PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Castrol yağ kullanmak zorundamıyız?

IbizaFR150
31-10-2014, 10:50
Yetkili servislerin hepsi periyodik bakımda Castrol kullanıyor. Bu yağ ile araçlarımız bariz şekilde ısınırken neden bu yağı kullanmak zorundayız? Hem de piyasanın 2 katı fiyat vererek? Ben mobil1 den asla vazgeçmem gerekirse de bu konuyu tüketici haklarına kadar taşırım, böyle bir saçmalık olamaz. Valla bu tip durumlardan araçtan soğuyacağım.

Emre
31-10-2014, 11:05
bakım sırasında randevuyla mobil1 esp yağ ile diğer malzemeleri alıp geleceğimi söyledim kabul etmediler.
şikayette ettim bişey değişmedi. kendi dedikleri dışında olmuyor malesef.

Gringo
31-10-2014, 11:34
Bu konuda benim de canım sıkılıyor. Mobil gibi daha iyi bir ürün varken neden castrol kullanmaya itiliyoruz ki? Sırf bu yüzden uzatılmış garantimi iptal ettirmeyi düşünüyorum.

altıpatlar
31-10-2014, 11:52
tamamen doğuş grubunun castrolle anlaşması ile ilgili yoksa kaliteyle alakası yok mobil 1 ve shell daha kaliteli ama servis kurallarına göre mecburi en iyisi servis dışı yaptırım zevke göre istenilen malzemeyi kullanmak...

IbizaFR150
31-10-2014, 12:14
Ben garanti uzatmaktan vazgeçtim, aracım daha 23000'de ve bugüne kadar yetkili servislerde tüm bakımları yapıldı. Bi durum olursa yapmasınlar da göreyim. Ben o mobil'i bir şekilde koydururum onlara. En kötü ihtimal koydukları Castrolü havalar ısınınca bolaltıp kendim mobil koyarım.

34Deniz
31-10-2014, 12:36
atıyorum mesela castrol edge veya başka bir yağ düşünün aynı marka aynı model yağı 4 lt bidon olarak alınca mesela 100 tl diyelim , ama aynı yağı 1lt olarak 4 tane alınca 150-180 tl yi bile buluyorsa , servislerde 208 litre fıçı olarak çok çok ucuza alıyorlar

yani örnek olarak 4 lt yağa 180 tl gibi bir rakam alıyorlar ,aslında bunlar 208 litre fıçı olarak aldıklarından en az 1e 1 kar ediyorlar bu durumdan , yağı biz götürünce de bu kar ı alamayacakları için dışarıdan yağ kabul etmiyorlar

ama bazı servisler dışarıdan yağı kabul ediyorlar fakat yarın bir gün motor da oluşacak bir arızayı da garanti dışı bırakmak için , bakım olayında müşteri yağı kendisi getirdi diye bir not düşüyorlar ve altında haliyle bakım sonrası imza alıyorlar (normal de yağı götürsenizde bu imza alınıyor tabi ,yağ kendisi getirmedi ibaresi yazılmasa da yağı onlar koysada )

bunun sonucunda diyelimki yağı kendiniz götürdünüz ve biz müddet sonra motor arıza yaptı bu durumda garanti dışı diyecekleri kesin ama dava açıpta o motordaki yağı mahkemenin tayin ettiği üniversiteden gelen bilirkişilerin incelemesi sonucunda yağdan dolayı olmadığı arızanın anlaşılrısa o zaman arızayı yine giderirler garantiden fakat ,bu aradaki geçen zamanda arabasız kalmanızda kaçınılmaz olabilir ..

satli
31-10-2014, 17:28
Aldığınız yağ eğer aracınız motoruna uygun yağ spesifikasyon özellikte ise hiç bir şekilde garanti dışı kalamaz. Örneğin 505 00 507 00 vw onayı için yağ firmaları deli gibi para döküyor. Almandan gelen biriyle görüştüm ben onlar orada liqui moly başka yağ kullanmadıkarını longlife 3 ve normlarını tek o firma karşılıyor dedi bende int aldım ve o firmadan başka yağ kullanmam artık 5 lt aldım kutusu ve faturası motoruma koyarken yağın foto aldım firma abi motorun bizden dolayı yansın ki imkansız biz öderiz rahat ol dedi :) telefon kayıtlarımız var dedi hatta :) doğuş iyi güzelde 4.3 lt yağa 240 tl yazınca küfür gibi oldu. Artık işim olmuyor kendileriyle :)

yusuf yılmaz
31-10-2014, 17:38
21. dakikadan itibaren izleyin

ntvmsnbc Video Galeri (http://video.ntvmsnbc.com/saffetin-garaji-6-ekim-2013.html)

Cuprella
31-10-2014, 17:46
Mobil esp formula 1 kullanıyorum ben. Yemişim Castrol ünü. :)

somet
31-10-2014, 23:21
Mobil esp formula 1 kullanıyorum ben. Yemişim Castrol ünü. :)

aynen mobilden devam

Vanery
01-11-2014, 22:42
Bende 30 bin bakimina Mobil ile girecegim ve cok heyecanliyim [emoji4]

gültekinstyle
01-11-2014, 22:50
atıyorum mesela castrol edge veya başka bir yağ düşünün aynı marka aynı model yağı 4 lt bidon olarak alınca mesela 100 tl diyelim , ama aynı yağı 1lt olarak 4 tane alınca 150-180 tl yi bile buluyorsa , servislerde 208 litre fıçı olarak çok çok ucuza alıyorlar

yani örnek olarak 4 lt yağa 180 tl gibi bir rakam alıyorlar ,aslında bunlar 208 litre fıçı olarak aldıklarından en az 1e 1 kar ediyorlar bu durumdan , yağı biz götürünce de bu kar ı alamayacakları için dışarıdan yağ kabul etmiyorlar

ama bazı servisler dışarıdan yağı kabul ediyorlar fakat yarın bir gün motor da oluşacak bir arızayı da garanti dışı bırakmak için , bakım olayında müşteri yağı kendisi getirdi diye bir not düşüyorlar ve altında haliyle bakım sonrası imza alıyorlar (normal de yağı götürsenizde bu imza alınıyor tabi ,yağ kendisi getirmedi ibaresi yazılmasa da yağı onlar koysada )

bunun sonucunda diyelimki yağı kendiniz götürdünüz ve biz müddet sonra motor arıza yaptı bu durumda garanti dışı diyecekleri kesin ama dava açıpta o motordaki yağı mahkemenin tayin ettiği üniversiteden gelen bilirkişilerin incelemesi sonucunda yağdan dolayı olmadığı arızanın anlaşılrısa o zaman arızayı yine giderirler garantiden fakat ,bu aradaki geçen zamanda arabasız kalmanızda kaçınılmaz olabilir ..

servise gitsen aracım garantili iş emri açın yağım eksik desen yağımı tamamlayın desen onlarda he der sonra iş emri ile faturayı alınca desenki serviste yağı kim kaç lt ilave etti çağırın desen usta gelse gel bakam usta nereye ne koydun yaz iş emri ve faturanın üstüne yaz tc kimlik numaranı at imzanı bakam desen sence ne biçim olur:) ?

IbizaFR150
01-11-2014, 22:56
yusuf yılmaz hocam castrol edge varken aracın kaput kenarları sıcaktan yanıyordu, mobil 1'e geçince bu sorun düzeldi. Bana reklam videolarından ziyade bu somut durum daha çok anlam ifade ediyor.

34Deniz
01-11-2014, 23:01
servise gitsen aracım garantili iş emri açın yağım eksik desen yağımı tamamlayın desen onlarda he der sonra iş emri ile faturayı alınca desenki serviste yağı kim kaç lt ilave etti çağırın desen usta gelse gel bakam usta nereye ne koydun yaz iş emri ve faturanın üstüne yaz tc kimlik numaranı at imzanı bakam desen sence ne biçim olur:) ? o biçim olurda kim yazar kimlik numarasını :)

m_oslu
01-11-2014, 23:01
Bende 30 bin bakimina Mobil ile girecegim ve cok heyecanliyim [emoji4]

vaner MBU ya gideceksin sanırım, yağ konusunu detaylı konuşalım, bende mobil koymak istiyorum

tan
01-11-2014, 23:26
Kayadibi mobil koyuyordu castrol kullanmıyordu arayın bi bence

yusuf yılmaz
03-11-2014, 09:17
[QUOTE=IbizaFR150;1183566]yusuf yılmaz hocam castrol edge varken aracın kaput kenarları sıcaktan yanıyordu, mobil 1'e geçince bu sorun düzeldi. Bana reklam videolarından ziyade bu somut durum daha çok anlam ifade ediyor.[/QUOTEnı

bende de aynı sorun var bu yağdan kaynaklanmıyor yalniz
o mantıkla formula da kullanmaması gerek
lamborghinide
tüm audi dlerde dünya daki tüm vw de senin gibi düşünür dü

IbizaFR150
03-11-2014, 09:40
yusuf yılmaz hocam, f1'de kullanılan yağ ile servislerde kullanılan yağın içeriğinin aynı olduğunu sanmıyorum. Ayrıca sorun yağ ile ilgili değilse mobil'e geçince neden sorun düzeldi? Bence siz de bir deneyin sonucu bizle paylaşırsınız...

oquzdag
03-11-2014, 09:51
tamamen doğuş grubunun castrolle anlaşması ile ilgili yoksa kaliteyle alakası yok mobil 1 ve shell daha kaliteli ama servis kurallarına göre mecburi en iyisi servis dışı yaptırım zevke göre istenilen malzemeyi kullanmak...
Dostum bazı araçların motor yağ kapağının üstünde castrol logosu var. Tamamen doğuşla ilgili değil...

oquzdag
03-11-2014, 09:56
Kayadibi mobil koyuyordu castrol kullanmıyordu arayın bi bence

fiyat olarak da diğer bayilerle aynıysa. kayadibi bana çok yakın. 30.000 bakımı onlarda yaptırabilirim.

Redhot
03-11-2014, 10:00
Dostum bazı araçların motor yağ kapağının üstünde castrol logosu var. Tamamen doğuşla ilgili değil...

Benim araçta da Castrol var. Yukarıda arkadaş Kayadibi Mobil kullanıyor demiş. Ben aracı Kayadibi'nden aldım. Onlar yapıştırdı desem o da olmuyor. Sanırım Seat-Castrol anlaşması söz konusu.

yusuf yılmaz
03-11-2014, 11:35
yusuf yılmaz hocam, f1'de kullanılan yağ ile servislerde kullanılan yağın içeriğinin aynı olduğunu sanmıyorum. Ayrıca sorun yağ ile ilgili değilse mobil'e geçince neden sorun düzeldi? Bence siz de bir deneyin sonucu bizle paylaşırsınız...

abi videoyu seyredin demiştim le mans ve f-1 deki yağlar temelde aynı yağlar adam anlatıyor izle lütfen
tüm yurda mobilide castrolude biz veriyoruz zaten burası genel merkez mobil 0-40 da güzel yağ ona lafım yok

altıpatlar
03-11-2014, 12:10
olabilir ama logo var diye castrol yağ kullanma zorunluluğum yine yok ve kaliteli diye birşey de yok ve kaldı ki aldığım günden beridir hiç castrol kullanmadım kullanmam da...ilk mobil 1 ve şimdi de shell kullanıyorum bu herkes içinde geçerlidir...katalog ve etiket birazda reklam e tabi kapitalist ve modern kölelik gibi :)))

efe-s.omr
03-11-2014, 15:39
Sakarya öztürklerde kendileri 15000 bakımda mobil mi koyalım castrol mü dediler mobil 40 lira daha ucuzdu biraz internetten araştırdım castrol koyun dedim[emoji1] hem fazla para verdik hem kötüsünü almışız üzüldüm[emoji1]

Bu arada demekki bizim öztürkler mobil de koyuyor demekki aklınızda bulunabilir.

BeYaSLaN
03-11-2014, 16:08
IbizaFR150 mobil1 çok güzel bir ürün yani castrolle farkı olmadıgını söyleyenler de bi acayip arkadaş castrolden sonra
yakıtta da performans da da konfor da bile farklılık oluyor

Cuprella
03-11-2014, 16:20
Seat Castrol ile anlaşmalı oldugundan castrol kullanılıyor, daha iyi oldugundan değil. Mobil çok çok daha iyidir. Ww mez servisi Mobil kullanıyor mesela. Koca Ww yanlış mı biliyor bu işi. Sanmam. :) Ben de Mobil kullanıyorum. Hatta bitti, almam lazım.

34Deniz
03-11-2014, 16:29
benim fikrim yine Castrol ama şu var sanki gibime geliyor , sıfır arabada motora ilk fabrikada konulan yağla, sonra konulan yağlar bence farklı gibime geliyor sanki ilk yağlar daha ince gibi

8000km lerde servise gittim 1 yıl dolduğundan dolayı 7.5 lt lerde yakan araba şu an aynı yol şartlarında aynı kullanımla 9 lt lere çıktı , ayrıca bu durumu araştırırsanız birçok marka arabalarda bununla ilgili konuya rastlayabilirisiniz , bazısı da 1000 km kadar sonra yakıtın azaldığı nı söylüyorlar farklı yerlerde , aslında yağ yeni filitre yeni daha az yakması gerekirken bana tersi oldu bu bakım olayında , servise de bununla ilgili gidip neden olduğunu sorunca yol bilgisayarına aldanma ondan kaynaklıdır dediler , bende ben hem yol bilgisayarına hem depodaki düşüşe hemde fulllerken depo yarıma falan gelince 1 . kademede yavas yavas pompa attımı bırakırım her zaman ve km yi sıfırlayıp depo tekrar aynı şekilde fulleyip kaç km yaptıysam ona göre hesaplarım (yedek depoyu doldurmaksızın ) 40 kuruş falan yakan araba bakımdan sonra 50 kuruşlara yaklastı benzin ucuzlamasına rağmen , yani kısacası geçen gün test ettim 49 kuruş yakıyor km de (benzin lt fiyatı 4710 ) ismail abi senin bu konuda düşüncen nedir ..

oquzdag
03-11-2014, 17:20
olabilir ama logo var diye castrol yağ kullanma zorunluluğum yine yok ve kaliteli diye birşey de yok ve kaldı ki aldığım günden beridir hiç castrol kullanmadım kullanmam da...ilk mobil 1 ve şimdi de shell kullanıyorum bu herkes içinde geçerlidir...katalog ve etiket birazda reklam e tabi kapitalist ve modern kölelik gibi :)))

Zorunluluk tabiki yok. Ben Doğuşun tezgahı diyen arkadaşa cevaben yazdım. tsi ler 504.00 tdi lar 507.00 standardında istenilen yağ teknik olarak konabilir. bunu hepimiz biliyoruz...( gültekinstyle düzelttim)

gültekinstyle
03-11-2014, 17:25
Zorunluluk tabiki yok. Ben Doğuşun tezgahı diyen arkadaşa cevaben yazdım. 504.00 standardında istenilen yağ teknik olarak konabilir. bunu hepimiz biliyoruz...

507 de tdı için

oquzdag
03-11-2014, 18:13
benim fikrim yine Castrol ama şu var sanki gibime geliyor , sıfır arabada motora ilk fabrikada konulan yağla, sonra konulan yağlar bence farklı gibime geliyor sanki ilk yağlar daha ince gibi

8000km lerde servise gittim 1 yıl dolduğundan dolayı 7.5 lt lerde yakan araba şu an aynı yol şartlarında aynı kullanımla 9 lt lere çıktı , ayrıca bu durumu araştırırsanız birçok marka arabalarda bununla ilgili konuya rastlayabilirisiniz , bazısı da 1000 km kadar sonra yakıtın azaldığı nı söylüyorlar farklı yerlerde , aslında yağ yeni filitre yeni daha az yakması gerekirken bana tersi oldu bu bakım olayında , servise de bununla ilgili gidip neden olduğunu sorunca yol bilgisayarına aldanma ondan kaynaklıdır dediler , bende ben hem yol bilgisayarına hem depodaki düşüşe hemde fulllerken depo yarıma falan gelince 1 . kademede yavas yavas pompa attımı bırakırım her zaman ve km yi sıfırlayıp depo tekrar aynı şekilde fulleyip kaç km yaptıysam ona göre hesaplarım (yedek depoyu doldurmaksızın ) 40 kuruş falan yakan araba bakımdan sonra 50 kuruşlara yaklastı benzin ucuzlamasına rağmen , yani kısacası geçen gün test ettim 49 kuruş yakıyor km de (benzin lt fiyatı 4710 ) ismail abi senin bu konuda düşüncen nedir ..
katılıyorum. Kuvvetli bir ihtimal. Bir forumda okumuştum. Rodaj yağı diye farklı bir yağ konulabiliyormuş.

levoin
03-11-2014, 18:15
seat mobil kullansa daha iyi olacağını düşünüyorum.

34Deniz
03-11-2014, 18:32
katılıyorum. Kuvvetli bir ihtimal. Bir forumda okumuştum. Rodaj yağı diye farklı bir yağ konulabiliyormuş.o yağ bence daha ince bir yağdı 0-30 olma ihtimali yüksek bakıma giren araba benım bildiğim daha iyi gider ve daha az yakar benimki tersi oldu , o yağdan bulsam kesin olarak ne olduğunu bilsem yada ondan koyucam yani , şu an sanki 2000 cc araba kullanıyor gibi benzin yakıyorum

gültekinstyle
03-11-2014, 18:40
benim aracımla ilgili 4 tane şikayetim var .com da seat servisleri aracımla ilgilenmiyor yağı ve suyu eksik kaputu dahi kaldırıp ne varmış diye bakmıyorlar yani ha castrol ha mobil böyle de bir aciziyet var.

yusuf yılmaz
03-11-2014, 18:59
o yağ bence daha ince bir yağdı 0-30 olma ihtimali yüksek bakıma giren araba benım bildiğim daha iyi gider ve daha az yakar benimki tersi oldu , o yağdan bulsam kesin olarak ne olduğunu bilsem yada ondan koyucam yani , şu an sanki 2000 cc araba kullanıyor gibi benzin yakıyorum

5-30 edge dışında bir yağ konulması söz konusu bile değil
vw yağ castrolle anlaşması mevcut bizden başka bir yerden alamaz sözleşmesi var

kirlisakal
03-11-2014, 19:07
bende mobil esp koydum üstelik 4 lt si 100 lira yağ değişimide çabası bi de ustune bor oh :)

ismail
03-11-2014, 19:53

deniz abi bu durumdan çoğu kişi şikayetçi hatta kardeşim (2012 leon copa plus 1.6 tdi dsg) bile
fakat bir süre / belli km sonra düşüş olduğunu söyledi
belki ilk anda yağdan dolayı biraz yakıt sarfiyatı artabilir sonradan düzene girecektir
bir arkadaşın yorumunda rodaj yağı diye birşey okudum ama ben pek ihtimal vermiyorum bu duruma

turindebrouche
18-02-2015, 08:53
Sakarya öztürklerde kendileri 15000 bakımda mobil mi koyalım castrol mü dediler mobil 40 lira daha ucuzdu biraz internetten araştırdım castrol koyun dedim[emoji1] hem fazla para verdik hem kötüsünü almışız üzüldüm[emoji1]

Bu arada demekki bizim öztürkler mobil de koyuyor demekki aklınızda bulunabilir.

15.000 bakımı ne kadar tuttu acaba?

Carpenter
18-02-2015, 08:55
Volkswagen grubu tüm araçları için castrol firması ile anlaşmalı ilk yağları onlar veriyor vag grubuda reklamlarını yapıyor karşılıklı prfsyonel iş anlaşması. Bu demek değil ki castrol daha kaliteli. Benim yağ tedarikçisi bir arkdaşım var o da mobil den başkası yalan diyor kendi ustam da öyle diyor ve bende gördüğüm kadarıyla mobil diyorum isteyen tabi castrol da kullanabilir o da kötü bir marka değil ama bizim araçlar için mobil en iyisi diye düşünüyorum.

ben mobil1 kullanıyorum daha temiz bir yağ castrol kullanan araçlarda gözlemlediğim kadarıyla tortu bırakyor ama mobil temiz herkese tavsiye ederim.

Junkers
18-02-2015, 09:21
Ben servise de sordum ozel servise de. Dısarıdaki 5w-30 ile yetkili servisin kullandıgı 5w-30 birebir aynı degil dediler. Renkleri de farklı. Mobil daha iyidir belki ama servis kafa agrısı yaratmasın diye kullanmaktan vazgecmistim.http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/17/191de931af4f874295a809843b96545f.jpghttp://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/17/7d0163d0bc9dc071f283fc4e99f6303f.jpg

-cepten gönderildi-

Gringo
18-02-2015, 10:16
Şimdi ben geçen haftalarda yağı mobil esp ile değiştirdim. Benim de çok kafama takılan sorular olmuştu. Kimisi orjinal yağı neyse onu kullan hiç değiştirme, kimisi mobil koy falan dedi. Ben de insiyatif kullandım ve mobil aldım. Aracın bakımını da yapan servis sahibi bana şunu dedi. Abi eskiye nazaran yakıtın artacak buna hazırlıklı ol şaşırma diye. Ben de yaksın fazladan 1-2 litre dedim nasıl olsa bir süre sonra düşecektir diye tahmin ediyorum.
Havaların soğuması falan derken her zamanki yokuş yukarı yolu bitirip işe vardığımda araç ortalaması sabahları 11-12 lt göstermeye başladı. En son iki gün önce gittim o zaman bakayım dedim 10.5 lt te düşmüştü. Ama şunu farkettim duz yolda cc açıp test ettiğimde 5-6 lt yakıyor araç ki bu da gayet normal. Sanırım mobil yağ viskozitesi castrole oranla daha yüksek. Castrol belki bir nebze daha ince olduğu için yakıttan tasarruf sağlıyor olabilir fakat araç araç ısındığında herşey normale dönüyor. Bilmiyorum ben böyle gözlemledim.
Zaten aracı ilk çalıştırmadaki sesin azalmasını buna bağlıyorum. Castrol varken daha sesli çalışıyordu.

djercyn
18-02-2015, 11:02
Ben servise de sordum ozel servise de. Dısarıdaki 5w-30 ile yetkili servisin kullandıgı 5w-30 birebir aynı degil dediler. Renkleri de farklı. Mobil daha iyidir belki ama servis kafa agrısı yaratmasın diye kullanmaktan vazgecmistim.http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/17/191de931af4f874295a809843b96545f.jpghttp://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/17/7d0163d0bc9dc071f283fc4e99f6303f.jpg

-cepten gönderildi-

Paylaştığınız şey önemli bir noktaya parmak basıyor. Yağın tam sentetik olanı çok şey değiştirir.
Sonuçta Mobil 1 ESP Formula da tam sentetik ve doğal olarak tam sentetik olmayanla arada fark olacaktır.
Esas olay Castrol ile Mobil 1 in tam sentetikleri arasında ne gibi fark var?

tan
18-02-2015, 11:48
Servisteki yağ castrol long life dışarıda satılmıyor ve çok kaliteli, kyadibi mobil kullanıyor ama aynı paraya hatta daha pahalıya satıyor buna DİKKAT edin. 4 litre castrol long life fiyatı = 8 litre mobil 1 esp formula fiyatı. Yani castrol 2 kat daha pahalı. Şayet mobil kullanan servise giderseniz bu oyuna kanmayın yağın fiyatını sorun, indirim yapmazlarsa gidip aynı yağı kendiniz alıp serviste koydurun. Koymaya mecburlar.

Bu arada ben motul tercih ediyorum. Kışın bile az trafikte zırt pırt fan açan araç şimdi hiç açmıyor.

ozozka_n
18-02-2015, 12:30
Aslinda araclarin orjinal yagi diye bir kavram yoktur. Araclar uretilirken motora yag tavsiyesi icin sponsor olan firmanin markasinin kullanilmasi icin bir yag markasi vuruluyor. Onemli olan markadan ziyade yagin aracin spesificationlarini karsilamasidir. Bu sebeple castrol 200tl mobil 100tl ikiside ayni litrede ikiside 5-30 ama wv castrol kullaniyor diye 200tl verirseniz hata edersiniz. Viscosity uygun olduktan sonra 505.00 505 01 505.02 artik motor gereksiminiz neyi veriyorsa onu karsilayan yagi kullanmaniz yeterli olacaktir. Renoda yillardir elf yazar ama piyada kac tane reno elf bulabiliyor acaba?

muk
18-02-2015, 12:41
Kardeş ben servis hangisini diyorsa onla devam etmen taraftarıyım. Önceden castrol vardı bu sefer mobil1 koydurdum (özel servis). Mobil 1 castrole göre 0,5 lt az yakıyor ama arabanın sesi arttı baya. Ben yeniden castrole geçmeyi düşünüyorum.

ismail
18-02-2015, 13:55
Kardeş ben servis hangisini diyorsa onla devam etmen taraftarıyım. Önceden castrol vardı bu sefer mobil1 koydurdum (özel servis). Mobil 1 castrole göre 0,5 lt az yakıyor ama arabanın sesi arttı baya. Ben yeniden castrole geçmeyi düşünüyorum.

marka dan ziyada modele bakmak lazım
eğer ki aracına mobil super kullanıldı ise sesin artması normal olabilir
mobil 1 esp kullanıldı ise sesin daha da azalması lazım

muk
18-02-2015, 13:56
marka dan ziyada modele bakmak lazım
eğer ki aracına mobil super kullanıldı ise sesin artması normal olabilir
mobil 1 esp kullanıldı ise sesin daha da azalması lazım
Mobil1 esp abi 1.6 dizel araba

ismail
18-02-2015, 13:58
Mobil1 esp abi 1.6 dizel araba

olmaması lazım o zaman
mobil 1 esp castrol edge göre kaliteli bir yağ

leonman
18-02-2015, 14:24
2010 Model Leon Style aracımda mobil denemiştim ancak genelin aksine ben memnun kalmamıştım.Mobile geçtikten sonra araç ilk marşa basmada daha geç çalışıyordu.Daha sessiz çalışma gibi bir durum da dikkatimi çekmemişti.Şu an kullandığım 2012 FR (yazılımlı) aracımda hep Castrol kullandım.Geçtiğimiz hafta özel serviste bakıma sokmadan önce yine gidip Castrol Edge aldım,gayet memnunum.Yazılımdan sonra yağ eksiltme gibi bir sorun da yaşamadım.Bu nedenle Castrol ile devam ediyorum.
Bir dahaki sefere Shell'i denemek istiyorum,hakkında duyduğum yorumlar oldukça olumlu.