PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sis farlari yardım

ert61
23-02-2008, 18:54
selam arkdaslar aracımı alalı daha 5 gun olmasına ragmen ılk sis farım patladı aslında önemlı bi olay deıl ılk aldıgım gunde yanmıyordu servısten cıktıktan snra temassızlık vardı dokundum duzeldı ama gene söndü dokunmada fayda etmıyo:D gidip herhangı bı yerde bı yaptırsam yoksa ama garantılı oldugu ıcın yetkılı servıse mı gotursem? yardımcı olursanız sevınırım

R€D SH@RK ~~ÇAĞLAR~~
23-02-2008, 19:00
yetkili servise git benim de başıma ilk haftada geldi ama ampuller garantiden işlem görmüyor ona göre neyse geçmiş olsun

desperado_32
23-02-2008, 19:34
Geçmiş olsun servise gitmeni tavsiye ederim :D

ert61
23-02-2008, 21:06
garantiden ıslem görmesı ıcın deıl hanı dısarda yaptırsam sorun olur mu dıe yetkılı servıs sehrın dıer ucu zor gelıyoda o acıdan nyse tskler arkdaslar

suhan
24-02-2008, 02:11
servise götur. beyinde far arızasıda vardır.........leonların en buyuk espirisi........yeni nesil teknolojı olarak elektrık güç kontrol unitesinin bulunması........farı dısarıda degiştirsen bile elektrık guç kontrolu ünitesinde mutlaka far arızası görünür. hatta test cıhazında hangi far oldugu bu arızayı kaç kere verdiği arıza kalıcı mı gecici mi belli olur......bu arızayıda far değişimi ile birlikte 5052 test cıhazına baglatarak sildirmen lazım.. dolayısı ile hem bir dolasmış hava almış olursun....hemde daha dogru bir iş yapmış olursun....saygılarımla

quoasimodo
24-02-2008, 09:17
servise gitmelisin kesinlikle!

ert61
24-02-2008, 12:26
tsk ederım ardaslar öle yapacaz artık servis bekle ben gelıyorum:D:D

suhan
24-02-2008, 12:46
bugün bir konu acmıştım......yeni elektirk sistemi motor kontrol unitesi ve hazırlık koduyla ilgili.........neden arkadaslar ve ben servis dedim biliyormusun.......elektrik sistemindeki arızaları farını onarıp servis yenisini taksa bile far arızasını test cihazı ile sildiginde arıza silinme işlemi sırasında bile motorun dogru calışmasını saglayan rdns motor hazırlık kodunu otomatık bozabilirisin.........serviste aynı zamanda motor hazırlık rdns kodunuda yeniden servise okut cihazda . bir bozulma varsa yeniden HAZIRLIK KODU OLUŞTURULMASINI TALEP ET.. yoksa arabanın motoru arabanda bulunan elektrik güç kontrol yönetimi tarafından dogru sinyallerle calıştırılmayacak motorunda veri kayıpları yaşayabileceksin...bunun için bir alt başlıkta bu gün acmış oldugum motor performansla ilgili yazıyıda okuyabilirsin.. bu arada servisler yeniden haırlık kodu oluşturulması ile ilgili hiç bir ucret te talep etmemektedirler ..bu arada arabanın ibiza oldugunu gördüm........ibizada motor elektrik guç yonetimi olmayabilir bu sistem 2006 sonrası leon altea fr cupra için gecerli bir sistemdir araban ibiza ise sadece arızayı sildirmen yeterli olacaktır ....saygılarımla

ert61
24-02-2008, 18:44
cok tesekkur ederım cok kapsamlı bı acıklama essek olsa anlar yanı durumu:D aldıgımın ıkıncı gunu sıs farı sonmustu dokundum yandı sanırım sase yaptı bı tyemassızlık söz konuu gıbı gelıyo ama tabı servıste baksınla bakalım arıza sılmelerını sölıycem bakalım bana ne cwp wercekler ınssalh bön bön yuzume bakmazlar:D

ert61
24-02-2008, 18:50
son bir soru pekı xenon olayına nasıl bakıyosunuz servıste mı taktırmalı yoksa dısardamı bı arkdasım honda civic aldı aldıgı yere cok pahalı bı fıyat vermıs ama demıs dısarda taktır gel bız burda onu garantıye ekleyelım bellı ucret karsılıgı(50 ytl avanta parası sanırım) ne yapsam daha dogru olur simdiden tskler

ONUR
24-02-2008, 23:38
Bunu adanada ki bayiyle bende konuştum
Xenon dışardan alsam burada taksanızda araç garanti dışı kalmasa dedim onlarda olur dediler,tabi ki servis ücreti almaları gerekiyormuş bunuda almalarının asıl nedeni
Serviste takıldığına dair belge olmasındanmış,garanti kapsamında olsun diye..

suhan
27-02-2008, 21:43
bence servise taktırmak daha iyi.......en azından sisteme tanıyıp garanti veriyorlar. selamlar