fiyat alin derim. Cunku bizde bu yil a3 sedan aldik 1 tane liste fiyati 133 tutmustu ama 100binin altinda bi fiyata aldik.

Bi yakinimizda 5.20 istiyordu. Zorla a6 aldirdim o da audiden cok memnun ve onun aracida 243.000 tl'den 184.500e aldik.

Hem audi daha az yakar hemde onde cekis oldugu icin kisin rahat edersiniz. Tabii merso ve bmw'ninde arkadan itisin tadi bi ayri guzel.

Sent from my iPhone using Tapatalk

demogorgon
19-10-2014, 22:08
A3 cam tavan ledle dizel otomatik 105 dedi benzinlide 5bin oynar dedi ayni fiyati verseler aslinda dusunurum makyaj olayi 1 sene sonra olur o kadar da beklenmez bmwnin mevcut halide xenonle guzel duruyor 2 serisinde biraz farlarla oynamislar.

tolgasecki06
19-10-2014, 22:11
A3 cam tavan ledle dizel otomatik 105 dedi benzinlide 5bin oynar dedi ayni fiyati verseler aslinda dusunurum makyaj olayi 1 sene sonra olur o kadar da beklenmez bmwnin mevcut halide xenonle guzel duruyor 2 serisinde biraz farlarla oynamislar.

Ooo fiyatlar ucmus. Donanimi neydi?

demogorgon
19-10-2014, 22:17
Ambition , cok gelmisti bana hani attraction led cam tavan 87 deseler dusunurum a3 ama 95 100 falan beni asar

akgenç
19-10-2014, 22:31
Bence de BMW iyi seçim. Her ne kadar kışın çok zorlanırsın deselerde arkadan itiş aracın keyfi bir başka. Bu arada cc yi kosiflerde 600 küsür bişeye taktırdım ben garantisini bozdurmadan işlem de 2 saat kadar sürdü

tolgasecki06
19-10-2014, 22:35
Ambition , cok gelmisti bana hani attraction led cam tavan 87 deseler dusunurum a3 ama 95 100 falan beni asar

Cidden ucmus fiyatlar. Dedigim gibi bizim arac a3 sedan liste fiyati 133 falan tutmustu. 98.5-99 gibi bi fiyata almistik. Bizim aracta Ambition. Ustunede 10 tane opsiyon var.

tolgasecki06
19-10-2014, 22:38
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-borusan-cikisli-bmw-1.16-i-joy-edition-full-900-km.de-bayandan-168729977/detay

900 km bisey degil buda sunrooflu 83.5 veren 87.5ta verir mantigi olabilir ama 4 binde az para degil

gkhnd
19-10-2014, 22:42
Sırf ön konsol tasarımı yüzünden bile BMW derim ben. Maddi anlamda dert yoksa bence BMW olsun. Cc'nin pazarlığını yaptınız mı? Onu da koparabilirseniz tadından yenmez.

demogorgon
19-10-2014, 22:51
Cc icin fiyat sormadim nette 400euro deniuordu ama yukarida arkadas 600e taktrdm demis guzel fiyat, 2. El dusunmuyorum mutlaka sifir alicam ne alicam ben de cok merak ediorm:) leon giu derken bmwye geldik insignia cosmo stilde 89 civari o da olabilir bakalim sonuc ne olacak ins alip fotolari burada paylasirim:) forumu cok begendim kaliteli sicak bir ortam var.