PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kışlık lastik yardım

Batuhan51
25-11-2014, 19:55
Kendi aracıma ve kız arkadaşımın aracına kışlık lastik alcam değerli abilerim ve kardeşlerimin bu konu hakkında bana yardımcı olmaları dileğiyle
kendi aracımın orjinal jantlarını satmadım kışlık lastik takıp kullanmayı düşünüyorum ölçüleri 205/55/16
diğer aracımızın lastikler 225/45/17
mahallemizdeki lastikçiden fiyat aldım;
http://i.hizliresim.com/q26lrQ.jpg (http://hizliresim.com/q26lrQ)

225/45/17 petlas ise 240 tl
Kumho. 275 tl
hem fiyat hemde marka konusunda bir seçim yapamadım yardımcı olabilirmisin ismail abi

gültekinstyle
25-11-2014, 20:00
birazdan nokıan nokıan diye herkes bağıracak

Batuhan51
25-11-2014, 20:09
birazdan nokıan nokıan diye herkes bağıracak

Fiyatı ve kalitesi hakkında bilgi sahibi değilim daha önce nokıan marka kullanmadım
Hem fiyatı hemde kalitesi iyise alırım

gültekinstyle
25-11-2014, 20:13
Fiyatı ve kalitesi hakkında bilgi sahibi değilim daha önce nokıan marka kullanmadım
Hem fiyatı hemde kalitesi iyise alırım

nokıan 10 numara lastiktir ben 2 kıştır kullanıyorum bu 3. kış kar buz ayağımı gazdan çekmeden 200 km yapabiliyorum lastik +240 çok memnun kalırsın birazdan bütün arkadaşlar zaten sana tavsiye edecektir hiç bişey bilmiyorsan aç you tube nokıan winter tyres seyret lastiğin şovunu.

m.sinanp
25-11-2014, 20:14
slm batuhan sehir dışı çok çıkmıyor ve genelde istanbul içinde isen bence petlas sana yeterli hem fiyat açısından hemde lastik orta derecede bir lastik

Batuhan51
25-11-2014, 20:19
nokıan 10 numara lastiktir ben 2 kıştır kullanıyorum bu 3. kış kar buz ayağımı gazdan çekmeden 200 km yapabiliyorum lastik +240 çok memnun kalırsın birazdan bütün arkadaşlar zaten sana tavsiye edecektir hiç bişey bilmiyorsan aç you tube nokıan winter tyres seyret lastiğin şovunu.

Verdiğiniz bilgiler için çok tşkler nokian aklımda yoktu fakat araştırcam

Batuhan51
25-11-2014, 20:22
slm batuhan sehir dışı çok çıkmıyor ve genelde istanbul içinde isen bence petlas sana yeterli hem fiyat açısından hemde lastik orta derecede bir lastik

Genelde şehir içi kullanıyorum aldığım fiyat tekliflerine görede petlas en uygunu petlasta alabilirim yardımcı olduğunuz için tşk ederim

ismail
25-11-2014, 22:37
Batuhan51 kardeşim malum bizim buralarda kışlık lastik kullanacak durum yok
o yüzden arkadaşların önerdiği gibi öncelikten sonraya göre sıralama yapacağım
ama ben kış lastiğinde 225/45/17 ebada şiddetle karşıyım ve tüm 17" jant kullananlara 205/50/17 şiddetle tavsiye ediyorum
tavsiyeme uyanların hiçbirinden bir şikayet duymadım bilakis konfor arttı kışın yol tutuşum arttı diye olumlu tepkiler alıyorum
yalnış lastikler sökülüp takılırken çok yıpranıyorlar imkanın var ise 16" jant alıp 205/55/16 lastik ile kullanmanı tavsiye ederim
1. nokian
2. goodyear ug9
3. petlas

Batuhan51
26-11-2014, 07:35
Batuhan51 kardeşim malum bizim buralarda kışlık lastik kullanacak durum yok
o yüzden arkadaşların önerdiği gibi öncelikten sonraya göre sıralama yapacağım
ama ben kış lastiğinde 225/45/17 ebada şiddetle karşıyım ve tüm 17" jant kullananlara 205/50/17 şiddetle tavsiye ediyorum
tavsiyeme uyanların hiçbirinden bir şikayet duymadım bilakis konfor arttı kışın yol tutuşum arttı diye olumlu tepkiler alıyorum
yalnış lastikler sökülüp takılırken çok yıpranıyorlar imkanın var ise 16" jant alıp 205/55/16 lastik ile kullanmanı tavsiye ederim
1. nokian
2. goodyear ug9
3. petlas
Yardımcı olduğun için çok tşkederim ismail abi lastik alırken tavsiyelerini dikkate alacam

ismail
26-11-2014, 07:46
Yardımcı olduğun için çok tşkederim ism@il abi lastik alırken tavsiyelerini dikkate alacam

rica ederim
kardeşim sizlerin rahat yazmaları için kullanıcı adımı değiştirdim etiketleme yanlış yere gitmiş ben düzeltiyorum

Batuhan51
27-11-2014, 09:12
2 araçımızada petlas almaya karar verdim umarım hayal kırıklığına uğramam
16 jant için 170 tl toplam 680 tl
17 jant için 230 tl toplam 920 tl

ismail
27-11-2014, 09:31
2 araçımızada petlas almaya karar verdim umarım hayal kırıklığına uğramam
16 jant için 170 tl toplam 680 tl
17 jant için 230 tl toplam 920 tl

hayırlı olsun
şimdiye kadar kullananlardan olumsuz bir yorum okumadım
hayal kırıklığına uğrayacağını sanmıyorum
iyi günlerde kullanman dileği ile

Batuhan51
30-11-2014, 09:36
Dün petlas taktırdım tümseklere gelmeden frene basınca kızaklıyor bu gün lastikçime tekrar gitcem
http://i.hizliresim.com/VyZmov.jpg (http://hizliresim.com/VyZmov)

GRHN
30-11-2014, 16:13
Kış lastikleri bu mevsimlerde özellikle ıslak zeminlerde farkını belli eder. Kar buz yol tutuşları yaz lastiklerine göre hangi marka alırsanız alın, kat kat üstündür. Ancak bunun dışındaki durumlarda, markalar devreye girer,sadece kar buz gibi olumsuz yol şartlarında değil normal sıcaklıklarda ıslak zeminde kısa fren mesafeleri ve yol tutuşları ile neden daha fazla para olduklarını kanıtlarlar :) işin özeti kar olmayan zeminlerde özellikle ıslak zeminde aldığınız lastik uzun fren mesafelerine sahiptir çünkü dişli yapısı su tahliyesini engellemekte daha çok karda tutunma üzerine tasarlanmış bulunmakta.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Batuhan51
30-11-2014, 21:41
Kış lastikleri bu mevsimlerde özellikle ıslak zeminlerde farkını belli eder. Kar buz yol tutuşları yaz lastiklerine göre hangi marka alırsanız alın, kat kat üstündür. Ancak bunun dışındaki durumlarda, markalar devreye girer,sadece kar buz gibi olumsuz yol şartlarında değil normal sıcaklıklarda ıslak zeminde kısa fren mesafeleri ve yol tutuşları ile neden daha fazla para olduklarını kanıtlarlar :) işin özeti kar olmayan zeminlerde özellikle ıslak zeminde aldığınız lastik uzun fren mesafelerine sahiptir çünkü dişli yapısı su tahliyesini engellemekte daha çok karda tutunma üzerine tasarlanmış bulunmakta.

Sent from my iPhone using Tapatalk
bu havalarda petlasların pek bi faydası yok 7 derecenin altında buzlu ve karlı zeminlerde deniyecem artık bir aracım daha var ölçüleri 225/45/17 ona hangi lastik almamı tavsiye edersiniz yorumlarınız ve verdiğiniz bilgiler için tşkederim.

Hisarlı
30-11-2014, 21:59
bu havalarda petlasların pek bi faydası yok 7 derecenin altında buzlu ve karlı zeminlerde deniyecem artık bir aracım daha var ölçüleri 225/45/17 ona hangi lastik almamı tavsiye edersiniz yorumlarınız ve verdiğiniz bilgiler için tşkederim.

Batuhan hemşerim; çok defalar burada tecrübelerimi yazdım, anladığım kadarı ile Petlas dan memnun kalmadın, kimileri işi gırgıra alsa da lastiği ayağına giydiğin kaliteli içi dışı deri hafif ve sağlam ayakkabı gibi düşün tabi ki imkanlar bütçe meselesi ağır basıyor ancak lastik de de ucuz olanlar haşa huzurdan eşşek ölüsü gibi yerinden kalkmıyor ağır olduğu için dönme direnci çok yüksek bir o kadar kullanırken yakıtı artırıyor, ağır lastik ayrıca fren mesafesini de uzatıyor sana tavsiyem kış lastiğinde Sırasıyla Continental TS 850, Nokian WRD 3 veya VRA 3, Good year yeni çıkardı etiket değerleri süper UG 9 modeli bizzat oğlumun Leon da kullanıyoruz çok mükemmel, Michelin Alpin A 4, yeni Alpin A 5 çıkarmış biraz pahalı A 4 daha önce kullandım ıslak kuru kar performansı mükemmel Bursadayken Uludağ' a zincirsiz çıkıp indim kaç defa, Dunlop da fena değil mesele yanlış anlaşılıyor, kış lastiği deyince herkes kar tipi boran anındaki performansı düşünüyor aslında kış çok şiddetli değil eski kışlar yok ancak kuru havada geçen soğuk kış günlerini hesaba katarak kuru hava performansı da iyi olan kaliteli lastik alırsan pişman olmazsın ayrıca ucuz lastikler birnci yada engeç ikinci kışdan sonra sertleşiyor traktör lastiği gibi oluyor 2003 yılı kışından beridir kış lastiği kullanıyorum sırasıyla Dunlop Winter SP 3 M, Michelin Pilot Alpin PA 3, Michelin alpin A 4 kullandım ve şu an Nokian WRD 3 kullanıyorum, ucuza para verip pişman olma kalitelilerden şaşma, kolay gelsin.

LoXoL
01-12-2014, 00:02
Batuhan hemşerim; çok defalar burada tecrübelerimi yazdım, anladığım kadarı ile Petlas dan memnun kalmadın, kimileri işi gırgıra alsa da lastiği ayağına giydiğin kaliteli içi dışı deri hafif ve sağlam ayakkabı gibi düşün tabi ki imkanlar bütçe meselesi ağır basıyor ancak lastik de de ucuz olanlar haşa huzurdan eşşek ölüsü gibi yerinden kalkmıyor ağır olduğu için dönme direnci çok yüksek bir o kadar kullanırken yakıtı artırıyor, ağır lastik ayrıca fren mesafesini de uzatıyor sana tavsiyem kış lastiğinde Sırasıyla Continental TS 850, Nokian WRD 3 veya VRA 3, Good year yeni çıkardı etiket değerleri süper UG 9 modeli bizzat oğlumun Leon da kullanıyoruz çok mükemmel, Michelin Alpin A 4, yeni Alpin A 5 çıkarmış biraz pahalı A 4 daha önce kullandım ıslak kuru kar performansı mükemmel Bursadayken Uludağ' a zincirsiz çıkıp indim kaç defa, Dunlop da fena değil mesele yanlış anlaşılıyor, kış lastiği deyince herkes kar tipi boran anındaki performansı düşünüyor aslında kış çok şiddetli değil eski kışlar yok ancak kuru havada geçen soğuk kış günlerini hesaba katarak kuru hava performansı da iyi olan kaliteli lastik alırsan pişman olmazsın ayrıca ucuz lastikler birnci yada engeç ikinci kışdan sonra sertleşiyor traktör lastiği gibi oluyor 2003 yılı kışından beridir kış lastiği kullanıyorum sırasıyla Dunlop Winter SP 3 M, Michelin Pilot Alpin PA 3, Michelin alpin A 4 kullandım ve şu an Nokian WRD 3 kullanıyorum, ucuza para verip pişman olma kalitelilerden şaşma, kolay gelsin.
Lastik konusunda Hisarlı Ümit abimi hiçte yabana atmayın derim. Bire bir yaşayan tecrübe. Kesinlikle kulak ardı edilmemesi gereken bir abimiz.

altıpatlar
01-12-2014, 00:15
kışlık lastiğin mucidi tabi ki nokian tavsiye ederim rakipsiz kalitelidir...

Batuhan51
01-12-2014, 07:15
Hisarlı ümit abi verdiğin bilgiler için cok tşk ederim bir aracımıza petlas aldım artık fakat diğer aracımıza verdiğin bilğiler ısığında lastik seçimi yapacam
Kıs lastiği ile kışın toplam 4 bin km bile yapmıyoruz %90 san şehiriçi kullanıldığı ve en fazla 4 ay sonra cıkartcağım için cok para vermekten kaçtım yaz lastiğinde hiç düşünmede en iyi lastiklerden birini alıyorum

ismail
01-12-2014, 12:28

kardeşim 17" jant a 205/50/17 ebat lastiği tavsiye ederim

Batuhan51
01-12-2014, 12:38

İsmail abi arac fıat 500 long biraz yüksek bir arac ve virajlarda cok iyi değil lastiğin yanıgı orjinal 45
-50 yanak yapınca virajlarda daha kötü olurmu abi

Batuhan51
01-12-2014, 12:39

İsmail abi arac fıat 500 long biraz yüksek bir arac ve virajlarda cok iyi değil lastiğin yanıgı orjinal 45

Emre
01-12-2014, 12:44
Ben alcak olsam continental alırdım azdaha ucuzu yine aynı firmanın Barum veya Matador olabilir.
Geçensene ölebir hata ettik ucuz kış lastiği aldık Syron aynen senin dediğin gibi kayıyordu. Batuhan51

Batuhan51
01-12-2014, 13:43
Ben alcak olsam continental alırdım azdaha ucuzu yine aynı firmanın Barum veya Matador olabilir.
Geçensene ölebir hata ettik ucuz kış lastiği aldık Syron aynen senin dediğin gibi kayıyordu. Batuhan51

Continental 400 tl barum 250 tl barum alabilirim emre abi

ismail
01-12-2014, 13:48

aslında aralarında fazla bir fark yok
sadece taban dar olduğunda sulu ve karlı zeminlerde daha iyi ilerler
225/45/17 yanak yüksekliği 101,2 mm = 10,12 cm
205/50/17 yanak yüksekliği 102,5 mm = 10,25 cm

Batuhan51
01-12-2014, 13:51
aslında aralarında fazla bir fark yok
sadece taban dar olduğunda sulu ve karlı zeminlerde daha iyi olur

Bencede ismail abi arac yüksek zaten orjinal ölçülerinde alcam
kendi aracımın orjinal 16 jantlarına kışlık lastik aldım

Emre
01-12-2014, 13:55
Continental 400 tl barum 250 tl barum alabilirim emre abi

kesinlikle ucuza kaçma kardeşim sana yaşadığımı yazdım kayıp duruyor ucuz lastikler, zaten sende görmüşsün.
sonra, kış lastiklerin asıl önemi hamuru'dur soğuklarda bile yumuşak olmasıdır, bu iyi olmadıktan sonra niye kış lastiği takayım kendi lastikleriyle kullanırım.
ucuz olan diğerleri sert olduğundan frenler tutumuyor yağmurda kaydırıyor.

ismail
01-12-2014, 14:06
Bencede ismail abi arac yüksek zaten orjinal ölçülerinde alcam
kendi aracımın orjinal 16 jantlarına kışlık lastik aldım

tabiki sen bilirsin kardeşim
benimki sadece bir tavsiye iki lastik arasındaki yanak yüksekliği normal metre ile bile zor fark edilecek düzeyde

patrıot
01-12-2014, 16:15
Benim tavsiyem
Nokian
Continental
Goodyear

Şu an continental ts850 var...