PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yardım

GSEN1973
22-02-2008, 22:06
Arkadaşlar merhaba...!benim sorunum gaz pedalında ve arbada titreme oluyor. 1 ve 2. viteslerde fazla hissetmiyorsun ama hızlanıp 3 yaptığında 2500 devirde gaz ve araba zıngır zıngır titriyor ve yüklendikçe titreme artıyor. 4 ve 5 te de aynı sorun. Otobana çıktım 5 viteste 3000 devirden sonra gaza basınca arabadan ses geliyor gazdan ağağunı çekiyorsun ses geçiyor.1 ay önce ara sıra hafif titreme yapıyordu ama 5. viteste ses olmuyordu, bu akşam çok arttı hatta şu an titremeden gaza basan ayağım ağrıyor. Daha önce servise götürmüştüm, öyle bişey olmaz biz birşey görmedik dediler.Bu sorun neden kaynaklanabilir? şimdiden teşekkürler.

hvforce
23-02-2008, 00:18
bence bir rotlara baktır ardından da balansa cantlara baktırmayıda unutma eğrilmiş olabilir..Anlattığın sorunlar lastik yada cantlarla ilgili.

hvforce
23-02-2008, 00:25
birde nasıl bir servis anlayışıdır ki size böyle cevap versin "öyle bir şey olmaz biz bir şey görmedik" yani siz uyduruyorsunuz adamlar sizi psikoljik deli yapıyorlar sakın arkadaşım bir daha da böyle servise gitme.Test sürüşü yaptılar mı?yaptılarsa sizin anlattıklarınızı mutlaka hissetmeleri lazım yok hissettiler o zaman arızayı anlamadılar kullanıcıya yüklediler.Ya da test sürüşü yapmadan araca bakıp yorum mu yaptılar o zaman da böyle arıza aranmaz derim ben saçmalık bence eğer arıza devam ediyor ve serviste sizi oyalıyorsa forumdaki arkadaşlar daha iyi bilir şikayette bulunacağınız bir üst kurum mutlaka vardır.Size geçmiş olsun

quoasimodo
23-02-2008, 09:54
gazdan ayak çekildiğinde titreşim kayboluyor ise bunun jant ve lastiklerle ilgisi olamaz. muhtemelen motor kulaklarından 1 ya da 2 si kopmuştur!