PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 TSI FR YOL TUTUŞU

rcpylmaz
19-11-2014, 08:18
2011 yılında 1.2 tsı leon kullanmıştım 1.2 motora göre beklediğimden çok daha fazla performans vermişti o günden itibaren başladı leon sahibi olma isteği.
Ve 2012 aralık ayında kısmet oldu ilk leona sahip olmak. Elbette FR olacaktı öylede oldu. Araç beklediğimden kat kat fazla yol tutuşu ve viraj hakimiyeti veriyor
gerçekten benzer kategoride ki araçlarla kıyasladığımda özellikle beni etkileyen kısım yol tutuşu olmuştur.

Okan
19-11-2014, 08:32
Yol tutuşunda en büyük etken lastiklerdedir. Lastikleriniz iyi değilse esp de pek işini yapamaz.

mert07s2712
19-11-2014, 13:03
üzerinde eğer bridgestone geldiyse, iyi bir lastik olduğunu düşünmüyorum, fazla sert geliyor bana, kendi aracımda conti contact 5 var, dizel ve stock olmasına rağmen yol tutuşundan memnunum, golften pek farkı yok diyebilirim.Fr kullanmak kısmet olmadı, yorum yapamayacağım.

emirkayra
19-11-2014, 14:27
Valla ben pirelli lastiklerle dolanıyodum hiç memnun değildim ama michelin primacy 3 'e geçtikten sonra hem konfor hem de yol tutuş arttı.Aradan biraz zaman geçti vogtland 3.5 yay taktım üstüne de ön 12 arka 15mm spacer taktım şimdi yol tutuşu şahane oldu daha önce 60 ile alamadığım virajı şimdi 80 ile alıyorum spacer'ı büyütecem yarın öbürgün ön 15mm arka 20mm

biHEmta
14-09-2015, 23:36
Yol tutuşunda en büyük etken lastiklerdedir. Lastikleriniz iyi değilse esp de pek işini yapamaz.

eski fabiam da lastikler sıfır michelin di. ama virajlar da araba o kadar güvensizdi ki arabamı satmamda en büyük faktör oldu. bi arkadaşın fr sini kullandım benim 100 km hızla girmeye çekindiğim viraja 200 km ile girdim.

emirkayra
15-09-2015, 08:02
eski fabiam da lastikler sıfır michelin di. ama virajlar da araba o kadar güvensizdi ki arabamı satmamda en büyük faktör oldu. bi arkadaşın fr sini kullandım benim 100 km hızla girmeye çekindiğim viraja 200 km ile girdim.

şerif abi aynı şeyleri yaşamışız.2012 yılında sıfır bi fabia aldım 1.6 tdi manuel yaklaşık 1 sene kullandım ama güvenlik çok zayıftı sadece abs vardı.borcu bitene kadar dayanamadım satıp mk3 tdi manuel aldım rahatladım sonra maddi sorunlar derken şimdi 2012 fr var.şunu da ekleyeyim fabia 1.6 tdi manuel 90 hp 230 nm tork şahane yürüyordu ve yakıt olarak çok memnundum şehiriçinde 5.2-5.5 arası yakıyordu şehirlerarasında 3.2'ye kadar düşürüyordum

remy
15-09-2015, 08:26
Hyundai i30 dizel otomatik yeni kasa, kia ceed dizel otomatik yeni kasa, Ford focus dizel manuel, leon dsg dizel mk3, audi a3 dizel otomatik hb

Bu araçların hepsini denedim test etme sansım oldu.. Km 10bini gecmemiş araçlardı. Celik motor garenta dan kiralandı bu araclar..

Benim Mk2 Fr dan daha iyi yol tutanı olmadı.. Bırak daha iyiyi yanına yanasan olmadı..

En rezili ise cok övülen focus oldu.. 50 km hızla arkayı 1 metre savurdugu an bıraktım aracı.. Orda dacia stepway bile rahatlıkla donuyordu.

Araçları kiralayan arkadasım a3 sedan ın hatchback e gore cok daha saglam yol tutusu var dedi..

Bu araclar içinde yinede a3 ilk tercihim olurdu.. Gaz pedalına dokundunmu yerinde durmuyo

Yol tutusunda Fr Mk2 ciddi anlamda cok iyi.. Lastiklerim Goodyear eagle f1 assymetric

Sony Xperia Z3 Compact!!

emirkayra
15-09-2015, 08:28
Hyundai i30 dizel otomatik yeni kasa, kia ceed dizel otomatik yeni kasa, Ford focus dizel manuel, leon dsg dizel mk3, audi a3 dizel otomatik hb

Bu araçların hepsini denedim test etme sansım oldu.. Km 10bini gecmemiş araçlardı. Celik motor garenta dan kiralandı bu araclar..

Benim Mk2 Fr dan daha iyi yol tutanı olmadı.. Bırak daha iyiyi yanına yanasan olmadı..

En rezili ise cok övülen focus oldu.. 50 km hızla arkayı 1 metre savurdugu an bıraktım aracı.. Orda dacia stepway bile rahatlıkla donuyordu.

Araçları kiralayan arkadasım a3 sedan ın hatchback e gore cok daha saglam yol tutusu var dedi..

Bu araclar içinde yinede a3 ilk tercihim olurdu.. Gaz pedalına dokundunmu yerinde durmuyo

Yol tutusunda Fr Mk2 ciddi anlamda cok iyi.. Lastiklerim Goodyear eagle f1 assymetric

Sony Xperia Z3 Compact!!

harfiyen katılıyorum erkan abi benim lastikler de goodyear eagle f1 assymetric çok memnunum viraj miraj dinlemiyor araba vallaha ve frenler çok iyi maşallah beni şaşırttı

YahaY06
15-09-2015, 08:45
Xds strong yapın mk2 leon çıldırıyor. Ben bu kadar güzel viraj alan araba görmedim tabi lastikte önemli :)

HUAWEI MT7-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hakan16
15-09-2015, 08:56
benim şuan üzerinde orjinal fabrika çıkışı olan 17 pirelli lastikler var.yol tutuşu olarak şahsen ne cok iyi ne de cok kötü.standart

eski aracımda syron f1 18 lastik vardı.onunla girdiğim hız ile bunda o kadar giremiyorum.hatta birgün 50-60 ile girilicek viraja 120 ile grmiştim ve araba gram kaymadı sendelemedi.hatta arkadasımda göz göze geldik buraya bu hızla nasıl girdik diye.

FRemzi
15-09-2015, 08:57
bridgestone potenza s001 lastikleriyle geldi aracım yol tutuşundan gayet memnunum lastiklerimden de öyle farklı birlastikle deneyimleme şansım olmadı hiç :)

meht
15-09-2015, 09:07
yeni çıkan şeyler her zaman gelişmeye, geliştirilmeye açıktır, bu sebeptendir ki mk2'nin daha oturaklı olma ihtimali mk3'e göre şuan için mümkün yeni platform neticede. ve lastik mevzusuna gelecek olursak kesinlikle lastik çok çok önemli bir mevzu, benim biraderde bir arkadaş var aileden lastikçiler çocuk akıl almaz şekilde araba kullandığını anlatır birader sürekli yani yapılmayacak şeyleri yaptığına dair biraz da gençliğin verdiği heyecan diyelim, abi bilmem ne kadar dolarlık özel lastikler var arabasında onun yaptığı şeyleri normal bir arabayla yapsa şimdiye yasını tutuyorduk diye anlatır sürekli.

nytro34
15-09-2015, 09:45
Benim aracım Potenza S001 ile geldi diğeri ise Michelin Energy, ben şahsen kısa sürüşlerde Michelin derim, Bridgestone çok geç ısınıyor. ama ısınınca da yola yapışıyor gerçekten.

biHEmta
15-09-2015, 16:45
peki şuan ki 1.2 tsi ler hangi lastikle geliyor?

Revo55
15-09-2015, 16:57
Aracımda 5 cm eibach yay ve sıfır goodyear eagle f1 lastik var.Şile'ye ağva'ya gidenler bilir virajları sırf denemek için yüklendim ama koparmak mümkün değil nerdeyse :) 50-100 TL ucuz olacak diye en iyi lastikten kaçmayalım bence.Lastikler çok önemli rol oynamakta , yayla yada güzel bir coil'le arabanın limitlerini keyifle yaşayabilirsiniz.